Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

Još jedno prijatno veče u Areni 🙂

 

Smajli će biti Smajli, biće tu gluposti i hvatanja za glavu, ali će mnogo značiti u rotaciji, a vjerujem da će i biti napretka na obje strane terena, samo da uđe u kontinuitet igranja i treninga.

 

Brodi je okej. Napadački ima tu dosta šlifa, defanzivno djeluje poprilično kao na ledu, ali vjerujem da će Žoc to umjeti da postavi na svoje mjesto. Čudan izbačaj maksimalno, šteta što neka nije upala večeras, publika je baš željela 😄

 

Trifa baš grizao, za svaku pohvalu. U konkurenciji Tristana i Glasa apsolutno pristupom odnosi pobjedu, iako mi to ovako uživo najmanje djeluje košarkaški od njih trojice.

 

Ostale i ne treba nešto pretjerano analizirati, jasno je da ovo odrađuju sa pola snage, i nije im zamjeriti nakon petka. Ali isto tako, ne treba im ni ove aba mečeve previše računati u neki umor i opravdanja 😁 Imao sam osjećaj da se Zach bukvalno nije ni oznojio, kapiram da može upravo sad da odigra novu utakmicu.

 

E da, Janis je stvarno mnogooo dobar defnzivac, brutalne kretnje i čitanje. A i fizički je baš zategnut, možda i najviše od svih (to mi je utisak i protiv Makabija bio). 

 

Idemo u Španiju hrabro, nema razloga da se bilo kome unaprijed predajemo. 🙂

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Shonewizard said:

Smajli će biti Smajli, biće tu gluposti i hvatanja za glavu, ali će mnogo značiti u rotaciji, a vjerujem da će i biti napretka na obje strane terena, samo da uđe u kontinuitet igranja i treninga.

 

Pa da, upravo to, svima nam je jasno. Skok na ove prve dve tekme dobar, mada mu je kao i Lesoru, jači ofanzivni, nego defanzivni.

 

Ono na čemu mora da radi je izbor rešenja oko obruča. Tu je potpuno zbunjen, al kontam ako je Lesor ovoliko napredovao u poznijim godinama, može i ovaj.

Takođe, možda i najslabiji  aspekt iz ugla igranja petice, je nulta zaštita obruča. Kad god je on u igri i odbrana bude probijena, on uspe da bude negde daleko, da slučajno ne bude u situaciji da makar malo zasmeta napadaču.

 

 

 

32 minutes ago, Shonewizard said:

E da, Janis je stvarno mnogooo dobar defnzivac, brutalne kretnje i čitanje. A i fizički je baš zategnut, možda i najviše od svih (to mi je utisak i protiv Makabija bio). 

 

Neverovatan defanzivac, kad je uzeo Šortera, ovaj nije imao normalan šut nijednom. 

 

Ali sam svejedno mišljenja da samo odbrana nije dovoljna. On mora da se uključi u napadu, da u EL dođe do nekih tipa 8-9 poena i doprinese i u tom smislu. Onih par minijatura na početku meča sa Makabijem su bile neverovatne, direktni krivac za naš loš početak i jurenje rezultata koje je trejalo 29 minuta.

 

Edited by realno *w
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Arsenije Pesic said:

Po NBA kriterijumima KKP bi verovatno imao daleko veći broj asistencija.

 

To je i meni u glavi.

 

Radio sam Synergy nekoliko godina, oni poklanjaju veliku pažnju tim situacijama i pod izolacijom se smatra samo napad na koš gde je odbrambeni igrač u savršenoj pozicii, spušten u odbrambeni stav ispred napadača i bar na trenutak je to pozcija koju odbrambeni drži, a napadač još ne kreće.

 

Bar pola naših izolacija se ne može svrstati u to. Panter trči kroz blokove, pa čak i kada ne pobegne skroz defanzivcu, ili dođe do pravovremenog sviča, on odmah nastavlja da "meša" i konstantno drži odbramebnog u kretnji. 

Slično je i sa Ledejovim neasistiram poenima. Pravi se višak za šut sa krila, koji mu je perfektan, odbrambeni mora da se zaleće da to pokrije, onda ovaj napada baseline i ostale varijante.

Sve su to neasistirani poeni, a opet su rezultat timske igre. 

12 minutes ago, Ne sam Safete said:

Jbg krenuo je bukvalno kao plejmejker, nije se snasao , ne mogu mu to pretjerano zamjeriti. Na kraju krajeva i Zeljko tu snosi dio odgovornosti.

Mislili smo ih iznenaditi , nije proslo ... srecom brzo smo odustali

 

Apsolutno. 

 

Kataš počeo sa Hilardom na 3, a isti je bar 10 cm niži od Janisa i neuporedivo brži. Ok je bila ideja da ga napadne na postu, ali ovo za prenošenje je bio promašaj.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Ali kad je Naneli pokazao nekome iz Splita 'too short' rukom 😂😂

 

Rutinski, nema se šta reći, bukvalno smo za 7 minuta u trećoj otišli na plus 15.

 

Zek MVP, dečko kida, kad se bacio za loptu na zapisnički sto, ode printer dođavola 😂

 

Next!!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Da, defitivno onaj Janisov izlet na pleju ide na dušu stručnog štaba, ali što kaže Safet, probali, nije prošlo, tjeraj dalje...

 

Isto tako, stoji i ovo za napadački doprinos u EL. Ovo dosad je bilo zaista pretanko, a ima i alata i prostora za više. Bukvalno da trenutnu statistiku iz ABA preslika na EL, bili bi na konju. Flert sa dvocifrenim učinkom, malo sa niskog posta, malo sa bacanja i neki sporadični šut + ovo što krpi u odbrani = bombona.

Link to comment
Share on other sites

Kad već spomenuste nevernike... mnogo toga se promenilo u našoj igri od početka sezone. U napadu manje, u odbrani drastično. Glede Lesora koji ostaje na preuzetom igraču, umesto onih iskakanja koje nije mogao, prvenstveno mentalno, da isprati. Nemam nikakve emprijske dokaze, ali ima subjektivan osećaj da nam današnja uloga visokih igrača, u odnosu na onu sa početka sezone, donosi 10+ poena manje u našem košu. Mi ih i dalje primamo previše, ali biće i to sve bolje. Smajli, koji kao i Lesor, ume da zabaguje " jebote, gde mi je igrač" može da istrpi dosta preuzimanja, i mislim da mu treba prepisati isti način odbrane koji igramo i sa Lesorom. Sa Koprivicom je druga priča, ali će od njega malo šta i zavisiti u nastavku sezone, u svetlu povratka Smajlija i dolaska ovog što ne mogu da zapamtim ime.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Crno-beli startuju sa dugo pripremanim projektom: Postani član KK Partizan Mozzart Bet 

 

Novost u odnosu na dosadašnju praksu je da će sezonske ulaznice za sezonu 2023-2024 moći da kupe samo članovi Partizan Mozzart Beta.

 

"Da, sezonske karte će se prodavati samo našim članovima, ali je važno da napomenemo kako će na osnovu članstva biti odobren i određeni popust. Iako se plaćaju, članske kartice zapravo neće predstavljati trošak za navijače, jer će kroz kupovinu sezonskih karata i proizvoda odnosno usluga za koje imaju popust u okviru lojalty programa, moći da višestruko vrate uloženi novac", podvukao je Kijanović. 

 

Izdvojio sam najinteresantnije 

Link to comment
Share on other sites

Šalu na stranu... U suštini oni hoće da se obezbede da imaju sigurnu bazu navijača, tj. članova, koja će biti tu nezavisno od rezultata. Što mi je ok i tako i treba da bude. Mada ne sumnjam da će to neke i odbiti od kupovine. 

 

Ove popuste i zajebancije što se mene tiče mogu da okače mačku o rep. 

 

Hoćemo klikere! Hoćemo klikere! 

 

Link to comment
Share on other sites

Što se tiče ove ideje o članskim kartama, sezonskim i slično - kako se niko ne seti da obradi podatke o prisustvovanju utakmicama? Tipa, ja prisustvujem na 100 posto utakmica, dobijem ne znam kakav popust, benefit i slično. Još u to uključiš recimo level članstva/sezonske i slično. Mislim da bi pravi klub morao da vodi računa o tome. Ili npr, ne dolaziš na utakmice, ili nisi ispunio minimum, gubiš pravo na sezonsku/članstvo, šta god.

 

No dobro, i ja pričam svašta, kakva crna obrada podataka 😂

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Dzep said:

Što se tiče ove ideje o članskim kartama, sezonskim i slično - kako se niko ne seti da obradi podatke o prisustvovanju utakmicama? Tipa, ja prisustvujem na 100 posto utakmica, dobijem ne znam kakav popust, benefit i slično. Još u to uključiš recimo level članstva/sezonske i slično. Mislim da bi pravi klub morao da vodi računa o tome. Ili npr, ne dolaziš na utakmice, ili nisi ispunio minimum, gubiš pravo na sezonsku/članstvo, šta god.

 

No dobro, i ja pričam svašta, kakva crna obrada podataka 😂

Ideja odlična, dakle nema šanse da se desi 

Nuklearna fizika za nas

Link to comment
Share on other sites

Nešto slično, da, samo naravno modernije. Ali ni modernije ni klasičnije, ne vidim kako bi to bilo moguće.

 

No, hajde da se vratimo basketu. Ako bismo samo mogli da dobijemo Barsu, bilo bi mi draže nego da bijemo nekog drugog protivnika (pa i Cigane). Nama fali jedna statement pobeda nad jačim protivnikom u gostima i jednom takvom bih se definitivno ispisao iz tima nevernika. Ajmo sad, što da ne

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

Ne znam u kom univerzumu ovaj lik može da bude super. Al da ne offtopicujemo sad.

Vise volim da ocenjujem ljude i njihove postupke na mikronivou, da ne idem sad dalje u privatne stvari.

 

Naravno, svestan sam da takvi moji pogledi imaju i losu stranu.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...