Jump to content

Novak vs State


double fault

Recommended Posts

18 minutes ago, Darth Bane said:

I? Kako je proso nas Nolo?

To je ono o cemu sam pisao.

Trebao je da bude malo mudar, pragmatican. Onda ne bi ovako prosao. 

 

 

Ćuti ne talasaj, gledsiposo, je l' taj fazon?

 

Generalno odličan životni savet, ne sporim.

---

Ali ovo nema veze s tim. Odavno su oni mogli da ga deportuju iz Australije ili još bolje, da mu ne dozvole da dođe uz javno obrazloženje jbg antivakser. Pa nek' i plate sudsku odštetu (ako je bude).

 

Da su hteli.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Ridji said:

A s obzirom na njegovu popularnost i uticaj na mase koje ima iz mog ugla on indirektno (nesvesno) radi u korist antivaks strane. 

Pisao sam vec i ponovicu:apsolutno se precenjuje Novakov uticaj na tzv.siroke mase. Ja bih bio vrlo srecan da jedan Novak Djokovic sam moze da utice/promeni misljenje vecine ovde o vakcinaciji..to bi bio makar nekakav znak i tracak nade za normalnost,ali nije tako. Ovde ljudi kreiraju neku paralelnu stvarnost i svesno odlucuju da zive fatamorganu. Ne moze tu Novak gotovo nista da izmeni.

 

 

21 minutes ago, Ridji said:

Novak je protivnik vakcine

Ovde se slazem,iako imam dodatak.

Naime,ja mislim da Djokovic nije "tipicni srpski avaks". To znaci da ne odbija vakcinaciju jer je to neka mrska stvar,podvala Zapada,nacin da nas cipuju i kontrolisu,potruju itd..( da ne idem u jos ekstremnije zaverologije)..po meni on smatra da ima izuzetan imuni sistem,na kome radi i godinama ga gradi..pa i tim svojim alternativnim metodama koje ja ne razumem do kraja,ali kod njega pale..ili on veruje da pale..otuda (pretpostavljam) i misli da mu virus ne moze naskoditi..da ce mu se imuni sistem lako (lakse) izboriti sa virusom,dok za vakcinu ocito ima sumnje..sto sam po sebi sto iz neke neposredne okoline..a mozda je tu i bojazan povezana sa alergijama sa kojima je muke mucio prvi deo karijere..

U svakom slucaju - sam je sebi zapaprio corbu,ali to ne amnestira skandalozno ponasanje izvrsnih vlasti u Australiji. Tretiraju ga kao notornog zlikovca,jebote. :ajme:

  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Gledao sam nekog novinara na tv, koji je rekao da je Djokovicu ponudjeno da se vakcinise u Australiji i posto je imao kovid u decembru, to bi mu priznali kao drugu vakcinu.

Sad koliko je to tacno, nisam siguran, ali mozda i jeste, valjda su racunali da bi to bio kao neki primjer za Australijnce, koji su i bez toga masovno vakcinisani, jer moraju.

Link to comment
Share on other sites

Da sam na mestu Djokovica, otisao bih iz Australije momentalno i izjavio bih: Ne vracam se u ovu zemlju, i na ovaj turnir dok vam je Skot Morison premijer, a ona podguzna muva ministar za imigracije. Posto je on ipak ludji i tvrdoglaviji od mene, ostace da se j.bava sa njima, i vrlo moguce da ce u nekom pravnom medjuhodu i nicijoj zemlji da uhvati koje kolo Australian Opena, pa mozda i dogura daleko.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ridji said:


Ovo je već nekoliko puta prežvakana priča ali to što je pomagao bolnice, što je donirao novac za lečenje od korone, što je olakšao vakcinisanje tenisera u Beogradu ne znači da nije antivasker već da ne negira koronu (barem se nadam da je ni privatno ne negira). Da nema istorije i da nisu poznate neke aktivnosti bračnog para Djoković, posebno Jelene, od ranije rekao bih samo da se Novak žestoko bori za pravo na privatnost svog medicinskog stanja i za pravo na izbor. 
No, nažalost to su samo izgovori iza kojih on pokušava da se sakrije tj pokušava da zvanično i javno ne bude ni tamo ni 'vamo, niti da je ikada igde promovisao vakcinaciju ali ni da je ikad negde jasno rekao Ja sam protiv vakcinacije ili Ljudi nemojte da se vakcinišete. On se grčevito bori da takva, neopredeljena, slika o njemu ostane. Otuda i onaj instagram post o medicinskom izuzeću, jer nikako nije želeo da ostavi mogućnost da se tumači da se vakcinisao. A zašto bi mu toliko smetalo ako se tako pomisli? 

Nažalost ali realno Novak je iza kamera i svetla javnosti protivnik vakcine (da ne kažem baš antivakser ako će tako biti lakše).

 


Što opet sve ne bi smelo da ima veze kako se Australija odnosila prema njemu ovih 10ak dana

 

odlican post.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ridji said:


Ovo je već nekoliko puta prežvakana priča ali to što je pomagao bolnice, što je donirao novac za lečenje od korone, što je olakšao vakcinisanje tenisera u Beogradu ne znači da nije antivasker već da ne negira koronu (barem se nadam da je ni privatno ne negira). Da nema istorije i da nisu poznate neke aktivnosti bračnog para Djoković, posebno Jelene, od ranije rekao bih samo da se Novak žestoko bori za pravo na privatnost svog medicinskog stanja i za pravo na izbor. 
No, nažalost to su samo izgovori iza kojih on pokušava da se sakrije tj pokušava da zvanično i javno ne bude ni tamo ni 'vamo, niti da je ikada igde promovisao vakcinaciju ali ni da je ikad negde jasno rekao Ja sam protiv vakcinacije ili Ljudi nemojte da se vakcinišete. On se grčevito bori da takva, neopredeljena, slika o njemu ostane. Otuda i onaj instagram post o medicinskom izuzeću, jer nikako nije želeo da ostavi mogućnost da se tumači da se vakcinisao. A zašto bi mu toliko smetalo ako se tako pomisli? 

Nažalost ali realno Novak je iza kamera i svetla javnosti protivnik vakcine (da ne kažem baš antivakser ako će tako biti lakše).

 


Što opet sve ne bi smelo da ima veze kako se Australija odnosila prema njemu ovih 10ak dana

 

Posto je ovaj pojam ''antivskera'' toliko izlizan, sta ce se koristiti za one koji ne budu zeleli da prime 4', 10' ili 69' jab's? Posto se vec posle 2 doze u 90% zemalja vodis da nisi potpuno vakcinisan.

 

Takodje zar nije i Cicipas antivaxer? Covek se onom izjavio posrao na vakcine vise Djokovic i svi ostali koji se nisu vakcinisali zajedno?

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, nssa said:

 

Mozda je ideja malo drugacija. Imas kontent server kojem pristupaju korisnici (public) i app server sa DB koja ima private pristup. Korisnici preko kontent servera pristupaju DB preko nekog querry koji im ocita rezultat. Kada korisnik odluci da downloduje sertifikat (pdf) generise se sertifikat koji dobije ID sertifikata i QR kod i taj pdf se pamti na kontent serveru. Nakon toga svi upiti korisnika za dati test idu samo do kontent servera. Po mom, laickom rezonu, time bi se smanjilo opterecenje pristpa DB a verovatno time i sama sigurnost baze jer nema direktnog kontakta sa korisnicima (public).

To bi, ponovo, objasnilo i zasto je ID sertifikata za pozitivan rezultat veci nego za negativan

 

Svidja mi se ideja... samo i dalje mislim da je to waste prostora: koji djavo ja cuvam te sertifikate, to treba korisniku i to on demand. Sad bas pogledah, jedan PDF = 1.2MB. Imas potencijalno 6M ljudi, bice ~10TB prostora samo za cuvanje tih sertifikata. 

Mozemo da napravimo neki epic od ovoga, pa da vidimo da napravimo? Ko je scrum master? 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Ridji said:


Znači još gore, ipak je rekao nekad negde.

zanimljivo je poslusati ponovo taj chat koji su vodili.

 

u pocetku ide prica o pandemiji, onaj neki tip (Pantelic valjda) koji je valjda u Italiji bio zakacio koronu prica o svojim iskustvima, ali i iskustvima drugih ljudi (onih koji su morali da idu na kiseonik i na respirator itd.). Tip totalno ok prica. Generalno na pocetku oni tu sad razmenjuju neke svoje price i iskustva generalno o pandemiji. 

 

Tu onda Novak (koji se nalazi u Spaniji, koja je zakljucana 24/7 u to vreme) u jednom trenutku pocinje da prica kako je slusao neki intervju nekog americkog lekara epidemiologa i virusologa s tamo nekog univerziteta (Rotshild Univerzitet u NY - ako ima takav) u USA koji je pricao o tome da je vazno da skole ostanu otvorene, te da se preko dece tu nekako izkontrolise pandemija i za 2-4 sedmice, bez nekih posebnih mera, sve izdesava i da se podigne imunitet (krda?), da se oslabi virus (secamo se tih prica?) i sta ja znam sta jos (bog sveti zna i sta je taj pricao, i kako ga je Novak shvatio). Taj lekar je kao rekao da virus nece moci da se eliminise, ali da ce moci da se umanji "intenzitet i da ljudi postanu imuni na virus".  Pa onda Novak pominje neki clanak iz britanskih medija gde su ovi poredili svedski :wink2: i UK model (secamo se svi kako je svedski model na pocetku bio silno hvaljen). E u tom clanku je tu sad neko pricao kako je super to sto Svedjani bez mera (uz normalan zivot) imaju manji broj umrlih i inficiranih po glavi stanovnika od UK (secamo se svi takvih prica, zar ne?).

 

negde oko 19 min Janko kaze: da se mi manemo prica o medicini i virusologiji kad nam to nije posao, nego da pricamo o sportu i sportistima, sta mislimo kakav bi bio zivot sportista posle zavrsetka lockdowna (a on to naziva zivotom posle corone), pri cemu Janko iznosi misljenje da 2 godine od tada necemo ni znati sta je to corona (znaci, imamo fore do aprila ove godine :classic_biggrin: - no nije zameriti Janku jer covek nije u struci, a i ko od nas se nije nadao da ce sve proci za max. 2 godine) kao sto smo svi zaboravili i za ziku i za ebolu itd.

Tu Novak upada i kaze da postoji razlika i da je ebola bila lokalizovana na Afriku, a sada su svi pogodjeni (u lockdownu). Novak se nada da ce se sve zavrsiti za jos toliko meseci koliko je do tad proslo, eventualno malo duze, ali da ce svi morati da se adaptiraju, narocito teniseri kojima je putovanje sastavni deo posla. Kaze da smatra ce ljudi promeniti ponasanje i nacin posmatranja sveta oko sebe u smislu da ce registrovati kad im se neko priblizi previse ili ako se nakaslje (a sto pre pandemije niko prakticno nije primecivao).

(Da li ste primetili da radite ovo? Da registrujete rizicne situacije, o kojima pre pandemije niste ni razmisljali.)

Pa nastavlja da ce za tenisere najveci izazov biti to da moraju da putuju. Pa kaze: prica se o obaveznoj vakcinaciji (april 2020), da li ce to biti, kad ce to biti, da li ce ta vakcina da dodje za 18 meseci (pa neko ubacuje ime Bila Gejtsa) ili malo duze, da li ima nekih drugih resenja ili je samo vakcina resenje za virus... Pa onda prebacuje na kratko pricu na 3 sportista iz drugih sportova koji su tu u chatu, pa nastavlja o tenisu: svi na turu ce se potruditi da vrate stvari na staro, s punim tribinama, puna sezona itd. kao pre pandemije, ali da ce ipak neposredno posle zavrsetka lockdowna (kako on kaze: karantina) biti puno neizvesnosti, eto on prvi 

"je u neizvesnosti s tim putovanjem, jer ja recimo nisam za vakcine licno i ja ne bih voleo da mene neko obavezuje i da me neko primorava da se ja vakcinisem da bih putovao. ja licno prvi. naravno, ja sam onda u neizvesnosti ako to bude pravilo i zakon, sta ce onda biti? onda ja moram da odlucim da li cu da se podvrgnem tome ili necu da se podvrgnem tome, jer ja imam neki svoj stav i neko svoje razmisljanje o tome, ja trenutno stojim pri ovome sada. da li ce se to promeniti - ne znam. ali to direktno utice na moj posao. "

I onda krece da prica o tome kako: eto recimo da se sezona nastavi u julu ili avgustu, kazu da ce odmah posle toga postojati taj zahtev za obaveznom vakcinacijom (da bi se putovalo).

(ovde je fascinantno de je negde neko njemu i kome jos rekao da ce se vec u avgustu 2020 uvesti obavezna vakcinacija vakcinom koja jos ne postoji, sto Novak onda i pominje napomena: Novak je u to vreme bio na celu PC i imao je pristup nekakvim unutar ATP informacijama i diskusijama)

itd. itd.

 

eto... :classic_biggrin:  posle ovoga je proglasen antivakserom.

Link to comment
Share on other sites

Ukoliko  na ovom svetu postoje samo vakseri i antivakseri, onda je Novak antivakser. Ali, nije bas tako. Polazim od sebe. Primio sam dve doze, primicu i trecu. Sebe ne bih mogao da nazovem nekim vakserom. Ima mnogo kontroverzi oko tih vakcina, mnogo nejasnoca... Ipak, smatram da je najbolje da se primi i to je to.

Da bi neko bio vakser ili antivakser, mora u nastupima i delovanju da ima doze, grubo receno, agresije. Mora da se natura taj stav, da se raspali po suprotnoj strani, da se prakticno negira sve sto govori i promovise druga strana.

Novak nije taj. Ja apsolutno nigde nisam video neki njegov poziv na nevakcinisanje, naprotiv. Niti je imao neku kampanju, niti je omalovazavao one koji se vakcinisu, niti je napadao SZO i farmaceutsku industriju...

Mislim da se on prosto boji da ce nesto da mu se poremeti u organizmu od vakcine. On je skroz u fazonu tih zdravih hrana i sta je vec to još.

Sada, ako raznorazne budaletine u njemu vide nesto više, prave od njega buntovnika i predvodnika nekih slobodarskih ideala...

  • Like 15
  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Wookie said:

Pa nije baš tako, Novakova viza nikad nije bila baš sto posto validna, neko je napravio propust.

 

https://www.dailymail.co.uk/news/article-10384869/Novak-Djokovic-court-case-decision-Showdown-Australian-Open.html

 

Onda su njegovi advokati podneli žalbu na osnovu toga što procedura za poništavanje te vize nije ispoštovana i to su uspeli da dokažu. Tako da taj argument, oni su mu dali vizu, šta sad hoće, ne stoji baš sto posto. Dali su mu vizu, kao razultat toga što je neko nešto zeznuo, a sad svi odbijaju odgovornost za to i federalne vlasti i vlasti Viktorije se optužuju međusobno. Ovo što je sad ministar doneo odluku da ga deportuju je totalno drugi proces.

 

Ajmo ovako. Granični policajac je njemu poništio vizu na konto toga što on nije mogao da mu pruži dodatna uveravanja da je potrebno da on uđe u AUS.

 

Viza mu nije poništena na aerodromu zbog nevalidnosti dokumenata na osnovu kojih je dobio vizu ili dokumenata koja dokazuju da on po propisima o zaštiti od zaraznih bolesti ne bi smeo da uđe u AUS. Na sudu je dokazano da je on podneo sva dokumenta koja su potrebna za dobijanje dozvole za ulazak (nakon dobijanja vize, dozvolu ti daje pogranična policija kad se lično pojaviš, to je ono nakon pregleda pasoša, vize, ostalih docs. kad ti kaže, ajde, prolazi) ali je procedura kojom mu je odbijen ulazak bila nefer itd.

 

Sud je cenio i u raspravi je izneo da nolo nije imao više šta da podnese da bi ušao a takođe je doneo presudu da se ukida poništenje vize.

 

Ovi sada traže poništenje i deportaciju po totalo drugom osnovu koji UOPŠTE nema veze sa dokumentima, formularima, prijavama, odjavama, putovanjima u Španiju, PCR testovima, slikanjem sa decom/novinarima/kurtom/murtom...

 

Dakle, nije zaobišao ni jedan propis nego je u skladu sa tim propisima dobio vizu, sleteo u AUS i tražio ulazak.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, wwww said:

eto on prvi 

"je u neizvesnosti s tim putovanjem, jer ja recimo nisam za vakcine licno i ja ne bih voleo da mene neko obavezuje i da me neko primorava da se ja vakcinisem da bih putovao. ja licno prvi. naravno, ja sam onda u neizvesnosti ako to bude pravilo i zakon, sta ce onda biti? onda ja moram da odlucim da li cu da se podvrgnem tome ili necu da se podvrgnem tome, jer ja imam neki svoj stav i neko svoje razmisljanje o tome, ja trenutno stojim pri ovome sada. da li ce se to promeniti - ne znam. ali to direktno utice na moj posao. "

I onda krece da prica o tome kako: eto recimo da se sezona nastavi u julu ili avgustu, kazu da ce odmah posle toga postojati taj zahtev za obaveznom vakcinacijom (da bi se putovalo).

(ovde je fascinantno de je negde neko njemu i kome jos rekao da ce se vec u avgustu 2020 uvesti obavezna vakcinacija vakcinom koja jos ne postoji, sto Novak onda i pominje napomena: Novak je u to vreme bio na celu PC i imao je pristup nekakvim unutar ATP informacijama i diskusijama)

itd. itd.

 

eto... :classic_biggrin:  posle ovoga je proglasen antivakserom.

 

Samo cu ovo da citiram, nadam se da mi neces zameriti.

 

Upravo zbog bolda je potpuno i logicno da se proglasi za antivaksera.

 

Jer je realno epski glupo da u trenutku kada jos nemamo vakcinum ne znamo njenu efikasnost, ne znamo njenu dugotrajnost, ne znamo njenu sigurnost, ti kazes da se ne bi vakcinisao.

 

To je najklasicniji moguci prikriveni antivaks "slobodoumni" stav - odakle njima vakcina tako brzo, a ko mi garantuje sigurnost, necu da se vakcina testira na meni i slicne trice i kucine.

 

U 2022. godini i dalje postoje ljudi koji drve o neispitanosti vakcina i njihovim posledicama posle preko 10 MILIJARDI datih doza. Apsolutno u istoriji covecanstva ne postoje vakcine koje su bolje "istestirane" od ovih protiv kovida.

 

Stoga, uopste ne treba imati razumevanje za ovakve i slicne price, ni u 2020. ni u 2022. godini.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, shonke said:

 

Ajmo ovako. Granični policajac je njemu poništio vizu na konto toga što on nije mogao da mu pruži dodatna uveravanja da je potrebno da on uđe u AUS.

 

Viza mu nije poništena na aerodromu zbog nevalidnosti dokumenata na osnovu kojih je dobio vizu ili dokumenata koja dokazuju da on po propisima o zaštiti od zaraznih bolesti ne bi smeo da uđe u AUS. Na sudu je dokazano da je on podneo sva dokumenta koja su potrebna za dobijanje dozvole za ulazak (nakon dobijanja vize, dozvolu ti daje pogranična policija kad se lično pojaviš, to je ono nakon pregleda pasoša, vize, ostalih docs. kad ti kaže, ajde, prolazi) ali je procedura kojom mu je odbijen ulazak bila nefer itd.

 

Sud je cenio i u raspravi je izneo da nolo nije imao više šta da podnese da bi ušao a takođe je doneo presudu da se ukida poništenje vize.

 

Ovi sada traže poništenje i deportaciju po totalo drugom osnovu koji UOPŠTE nema veze sa dokumentima, formularima, prijavama, odjavama, putovanjima u Španiju, PCR testovima, slikanjem sa decom/novinarima/kurtom/murtom...

 

Dakle, nije zaobišao ni jedan propis nego je u skladu sa tim propisima dobio vizu, sleteo u AUS i tražio ulazak.

Pa vidiš da piše da nije imao vizu za ulazak bez karantina, nego neki drugi papir? Da se ti pojaviš tamo sa pogrešnim obrascem, šta misliš da li bi te pustili da uđeš u zemlju?

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Ridji said:

Nevezano za slucaj Australija Vs Novak što se mene, i kao što napisah više puta ranije, Novak je protivnik vakcine. A s obzirom na njegovu popularnost i uticaj na mase koje ima iz mog ugla on indirektno (nesvesno) radi u korist antivaks strane. 
Ako treba da kažem za šta ga optužujem, pa to su neznanje i površnost na tom polju obrazovanosti i slabost da dopusti raznim Nestorovićima da mu pogrešno oblikuju stavove i mišljenja. 

Mnogo mi je žao što je takav povodom ovog pitanja ali šta ću, da prestanem da navijam za njega dok igra neću.

eh, kad bismo zbog ovog gore krenuli da optuzujemo sve koji ispunjavaju kriterijum...

 

elem, pretpostvljam da smo vec dovoljno puta u poslednjih nekoliko godina izanalizirali transformaciju njegovih stavova (jer je pre 2011 definitivno jeo sarme, cevape i slicno, a nije upraznjavao neke modifikovane istocnjacke "tehnike" ili sta vec). poenta cele ove price je da on te svoje stavove i misljenja ne namece nikome drugom, a posle fijaska s ovim chatom s srpskim sportistima nije vise prakticno nigde ni pomenuo javno svoj stav o vakcini. tako da je sad malo glupo kriviti ga za percepciju drugih. :classic_wink:

 

mislim, gde je granica? hocemo da zabranimo "pogresne misli" koje neko ne iznosi javno ili se samo 1-2 puta izlanuo?

 

videcemo kako ce advokati obe strane obrazlagati stavove. bas me zanima kako ce Vlada da objasni tu opasnost da NOvakovo prisustvo u Australiji podstakne antivakserske sentimente (ili sta vec tvrde).

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Wookie said:

Pa vidiš da piše da nije imao vizu za ulazak bez karantina, nego neki drugi papir? Da se ti pojaviš tamo sa pogrešnim obrascem, šta misliš da li bi te pustili da uđeš u zemlju?

 

Nije tačno. Piše da je pored vize i drugih dokaza imao i taj papir koji pominješ.

 

Uostalom, da je tako kao što kažeš, da je jedini razlog zašto je sud oborio prvo otkazivanje vize samo proceduralna greška, sve što je trebalo da urade sad je da mu oduzmu vizu po istom osnovu, samo da ispoštuju proceduru. Ali to očigledno nije istina. Mada, to izvesno neće sprečiti tebe i neke druge forumaše da ponavljate to kao papagaji. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Quote

Krizni štab: Đoković je bio zaražen, ne možemo da ga kaznimo

Nakon sednice Kriznog štaba, tokom obraćanja medijima, novinar CNN-a dotakao se teme Novaka Đokovića i dokumenta koji je obljavljen.

Dokument je predstavljao pozitivan PCR test.

"Uz mogućnost da budem krivično gonjen od strane Novaka Đokovića, svako objavljivanje medicinske dokumentacije bez znanja građanina je krivično delo", istakao je pokrajinski sekretar za zdravstvo Zoran Gojković.

Dodao je i da su analizirali dokument koji je objavljen.

"Mi smo analizirali taj dokument i on je apsolutno validan i za nas je ta priča apsolutno jasna. Đoković ima validan dokument da je bio pozitivan", rekao je on.

Na pitanje da li je tačno da je Đokoviću javljeno dan kasnije da je pozitivan, Gojković je rekao da je "njegovo je kada je on video i otvorio mejl".

"Taj dokument je prosleđen na adresu pacijenta u toku tog dana u kasnim večernjim satima. Šta je on uradio posle toga, ja to ne mogu da komentarišem. To je pitanje za njega i za rad ostalih državnih organa", zaključio je on.

Na pitanje o kazni, Gojković je rekao da "u ovom trenutku ne postoji kazna kojom bi on mogao biti kažnjen ako je napravio prekršaj" i dodao da je kazna bila moguća samo u vanrednom stanju.

Naglasio je i da mu je žao što Novak nije vakcinisan.

"Ja sam vakcinisan i svi u mom okruženju, poruka vlade je da se svi građani vakcinišu. Neko to prihvata, a neko ne. Mi živimo u slobodnom svetu. Iskreno, veoma mi je žao što se Novak nije vakcinisao, ali isto tako branim njegovu slobodnu volju iako se sa time apsolutno ne slažem."

Rekao je i da je širok pojam između slobode vakcinacije i zdravlja, kao i da u ovom trenutku niko nema odluku da se svi moraju vakcinisati.

"Kao lekar i neko ko zna kolika je blagodet vakcinacije sa time se ne slažem, ali očigledno ne uspevamo do svih da dopremo. Zatrpani smo dezinformacijama", zaključio je Gojković u obraćanju medijima.

Podsetimo, nakon današnjeg zasedanja Kriznog štaba donete su nove odluke koje se tiču cene testiranja, raspusta, ali i vremenskog perioda koji treba da prođe između 2. i 3. doze vakcine.

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2022&mm=01&dd=14&nav_category=12&nav_id=2088311

Edited by erwin
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...