Jump to content

U Zvezdu, zna se! 2022/23


Brat od Korneta

Otvaranje teme za 22/23  

140 members have voted

  1. 1. Koga bi ste da otvori temu za 22/23

    • WingWalker
      35
    • Devil
      14
    • Sarac
      53
    • Ridji
      17
    • Princeton
      20

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/22/2022 at 01:00 PM

Recommended Posts

3 minutes ago, Casaubon said:

Verovatno si u pravu po sve tri stavke - ipak da si dao komsijskim navijacima da biraju bilo kog trenera na svetu da ih vodi, bio bi to Obradovic. I taj isti trener je odabrao ovaj tim bez ikakvih ogranicenja - tako da iz komsijskog ugla sumnjam da je ikako moglo bolje.

Njihov Ljupko Petrovic...😂

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Micko81 said:

E sad mi toliko krivo sto je otisao Kalina

Kalina je u sustini bas zbog ovoga i otisao, nije covek lud da igra u ovakvom timu bez trenera. Kalina i Radonja su zeleli da ostanu zajedno i Kalina bi moooozda ostao da je dosao neki Paskval ili Laso, a ii tada tesko. Postovanje Kaline prema Radonji je nesvakidasnje  a i obostrano 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Redstar0356 said:

Kalina je u sustini bas zbog ovoga i otisao, nije covek lud da igra u ovakvom timu bez trenera. Kalina i Radonja su zeleli da ostanu zajedno i Kalina bi moooozda ostao da je dosao neki Paskval ili Laso, a ii tada tesko. Postovanje Kaline prema Radonji je nesvakidasnje  a i obostrano 

Pozdravi Kalinu kad se cujete kasnije. Vidim da si ono bas upucen u njegova razmisljanja, planove i tako to.

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, NikadProtivKaline said:

ja cekam sta ce da izbaci nebeska udica pa da isplaniram sebi dan

Mislim da mozes nastaviti sa svojom uobicajnom pricom.

Idem kroz zivot, mrzim sve zivo, hejtujem sve sto mi nije po volji i zivot super😀

 

Sorry ali morao sam😂😂😂

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Miki28 said:

Mislim da mozes nastaviti sa svojom uobicajnom pricom.

Idem kroz zivot, mrzim sve zivo, hejtujem sve sto mi nije po volji i zivot super😀

 

Sorry ali morao sam😂😂😂

rekoh vec, nije tako crno belo:)

random internet stranice sa po par pratilaca u velikoj meri uticu na moje raspolozenje

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

I sad gde li su te obecane pare. Na racunu, u magli, kod Covica pa da zvizne u Mocartu na kvotu 2 i duplira ih... Hoce li da se isplate zaostale plate, bonusi...

Jbg, ciganska je muka pregolema. Kad ne valja, ne valja, kad valja, a sta kad opet ne valja...

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, berti said:

I sad gde li su te obecane pare. Na racunu, u magli, kod Covica pa da zvizne u Mocartu na kvotu 2 i duplira ih... Hoce li da se isplate zaostale plate, bonusi...

Jbg, ciganska je muka pregolema. Kad ne valja, ne valja, kad valja, a sta kad opet ne valja...

Najjace da gazda kaze forumasima gdje su pare😂

Samo da provjerim, jel sad ne valja ili valja?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Shabaz, Ivanovic, Topic

Nedovic, Markovic

Dobric, Haland, Lazic

Singlton, Ilic, Lazarevic

Martin, Petrusev, Mitrovic

 

Po svemu sudeci ovo je nas trenutni roster i da se ja pitam ne bih vise nista ovde dirao, barem za sada. Na pozicijama 1 i 2 ce uloge biti jasno rasporedjene gde su Shabaz i Nedovic prve opcije, a Ivanovic i Pefi im pomazu + Dobric i Haland uskacu po potrebi na dvojku. Prve violine nam donose ogroman napadacki potencijal. Ostaje problem defanzive i to ce verovatno biti nesto sto ce nas muciti tokom cele sezone. Uzdam se da ce Markovic da se spremi preko leta i donese koliki toliki balans izmedju napada i odbrane. Na krilnoj poziciji je ogroman udarac odlazak Kaline, ali cemo imati svega po malo. Dobricev sut, Halandov all-round, Lazicevu i Lazarevicevu cvrstinu i odbranu, a svima je zajednicko da donose veliku energiju na parket. Na 4 dosta misica i cvrstine, verujem da protivnicima nece biti svejedno da ulaze u reket zbog ovih igraca. Centarska pozicija je gotovo idealno pokrivena sa tri razlicita profila igraca, a konacno dobijamo i sut za 3 sa ove pozicije. 

 

Dakle, imamo kvalitet, dugacku klupu, igrace koji mogu na vise pozicija, svakako i potencijalne probleme sa defanzivom, ali jbg nikad ne moze sve biti idealno. Samo da ne zaseremo sve ovo zbog nekih ludorija. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pored Topica prijavismo i Gacica (centar, 212cm a jos ce da raste).

 

Sto se tice mladjih igraca izuzev Ilica(00) i Petruseva(00) na pripreme krecu Topic i Gacic obojica 05 godiste, pretpostavljam da ce obojica negde na pozajmicu nakon priprema jer ne bi imalo smisla drzati ih osim ako nije ideja da treniraju sa prvim timom cele sezone i da Topic uci od Sabaza, Ivanovica i Markovica odnosno Gacic od Petruseva, Martina i Mitrovica, Aba 2 ili Kls bi bilo idealno po meni jer u Fmp nemaju mesta a i premladi su i fizicki jos uvek dosta slabi za ozbiljniju rolu u Aba ligi.

 

Sto se tice buducnosti domacih igraca ne znam cemu briga, primetih par upisa.

 

Nedovic ce igrati jos 3 sezone u Zvezdi, Dobric i Mitrovic ne verujem da ce ikad zabosti bolje od Zvezde vise tako da i njih cemo gledati jos 4-5 sezona verovatno. Ilic potpisao 3 sezone. Lazarevic je tu takodje.

 

Simanic i Uskokovic i dalje mogu da napreduju kako god to nekom zvucalo, ne bi me zacudilo da za 2-3 sezone neko od njih postane igrac rotacije ponovo ali sa vecom ulogom, pa Simanic je mozda i bolji nego Vajt trenutno na primer. Jovic i Kalinic su u njihovim sadasnjim godinama tek stigli u Zvezdu i ozbiljno napredovali narocito Jovic koji se izgradio tek sa 25-26 godina a njih dvojica jos uvek nemaju ni toliko.

 

Od nadolazecih talentovanih mladjih igraca imamo Topica i Gacica koji idu na pripreme, a u Fmp-u su: Vujicic, Manojlovic, Gusic, Matovic, Saranovic, Pavicevic, Vudragovic i Vukovic.

 

Tipujem da ce bar jedan ili dvojica od ovih iz Fmp-a u naredne 3 sezone dobaciti do Zvezde, a mi cemo za 3 sezone i dalje imati jaku domacu osnovu u vidu Nedovica-Dobrica-Lazarevica-Ilica-Mitrovica a ocekujem tad nekad i povratak Kalinica da zavrsi karijeru kod nas kao i Davidovca.

 

Znaci nema brige ni za domacom osnovom ni sa mladjim igracima, odnosno briga uvek ima i uvek moze bolje, ali nisu nikakva alarmantna stanja. Topic je vanserijski talenat shvatanja igre za svoju generaciju a iskocice neko i od ovih ostalih siguran sam pa eto nama novih Gudurica, Dobrica, Davidovca... a sto da ne i novih Kuzmica iz prajma(Gacic ili Vukovic) ili cak i Lazarevica(Saranovica).

 

A mozda i za sezonu ili dve ili tri naleti neki novi Ilic iz Igokee ili Borca iz Cacka pa opet pokupimo i to.

 

Jednostavno zauvek ce biti mladih talentovanih igraca srpskog porekla i to je tako, samo u nekim generacijama manje u nekim vise i to je tako vec decenijama. 

 

Samo pogledajte koliko igraca imamo u Nba+Evroliga i koliko imaju druge zemlje, u samom smo vrhu. Neki su iskocili sa 20 a neki Vasa mozda ode u Nba i sa 28. Pa on je sa 24 igrao u Tofasu, u Zvezdi igrao malo bolje nego Uskokovic...Ko ce to da garantuje da neko od ovih klinaca 19-20 godina nece da bude neki novi Vasa Micic kada budu imali 28? Lako je praviti se pametan i komentarisati trenutno stanje, voleo bi da cujem ko je to proricao Jovicu i Kalinicu sa 21-22 godine da ce napraviti ovakve karijere, pa oni tek tada do Abe dobacili a mi hocemo rezultat u Evroligi i da imamo 5 mladih igraca od toliko godina da igraju, to ne postoji ni u jednom evroligaskom klubu.

 

Sto se tice Petruseva, logicno je da se htelo trogodisnji ugovor bas kao i za Nedovica i Ilica ali tu se ipak Misko malo vise pita a ni on sebe ne vidi u Srbiji na duze sto ste i sami mogli da zakljucite iz svakog njegovog intervjua do sada. Njemu je cilj Nba naredne sezone i ako ne uspe ni tad, produzice se +1 kod nas i to je to.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...