Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

57 minutes ago, Ne sam Safete said:

Ajmo se malo dozvati, prije nepuna dva mjeseca ovo je bila neinteligentna ekipa koja nema ni 1 akciju. Pričam o upisima ovde, sad idemo u Barsu po pobjedu.

A i to je tacno

No

Ocigledno je da ekipa igra znatno bolje (energicnije) nego na pocetku pogotovo nego prosle sezone, naravno mesta za napredak ima i te kako i u napadu a pogotovo u odbrani... ne mislim da smo bolji od reala ili barse ali gubice i oni koju tekmu kuci i to onih gde su vec upisali pobedu... aj da probamo da to budemo mi

Link to comment
Share on other sites

Nisam primetio da je Željko pizdeo zbog nepravljenja malih faulova (daleko mi bio), mislio sam da je bio plan da igramo mekše prvo poluvreme (ako rezultat dozvoli) zbog i dalje kratke rotacije pa da kasnije dodamo gas u odbrani. 

 

Što se tiče Arene, ima potencijal da navijački u ključnim utakmicama sezone nadmaši Pionir iz Duletove ere. O komforu dovoljno govori da sam stigao na TO da odem u wc i da ne propustim ništa. U Pioniru sam (kad pijem mozgu potrebne količine piva) na ovakvim utakmicama morao da biram koju ću četvrtinu da propustim.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, ChrisJudd said:

Nisam primetio da je Željko pizdeo zbog nepravljenja malih faulova (daleko mi bio), mislio sam da je bio plan da igramo mekše prvo poluvreme (ako rezultat dozvoli) zbog i dalje kratke rotacije pa da kasnije dodamo gas u odbrani. 

 

Što se tiče Arene, ima potencijal da navijački u ključnim utakmicama sezone nadmaši Pionir iz Duletove ere. O komforu dovoljno govori da sam stigao na TO da odem u wc i da ne propustim ništa. U Pioniru sam (kad pijem mozgu potrebne količine piva) na ovakvim utakmicama morao da biram koju ću četvrtinu da propustim.

U kom si sektoru?

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, ChrisJudd said:

Nisam primetio da je Željko pizdeo zbog nepravljenja malih faulova (daleko mi bio), mislio sam da je bio plan da igramo mekše prvo poluvreme (ako rezultat dozvoli) zbog i dalje kratke rotacije pa da kasnije dodamo gas u odbrani. 

 

Što se tiče Arene, ima potencijal da navijački u ključnim utakmicama sezone nadmaši Pionir iz Duletove ere. O komforu dovoljno govori da sam stigao na TO da odem u wc i da ne propustim ništa. U Pioniru sam (kad pijem mozgu potrebne količine piva) na ovakvim utakmicama morao da biram koju ću četvrtinu da propustim.

Uh, kod optičara odma ako nisi primetio 😂 (šala naravno)

I on i ceo štab po 10 puta skaču i pokazuju, i da se pravi i koliko malih imamo, mislio sam da će udaviti nekoga (hehe)

edit: i na onom intervjuu pred drugo poluvreme je rekao kako smo napravili malo faulova (6 čini mi se)

Edited by Shikamaru
Link to comment
Share on other sites

Klasika. Cim se dobije jak protivnik i prikaze nekoliko dobrih sekvenci, eto nas vec na f4, lozenje na max. Bila je ovo kvalitetna utakmica za nas, medjutim imamo mi de fakto problema. Ta prica kako "nemamo akcije" je prilicno nesrecno i nespretno formulisana, medjutim, rekao bih da je esencija kritike koja se krije iza te formulacije relativno mali broj asistiranih poena. Realno gledano, mi jesmo pravi fenomen u EL ove sezone, sto se napada tice. Postizemo veliki broj poena po mecu, medjutim, ne igramo narocito brzo uopste (zapravo smo 4. otpozada po paceu), bukvalno smo poslednji po broju asistiranih poena, jedino ASVEL uzima manje trojki od nas, a uz Fener i Olympiacos smo najefikasniji napad lige. Ne znam koliko poena produkujemo iz stare dobre izolacije, ali ta brojka mora biti impozantna imajuci u vidu sve ostale parametre. 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Klasika. Cim se dobije jak protivnik i prikaze nekoliko dobrih sekvenci, eto nas vec na f4, lozenje na max. Bila je ovo kvalitetna utakmica za nas, medjutim imamo mi de fakto problema. Ta prica kako "nemamo akcije" je prilicno nesrecno i nespretno formulisana, medjutim, rekao bih da je esencija kritike koja se krije iza te formulacije relativno mali broj asistiranih poena. Realno gledano, mi jesmo pravi fenomen u EL ove sezone, sto se napada tice. Postizemo veliki broj poena po mecu, medjutim, ne igramo narocito brzo uopste (zapravo smo 4. otpozada po paceu), bukvalno smo poslednji po broju asistiranih poena, jedino ASVEL uzima manje trojki od nas, a uz Fener i Olympiacos smo najefikasniji napad lige. Ne znam koliko poena produkujemo iz stare dobre izolacije, ali ta brojka mora biti impozantna imajuci u vidu sve ostale parametre. 

 

 

Zaključak, imamo dobre skorere? 

Takođe treba posmatrati i kako se dolazi do tih izolacija, mismeč situacije ili gde naš igrač ima prednost u odnosu na svog primarnog čuvara - Lesor protiv finog broja centara jači, Naneli kada napada leđima može komotno da šutira preko većine bekova, Exum jači i veći od većine bekova u EL. 

Jednostavno stavljamo naše igrače u dobre pozicije da poentiraju iz izolacije (jednostavno zvuči, teže za realizovati).

Plus na to smo četvrti u EL po ofanzivnom skoku, ne znam koje su nam brojke iz toga priznajem ali po pravilu tada slede lak(š)i poeni. 

Ono što hoću da kažem je da ne vidim ja neko divljanje u našoj igri, već jednostavno raspoređene uloge i zdravu atmosferu u ekipi.

 

A što se loženja tiče, čekali tolike godine, ima da se ložim(o), hvala Bogu ima ko je plaćen da se postara da ekipa ne upadne u euforiju. Pritom ja lično nemam sad neka očekivanja idemo da osvojimo sve, ali za svaku utakmicu sam na foru da možemo i moramo da probamo da dobijemo

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ChrisJudd said:

Nisam primetio da je Željko pizdeo zbog nepravljenja malih faulova (daleko mi bio), mislio sam da je bio plan da igramo mekše prvo poluvreme (ako rezultat dozvoli) zbog i dalje kratke rotacije pa da kasnije dodamo gas u odbrani. 

 

Uh, itekako je pizdeo.

Preporuka da vratis snimak sa SK2 i odgledas njegove reakcije, pogotovo pred TOe, kao i govor na poluvremenu za ELTV, a i kzs posle utakmice.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Moram da pitam grobarski puk nešto što mi zapalo za oko gledajući utakmicu preko tv. Ko je raja koja sedi na nivo 200 iza klupa i zapisničkog stola? Ko da su stigli sa neke nba utakmice, sedi se gleda utakmica čak i stepenice slobodne pa se može po kokice ili do wc. T jeste izuzetan napredak ali me zanima odakle hiljadu tako disciplinovanih ljubitelja košarke. Utakmica bila prava evroligaška sa dosta kvalitetnih pojedinaca na obe strane, kad se kompletira Partizan će biti kandidqt za f8

Link to comment
Share on other sites

Mene zanima ko je lik sa lenonkama koji sedi pored zapisničkog stola.
Krupniji lik, duža kosa, brada, karirane košulje uglavnom - juče sam ga video kako napušta arenu u svojo bembari parkiranoj odmah pored ulaza u taj VIP sektor.
Snimi ga kamera svaku tekmu po nekoliko puta - jel to gospodin Mozzart ili neki Brankov senior developer?

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Luchifer89 said:

Mene zanima ko je lik sa lenonkama koji sedi pored zapisničkog stola.
Krupniji lik, duža kosa, brada, karirane košulje uglavnom - juče sam ga video kako napušta arenu u svojo bembari parkiranoj odmah pored ulaza u taj VIP sektor.
Snimi ga kamera svaku tekmu po nekoliko puta - jel to gospodin Mozzart ili neki Brankov senior developer?

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 

Suvlasnik Kafeterija i osnivac Lovefesta u Vrnjackoj Banji.

Super lik inace.

Edited by MilošVB
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Inače, u dosadašnjih osam mečeva, samo su dvaput naši rivali šutirali ispod 40% za tri - Pao (32%) i Virtus (22%).

 

Partizan je tri puta imao taj učinak, od čega je dva puta je bio relativno blizu te granice, protiv Virtusa i Baskonije (po 37%) a samo smo se raspali protiv Olimpijakosa (25%).

 

Žestoko se prangija na našim utakmicama.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Barkley#34 said:

Inače, u dosadašnjih osam mečeva, samo su dvaput naši rivali šutirali ispod 40% za tri - Pao (32%) i Virtus (22%).

 

Partizan je tri puta imao taj učinak, od čega je dva puta je bio relativno blizu te granice, protiv Virtusa i Baskonije (po 37%) a samo smo se raspali protiv Olimpijakosa (25%).

 

Žestoko se prangija na našim utakmicama.

Najlošije branimo šut za tri u celoj ligi, sa druge strane imamo najbolji procenat za tri u celoj ligi 

Shooters shoot

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da li je realno da svaki klub protiv koga igramo ima full tim, evo izgleda da se bas Mirotic protiv nas vraca, ne sumnjam ni da ce Kalinic zaigrati, odnosno da ce biti ispeglana situacija... Bez njih dvojice se i moze dobiti, Laprovitola je jak strelac, ali na 4 i 5 ne vidim nikakvu njihovu prednost, pogotovo sto je Veseli u bas jakom kanalu, a ne bi bas protiv nas morao da se povampiri. Bez Kalinica oni gube Higinsa sa klupe sto je bitan faktor, danas igraju tezak mec na strani protiv Huventuda, tako da nisu ni oni odmorni bas. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...