Jump to content

U Zvezdu, zna se! 2022/23


Brat od Korneta

Otvaranje teme za 22/23  

140 members have voted

  1. 1. Koga bi ste da otvori temu za 22/23

    • WingWalker
      35
    • Devil
      14
    • Sarac
      53
    • Ridji
      17
    • Princeton
      20

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/22/2022 at 01:00 PM

Recommended Posts

22 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

Ne bih ja imao ništa protiv boljeg igrača od Voltersa, imali smo ih u nedavnoj prošlosti a zašto da ne i naredne sezone, svakako će na njegovo mesto doći ozbiljan igrač. U svakom slučaju ne bih preplaćivao Voltersa da bi ostao, on je svoj zenit dostigao i privukao pažnju platežnijih očito. Ni taj njegov plafon nije naročito visok da bi pravio razliku na EL nivou. Dobar je Nejt bio zaista, nema mu se mnogo toga zameriti ali možemo/moramo da nađemo još boljeg. Za Ivanovića još uvek mislim da ima šanse da napreduje (košarkaški, ne da odjednom poraste, da te preduhitrim) i da se profiliše u standardnijeg člana tima sa pouzdanijim doprinosom. Mislim da bi mu značilo i igranje sa drugačijim tipom centra od onoga što su ove sezone nudili Kuzmić i Luka. Osim toga, sigurno mu je i cena trenutno daleko manja nego Voltersova pa je priličan no brainer zadržati ga kao back up ociju.

 

O tome koliko možemo/moramo bolje od Voltersa govori da su nam prošlog leta opcije bile Jović, Marković, Grejndžer, a nešto kasnije Noris Kol i Lamar Piters - sve lošiji igrači od njega i sa prilično niskim plafonom. Živ nisam da vidim koji to game changer-i nas čekaju ovog leta, na ovoj temi to tradicionalno izgleda raskošno, al' realnost je naravno potpuno drugačija... Plejmejkera EL kalibra je ubedljivo najteže naći, zato se na tom nivou mahom vrte jedni te isti igrači koji prelaze iz kluba u klub.

 

Takođe, koncept sa nosiocem koji pravi famoznu razliku, dok su bekapovi igrači poput Ivanovića, Dobrića, Lazića, Mitrovića i sl. je težak promašaj, osim ako ti nosioci nisu otprilike Micić, Larkin, Mirotić i Tavares... Ne može Zvezda na svakoj poziciji da ima superheroja koji će u 30+ kola Evrolige da nosi na grbači ostatak rostera koji nema kvalitet za taj nivo takmičenja, al' zato vade stvari kada je najvažnije (a neki ni tada). Kome je najvažniji plejof ABA lige i kome je to merilo kvaliteta, ne može da očekuje nikakav iskorak u Evroligi.

 

Jedini put za klub sa Zvezdinim finansijama je dobro ukomponovan i izbalansiran tim sa jasnim identitetom i bez trulih kompromisa, a sa ovakvom domaćom osnovom i samoograničavanjem broja stranaca je tako nešto nemoguće sklopiti. Prema tome, dok ne evoluiramo kao klub i dok se tim ne bude birao isključivo po košarkaškim kriterijumima, sezona poput ove će nam biti apsolutni plafon i to da pevamo od sreće ako uspemo da je ponovimo.

 

 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Kankkunen said:

Pa i ne baš, ovaj je nekako prefinjeniji ... :classic_smile: Admiral je dosta snažniji ... u dve reči :classic_biggrin:

 

edit ...

filijala ne gubi vreme :smiley53:

FU5gjeBXsAAHZZn?format=jpg&name=small

 

Verujem ti. Ja sam čisto onako na prvu dobio takav dojam. Šut iz driblinga podjednako ružan kao kod Nelsona. Dosta fizike na ulazu, umesto skilla i quicknessa.

 

Ode Jones, dolazi njegov brat blizanac 🙂 Frazier je bio jedan od nosilaca Illinoisa koji je lani bio ozbiljna ekipa. Meni se kod njih najviše sviđao centar Cockburn, kao dobar material za obradu. Baš ona teška petica koja razgrče sve pred sobom. Kevin Serphine type

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da bi Kendale McCullum mogao biti igrač kojeg bi Radonjić znao iskoristiti.
Defanzivac pre svega, priučene PnR igre koju lepo koristi, solidan na ulazu i slabiji na distanci. Šutira za 3 uglavnom ako ima više prostora, ali ne više od 2-3 šuta po meču.
Dojmi mi se što je krakat plej sa stavom da igra odbranu.
Nekad malo nonšalantan sa loptom što dovodi do gubljenja poseda.
Trenutno nedovoljno dobar za prvog pleja u EL, ali relativno low Risk - high reward.

Ako se ide u rebuild na poziciji 1 onda bi jako lepo legao na 15ak min backupu.

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Gilmour said:

Mislim da bi Kendale McCullum mogao biti igrač kojeg bi Radonjić znao iskoristiti.
Defanzivac pre svega, priučene PnR igre koju lepo koristi, solidan na ulazu i slabiji na distanci. Šutira za 3 uglavnom ako ima više prostora, ali ne više od 2-3 šuta po meču.
Dojmi mi se što je krakat plej sa stavom da igra odbranu.
Nekad malo nonšalantan sa loptom što dovodi do gubljenja poseda.
Trenutno nedovoljno dobar za prvog pleja u EL, ali relativno low Risk - high reward.

Ako se ide u rebuild na poziciji 1 onda bi jako lepo legao na 15ak min backupu.

Gledao sam ga par puta, bas zanimljiv igrac, ali mislim da kao sto kazes nije za vise od 15ppg a mislim da ce tu ulogu sledece sezone imati Ivanovic. 

Mccollum da ima bolji sut dogurao bi daleko, bas bas je ogranicen na sutu pogotovo za 3 i mislim da bi ga u EL vrlo lako cuvali, isli bi mu ispod blokova i slicno. 

Ali lepo si zakljucio low risk -high reward moze biti. 

Samo iz iskustva mi deluje da ce Radonja pre da vrati polovnog Jovica kojeg zna, ili ostavi Markovica nego da ide na rizik varijantu. 

Sto se Henrija tice mislim da nemamo sanse tu, znam da je nesto Baskonija dosta para dala njemu pa posle bilo muka zbog ogromnog ugovora.. deluje mi kao pravi money hunter. 

Asvel trosi na plate manje od nas tacno, ali cenim da ce sledece sezone njihov payrol biti 9-11m (sada je 3.5 valjda). Cim oni pregovaraju sa Dekolom koji ima platu kao pola njihovog payrola, izgleda Parker sprema malo jacu ekipu, namirisao da bez Rusa mogu vise.

Link to comment
Share on other sites

Zna li neko gde ce Shannon Evans? Mislim da mu istice ugovor sa Betisom. Slucajno naleteh na mec njegove ekipe i Tenerifa pre nekih 2 3 meseca, i gledam na terenu Marcelino Huertas, privuce mi to paznju kad vidim Aleksandra Cvetkovica i najvise iz dosade odgledah i bas mi zapao za oko tad imao je bas neki ogroman broj asistencija iz pika, i sto me zaprepastilo a i komentator je pricao o tome bez izgubljene lopte.. Jak na prodoru, brz, odlican osecaj za asist, sut za 3 malo upitan, cak ni u odbrani nije missmatch kako mi delovalo na prvi pogled, brze noge ume i da ukrade loptu. 

Posle tog meca ispratih vise kroz statistiku naredne i belezio je dobre rezultate, gledao sam ga protiv Reala gde nije mogao vola da ubode, al opet lepo razigravao saigrace, i sezonu zavrsi sa nekoliko jako dobrih meceva.

Verujem da ga Radonja nikad ne bi ni razmatrao al eto da napisem svoje zapazanje😁

 

Edit: eo nadjoh na yt neko skoro odradio skauting njegove sezone: 

 

Kapiram da ce ga uzeti neka EK ekipa, ako ne ode za parama put kine.

Edited by Igor_
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Sreten Žujkić, penzioner said:

@1945, imas li medju centrima utefterisanog onog Zadranina Onuakua sto je plodio ove sezone po Izraelima?

Naravno. Cak se pojavila neka info da se i neki Nba tim interesovao za njega. Imam pored njega jos dvojicu iz Izraela. Danas zavrsavam i objavljujem sve informacije iz Evrolige na jednom mestu. Transfere, interesovanja i rostere pa ce imati ljudi uvid u sve slobodne evroligaske igrace i ko je blizu gde da predje i vec presao ili produzio ugovor odnosno na koga se sigurno ne racuna.

 

U cetvrtak idem na odmor tako da cu najkasnije do tad da objavim te centre ovde. Pregledavam po 2 utakmice za svakog gde su imali najbolje brojke ali onako brzinski tih par izraelskih centara veceras bas izmedju ostalog, pa se zato to oduzilo, da ne pisem u taj mini skauting samo statistiku i klipove. Mislim da ce najzanimljivije biti to ste ce biti 15ak centara "ispod radara." Mada ce biti to dosta amaterski bez previse detalja kako ni trebalo da se radi inace ali nemam bas toliko vremena a i ima previse centara na spisku pa ko ce da isprati sve to...

Edited by 1945
  • Like 4
  • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Igor_ said:

Zna li neko gde ce Shannon Evans? Mislim da mu istice ugovor sa Betisom. Slucajno naleteh na mec njegove ekipe i Tenerifa pre nekih 2 3 meseca, i gledam na terenu Marcelino Huertas, privuce mi to paznju kad vidim Aleksandra Cvetkovica i najvise iz dosade odgledah i bas mi zapao za oko tad imao je bas neki ogroman broj asistencija iz pika, i sto me zaprepastilo a i komentator je pricao o tome bez izgubljene lopte.. Jak na prodoru, brz, odlican osecaj za asist, sut za 3 malo upitan, cak ni u odbrani nije missmatch kako mi delovalo na prvi pogled, brze noge ume i da ukrade loptu. 

Posle tog meca ispratih vise kroz statistiku naredne i belezio je dobre rezultate, gledao sam ga protiv Reala gde nije mogao vola da ubode, al opet lepo razigravao saigrace, i sezonu zavrsi sa nekoliko jako dobrih meceva.

Verujem da ga Radonja nikad ne bi ni razmatrao al eto da napisem svoje zapazanje😁

 

Edit: eo nadjoh na yt neko skoro odradio skauting njegove sezone: 

 

Kapiram da ce ga uzeti neka EK ekipa, ako ne ode za parama put kine.

Zamisli na 1 on i Ivanovic, dva midzeta slabotelesna...a dobar je deckonja.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Kankkunen said:

Jel odigrao nešto Lundberg u NBA, on će verovatno nazad u Evropu ...

U Phoenixu , ne znam da li je sve skupa odigrao 2 utakmice. U PO nije ni nastupio. Najveću minutažu je imao protiv LAC u LA

Edited by bodo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, MrTwister said:

Protiv komšija kurčenje ka da ste Real lično u pogledu nivoa takmičenja, a na prelazni rok se šalju low lvl EC igrači koji će u nekom Hamburgu završiti 🙂

Pa zato sto smo realni. 😄

 

Komsije su dovele pojacanje iz istog tog navedenog Reala-Tristana, dva f4 pojacanja iz Armanija, 2 nba pojacanja, capili Zvezdi drugog skorera Acb lige koji je bio pred potpisom.

 

A mi smo dovodili Ec igrace i low El igrace, uz jednu bombu. Tako je vec godinama. (Kalinic ove, Loyd prosle sezone, Gist pre 2. Tako da ocekujem jos jednu bombu u ovom prelaznom roku a da pritom ne mislim na ostanak Kalinica. 🙃)

 

Elem, otvorio sam novu temu sve vezano za evroligaske transfere do sada pa ko voli nek izvoli.

 

 

Edited by 1945
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Bravo @1945. Svidja mi se sto imamo ovako sposobne i preduzimljive nove clanove foruma. Ja npr. na ovom i na proslom nikad nisam otvorio nijednu temu iako imam zbirno mozda 20k postova. Prosto sam takav - pasivan, nezainteresovan, neambiciozan, nikakav.

 

Sveza krv i energija nam je bila preko potrebna.

Edited by Sreten Žujkić, penzioner
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Sreten Žujkić, penzioner said:

Bravo @1945. Svidja mi se sto imamo ovako sposobne i preduzimljive nove clanove foruma. Ja npr. na ovom i na proslom nikad nisam otvorio nijednu temu iako imam zbirno mozda 20k postova. Prosto sam takav - pasivan, nezainteresovan, neambiciozan, nikakav.

 

Sveza krv i energija nam je bila preko potrebna.

Mozda je malo neumesno na prvu sto sam kao noviji clan otvorio ove dve teme. Mislim da sam Evroligu odma opravdao, a ovu temu jos uvek nisam, ali cu i to za koji dan.

 

Nekoliko ljudi mi je provuklo da postoji tradicija u otvaranju tema ali ja sam proverio i poslednje 3 teme sto se tice Zvezde i prelaznog roka su otvorili 2 razlicita coveka tako da sam mislio da se niko nece ljutiti sto ja otvaram kao noviji clan. U svakom slucaju necu otvarati naredne godine a mislim da nakon onakve najave @Kankkunen od prosle sezone njemu treba vecno pripasti otvaranje prelaznog roka, moj predlog.

Edited by 1945
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, 1945 said:

Mozda je malo neumesno na prvu sto sam kao noviji clan otvorio ove dve teme. Mislim da sam Evroligu odma opravdao, a ovu temu jos uvek nisam, ali cu i to za koji dan.

 

Nekoliko ljudi mi je provuklo da postoji tradicija u otvaranju tema ali ja sam proverio i poslednje 3 teme sto se tice Zvezde i prelaznog roka su otvorili 2 razlicita coveka tako da sam mislio da se niko nece ljutiti sto ja otvaram kao noviji clan. U svakom slucaju necu otvarati naredne godine a mislim da nakon onakve najave @Kankkunen od prosle sezone njemu treba vecno pripasti otvaranje prelaznog roka, moj predlog.

Tradiciju sam ti ja pomenuo, tradicija u fazonu da smo ranije pred kraj sezone odredili nekog ko otvara (nekad i dvojicu), jos sa starog foruma je bilo tako, i uvodi su bili genijalni.. ako me secanje sluzi tako je i Fender postao baksuz foruma nakon njegovog otvaranja je bilo bas malera, doduse na kraju se izvuko. 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Igor_ said:

Tradiciju sam ti ja pomenuo, tradicija u fazonu da smo ranije pred kraj sezone odredili nekog ko otvara (nekad i dvojicu), jos sa starog foruma je bilo tako, i uvodi su bili genijalni.. ako me secanje sluzi tako je i Fender postao baksuz foruma nakon njegovog otvaranja je bilo bas malera, doduse na kraju se izvuko. 

 

Nisam to znao pa se jos jednom izvinjavam. Eto onda odredicemo i za sledecu, Ja sam izneo svoj predlog.

 

Inace prelazni rok 20/21 je najavljen sa par recenica i izazvao 3 puta manje reakcija, da se ne naljuti kolega. Tema za istu sezonu je vec genijalno najavljena sa upisom ''sa Jadrana Keln se vidi'', doduse videli smo Lengstona Hola, Rocestog, Koloma, Terija... Prelazni rok 19/20 maltene nije ni najavljen samo je otvoren pa je prekinuta sezona bila, tako da ako tako posmatramo mi smo maleri u svakom slucaju ko god otvorio i sta god napisao. 😄

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

samo jedna zelja, svaku sezonu od kako je otisao :classic_sad:

ne treba ni spominjati da je jedan od stubova naseg povratka na vrh i jedn od temelja ove skoro decenijske dominacije. ne samo igrom, vec pobedniskim mentalitetom koji je doneo! 

lagano najbolji igrac abe poslednje dve sezone! u bitnim tekmama uvek pravi!

komsije pogotovo voli, nestvarne brojke ima protiv njih. 


https://www.youtube.com/watch?v=eIdmcpUMB78

ne znam da li je ikada ovako eksplodiralo, pionir se raspao. preljepo, ko gol za pobedu u 90+ :default_coffee: :Hail:

mnogo bitna tekma, pao do tad nikad nismo dobili, a sledio je cuveni play off.

 

 

vrati ga radonja! jaka vrati se!

 

kako se postavlja yt posto c/p ne radi?

Edited by jaka blazic
  • Like 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MrTwister said:

Protiv komšija kurčenje ka da ste Real lično u pogledu nivoa takmičenja, a na prelazni rok se šalju low lvl EC igrači koji će u nekom Hamburgu završiti 🙂

ne kapiram bas odakle taj utisak

ovde se oduvek kao zelja spominjao svaki kosarkas na planeti, igrao on u realu ili seltiksima

iako realnost cesto bude upravo taj EC igrac

 

ocekujem da tako bude i ove godine...od 4 goruce pozicije(1,2,4,5) ocekujem 1, max 2 da kazemo EL pojacanja

ostalo ce se, kao i uvek krpiti

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, jaka blazic said:

samo jedna zelja, svaku sezonu od kako je otisao :classic_sad:

ne treba ni spominjati da je jedan od stubova naseg povratka na vrh i jedn od temelja ove skoro decenijske dominacije. ne samo igrom, vec pobedniskim mentalitetom koji je doneo! 

lagano najbolji igrac abe poslednje dve sezone! u bitnim tekmama uvek pravi!

komsije pogotovo voli, nestvarne brojke ima protiv njih. 


https://www.youtube.com/watch?v=eIdmcpUMB78

ne znam da li je ikada ovako eksplodiralo, pionir se raspao. preljepo, ko gol za pobedu u 90+ :default_coffee: :Hail:

mnogo bitna tekma, pao do tad nikad nismo dobili, a sledio je cuveni play off.

 

 

vrati ga radonja! jaka vrati se!

Kako li tek uskaces ribama u DM, kad ovde pravis ovakve upade😂

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, 1945 said:

Pa zato sto smo realni. 😄

 

Komsije su dovele pojacanje iz istog tog navedenog Reala-Tristana, dva f4 pojacanja iz Armanija, 2 nba pojacanja, capili Zvezdi drugog skorera Acb lige koji je bio pred potpisom.

 

A mi smo dovodili Ec igrace i low El igrace, uz jednu bombu. Tako je vec godinama. (Loyd prosle sezone, Gist pre 2. Tako da ocekujem jos jednu bombu u ovom prelaznom roku a da pritom ne racunam ostanak Kalinica. 🙃)

 

Elem, otvorio sam novu temu sve vezano za evroligaske transfere do sada pa ko voli nek izvoli.

 

 

Good one 😄 

Od svih EC igraca koje ste zapravo doveli ti nadje 2 koja su dosla iz EL timova (igraci koji su igrali EL prethodne sezone) u Gistu i Loydu. Nemam ja problem da jurite koga god ocete no opet kad su ameri u pitanju ciljajte malo vise kao i vas klub od igraca Giessena. 

p.s. mislim da vec ima tema za slicne stvari 

41 minutes ago, UDresuKvinsiMilera said:

Zato sto smo za komsiluk Real licno sa sve nasim low lvl EC igracima.

Radonja effect neki bi rekli.

 

wackaflocka.gif
 

36 minutes ago, NikadProtivKaline said:

ne kapiram bas odakle taj utisak

ovde se oduvek kao zelja spominjao svaki kosarkas na planeti, igrao on u realu ili seltiksima

iako realnost cesto bude upravo taj EC igrac

 

ocekujem da tako bude i ove godine...od 4 goruce pozicije(1,2,4,5) ocekujem 1, max 2 da kazemo EL pojacanja

ostalo ce se, kao i uvek krpiti

 

 

Sustina je da se dovode kvalitetni igraci na mjesto stranaca i da se ne kupe sa ulice tek tako neki EC ili gori igraci, bilo da su to neki EL igraci sa nesto losijom sezonom iza sebe ili neki bolji (provjereniji) EC igrac, sto u tom trenutku bude dostupno/procjenjeno kao dobro rjesenje. Tipova kao sto su Kendalle McCullum ima koliko oces, cisto sumnjam da je zestoka konkurencija medju EL timovima za njegove usluge.

Edited by MrTwister
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • uvrnuto featured and unfeatured this topic
  • uvrnuto locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...