Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

Nekako sam mislio da ce taj jos jedan bek da bude neko low-cost resenje sa upsideom. Npr. neki Souley Boum ili slicno. Medjutim, ocigledno je da se zeli bas ziheraski, igraci za koje se u po dana u po noci zna sta donose (odnosno sta NE donose). Hajde da vidimo koji su dalji potezi.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 7/4/2023 at 10:22 PM, fedor said:


Ja sam cuo jos pre nego sto je sezona zavrsena da je sa Jaramazom sve dogovoreno, e sad cuo sam i da Panter sigurno odlazi pa je tu.

Pomesana su mi osecanja u vezi sa njim, sto kaze DameTime dobijamo tu defanzivu, agresivnost na loptu, probojnost, ali ne dobijmo plejmejkerske stvari i ne dobijamo sut, a to je ono sto nam radi posao. Tu su i povrede, od njega i Alekse mozda ce se sezona sklopiti, opet mnogo gotivan lik i bilo bi mi drago zbog njega licno da bude deo neceg velikog sa Partizanom. 


Rekoh, nego samo da se ne povredjuje i bice Jare top.

@uvrnuto Nije ti fora da me saljes na odmor za gluposti, ja sam jos boza sta se pise sve, a cifre nikakve nisam lupao, sve je tacno.  :)

Link to comment
Share on other sites

E, drage moje dragi moji... mnogo smo se razmazili.

 

Kamo ona vremena od pre samo nekoliko godina kad smo popunjavali roster u oktobru mesecu, čekamo last cut, štedimo dve mesečne plate i te fore pa potpisujemo Muriće, Vrapce i Angole... Sad jul mesec a mi škrgućemo zubima, malo nam Jare i Kalates. Mnogo smo se razmazili.

 

Znate onu narodnu kad ti sve ide potaman, stavi kamenčić u cipelu da te bar nešto žulja... a mi bi crven tepih nano... mnogo smo se razmazili.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Stiletto said:

E, drage moje dragi moji... mnogo smo se razmazili.

 

Kamo ona vremena od pre samo nekoliko godina kad smo popunjavali roster u oktobru mesecu, čekamo last cut, štedimo dve mesečne plate i te fore pa potpisujemo Muriće, Vrapce i Angole... Sad jul mesec a mi škrgućemo zubima, malo nam Jare i Kalates. Mnogo smo se razmazili.

 

Znate onu narodnu kad ti sve ide potaman, stavi kamenčić u cipelu da te bar nešto žulja... a mi bi crven tepih nano... mnogo smo se razmazili.


Brat Angola ce u Makabi, ozbiljan igrac postao u 28moj godini. Legao bi nam samo tako sada. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Barkley#34 said:

Pišeš kao da ima 38.

Pogledaj ponovo moj post, piše 28, a odgovorio sam na post u kojem se kaže da je Jaramaz sad lošiji od Madara i Avramovića, čime se valjda hoće reći da će nekad u budućnosti postati bolji od njih.

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Beonegro said:

Pogledaj ponovo moj post, piše 28, a odgovorio sam na post u kojem se kaže da je Jaramaz sad lošiji od Madara i Avramovića, čime se valjda hoće reći da će nekad u budućnosti postati bolji od njih.

 

Osim što se izgleda nismo razumeli. Nisam aludirala na to da će u budućnosti postati bolji od njih, nego da ofanzivno ima probleme već neko duže vreme (otkako je otišao iz KKP). S druge strane ima defanzivnu komponentu ništa lošiju (zapravo i bolju) od Aleksine, a Yam je taj koji će u godinama koje slede verovatno prešišati obojicu što se tiče kvaliteta u oba pravca.

 

Nije problem s napadom ništa što ne može da se sredi, a nema veze s godinama, u smislu da on treba da sazreva. Lično mislim da mu nije legao roster i način igre u Bajernu. Iako je defanzivno orijentisan plejmejker, Jaramazu treba da bude okružen dobrim šuterima i igračima koji su sposobni da improvizuju u napadu onda kada uvežbani ofanzivni setovi ne prolaze. Previše je tamo bilo tvrdo za njega usled nedostatka napadačkog talenta.

 

Nije preterano kreativan, ali zato recimo s Danteom deli tu sposobnost da stane na loptu i strpljivo gradi napad. Problem nastaje jer iako ima ok brzinu prvog koraka, nije eksplozivan kao Dante pa ima problema da reši 1-na-1 u EL. Zato će, ako dođe, lepo da se uklopi sa Punterom, Ledayem, Madarom, koji svi imaju sposobnost da individualno završavaju akcije i kvalitetni su šuteri. 

 

All in all, he is just another brick in the wall, mislim da je tip pleja koji se razlikuje u odnosu na to što imate (nije up tempo igrač kao Madar i Aleksa). Što bi značilo da donosi još mogućnosti za kombinovanje, a Željko to voli. 

Edited by DameTime
dopuna posta
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jaramaz, Madar, Avramovic

Punter, Andjusic

Nunnally, novo krilo, Trifunovic

 

Ovo je osam igraca sto je neki maksimum za rotaciju na pozicijama 1-2-3. Uzimati pleja pored njih trojice, a da na krilu mogu da igraju samo dva igraca mi zvuci neozbiljno za Obradovica.

 

Sto se tice plejmejkera (ili igraca koji mogu to da igraju) tu su jos samo Calathes i Pangos od vrhunskih igraca. Sve ostalo su opcije za prvog pleja u nekoj slabijoj EL ekipi ili za nekih 15 minuta u jacoj.

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, goldberg said:

Jaramaz, Madar, Avramovic

Punter, Andjusic

Nunnally, novo krilo, Trifunovic

 

Ovo je osam igraca sto je neki maksimum za rotaciju na pozicijama 1-2-3. Uzimati pleja pored njih trojice, a da na krilu mogu da igraju samo dva igraca mi zvuci neozbiljno za Obradovica.

 

Sto se tice plejmejkera (ili igraca koji mogu to da igraju) tu su jos samo Calathes i Pangos od vrhunskih igraca. Sve ostalo su opcije za prvog pleja u nekoj slabijoj EL ekipi ili za nekih 15 minuta u jacoj.

Izgleda da je Madaru i Aleksi obecana jaca minutaza ove godine, sto je nekako i prirodan sled okolnosti. Realno Jaramaz ( a posebno u ovakvom stanju ) ne moze ni da prismrdi Danteu, cak mi je najtanji igrac u tom trilingu u ovom momentu, kao sto bih na Pesicevom mestu bez razmisljanja poveo Aleksu pre Ognjena ( i pored nekih ociglednih mana koje poseduje, mozda sam subjektivan povodom Madara koji mi se bas dopada kao igrac  ).

Edited by Kosjan Willavić
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jaramaz se odlicno dopunjuje sa Madarom i Avramovicem jer je igrac potpuno suprotnih karakteristika - jak, igra dobru odbranu, slab sut.

 

Ako uzmemo da ce Punter u EL igrati minimum 25 minuta, ne ostaje tu mnogo minuta za neku zver na poziciji prvog pleja.

Link to comment
Share on other sites

Ma nije ovo potpis za kompletiranje spoljne linije. Pre svega mislim da je ovo zamena za Andjusica i da ako Danilo oatane, dobijace minute na kasicicu. 

 

Sa druge strane ne mislim da ce doci mitska zver na 1, ali mora igrac komplementaran Madaru. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, goldberg said:

Jaramaz, Madar, Avramovic

Punter, Andjusic

Nunnally, novo krilo, Trifunovic

 

Ovo je osam igraca sto je neki maksimum za rotaciju na pozicijama 1-2-3. Uzimati pleja pored njih trojice, a da na krilu mogu da igraju samo dva igraca mi zvuci neozbiljno za Obradovica.

 

Sto se tice plejmejkera (ili igraca koji mogu to da igraju) tu su jos samo Calathes i Pangos od vrhunskih igraca. Sve ostalo su opcije za prvog pleja u nekoj slabijoj EL ekipi ili za nekih 15 minuta u jacoj.


Dovodimo 1, 4 i 5 sigurno i 3 ako Papi ode, a gotovo izvesno je da ce otici. Njegov ugovor otvara ozbiljnu cifru na trojci, ali ne vidim tu neko fensi ime dostupno, ne bi se zacudio ni Luci kapitenu na kraju. Sto se tice keca tu je po meni brat Sabaz bas prava Partizanstina, nekako mi deluje da bi se tako dobro uklopio da bi to gorelo, opet logika mi kaze da bi se Zeljko sigurno pre odlucio za Kelatesa ili Pengosa. 
Petica je, ono, macka u dzaku, ali i Lesor je bio pa je eksplodirao na kraju, verujem da ce bilo ko da dodje opet napraviti iskorak u karijeri i igri pre svega. Tu ce se uglavnom lomiti kola sto se tice onih krajnjih dometa na koje pucamo. 
Postoji sansa da nas Djusa napusti, i ne verujem da ce se dovoditi tu pojacanje, spustace se Nun ili ce se penjati Avram tj Jare. Za rezervnu cetvorku su spominjali Rasona Tomasa, po meni super resenje i ponavljam low budget Leday.
Jam, Aleksa i Jare nece sigurno biti sve sto imamo na kecu, jer ono na pripremama vec mozemo ostati samo na Madaru koliko su stakleni ova dvojica. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja nekako se uhvatim u zamku ovih razmišljanja pravljenja tima i onda se podsjetim da to Željko radi i da sve polazi iz njegove filozofije igre. A ona je nedokuciva za mene. Ja samo na kraju vidim rapsodiju kao onomad u aprilu. I sve bude jasnije i razdani se.

U tom smislu vidim Jaretov prvi korak, višak koji stvara, povratni pas i ekstra pas. Vidim sajz i fiziku, domaćeg igrača u najboljim godinama, naravno i mjesto u timu. Pa makar i jedanaesto.

Biće tu jos igrača ali nekako ne vidim mjesto za Kalatesa jer svaki ekstra pas koji se završi na njemu je pas u bunar.

Legao bi nam plej koji ima pouzdan šut, a  plejmejking Zoc osmisli kretnjama i automatizmima, to dodje vremenom.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pretpostavka da Tristan ostaje u nba. Cemu dovodjenje Rasona da pokriva 10min?! Ako cemo vec nekog da malo odmeni Zeka ili da pokrije malo vise minuta u Aba dajte da dovedemo nekog domaceg. Zasto ne npr Nikola Tanaskovic? Poceo je u Igokei, zavrsio u Breoganu proslu sezonu. Sasvim korektan igrac na obe strane. A sto se tice bekova, ako je to to sto se tice pozicije PG, ajd bar da Djusu zamenimo Gagijem, nekako mi je i copav Gagi sigurniji od haubice-Dace.

Sent from my RMX3301 using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Alek The Great said:

Pretpostavka da Tristan ostaje u nba. Cemu dovodjenje Rasona da pokriva 10min?! Ako cemo vec nekog da malo odmeni Zeka ili da pokrije malo vise minuta u Aba dajte da dovedemo nekog domaceg. Zasto ne npr Nikola Tanaskovic? Poceo je u Igokei, zavrsio u Breoganu proslu sezonu. Sasvim korektan igrac na obe strane. A sto se tice bekova, ako je to to sto se tice pozicije PG, ajd bar da Djusu zamenimo Gagijem, nekako mi je i copav Gagi sigurniji od haubice-Dace.

Sent from my RMX3301 using Tapatalk
 

 

Rašon?

Link to comment
Share on other sites

Ono što sam rekao kada je Zek produžio - mi ne smemo da dođemo u situaciju da on igra 30 minuta po tekmi, 2 puta nedeljno. 

Strašno rizično i za njega, i za tim, je l može neko da zamisli kako bi izgledala završnica sezone da je Zek preskočio recimo 2-3 nedelje. 

 

Po meni 2 varijante:

 

1. Ostaje Tristan, dovodi se neki 3/4 igrač, koji može da se spusti u nekim, bržim varijantama.

2. Dovođenje klasične četvorke, koja će deliti minutažu sa Zekom. Daleko je to od 10 minuta po meču. Recimo da bi u EL to moglo da bude 25-15, a u ABA čak i obrnuto u korist tog drugog igrača.

 

Elem, vidim da Tristan hoće da ostane u NBA, pa makar igrao g-league ili šta već. Nisam siguran koliko, sve i da ostane, možemo da očekujemo od njega, jednostavno glavom nije tu i to je to. Ne mogu da prežalim, ali on je od početka imao taj stav.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...