Jump to content

Strana reprezentativna kosarka


Recommended Posts

On 8/29/2022 at 12:27 PM, Chaos Is Me said:

Nemci bi narednih godina konačno mogli nešto više da urade. Imaju dosta dobrih, upotrebljivih i komplementarnih igrača sa Šruderom i Franz Wagnerom kao liderima. 

 

S time sto su ipak top-heavy. Osim sekaca, ne znam da li imaju ijednog kvalitetnog beka.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vlaDixXx said:

Dejan Vasiljevic 1996, 23 poena, tek sad je debitovao za Australiju, slican tip igraca kao Bili Beron,pa cak i Koncar, mogao je da igra za nas, ali nikoga nije briga

Da li zaista mislis da ljudi koji se bave kosarkom ne znaju za tog igraca a ti si ga sad otkrio i tebe je briga a nikog drugog nije?

 

Nema gde da igra za nas. Na 2 ce Guduric i Nedovic. Marinkovic i Dobric kao alternative na toj poziciji su dokazaniji kao evroligaski igraci i provereniji u odnosu na njega koji jos uvek nije igrao ni Ek a kamoli El.

 

I nije 1996 nego 1997. 

 

Raspitivali su se i Zvezda i Partizan oko njega. Mislim da ga veze jos godinu dana ugovora.

Edited by 1945
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, vlaDixXx said:

Dejan Vasiljevic 1996, 23 poena, tek sad je debitovao za Australiju, slican tip igraca kao Bili Beron,pa cak i Koncar, mogao je da igra za nas, ali nikoga nije briga

Taj Vasiljević je igrao za Australiju u svim uzrastima mlađih kategorija, ne znam kako je to mogao da igra za nas.

Inače se dovodio u vezu sa KKP u Duletovom poslednjem mandatu, ali ga Dule nije htio jer je undersized dvojka koja nikoga ne može da sačuva.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Horium said:

 

S time sto su ipak top-heavy. Osim sekaca, ne znam da li imaju ijednog kvalitetnog beka.

Nije to toliki problem jer su im visoki dobri šuteri i skoro svi mogu da igraju široko, maltene bi bim bilo važnije da imaju nekoliko vrhunskih defanzivaca na spoljnim pozicijama. Osim toga, mogu da se skrpe sa Weiller-Babbom, Loom, Obstom i Hollatzom, nije to ni toliko loše.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Beonegro said:

Nije to toliki problem jer su im visoki dobri šuteri i skoro svi mogu da igraju široko, maltene bi bim bilo važnije da imaju nekoliko vrhunskih defanzivaca na spoljnim pozicijama. Osim toga, mogu da se skrpe sa Weiller-Babbom, Loom, Obstom i Hollatzom, nije to ni toliko loše.

Nemci da su u punom sastavu mogli bi do medalje. Ovako tesko, ali vreme radi za njih jer ne ocekujem pad, vec da se podizu. Svakako su od ekipa koje mogu svakog dobiti, ali i izgubiti. Tu bih stavio i Hrvate. Posebno u mecevima na ispadanje mogu biti nezgodni.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Horium said:

 

S time sto su ipak top-heavy. Osim sekaca, ne znam da li imaju ijednog kvalitetnog beka.

Weiller Babb je odlican defanzivac, Obst je odlican suter za 3, Lo moze da povede 2nd unit solidno jer ume da udje u seriju kad mu se da sloboda. 
Nije top kvalitet, ali je daleko od loseg.

Franz takodje igra spolja, nije bek, krilo je ali ucestvuje u napadu dosta.

Neugodna ekipa svakako. 
 

Ono sto nikako ne mogu da svarim su imbecilno formirane grupe, gde su Slo, Ltu, Fra i Ger u jednoj grupi, a mi cemo da hvatamo zjale i u grupi i u 1/8f da bismo onda mogli da odigramo potencijalno samo jednu jaku utakmicu u 1/4f i pravac kuca.

Naravno nadamo se da nece biti taj scenario, ali glupost totalna.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Gudura said:

https://www.eurohoops.net/en/eurobasket/1382840/fran-guerra-and-juan-nunez-are-the-last-cuts-for-spain/

 

Reklo bi se da Spanci odavno nisu imali tanju ekipu na nekom prvenstvu. Izgleda da smena generacija nije najsjajnije odradjena kod njih

Ja i dalje mislim da će se ovi pobiti sa Turskom za prvo mjesto u grupi. Da se Ljulj nije povrijedio, rekao bih da će biti prvi, ovako će nedostajati njegova rutina.

Link to comment
Share on other sites

Finska je prva od evropskih reprezentacija izborila plasman na SP 2023. Svaka cast, bez naturalizovanih igraca, 7 uzastopnih pobeda, sve pobede u ovoj godini i prvi put u istoriji izboren plasman na svetsku smotru kroz kvalifikacije (2014. su dobili WC).

Osim njih, tu su i Novi Zeland, Liban, Obala Slonovace, Japan i Filipini. Sansu za veliki uspeh imaju jos i Urugvaj (poslednji put igrali pre 25 godina), Cape Verde (rodna zemlja Valtera Tavaresa), Kazahstan, Juzni Sudan, Belgija i Island. 

SP je uvek bilo zanimljivo zbog te sarenolikosti, ali bi Evropa stvarno morala da ima vise mesta od ovih 12. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Crna Gora baš ozbiljno namučila Turke, čak su zaslužili pobedu, uplašili su se na kraju. Turska vrlo neubedljiva i bez neke ozbiljne organizacije. CG centri izdominirali Šanlija i Šenguna.

Bosna dobila na kvalitet i ozbiljno loženje i borbenost.

Litvanija Slovenija je bila poslastica. Slovenci se baš muče , nikako im nije odgovarala ova fizička igra koju forsira Litvanija, ubili su ih Litvanci u skoku. Kuzminkas come to Red Star broj, sve je radio na terenu. 

Mnogo izgubljenih lopti Litvanaca.

Slovenija nije impresionirala, ali tek je početak.

Start prvenstva obećava

Link to comment
Share on other sites

Tema je opet otključana, EP je prošlo.

 

Jeremy Sochan koga su Spursi letos izabrali kao devetog pika će igrati za reprezentaciju Poljske, on ima neke korene iz te države. Mislim nemam pojma kakav će igrač biti al ne može biti gori od Sokolowskog i onog brata što baca pravolinijske strele.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Chaos Is Me said:

Jeremy Sochan koga su Spursi letos izabrali kao devetog pika će igrati za reprezentaciju Poljske, on ima neke korene iz te države

Majka mu je Poljakinja koja je igrala košarku, otišla na univerzitet u US i tamo ostala trudna sa random likom (mislim da Jeremy nikada nije živio sa biološkim ocem)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

mamu mu jebem, je l se naši preko krešu s nekim ko nije naš, pa da da izaberu da igraju za nas sa nekog xy univerziteta, sad kad je poljaka otišlo na milione preko, biće brdo ovakvih slučajeva, napuniće reprezentaciju, možda, di je naša dijaspora, di su naši novci...

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...