Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

10 hours ago, Patriota iz kauca said:

Ne treba se zanositi za Barsom i Realom.
I da budemo tu, sudije će povući ako nam već u startu ne stave do znanja da ne računamo na pobedu.

E sad, mi u timu imamo Kevina Pantera koji je možda i najbolji trpač EL i njemu se je*e ko je prekoputa. Dok imamo ovakvog igrača u timu, nismo bez sansi ni u jednoj utakmici.

 

B1: to je sigurnije nego sneg zimi.

 

B2: usudio bih se da kazem da sada imamo vise takvih igraca. Naravno, ni za Pantera ni za ostale nema garancije da ce isporuciti, ali stav da ih zabole ko je prekoputa krasi i Lesora, Ledeja, Nanelija, cak bih rekao i Dantea.

Edited by Alex_Serbia
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, SteveFrancis#3 said:

Klasika. Cim se dobije jak protivnik i prikaze nekoliko dobrih sekvenci, eto nas vec na f4, lozenje na max. Bila je ovo kvalitetna utakmica za nas, medjutim imamo mi de fakto problema. Ta prica kako "nemamo akcije" je prilicno nesrecno i nespretno formulisana, medjutim, rekao bih da je esencija kritike koja se krije iza te formulacije relativno mali broj asistiranih poena.

 

E jbt kad ja moram da branim optimizam na forumu, a do juče sam bio pukovnik druge strane 😄

 

Realno, niko ne priča o F4. Do nove godine da budemo na 50% pa da bude klasični šutubulj. A tih 50% je učinak koji je prethodnih sezona bio dovoljan za 8. mesto u najboljem slučaju, a nekada je vodio i na 10. mesto.

Tako da se ništa ne menja u pogledu ambicija - pokušavamo da se uguramo u top8 i to je to. Ako i ne možemo da se uguramo, barem da budemo u igri do kraja.


 

Quote

 

Realno gledano, mi jesmo pravi fenomen u EL ove sezone, sto se napada tice. Postizemo veliki broj poena po mecu, medjutim, ne igramo narocito brzo uopste (zapravo smo 4. otpozada po paceu), bukvalno smo poslednji po broju asistiranih poena, jedino ASVEL uzima manje trojki od nas, a uz Fener i Olympiacos smo najefikasniji napad lige. Ne znam koliko poena produkujemo iz stare dobre izolacije, ali ta brojka mora biti impozantna imajuci u vidu sve ostale parametre. 

 

 

I meni je bilo dosta teško da shvatim koncepciju, ali počinjem polako. 

 

Što se tiče broja poseda - ne čudi me. Šta više, sa ovako komplikovanim kretnjama u napadu, ne znam kako bismo mogli biti u vrhu. U svakom pozicionom napadu imamo toliko kretnji, blokova, imamo specijale koji se igraju na manje od 10 sekundi do kraja napada. Naročito napadi gde tražimo neki veliki mismeč, uglavnom to završavam u zadnjih 5-6 sekundi.

 

Uglavnom, ono što smo već pričali - u ekipi imamo dosta igrača koji znaju da igraju 1 na 1, da kreiraju sebi poene. Kao da je cilj da se igrač dovede u neku situaciju u kojoj će biti komforan da napadne koš, pa da li je to blago kašnjenje odbrambenog i dobra spotup pozicija, da li je to makar delimični mismeč, bilo šta.

Panter može do sutra da igra 1 na 1 sa visokim igračem, a uz vrhunski spejsing koji imamo. Lesor ozbiljno maltretira i trojke i četvorke na postu, a sve češće i face-up kada dođe u poziciju da ima dosta prostora, a centar makar malo kasni.,

 

Egzumov ulaz je isto nešto posebno, samo kada nije iz čiste 1 na 1 situacije, plus je sada dva puta lepo rešavao niski post.

 

Sve u svemu, razlika u pace-u je relativno mala, a mi postižemo dosta više poena od dobrog dela lige. 85 ppg je baš ozbiljan podatak, doduše videćemo koliki će biti posle španske turneje 😄

 

 

19 hours ago, ChrisJudd said:

Nisam primetio da je Željko pizdeo zbog nepravljenja malih faulova (daleko mi bio), mislio sam da je bio plan da igramo mekše prvo poluvreme (ako rezultat dozvoli) zbog i dalje kratke rotacije pa da kasnije dodamo gas u odbrani.

 

Ma pizdeo je itekako, mislim da je i na poluvremenu rekao da to vidi kao jedan od ključnih problema.

Edited by realno *w
  • Like 12
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, realno *w said:

Uglavnom, ono što smo već pričali - u ekipi imamo dosta igrača koji znaju da igraju 1 na 1, da kreiraju sebi poene. Kao da je cilj da se igrač dovede u neku situaciju u kojoj će biti komforan da napadne koš, pa da li je to blago kašnjenje odbrambenog i dobra spotup pozicija, da li je to makar delimični mismeč, bilo šta.

Panter može do sutra da igra 1 na 1 sa visokim igračem, a uz vrhunski spejsing koji imamo. Lesor ozbiljno maltretira i trojke i četvorke na postu, a sve češće i face-up kada dođe u poziciju da ima dosta prostora, a centar makar malo kasni.,

 

Samo da potvrdim ovaj deo, pošto sam i ja ranije imao primedbu sličnu Frensisovoj, da postižemo veliki broj poena sa visokim procentima šuta na veoma mali broj asistencija, uz pitanje koliko je to održivo na duge staze. Dakle slažem se sa onim što si i tada pisao, da nisu u pitanju klasične izolacije i igra 1 na 5, već svesno kreirane situacije i mismečevi kojima prethodi dosta kretnji i blokova i protoka lopte. Po NBA kriterijumima KKP bi verovatno imao daleko veći broj asistencija.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Alex_Serbia said:

 

Sad ce to da se izbalansira, do cetvrtka. A uz malo nesrece, u nedelju uvece ce javno mnjenje da se vrati na letnje pripreme mode.

Bolje je tako. Zamisli da napravimo tripletu sledeće nedelje pa da Frensis kaže nešto lepo. Do februara bismo završili u Evrokupu. :classic_biggrin:

  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Patriota iz kauca said:

Mi smo isti onaj tim koji je izgubio od Albe i Armanija koji sada imaju 3-5 i koji su dobijali nas, Asvel, Bajern i Pao.

Treba biti realan, na guzove u Top8 je veliki uspeh.

Armani je protiv nas igrao sa Sildsom i Beronom, a oni su vec nekoliko kola povredjeni i to je za njih ogroman hendikep. Malo karikiram, ali ekvivalentno neigranju Pantera i Nanelija kod nas.

 

Alba je takodje u vreme igranja protiv nas bila brutalna, pogledaj rezultate prvih nekoliko kola. Kod njih je ocigledan pad forme. Plus neigranje glavnog igraca Sikme u prosloj rundi.

 

Takodje, takvim sistemom razmisljanja mozemo videti da smo bili Zalgiris koji je sada na 5-3 plus Virtus koji proteklih nedelja belezi sjajne rezultate.

 

Hocu reci, sve je to jos relativno i skor ekipa protiv kojih smo igrali ne govori bas toliko koji su dometi nase ekipe.

 

Licno ocekujem top 8, a cini mi se da je i Zeljko svestan tih dometa, ali naravno iskusno spusta loptu.

 

Necu biti nezadovoljan ni nekim 9. ili 10. mestom, da se razumemo.

 

Edited by MilošVB
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

upravo sam shvatio da knicksi imaju draft prava na lessorta iz 2017e : i

 

Spoiler

Draft rights:

Rokas Jokubaitis (34th, 2021)

Ante Tomic (44th, 2008)

Ognjen Jaramaz (58th, 2017)

Mathias Lessort (50th, 2017)

Wang Zhelin (57th, 2016)

Sergio Llull (34th, 2009)

Brad Newley (54th, 2007)

Tadija Dragicevic (retired)

Axel Hervelle (retired)

Emir Preldzic (retired)

Nikola Radicevic (retired)

 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Prvo poluvreme smo pokusali otaljavati i mislili da ce Split sam pobediti. Posto to nije bilo tako, drugo je bilo mnogo ozbiljnije i epilog rutinska pobeda.

 

E sad krece paklenih mesec dana. Tur po Spaniji, ABA derbi, pa Valensija u Areni...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...