Jump to content

Sportski komentatori, novinari i mediji


Recommended Posts

Višković je dugi niz godina najprijatniji glas, (boja glasa) za slušati prenos. Kritike upućene njemu nikako ne mogu biti oko glasa, već zbog toga što ni blizu ne prati sportove koje prenosi kao što je nekada, pa onda lupa i maši. To je opšti utisak, koji su koliko znam, i forumaši na fudbal&tenis pdf redovno iznosili. Ne pratim fudbal i tenis dovoljno da bi više rekao, ili dao primer. Možda bi to mogao neko drugi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Matematika je prosta - ekipi koja pasionirano prati f1 i motoGP Srdjan i Pavle su krsh, a laicima vrh (na entuziazam, napaljenost, trac price i basic intro u taj sport). Slicna prica vazi za Viskovica u tenisu, Sarenog u kosarci koji su kao pioniri dobrog bavljenja svojim sportom postavili jedan standard, ali umesto da evoluiraju i napreduju, uspeli su da sebe degradiraju. Frka postaje sto Sareni pravi materijalne greske na temu 'da li igrac igra u tom timu' koje su neoprostive, dok greske 'da li su u zoni 2-3 ili 2-2-1' su svakako oprostive...

Ofc, ima i tu da mi nismo prosecni konzumenti sporta, da su se podigli kriterijumi itd, ali glavna frka je ono gore - umesto da napreduju, oni nazaduju i nespremaju se. A mogu, tipa Sareni kod Mariousua je bio na nivou sto se svakog segmenta tice, ne samo nostalgije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Geronimo said:

Matematika je prosta - ekipi koja pasionirano prati f1 i motoGP Srdjan i Pavle su krsh, a laicima vrh (na entuziazam, napaljenost, trac price i basic intro u taj sport). 

 

Baš sam hteo ovo da pomenem. Znam po komentarima i na forumu i negde još drugo kako ih masa ne voli, pretpostavljam jer misle da nisu dovoljno stručni. Ali meni kao laiku su odlični.

 

Npr. devojka kad je slušala prenose priključila mi se pošto je slušala kako pričaju o razlikama u pneumaticima, koliko je sve kompleksno, i kako čitava nauka stoji iza toga i jako su je zainteresovali. Mislila je da je to puka vožnja u krug.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Oni ne razlikuju bitno od nebitnog, teraju svoju priču kad nije momenat za to i zato frustriraju neviđeno.

Ne znam jesi li gledao danas, ali prvo u kvalifikacijama u Moto 3, ostalo manje od 2 minuta do kraja, znači osnovno pravilo je da bar završnicu svakih kvalifikacija pratiš isključivo, ali isključivo ono što se dešava na stazi, ali ne on priča o sastvima timova ja narednu sezonu, ko će biti jači i slično, a baš u tom momentu Anatoneli vozi opasan krug, na pola puta je brži od pol pozicije, nakon trećeg prolaza ima dve desetinke prednosti i umesto da se dere na sav glas, da skače po kabini (nije Antoneli neki nepoznat, ali realno ima dosta lošu sezonu i njegova pol pozicija bi bila baš velika stvar) on i dalje ne obraća pažnju, Antoneli na kraju stiže drugi sa par hiljaditinki zaostatka, ne konstatuje to uopšte i tek kad je nakon isteka vremena Fenati došao u poziciju da to isto uradi on je ispratio kako dolikuje.

 

Par sati kasnije Moto 2 kvalifikacije, počinje kiša na samom početku, jasno se vidi u kadru, od početka se vide bele zastave sa dijagonalnim krstom koje označavaju padavine i to tako traje jedno 5 minuta, sve vreme bez komentara, kada se valjda konačno vratio u kabinu počinje prenos, ali tek nakon 2 ili 3 minuta otkako se uključio primećuje padavine i zastave i ide iščuđavanje otkud to.

 

 

Ove dve situacije su za otkaz na ozbiljnoj televiziji jer su početničke greške koje se dešavaju na kvalifikacijama, dakle uz trku najvažniji momenat vikenda, ali ne, ovu dvojicu još ljudi i brane uprkos što tome ovakvih stvari ima bukvalno svakog vikenda.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Citam malo po tviteru ove nazovi sportske novinare.

Ajd sto imaju tegeltiju, nego kkp ima jos par bolesnika koji konstantno deluju.

Boris jovanovic, urednik sportske.net. Pise kako se skandira nekoj zeni Vesni.

Pavle Knezevic koji izvestava i ne trepce, on i njegov bratic brezica, ekipa sa daktilografije. Nemali broj puta takodje ucestvovali u potpaljivanju vatre na drustvenim mrezama.

 

A mi samo andjusa, koji je i dalje u dubrovniku. Ili Kinsasi.

Link to comment
Share on other sites

Pustio sam kviz rizik ili oprez koji ide na SK i Gojko se predstavlja i lagano kaze blizim se brojci od 10k prenosa :lol_2:

 

Verovatno lapsus, ali tip nije ni trepnuo, ne bi me cudilo da stvarno to misli.

 

Ovu epizodu cu sad da pogledam, ali gledao sam Gojka kad je bio prosli put i covek ne zna neke osnovne stvari, sto je li nije bas neko iznenadjenje. 

 

 

oko 2:05 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...