Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

8 hours ago, Patriota iz kauca said:

U ovom trenutku Jaramaz ili Madar, isto je.

U nekom buducem trenutku, možda će Madar biti mnogo bolji…sto nije izvesno.

Ali je izvesno da bi doprinos, trenutno bio isti.

Ja ne bih plakao za Madarom.

 

stvari koje madar pokusa i izvede nakon ulaska sa klupe, rade nba igraci, puni samopouzdanja.

 

jaramazu kari na tajmautu protiv c tima grcke, par minuta pred kraj, objasnjava kako je on evroligaski igrac kojeg ne mogu ovi c-grci da brane na ulazu i da je vreme da to i proveri, posto nije celu tekmu.

 

da se izrazim tvojom logikom:

mozda ce nekada u dalekoj buducnosti, jaramaz imati delic vere u sebe koji ima madar ali skill je neupitno na madarovoj strani a u odbrani je makar uporan, pa tu nije nebo i zemlja razlika.

 

mislim da ne cenis dovoljno koliko on moze sebi da iskreira situacija, jer ste generalno fenomenalno sutirali & imate puntera. ali meni je bas bilo tesko dok sam ga gledao protiv zvezde, bukvalno iz minuta u minut.

 

to mi je neuporediv osecaj sa npr aleksom avramovicem; njega ponekad neopisivo sere, neretko ubaci par suteva kad je vazno i sedne na klupu sa 100% ucinkom ali mi nikada ne pravi takvu zebnju kao ovaj mali.

 

ima u njegovom stavu neceg djordjevicevskog, niko nije bolji od njega, dok to ne dokaze.

 

kao sto rekoh safetu jos prve sezone, pise mu partizan preko celog cela, nekako mu je i fizionomija takva ( :

  • Like 11
  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Cele godine drvim o tome kako mi se ne sviđa Madarov pristup u ABA, ovo mi je sad samo potvrda svega toga. 

Mali nikad glavnom nije bio tu i to je to. Baćene 2 godine ulaganja u njega, gde je on bio na mnogo većoj koristi nego KKP.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, realno *w said:

Cele godine drvim o tome kako mi se ne sviđa Madarov pristup u ABA, ovo mi je sad samo potvrda svega toga. 

Mali nikad glavnom nije bio tu i to je to. Baćene 2 godine ulaganja u njega, gde je on bio na mnogo većoj koristi nego KKP.

 

Ovo je baš bezvezan stav, ispadne da svi igrači postoje isključivo da služe KKP. Kao i u svakom klubu to je 2-way odnos i obe strane su imale koristi.

 

Enivejz ukoliko Madar ode, bićete znatno oslabljeni na poziciji 1.

Edited by DameTime
Link to comment
Share on other sites

Pokusavam da rezonujem ovaj potez Madara gledajuci u buducnost, njegovu i nasu. Nekako se medju nama, grobarima, stvorila ta ideja da je Madaru ovde najbolje da napreduje, kod najboljeg trenera, da tamo nece dobiti slobodu itd. Ulagalo se dosta u njega, pogotovo kao stranca, pa vrv zato i takva misljenja. Ako su tacne informacije da mu nudimo novi ugovor i znacajno povecanje (gotovo u rangu njihove ponude) i on opet odabere njih to moze da znaci da su mu ponudili nesto vise tj da kod nas nije planiran kao "prvi" plej. I meni je to ok. Ja zaista smatram da, iako trenutno bolji od Jareta i Alekse gledajuci obe strane terena, definitivno nije kalibar za prvog PG neke EL ekipe koja ima za cilj F4. A to da se on nesto pita za prelazak nisam bas siguran. Neretko sam cuo da igraci sve prepuste agentu i veruju da ce odabrati pravi potez. A znajuci Miska, veruj da bi on napravio takav ugovor da Jam sigurno ne bi doveo svoju karijeru u pitanje grejuci klupu.
Ovo moze da ispadne i dobro jer definitivno se mora dovesti opak igrac na toj poziciji, ali moze i da ispadne lose da u nedostatku popune rostera ostane i Djusa. Ali ajde da vidimo sta ce se desiti. Jos uvek se ceka zvanicno za Jareta, a i Exum je jos uvek FA - niti smo se mi oprostili niti ga je neko objavio.

Sent from my RMX3301 using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Alek The Great said:

 a i Exum je jos uvek FA - niti smo se mi oprostili niti ga je neko objavio.

Sent from my RMX3301 using Tapatalk
 

 

ovde piše "signed", ne "is about to sign" ili "should sign"

 

 

Current Contract

Dante Exum signed a 1 year / $2,709,849 contract with the Dallas Mavericks, including $2,709,849 guaranteed, and an annual average salary of $2,709,849. In 2023-24, Exum will earn a base salary of $2,709,849, while carrying a cap hit of $2,019,706 and a dead cap value of $2,019,706.

 

https://www.spotrac.com/nba/dallas-mavericks/dante-exum-15357/#:~:text=Current Contract,dead cap value of %242%2C019%2C706.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Da li imate jos nekog Miskovog igraca i da li je jos neko njegov s ove liste transfer traceva ( Nibo,Ponitka, Kalates, bla bla )?
Aleksa je sigurno Miskov i cini mi se jos neko.
Pre 15min Fener objavio gif koji moze da podseca na "rising star" i napisano soon...
Sad se i pojavila prica da mu je ugovor bio 2+1 tako da ce vrlo verovatno otici za 0€.

Edit: I Andjusic je Miskov.

Sent from my RMX3301 using Tapatalk


  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, realno *w said:

Cele godine drvim o tome kako mi se ne sviđa Madarov pristup u ABA, ovo mi je sad samo potvrda svega toga. 

Mali nikad glavnom nije bio tu i to je to. Baćene 2 godine ulaganja u njega, gde je on bio na mnogo većoj koristi nego KKP.

 

Apsolutno. I meni je delovalo kao da ,,bira,, takmicenje u kome ce vise da se iscima, sto meni iskreno nedopustivo i o cemu sam pisao par puta tokom sezone da mi se to bas ne dopada. Daleko bolje nastupe je imao u EL nego u ABA. 

 

Sa tim stavom, daleko mu lepa kuca. 

 

Jaramaz, Jaramaz, Partizane Jaramaz! 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, DameTime said:

 

Ovo je baš bezvezan stav, ispadne da svi igrači postoje isključivo da služe KKP. Kao i u svakom klubu to je 2-way odnos i obe strane su imale koristi.

 

Enivejz ukoliko Madar ode, bićete znatno oslabljeni na poziciji 1.

 

Aposlutno ne. Vrlo jednostavno da nema smisla da igrač od 21 godine bira na kojim tekmama će da se cima, a na kojim ne. Pri tome igrač koji je dobio mnogo više vremena, nego što je to igrama zaslužio.

I onda posle svega toga, prva prilika - paljba.

 

Dule je to sve primetio još prošle godine, sada slučajno naletim na ovo, promaklo mi je tada:

 

Snimak-ekrana-2023-07-12-100053.png

  • Like 7
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

 
ovde piše "signed", ne "is about to sign" ili "should sign"
 
 
Current Contract
Dante Exum signed a 1 year / $2,709,849 contract with the Dallas Mavericks, including $2,709,849 guaranteed, and an annual average salary of $2,709,849. In 2023-24, Exum will earn a base salary of $2,709,849, while carrying a cap hit of $2,019,706 and a dead cap value of $2,019,706.
 
https://www.spotrac.com/nba/dallas-mavericks/dante-exum-15357/#:~:text=Current Contract,dead cap value of %242%2C019%2C706.
Na ostalim sajtovima gde ja pratim pise N/A. Kako god, ovo je nesto sto bi mogli da ispratimo finansijski. Mislim da svojim kvalitetom i ulogom u timu zasluzuje 2 milke po sezoni.

Sent from my RMX3301 using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nema ni logike imati Jaramaza, Madara i Avramovica na poziciji bekap pleja. Sa igračem koji bi bio starter i Panterom na 2, njima trojici bi ostalo da izdele u najboljem slučaju 25-30 minuta, ne računajući Andjusica, koji i jeste ako uđe uđe. Jeste Jaramaz propao, ali ne verujem da bi pristao da u većini utakmica bude DNP ili da igra par minuta.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, uini said:

uff dule.

da je za njegovog igraca to neko izjavio u novinama, odrzao bi konferenciju za stampu samo zbog toga ili bi drzao novinare kao taoce nakon tekme protiv krke, jos 45mins da isprica iz cije kujne sve to dolazi.

Što i dalje ne znači da nije u pravu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Meni je Madar prilično bezveze igrač za toliku priču o njemu, za razliku od nekih kolega cigana ovde, bio sam apsolutno srećan kad je on na parketu (malo zbog toga što je on ništa spec, mnogo više jer to obično znači da je Exum na klupi). Dobar je i agresivan u odbrani ali fizika ga limitira pa ili ga jači otresu kao komarca ili ga veštiji lako izvozaju i ne primaju se na tu agresiju. U napadu sve nešto situaciono, nit je naročito dobar šuter, nit je prodor igrač, pogodiće nešto ako se otvori ali niko nikad nije rekao - ej drži Madara, ubija nas mali. Nije čak ni suludo brz s obzirom da je dosta sitan. Možda on nekad i bude bolji igrač od Jaramaza, ali Jaramaz je dosta krupniji i bolji atleta, makar je defanzivno korisniji. Što se Avramovića tiče, on je klasična mikrotalasna tip igrača plus isto kao Madar ima tu defanzivnu agresiju. 

 

Na EL rising star se može primeniti ona klasična YES BUT, imao čovek 5 poena i 1 asistenciju po meču. Klasična posledica oseke talenta u EL, tj. odlaska svega mladog što vredi preko bare. Petrušev je mlađi par meseci (isto godište) a imao je više nego duplo bolju statistiku.

 

Drugim rečima, ne bih ja nešto plakao za Madarom na vašem mestu.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...