Jump to content

U Zvezdu, zna se! 2022/23


Brat od Korneta

Otvaranje teme za 22/23  

140 members have voted

  1. 1. Koga bi ste da otvori temu za 22/23

    • WingWalker
      35
    • Devil
      14
    • Sarac
      53
    • Ridji
      17
    • Princeton
      20

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/22/2022 at 01:00 PM

Recommended Posts

15 minutes ago, Guru said:

 

Ljudski kvaliteti i to što ne ume da postavi odbranu. 

Za ljudske kvalitete ne znam, ali za odbranu ima vremena. Nauci se sve kad si mlad, veci je problem kada se covek ne menja. Mada, svakako je greska njegovo postavljanje posle Radonje, morao je neko sa vise iskustva da dodje. Alimpijevic ima potencijal, to se ne moze osporiti. 

Link to comment
Share on other sites

Ova potencijalna centarska linija je veliki apgrejd u odnosu na ovu sezonu, ali opet ce to biti medju najslabijim centarskim linijama u Evroligi. Tako da nam ova centarska linija ne garantujev nikakav top8 cak ni blizu, ali ukoliko se dovedu bolja pojacanja na ostalim pozicijama i imamo srece da nas zaobidju ozbiljnije povrede, imamo cemu da se nadamo.

 

Meni je ok, ali vise sam za neku atletiku umesto Tarzuskog u vidu Niba, Hola, Pojtresa... Koji si naravno skuplji za bar 200-300k od Tarzuskog. Pa ne znam kad ce da proba da se rizikuje sa novcem(pozajmi ili digne kredit, ne previliki naravno) da stvarno naciljamo top8 ako ne sada kada nemas Cska, Zenit i Uniks sva 3 kluba bilo u top8. I sad ce biti pakleno sa ovih 8 azdaja plus ti dolazi Virtus plus potencijalni Fener sa Itudisom plus uvek vreba neka neugodna Baskonija i Alba iz prikrajka.

 

E zamislite na ovo sad iz ove sezone da se one tamo sezone vrate jos ova 3 bogate ruske ekipe. Znate kad cemo uci u top8 u ovom sistemu ukoliko ove ne napravimo iskorak ne uzmemo vise novca na pobedama i imamo pune arene ukoliko smo konkurentni sve vreme, a samim tim vratimo taj novac ili kredit u nekom iznosu za koji sigurno ne bi propali, lupam 500k? Nikad, a mozda ni tad. Pa cak ni kada bi nam ekonomski tigar doveo 2 f4 pojacanja.

 

Po meni bolja opcija od Tarzuskog od tih visokih iz El, za isti ili jako slican novac, je Dzekiri. Ima maltene sve isto ko i Tarzuski, samo ume da pogodi i poludistancu, ume da napadne iz 2-3 driblinga sto ovaj ne ume. Pritom je igrao puta 3 vise minuta u El ove sezone prosecno.

 

A zasto pa i mora visoki... Igrac koji bi nam doneo dosta vise od Tarzuskog za manje ili isto novca ili minalno vise jer dolazi iz Evrokupa pride je i slobodan:

 

Vincent Hunter, 203cm, 1994 godiste, Metropolitan. Isprofilisao se vise u peticu iako je bio 4/5 jer nema sut za 3, kad god sam ga gledao igrao je na 5. Podjednako dobar na obe strane terena da ne kazem odlican u oba smera, svuda ga ima, sve radi. Moze da spusti u dribling, trci tranziciju, skocan, poludistancu, alej up, sjajan kradljivac lopti za centra, pristojan u piku, pristojan u odbrani na low postu, lupa blokade, ma sve...

 

Igrao El u Pao pre 6 godina a tu je bio bas klinac a i tu je dobro koristio minute. Odlican je bio i protiv Monaka i Asvela u domacem prvenstvu ove sezone ako je neki parametar kako je igrao protiv El centara. Po meni najbolja opcija iz Evrokupa pored Zaitea koji nam je preskup za ono sto pruza.

 

U Virtusu prethodne 2 sezone takodje bio dobar kao bek ap onda dobio sansu ozbiljnu minutazu i eksplodirao...

 

Evrokup statistika ove sezone:

 

28 minuta, 12.6 poena, 7.3 skokova, 2 asistencije, 1.5 ukradena, 1 blokada, index 17.2. 56% za 2, 74.5% slobodna bacanja.

 

 

 

 

Ne mora strvina po svaku cenu.

 

Hunter, Mitrovic, Petrusev.

Edited by 1945
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Losmi17 said:

Hanter, zamantalo mi se kad sam procitao.

Jesi li ga gledao ove sezone?

3 minutes ago, Bodie said:

Odličan igrač, ali varioc. Zbog toga je i otišao iz Virtusa.

Pa imalo smo jos jednog varioca, zapravo dvojicu...

 

Valjda se opametio i sigurno da je imao provere opet.

Edited by 1945
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, 1945 said:

Ova potencijalna centarska linija je veliki apgrejd u odnosu na ovu sezonu, ali opet ce to biti medju najslabijim centarskim linijama u Evroligi. Tako da nam ova centarska linija ne garantujev nikakav top8 cak ni blizu, ali ukoliko se dovedu bolja pojacanja na ostalim pozicijama i imamo srece da nas zaobidju ozbiljnije povrede, imamo cemu da se nadamo.

 

Meni je ok, ali vise sam za neku atletiku umesto Tarzuskog u vidu Niba, Hola, Pojtresa... Koji si naravno skuplji za bar 200-300k od Tarzuskog. Pa ne znam kad ce da proba da se rizikuje sa novcem(pozajmi ili digne kredit, ne previliki naravno) da stvarno naciljamo top8 ako ne sada kada nemas Cska, Zenit i Uniks sva 3 kluba bilo u top8. I sad ce biti pakleno sa ovih 8 azdaja plus ti dolazi Virtus plus potencijalni Fener sa Itudisom plus uvek vreba neka neugodna Baskonija i Alba iz prikrajka.

 

E zamislite na ovo sad iz ove sezone da se one tamo sezone vrate jos ova 3 bogate ruske ekipe. Znate kad cemo uci u top8 u ovom sistemu ukoliko ove ne napravimo iskorak ne uzmemo vise novca na pobedama i imamo pune arene ukoliko smo konkurentni sve vreme, a samim tim vratimo taj novac ili kredit u nekom iznosu za koji sigurno ne bi propali, lupam 500k? Nikad, a mozda ni tad. Pa cak ni kada bi nam ekonomski tigar doveo 2 f4 pojacanja.

 

Po meni bolja opcija od Tarzuskog od tih visokih iz El, za isti ili jako slican novac, je Dzekiri. Ima maltene sve isto ko i Tarzuski, samo ume da pogodi i poludistancu, ume da napadne iz 2-3 driblinga sto ovaj ne ume. Pritom je igrao puta 3 vise minuta u El ove sezone prosecno.

 

A zasto pa i mora visoki... Igrac koji bi nam doneo dosta vise od Tarzuskog za manje ili isto novca ili minalno vise jer dolazi iz Evrokupa pride je i slobodan:

 

Vincent Hunter, 203cm, 1994 godiste, Metropolitan. Isprofilisao se vise u peticu iako je bio 4/5 jer nema sut za 3, kad god sam ga gledao igrao je na 5. Podjednako dobar na obe strane terena da ne kazem odlican u oba smera, svuda ga ima, sve radi. Moze da spusti u dribling, trci tranziciju, skocan, poludistancu, alej up, sjajan kradljivac lopti za centra, pristojan u piku, pristojan u odbrani na low postu, lupa blokade, ma sve...

 

Igrao El u Pao pre 6 godina a tu je bio bas klinac a i tu je dobro koristio minute. Odlican je bio i protiv Monaka i Asvela u domacem prvenstvu ove sezone ako je neki parametar kako je igrao protiv El centara. Po meni najbolja opcija iz Evrokupa pored Zaitea koji nam je preskup za ono sto pruza.

 

U Virtusu prethodne 2 sezone takodje bio dobar kao bek ap onda dobio sansu ozbiljnu minutazu i eksplodirao...

 

Evrokup statistika ove sezone:

 

28 minuta, 12.6 poena, 7.3 skokova, 2 asistencije, 1.5 ukradena, 1 blokada, index 17.2. 56% za 2, 74.5% slobodna bacanja.

 

 

 

 

Ne mora strvina po svaku cenu.

 

Hunter, Mitrovic, Petrusev.

Kad rece da ti ides na odmor?

 

Kredit da se uzme za dovodjenje nekog po zelji foruma???

 

Mi NIKADA necemo imati imena za koje bilo ko ovde ili bilo gde na svetu ce moci da kaze da imamo kvalitet lo imenima za top 8.

 

A malo procitaj danasnji izvestaj direktora klubova u El koliki im je gubitak po godinama, to su osmocifreni milionski iznosi na godisnjem nivou i tako svaje godine.

 

I ti bi da se mi sa njima takmicemo u parama?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Šarac said:

Kad rece da ti ides na odmor?

U cetvrtak.

 

45 minutes ago, Šarac said:

Kredit da se uzme za dovodjenje nekog po zelji foruma???

Pisem svoje misljenje samo. Forum ionako nema dodira ni u kom smislu sa realnoscu poslovanja kluba sta god neko napisao. Znam da je Coviceva politika da se ne trosi vise nego sto se zaradjuje ali ako ikada treba rizikovati to je sada, po meni. Pritom ne bi isli all in, nisam lud vec recimo 300-500k dodatnih pozajmiti samim tim povecati sanse da si konkurentan za top8, imati punije hale, prodati vise ulaznica, imati koju pobedu vise nego prosle sezone znaci jos 40k puta nekoliko. Znas i sam da nam je Gist doneo bar 1000 seozonskih vise. Ne mislim dovesti zvucno ime po svaku cenu ali jasno dovesti jedno jace pojacanje u vidu Lojda ili Kalinica. Nadao sam se da ce to biti na centru, ali dobro, videcemo sta cemo dovesti od ostalih pozicija. Naravno ne mora nista da se dogodi od toga i nije to garant uz taj novac, to je samo moje misljenje, jer one tamo sezone ako se vrate Rusi jos manje sanse cemo imati, sad nam je sansa ako ikada treba malo da se rizikuje, moje misljenje ponavljam.

 

45 minutes ago, Šarac said:

Mi NIKADA necemo imati imena za koje bilo ko ovde ili bilo gde na svetu ce moci da kaze da imamo kvalitet lo imenima za top 8.

 

Pricao sam o centarskoj liniji, mozemo bar na jednoj poziciji biti konkurentni sa drugima. Na primer na poziciji 3 Kalinic, Dobric, Lazarevic, Lazic smo u top8 klubova po meni. Naravno da nisam mislio na roster od 12.

 

45 minutes ago, Pero_Cameron said:

Ko je drugi? Markus i

Gist. On je imao suspenziju nakon iste stvari i mi smo ga doveli nekoliko godina nakon toga.

Edited by 1945
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Milos 3.14 said:

Može li neko da skrati listu stranaca tako što će da filtrira samo one koji su rođeni na američkom srednjem zapadu

U Iowi ili Kanzasu po mogucnosti, i da imaju iskustvo sa krunjenjem kukuruza, jer takvi trpe sve😀

Edited by Gudura
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Markoss said:

Petrusev mi je tolko antipatican da cu bas morati da istreniram stomak da ga svarim posle svih onih uvlacenja KKP-u i po instagramu i po intervjuima kako bi ga doveli. 

Sta si ovim hteo da kazes?Da smo blizu njegovog potpisa?Ili da nam je jedan od meta?

Edited by Don Radonja
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Šarac said:

Kad rece da ti ides na odmor?

 

Kredit da se uzme za dovodjenje nekog po zelji foruma???

 

Mi NIKADA necemo imati imena za koje bilo ko ovde ili bilo gde na svetu ce moci da kaze da imamo kvalitet lo imenima za top 8.

 

A malo procitaj danasnji izvestaj direktora klubova u El koliki im je gubitak po godinama, to su osmocifreni milionski iznosi na godisnjem nivou i tako svaje godine.

 

I ti bi da se mi sa njima takmicemo u parama?

Dok mi nemamo gubitke jer drzava sve daje...cak i onaj milion sto je spominjao iz FMP-a je nestao posle prve sezone. Koji tim u EL finansira drzava sem naseg? Bukvalno u celosti drzi klub.

 

Da ne drzi to drzava ceo komplet odbor, prcednici, nadzori bi mogli da vide Pionir kad plate kartu...Bar ako bude sto kasnije privatan klub, moci ce da dobije ime po Deji Radonjicu.

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Kankkunen said:

On je već šest sezona u Armaniju i 29 leta, kad će da pokaže to što zna?  mrka kapa.

Čuvena priča kako centri sazrevaju kasnije.

NIje se ni od Kuza mnogo očekivalo nakon loše sezone u Pao-u kada nam je došao prvi put, mada je bio 3 godine mladji.

Dobar je Poljak, nekako liči na Deja da dovede fizički dominantnog igrača koji će se savršeno uklopiti u sistem beton odbrane i "terasa" ograničenog napada.

 

Moja želja bi ipak bila Hasan Martin, pa da igramo u petorci sa 5 igrača iste visine (plus-minus 3cm) 😁

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Devil In My Pants said:

Koji tim u EL finansira drzava sem naseg? Bukvalno u celosti drzi klub.

Cska, Zenit, Makabi, mi, i sad ce Partizan kao peti uci koji je finansiran od strane drzava. Neki od ovih klubova direktno neki indirektno.

 

Plus Zalgiris i grcki klubovi ja bi rekao takodje su na neki nacin drzavni klubovi, sad koliko ih drzava finansira to ne znam.

 

Da ne odemo predaleko sa ovom temon... Mozemo da se vratimo na Zvezdu.

Edited by 1945
Link to comment
Share on other sites

Pošto smo rešili centarsku liniju, ostaje nam još plej i bek. Mislim da će na beku pasti ozbiljna bomba tipa Gudura. Na četiri očekujem Ilića, iako bi i tu trebalo neko ozbiljno pojačanje. 

 

Link to comment
Share on other sites

  • uvrnuto featured and unfeatured this topic
  • uvrnuto locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...