Jump to content

U Zvezdu, zna se! 2022/23


Brat od Korneta

Otvaranje teme za 22/23  

140 members have voted

  1. 1. Koga bi ste da otvori temu za 22/23

    • WingWalker
      35
    • Devil
      14
    • Sarac
      53
    • Ridji
      17
    • Princeton
      20

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/22/2022 at 01:00 PM

Recommended Posts

7 minutes ago, Kankkunen said:

Meni je veliki problem prvi pomoćnik, tu je morao biti neko iskusan i namazan ... Simon mi je totalno nepouzdan.

 

Koji bi to iskusan i namazan trener hteo da bude pomoćnik pocetniku? Evo ja znam samo jednog, Vlade Đurović ali bi ipak pre dao Simonu šansu.

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

Sto neko rece Simon je veza izmedju igraca i trenera. A ako je pokupio bar nesto od Radonjiceve filozofije i prenese na teren, super. Mislim da je Radonjic u njega imao najvise poverenja imali su vise nego igrac-trener odnos. Tj prijateljski odnos od poverenja. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Chaos Is Me said:

Teško je pričati o racionalnim pojavama ovih dana ali ako su već završeni Shabazz i Singleton nema baš nikakvog smisla dovoditi još jednog slabotelesnog beka pa makar to bio i Teo. Dovesti još jednog atletičnog, defanzivno orijentisanog igrača na 2 i to je to - ova skupa igračka bi u rukama ozbiljnog trenera bila više nego korektno složena i spremna na šibanje sa svima. U rukama coach Vlade feat Čovkins, jebemliga, vreme će pokazati, al nisam optimista.

 

   jedina stvar koj ovde koja je dobra je sto je opet vecinom domaci tim, tj igraci koji se znaju u dusu sto se kaze...da je vise stranaca ovde bio bi debakl u najavi ovako ima neke nade...ako dodje neko Teo/Gudura jos vise ce se ucvrstiti baza domacih...bez obzira sto deluje de je coach Cova dovodio igrace random verujem da odlicno zna koliko znaci da imas normalne likove u ekipi posebno kad imas mladog trenera...ali videcemo, vreme ce pokazati...

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Perkos2 said:

Koji bi to iskusan i namazan trener hteo da bude pomoćnik pocetniku? Evo ja znam samo jednog, Vlade Đurović ali bi ipak pre dao Simonu šansu.

Već sam pominjao Gavrilovića koji je trenutno slobodan, šta bi falilo da su zadržali Kosovića koji je već 10-ak godina na klupi ... a ima ih još.

Link to comment
Share on other sites

Problem Vlade Jovanovica ne mora ni da bude, i najverovatnije i nije, znanje.

 

Problem moze biti autoritet. Svi mi znamo da u teoriji svi treba da slusaju trenera i budu maksimalni profesionalci, ali to je idealan svet, u realnom to nije bas tako. Mnogi igraci nece bas slepo da slusaju trenera koji je u trenerskom svetu dve klase ispod njihovih igrackih imena. Zato se i uce mladi strucnjaci na mladjim kategorijama. Nije dovoljno imati plejbuk.

 

Svesni smo sta moze da nam se desi, a to je potpuno divlja kosarka bez ikakvog rezona i bez ikoga da povuce rucnu. A to onda znaci da cemo recimo ubiti Barsu u Beogradu 20 razlike jer se igracima igra kosarka, a glatko izgubiti od Mege u gostima.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Nije problem samo autoritet, nego i klasično neiskustvo. Možeš ti imati knjiško znanje ali nisi još imao prilike da se oprobaš protiv EL nivoa trenera i igrača, nisi imao prilike da pri takvom intenzitetu i dinamici menjaš svoj gameplan, improvizuješ, prilagođavaš se nekim taktičkim trikovima koje iskusni EL vukovi mogu da bace pred tebe. Mnogi talentovani treneri su padali na tom polju. Dobro spreme meč ali kad krenu prilaođavanja u toku same utakmice potpuno se pogube i ostanu bez rešenja. 

  • Like 17
Link to comment
Share on other sites

Obrni, okreni -- Vlada će morati sam, svojim pristupom, stavom, pojavom, i znanjem da se nametne kao autoritet. Džaba sve, ukoliko se očekuje da neko drugi umesto njega bude autoritet ili glavni izvor znanja i ideja. On je prvi kojeg igrači moraju da slušaju i poštuju. Nesretno bi bilo da on očekuje od pomoćnog trenera da uspostavi neki autoritet, disciplinu ili da se taj pred igračima pozicionira kao neko u koga treba gledati, jer je glavni trener neiskusan/nespreman. Vlada je dobio ogromnu priliku, koja dolazi i sa ogromnim rizikom/odgovornošću. U takvim situacijama, alibi ne postoji. Ili jesi ili nisi. Nema možda, nema sad ću, nema ne znam. Glavni si, iskoristi svoju šansu. Čak i da ne bude rezultata ove sezone, ukoliko pokaže da je u stanju da motiviše igrača kao što je npr Singleton da daje svoj maksimum, ukoliko "natera" Nedovića da podjednako razmišlja o oba kraja parketa i napadačku energiju/inspiraciju crpi iz dobrog defanzivnog kolektiva, ukoliko pronađe dobre role i za "male" igrače, kao što su Laza ili Lazarević, ukoliko održi Luku, a oživi Petruševa, ukoliko uspostavi disciplinu u napadu, ukoliko akcenat stavi na odgovornu igru.. treba ga podržati (i to ako uradi makar par stvari sa ove check liste). Za mene će biti bitno i da ne baci sve karte na quick wins, već da razmišlja dugoročno i da sezonu koristi da tim napreduje, a ne da ispuca sve adute na početku ogromnom potrošnjom i utilizacijom par ofanzivnih nosilaca.

 

Slično važi i za mlade igrače. Shvatam i strah i tremu, ali nikada mi neće biti jasno kod igrača -- a poslednji primer je Uskoković -- kada su već svesni da su dobili prostor igrom slučaja na 5-10 utakmica, pa zar ti nije cilj da se nametneš i treneru i publici i uradiš nešto korisno za to vreme. Sve više mladih talenata koje uvodimo gledaju da prevedu loptu, uvale je, sklone s eu ćošak. Ok, nećeš iznervirati Radonju/nekog drugog, ali ti za 5-10 mečeva sledi pedala, bez da si i zamahnuo. Odgledaj par klipova Gudure -- uđe čovek u igru, reši par napada, postigne bitne poene, pokaže karakter i neke signature moves.. ti možda nećeš uspeti, ali svakako ćeš završiti u Megi uskoro -- bolje makar pokušaj, možda se izrodi nešto. Naročito jer je samopouzdanje pola uspeha. 

  • Like 15
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Chaos Is Me said:

Nije problem samo autoritet, nego i klasično neiskustvo. Možeš ti imati knjiško znanje ali nisi još imao prilike da se oprobaš protiv EL nivoa trenera i igrača, nisi imao prilike da pri takvom intenzitetu i dinamici menjaš svoj gameplan, improvizuješ, prilagođavaš se nekim taktičkim trikovima koje iskusni EL vukovi mogu da bace pred tebe. Mnogi talentovani treneri su padali na tom polju. Dobro spreme meč ali kad krenu prilaođavanja u toku same utakmice potpuno se pogube i ostanu bez rešenja. 

+ Tempiranje forme za zavrsnicu sezone, posto nikad nije bio u situaciji da se bori za sve trofeje u sezoni ali vidjecemo kako ce se i hoce li se moci snaci.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...