Jump to content

U Zvezdu, zna se! 2022/23


Brat od Korneta

Otvaranje teme za 22/23  

140 members have voted

  1. 1. Koga bi ste da otvori temu za 22/23

    • WingWalker
      35
    • Devil
      14
    • Sarac
      53
    • Ridji
      17
    • Princeton
      20

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/22/2022 at 01:00 PM

Recommended Posts

Just now, Predragdjape said:

Ilic, Nedovic, Guduric, Kaleb. 😄 

Mnogo je ,ja bi pre Hasana od Kaleba 

1 minute ago, 1945 said:

Lazarevic ce imati vise minuta od Lazica naredne sezone. (ukoliko obojica budu zdravi sve vreme)

 

Ko sme da se kladi u ban od mesec dana na kraju naredne sezone?

Ja smem

Link to comment
Share on other sites

Ilicev transfer zavisi od uloge,moze ici od odlicnog do manje vise loseg .Los transfer ne znaci njegova losa igra,s obzirom da u ABA dominira fizikom i htenjem to je nekako sigurno da ce isporuciti,problem je ako bude(opet!) napadacki limitirana ekipa(za el) a njemu zapadne malo jaca uloga.Onda ce doci do zakljucka da nam je ipak nesto drugo trebalo.

36 minutes ago, Sector said:

Jel gledao neko seriju između Cedeol i Igokee? Vidim da je Ilić statistički baš razbio. 

Nema sta,skokovi svuda,poeni iz njih,neki otpatci pa lagani poeni,zakucavanja iz lob dodavanja,dobra defanziva,sut za 3 kad mu se bezobrazno odalje inace ne ide bas,eventualno ako je u elementu pa sutne neku malo zahtevniju.Nema sta,mlad,trebalo bi dobar do odlican u ABA,za nas dobro.

Sarac kaze da on vec radi ono sta Radonja ocekuje od njega to je rekao-da bi rekao da je transfer blizu i da...stvarno vezba ono sta se ocekuje od njega.A Radonja ne verujem da ga dovodi da bi prangijao za 3.Bez obzira na to mlad je i treba da ima na umu koliko mu treba sut u danasnjoj kosarci,makar bacanja da budu sigurna.

 

Ako se osvrnem generalno na tu poziciju-Deda?,Ilic,Kalina,nekad Luka- ja tu vidim dve bek ap opcije i Kalinu koji krpi+Mitrovic.Jbg Kalina to krpi pretvarali se mi ili ne,on nije cuvao ni Ledeja primarno a pored Ilica i Luke pa cak i Dede nece ni sledece sezone u EL cuvati fizicki jake cetvorke.

 

 

Ostale pozicije bi trebale da budu jake,evroligaske da bi se odmah nadali iskoraku,ovako se opet nadamo formi,dobrom uklapanju ekipe i slicno.Sto se tice Petruseva opet logican potez kluba ali on siri igru taman koliko je Martin bolji igrac u EL od njega.Imajmo na umu defanzivnu filozofiju Radonje i to da Petrusev u Efesu ni u turskoj nije igrao zbog iste,takodje u napadu je izgledao ekstremno mekano, taj deo moze biti do samopouzdanja,verujem da je pola pola.Delom da stvarno ne moze da isparira fizicki delom da je potonuo tamo zbog ocekivanjani a pritom prizemljenja.

Edited by UDresuKvinsiMilera
Link to comment
Share on other sites

Pojačanje, Džoni

Gudura, Holins

Kalina, Dobrić, Lazarević

Ilić, Davidovac

Tarzuski, Petrušev, Kep

 

Na pleju nemam blage veze ko bi od domaćih mogao da bude, teško mi je poverovati da bi Radonja doveo Nedovića. Tako da će tu najverovatnije stranac, nadam se Thompson. Na 4 ako ne bude išlo sa Ilićem i Dedom uvek se može napraviti doselekcija, posle last kata, s obzirom da se Deda pali tek tamo zimskih praznika.

Edited by Bodie
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Guru said:

Lazić je u ovoj fazi karijere bukvalno samo bolji u šutu od Lazarevića, a ni tu ne pravi nikakvu suštinsku razliku jer šutira samo otvorene spot up trojke i pogađa između 0.5 i 0.7 trojki po meču u EL. Lazarević je mlađi, viši, jači, bolji atleta, može da brani više pozicija, veći je faktor sa strane pomoći, bolji skakač, bolji dodavač, plus je deep seal opcija u tranziciji i ako protivnik na njemu krije nekog slabotelesnog beka.

 

Obojica u 12 ne bi imali nikakvog smisla, a ako bih birao jednog to bi definitivno bio Lazarević.

 

  

Meni je zao sto on totalno ide Lazinim stopama i sto se tice slobode u napadu,kos ne gleda.Limitiranost jeste tu ali moze u otvorenom terenu da ponudi neke stvari,jak je pa moze da izvuce do kraja a isto tako je i promisljen pa se ne bi zatrcavao kao besan.Da ne kazem da verujem da mu je bbiq veci od Dobricevog,sto i nije tesko postici.Zbog visine ima prednost dole u odnosu na cuvara,u fmpu je to lepo napadao,sigurno i raznoliko a recimo pantera se uplasio i bacao neki fade away bez smisla.Zbog te ukocenosti u napadu jos vise sebe limitira.Takodje Lazarevic i pored napretka u brojkama (u fmpu) sto se tice suta treba da se ozbiljno fokusira na tom sutu,mehanika ga limitira u vise stvari.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, 1945 said:

Jedino da ubacimo za slucaj da Lazic ili Lazarevic daleko bilo imaju ozbiljnije povrede da ne vazi opklada. Da li se slazes?

 

Znaci u svakom slucaju opklada glasi-prosecna minutaza ko ce imati vise El+Aba.

Moze odgovara 

6 minutes ago, Bodie said:

Pojačanje, Džoni

Gudura, Holins

Kalina, Dobrić, Lazarević

Ilić, Davidovac

Tarzuski, Petrušev, Kep

 

Na pleju nemam blage veze ko bi od domaćih mogao da bude, teško mi je poverovati da bi Radonja doveo Nedovića. Tako da će tu najverovatnije stranac, nadam se Thompson. Na 4 ako ne bude išlo sa Ilićem i Dedom uvek se može napraviti doselekcija, posle last kata, s obzirom da se Deda pali tek tamo zimskih praznika.

Imacemo 15 u rosteru tako da za Lazica ima mesta 

Link to comment
Share on other sites

Dalibor je skakacka masina, doduse poprilicno sirova. Lako ulazi u problem sa faulovima, a svaki treci sut mu zavrsava metar pored obruca. Svakako solidan materijal za Dejov dril, ali ako racunamo da smo sa njim, Dedom i povremenim krpljenjem Kaline uspesno zatvorili poziciju 4, bojim se da smo se zajebali. Jos ako na to pridodaju nekog Tarzuskog, bice epskog hrkljusa.

 

Btw, iako nam fali ofanzivnog talenta medju visokima, ja bih ipak izbegao potencijalni metak u vidu Petruseva. Nakon ove protracene sezone Misko ga nece dati nikome bez garantovane uloge i minutaze. Defanzivna kratercina sa poljuljanim ofanzivnim samopouzdanjem koja ce da ima sigurnih 20 minuta - neka hvala.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ako je uopšte ikakva opcija za nas Petrusev je kompatibilan sa taktikom 2 visoka u petorci, da glumi četvorku na kratko.

 

Ima dobar iq, širi sa svojim šutem odbranu, jeste tanak defanzivno ali ja bih to kaparisao.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dolaskom Ilica zavrsava se prelazni rok na poziciji 4. Sa njim imamo 6 igraca na 3 i 4, nema logike da dodje bilo ko vise.

 

Sad da vidimo koja je ideja na 5, ali mislim da dolazak nekog "Noka" ne bi smeo da se dovodi u pitanje

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Iako bas nepopularno misljenje za ovaj topik, ali da bi bili kompatabilni na EL nivou, neki parametri kao sto su kontinuitet, dobri treninzi i hemija ekipe je vazna koliko i kvalitet igraca koji se dovedu. Kvalitet igraca nuzno ne mora da znaci popularno ime, napadacki orijentisan igrac - vise bi trebao da je 2-way igrac, radan, ne puno kompleksan kao osoba, da bi se lakse uklopio u grupu.

 

Sto se tice PG-a, siguran sam da nam tu treba kompletan igrac. Dobre fizikalije, sa dobrom odbranom.. uz to sa dobrim pregledom, koji zna dobro da koristi geometriju terena, razvlaci postavljenu odbranu, pnr, povuce tranziciju. Ako uz to bude i dobar suter, dobro dosla i ta karakteristika. Kod nas su Nate i Dzoni prilicno loseg pregleda igre, bilo je bolno kako ne osjecaju kada ce igrac biti otvoren za asistenciju. U (polu)kontrama je to bilo prilicno vidljivo kada ne citaju defanzivnu tranziciju, i ne vide igrace kako istrcavaju linije. Ako je Jovicu zdravlje ok, on bi bio idealan, ako ne Granger mi je sasvim dobar.

 

SG, tu bi Nedovic sasvim fino legao. Kada udje u ritam, to je nesto prelijepo za gledati.. Ista stvar kao i sa Jovicem, ako mu je zdravlje na zadovoljavajucem nivou, to bih uzeo bez razmisljanja.

 

Na C bi Petrusev dodao tu ekstra dimenziju sa igrom na niskom postu. Imali bi fino zaokruzenu ekipu sa prilicno pametnim igracima, bez neke znacajne rupe. Falilo bi mesa i visine ispod kosa, nekog ko bi cuvao velike EL grdosije, s toga ako se moze ostaviti i Kuz, bilo bi fino kompletirana centarska linija.

  • Like 12
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Guru said:

Lazić je u ovoj fazi karijere bukvalno samo bolji u šutu od Lazarevića, a ni tu ne pravi nikakvu suštinsku razliku jer šutira samo otvorene spot up trojke i pogađa između 0.5 i 0.7 trojki po meču u EL. Lazarević je mlađi, viši, jači, bolji atleta, može da brani više pozicija, veći je faktor sa strane pomoći, bolji skakač, bolji dodavač, plus je deep seal opcija u tranziciji i ako protivnik na njemu krije nekog slabotelesnog beka.

 

Obojica u 12 ne bi imali nikakvog smisla, a ako bih birao jednog to bi definitivno bio Lazarević.

 

  

Radonjic se ne slaze sa tobom. Ima neki razlog.

 

Lazarevic bolji dodavac? Tesko. Jako tesko.

 

Lazic je mnogo bolji u odbrani na protivnickom pleju i neuporedivo tezi za probijanje zbog nizeg tezista, boljeg postavljanja i predvidjanja toka napada.

 

Jedino gde je Lazarevic bolji u odbrani je skok i odbrana cetvorke. U napadu iskljucivo ofanzivni skok i bukvalno nista vise, posto Lazarevic u Zvezdi igru ledjima i ne koristi.

 

Sut je u njihovom slucaju izuzetno bitan, jer ce protivnicki trener uvek probati da pomaze sa njih dvojice i lazic to moze sutem da ponisti i obezbedi timski flow u napadu, Lazarevic ne moze. 

 

Radonja ce imati 15 minuta za Lazica u sledecoj sezoni, to je 100% i to nije zato sto ga voli kao osobu. Uostalom, izmenjase se silni treneri i svako ima za Lazica 15-20 min, samo forumasi kukaju i traze egzoticne zamene.

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ne mogu se oteti utisku da je Ilic tamnoput , da se zove npr. Michael Brown i da sa ovom statistikom dolazi sa koledza da bi se pisalo low risk,high reward.

Mislim da je Ilic vec sad upgrade u odnosu na proslu sezonu do duse najvise zbog povrede Arona. U svakom slucaju siguran sam da nam Ici nece biti medju 3 prve napadacke opcije tako da me vise raduje sposobnost gradjenja,skuplajnje skokova i duel snaga u odbrani. Takodje veliki plus jer je nas. 

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Lazic u odnosu na Lazarevica ima vec izgradjenu reputaciju kod sudija. Kontam da tu Radonjic treba da ulozi dosta vise napora. Prvo da Lazarevic dobije vise minuta, da bude etabliran clan postave (cak i startne), da se osjeti da je vazan saraf ekipe, a ne igrac sa kraja klupe (ili 13. prase). Drugo, kada mu dosude neke Kasper faulove, ili nepostojece korake, da bude puno jaca i ozbiljnija reakcija kod sudija, da osjeti da ima podrsku trenera (a i suigraca).

 

Uz to, Lazarevic komotno moze da bude mismatch cak i na EL nivou. Ima lateralne kretnje da isprati nize igrace, a uz to odlicne fizikalije da iste te igrace terorise unutar reketa. Treba da bude dio legitimnih opcija, a ne da coskari i glumi stretch opciju kao sto se to radi sa Lazicem. Drugaciji su igraci, i drugacije se trebaju koristiti. Ja se ne bih ni jednog od njih odrekao..

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Borky said:

Ne mogu se oteti utisku da je Ilic tamnoput , da se zove npr. Michael Brown i da sa ovom statistikom dolazi sa koledza da bi se pisalo low risk,high reward.

Mislim da je Ilic vec sad upgrade u odnosu na proslu sezonu do duse najvise zbog povrede Arona. U svakom slucaju siguran sam da nam Ici nece biti medju 3 prve napadacke opcije tako da me vise raduje sposobnost gradjenja,skuplajnje skokova i duel snaga u odbrani. Takodje veliki plus jer je nas. 

Gresis.Budi realan,neki dovode u pitanje samo ulogu koju ce imati.

Ako postoji 20 upisa o Ilicu 10 moze da se rezimira na bas to,low risk high reward i od 20 16-18 je pozitivno.Zato ajmo bez toga da je neko beo, crn, zut,da se zove onako ili ovako kao ljudi bi bili zadovoljniji.Na kraju krajeva mi kao navijaci se za razliku od nekih mnogo vise lozimo na domace nego na bilo koga.

P.S u kom univerzumu bi za igraca sa koledza pisali da je low risk?Zna se opis za takve,macka u dzaku i nista drugo😁

Link to comment
Share on other sites

kad su se strasti malo slegle da prozborim i ja po koju. u ovoj seriji raspolozenje cigana je bilo u rasponu dejo madjija, preko dejo lemur do dejo gospodin. iskreno ovakav sastav i ovakvu kompoziciju tima ja vise ne bih voleo da gledam. oci su krvarile i kad smo pobedjivali, a jos vise kad smo gubili. tim bez dovoljno talenta, bez jasno profilisanih, na momente cak i pogresno profilisanih uloga u timu. ofanzivni kvalitet tima ispod svakog nivoa evrolige. sve u svemu ovo je bio tim koji u lokalu odradjuje posao, ali ne doobacuje ni mrvicu preko toga. sam radonjic je imao uspona i padova, ali tokom sezone nije pokazao konzistentnost u vodjenu ekipe, sto je svoj vrhunac dostiglo u finalnoj seriji. istina, moglo se zavrsiti i sa 3:0 (pored sudija koji su oteli trecu utakmicu, taj poraz dobrim delom ide i na njegovu dusu), ali moglo je biti i daleko nepovoljnije za nas. cini mi se da je u ovoj seriji radonjic prvi put odstupio od nekih svojih principa i kao da na momente nije znao koji ce biti njegov sledeci potez. potpuno je promesao karte, ali ne da bi iznenadio protivnika ili zato sto je imrpovizovao, vec jednsotavno nije birao dovoljno dobra resenja. ovo se posebno odonosi na igru plejmejkera i visokih igraca. kompozicija tima potpuno nakaradna i da nije osvojena aba po meni bi ova sezona isla na njegovu dusu. mozda je neko zadovoljan nasom evroligaskom kampanjom, po meni jos jedna bleda sezona, bez imalo kompetitivnosti i bilo kakave sanse za prolazak u top8 sto nam se servira kao naucna fantastika, a da li je zapravo?

 

stoga, nadam se da dejan ipak nece biti taj okoji ce odlucivati o potencijalnim pojacanjima, jer je njegov vidokrug vrlo suzen. ogranicen na usku bazu igraca sa kojima je radio ili protvi kojih je cesto igrao, previse jednodimenzionalna resenja bira, mogucnost improvizacije svedena na 0. jednsotavno sport se menja, kosarka se promenila, dejo mio je ove sezone delovao kao jeftina verzija zoze murinja. aba je bila njegov kup konferencija, ali kosarka koju forsira se odavno ne igra i ponavljam, to moze biti ucinkovito u lokalu, ali za sve preko trebaju kvalitetnija pojacanja ikvalitetnija resenja u vodjenju ekipe.

 

ljudi ovde mrtvi ozbiljni pisu i prizeljkuju stefov ostanak. sta da bi dvas puta preveo loptu i jednom opalio nerezonsku trojku. hvala mu na toj trojci, ali daleko mu lepa kuca, posebno za pristojne novce koje dobija, a bilo je utakmica kad nije uzeo nijedan sut.

 

od igraca koji se do sad pominju tarzcewski mi deluje kao igrac po meri za radonjica, puno hoce, a jos manje zna. ne bih ga voleo ni po koju cenu kod nas. klasicno drvo bukovo. covek ima 30 godina, nikad nije imao zapazenu ulogu u svom timu. sem kao neka meta za lob pas apsolutno vise nsita u ofanzivnom repertoaru nema, a mi ni pleja ni trenera za takvu igru nikad nismo imali. i petrusev i enoch, tobey su bolja resenja

 

ni daliborom nisam previse odusevljen. suvise je to sve sirovo i nategnuto, sut kriminalan, ali da kazemo da mu je plus sto je domaci i mlad igrac. mi ocigledno tu mitsku zver 4/5 nikad necemo dovesti, hrabrosti ni skauting za neki rizik nikad necemo imati tako da cemo se morati zadovoljiti ako makar u regionu pokupimo ono najvrednije. ilic je po meni iishajpovan igrac, ali ocigledno da ce nam ta pozicija 4 uvek trpeti.

 

prioritet su dovojenje dobrog centra (ne tarzcewskog), skorera na dvojci, tipa loyd, uz kojeg bi konacno i dolazak/ostanak hollinsa imao smisla, kao i kvalitetnog plejmejkera

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Nate said:

kad su se strasti malo slegle da prozborim i ja po koju. u ovoj seriji raspolozenje cigana je bilo u rasponu dejo madjija, preko dejo lemur do dejo gospodin. iskreno ovakav sastav i ovakvu kompoziciju tima ja vise ne bih voleo da gledam. oci su krvarile i kad smo pobedjivali, a jos vise kad smo gubili. tim bez dovoljno talenta, bez jasno profilisanih, na momente cak i pogresno profilisanih uloga u timu. ofanzivni kvalitet tima ispod svakog nivoa evrolige. sve u svemu ovo je bio tim koji u lokalu odradjuje posao, ali ne doobacuje ni mrvicu preko toga. sam radonjic je imao uspona i padova, ali tokom sezone nije pokazao konzistentnost u vodjenu ekipe, sto je svoj vrhunac dostiglo u finalnoj seriji. istina, moglo se zavrsiti i sa 3:0 (pored sudija koji su oteli trecu utakmicu, taj poraz dobrim delom ide i na njegovu dusu), ali moglo je biti i daleko nepovoljnije za nas. cini mi se da je u ovoj seriji radonjic prvi put odstupio od nekih svojih principa i kao da na momente nije znao koji ce biti njegov sledeci potez. potpuno je promesao karte, ali ne da bi iznenadio protivnika ili zato sto je imrpovizovao, vec jednsotavno nije birao dovoljno dobra resenja. ovo se posebno odonosi na igru plejmejkera i visokih igraca. kompozicija tima potpuno nakaradna i da nije osvojena aba po meni bi ova sezona isla na njegovu dusu. mozda je neko zadovoljan nasom evroligaskom kampanjom, po meni jos jedna bleda sezona, bez imalo kompetitivnosti i bilo kakave sanse za prolazak u top8 sto nam se servira kao naucna fantastika, a da li je zapravo?

 

stoga, nadam se da dejan ipak nece biti taj okoji ce odlucivati o potencijalnim pojacanjima, jer je njegov vidokrug vrlo suzen. ogranicen na usku bazu igraca sa kojima je radio ili protvi kojih je cesto igrao, previse jednodimenzionalna resenja bira, mogucnost improvizacije svedena na 0. jednsotavno sport se menja, kosarka se promenila, dejo mio je ove sezone delovao kao jeftina verzija zoze murinja. aba je bila njegov kup konferencija, ali kosarka koju forsira se odavno ne igra i ponavljam, to moze biti ucinkovito u lokalu, ali za sve preko trebaju kvalitetnija pojacanja ikvalitetnija resenja u vodjenju ekipe.

 

ljudi ovde mrtvi ozbiljni pisu i prizeljkuju stefov ostanak. sta da bi dvas puta preveo loptu i jednom opalio nerezonsku trojku. hvala mu na toj trojci, ali daleko mu lepa kuca, posebno za pristojne novce koje dobija, a bilo je utakmica kad nije uzeo nijedan sut.

 

od igraca koji se do sad pominju tarzcewski mi deluje kao igrac po meri za radonjica, puno hoce, a jos manje zna. ne bih ga voleo ni po koju cenu kod nas. klasicno drvo bukovo. covek ima 30 godina, nikad nije imao zapazenu ulogu u svom timu. sem kao neka meta za lob pas apsolutno vise nsita u ofanzivnom repertoaru nema, a mi ni pleja ni trenera za takvu igru nikad nismo imali. i petrusev i enoch, tobey su bolja resenja

 

ni daliborom nisam previse odusevljen. suvise je to sve sirovo i nategnuto, sut kriminalan, ali da kazemo da mu je plus sto je domaci i mlad igrac. mi ocigledno tu mitsku zver 4/5 nikad necemo dovesti, hrabrosti ni skauting za neki rizik nikad necemo imati tako da cemo se morati zadovoljiti ako makar u regionu pokupimo ono najvrednije. ilic je po meni iishajpovan igrac, ali ocigledno da ce nam ta pozicija 4 uvek trpeti.

 

prioritet su dovojenje dobrog centra (ne tarzcewskog), skorera na dvojci, tipa loyd, uz kojeg bi konacno i dolazak/ostanak hollinsa imao smisla, kao i kvalitetnog plejmejkera

za ovo boldovano neka @1945 pored dostupnih igraca okaci i listu slobodnih trenera EL kvaliteta   nije bitan  pol, rasa, nacionalnost.

 

 

Edited by Šarac
  • Ha-ha 2
  • WOW 2
Link to comment
Share on other sites

  • uvrnuto featured and unfeatured this topic
  • uvrnuto locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...