Jump to content

Novak vs State


double fault

Recommended Posts

2 minutes ago, Čvarkov said:

Kakvi su ovi navodi da će ga deportovati bez obzira na ishod sudjenja? Mislim verovatno je to njihov cilj od početka, ali da li je moguće odigrati turnir u tom slučaju i zauvek napustiti tu pravila su pravila zemlju?

Sta ti nije jasno? To je odlika pravne drzave.

Dobijes ih na sudu, ali mogu ipak da urade sta zele.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, wwww said:

namerno sam dodala malo price koja je bila neposredno pred "kljucnu" izjavu jer mislim da je bitan i kontekst (pored toga da on ne zelli da u svoje telo unosi vakcinu, mada se ogradjuje da ce mozda promeniti misljenje nekada u buducnosti).

 

dobro si naglasio i ovaj deo:

"u trenutku kada jos nemamo vakcinu, ne znamo njenu efikasnost, ne znamo njenu dugotrajnost, ne znamo njenu sigurnost"

samo sto cu sad da malo okrenem stvar :classic_biggrin: pa da kazem:

ti kazes da ces da uvodis obaveznu vakcinaciju da bi igranje tenisa (koje podrazumeva i putovanje) moglo da se nastavi.

:classic_biggrin:

stvar posmatrana iz druge perspektive.

 

sta mislis sta se desava s onima koji su skepticni, nesigurni u nesto, pa ih onda primoras da to odrade? neki ce popustiti, ali ce ostali da se jos jace ukopaju u svoj jarak. sto nam nije cilj. mislim da je pametnije (ono sto i WHO predlaze) krenuti s objasnjavanjem i edukovanjem ljudi/tenisera (ali ne po sistemu: cekic u glavu, vec ljudima prici na malo ... suptilniji nacin). Onda ne bismo sad imali da su se mnogi vakcinisali samo zato sto su bili primorani da bi nastavili svoj posao, vec bi razumeli koja je sustina i svrha svega toga. i uradili bi to dobrovoljno.

 

 

 

 

Pa opet je isto, nema smisla uvoditi obaveznu vakcinaciju za vakcine koje ne postoje, ali misliti o tome da li ce te neko prisiliti na nesto i brinuti o "slobodi" pre nego sto se desilo bilo sta je samo po sebi problematicno. Jer, onaj koji hoce da se situacija resi i shvata da je protiv virusa vakcinacija (kakva god bila) najefikasniji nacin borbe ne mora da bude prisiljen ni na sta i potpuno je suludo da on razmislja o tome a sta ako bude obavezno?

 

Moj odgovor na prvo takvo hipoteticko pitanje je bio - bas me briga, potpuno mi je svejedno, ja u svakom slucaju hocu da se vakcinisem i ni na pamet mi to pitanje ne bi palo da nije pocelo da se prica o tome. Samo razmisljanje o tome utice na stav da ti ne zelis da se vakcinises jer si iracionalan, jer tu racionalnost ne postoji.

 

15 minutes ago, alcesta said:

 

 

To su oni koji čekaju da prođe još 10-20 godina da se vide dugoročne posledice vakcina, pa će onda da "razmisle". Broj ljudi koji je dosad vakcinisan ne utiče nimalo, jer "nije prošlo dovoljno vremena, a svi znamo da se vakcine ispituju po 2-3 decenije". Dakle, ima da se radi po starom ili nikako. Takvi i ne moraju da budu antivakseri. To je ono "ja verujem samo našem Torlaku, e kakve su se vakcine nekad tamo pravile", i takve je isto strašno teško razuveriti.

 

 

pa takvih i ne treba da nam bude zao. Takvi su razlog sto je svet ovakvo mesto, ne samo zbog pandemije, vec uopste. Ludisti, kocnicari svega pozitivnog i civilizovanog, uvek kaskaju za svetom. Sto bi se bilo ko brinuo za njih, kad oni ne brinu ni za koga osim za svoju guzicu? U korenu svakog slicnog ponasanja je iskonski sebicluk.

 

A onda ce isti takav da mi prica o pravima, slobodama i socijali.

Edited by McLeod
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Shonewizard said:

Pa bolje je da arčiš resurse nekim upitom koji ide po primarnim ključevima i indexima, i koji 97% korisnika neće inicirati nakon inicijalnog preuzimanja testa, nego da za 100% korisnika fizički čuvaš PDF fajl. 🙂

pa nije samo upit, taj pdf treba i da se kreira i drzi u baferu, sto dodatno trosi CPU i RAM

dok za fizicko cuvanje, neko izracuna malopre, 100% korisnika = 10tb prostora

gde je storage najlakse prosiriti, a server CPU/RAM na serveru i ne bas

 

mislim nagadjamo svi bez dovoljno informacija

moja poenta je da je ovo sa cuvanjem pdf-a moguca opcija

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, alcesta said:

To su oni koji čekaju da prođe još 10-20 godina da se vide dugoročne posledice vakcina, pa će onda da "razmisle". Broj ljudi koji je dosad vakcinisan ne utiče nimalo, jer "nije prošlo dovoljno vremena, a svi znamo da se vakcine ispituju po 2-3 decenije". Dakle, ima da se radi po starom ili nikako. Takvi i ne moraju da budu antivakseri. To je ono "ja verujem samo našem Torlaku, e kakve su se vakcine nekad tamo pravile", i takve je isto strašno teško razuveriti.

 

 

Ti su najgori jer im je normalno da imaju sve moguce i nemoguce funkcije na mobilnom telefonu(da uzmem samo taj primer), ali medicina i dalje stoji, mrdnula nije. :ajme:

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, NikadProtivKaline said:

imam i ja predlog - ako moze jos jedna posebna tema gde mogu da se postavljaju zahtevi za otvaranje posebnih tema

i jos jedna za ove sto podmecu srbomrstvo(tm) i nazivaju rotenbergom svakoga ko se usudi da da i neki komentar koji nije uz dlaku noleta

 

hvala

 

I jos jedna za one koje objasnjavaju postupke pravne drzave™

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, McLeod said:

Jer, onaj koji hoce da se situacija resi i shvata da je protiv virusa vakcinacija (kakva god bila) najefikasniji nacin borbe ne mora da bude prisiljen ni na sta i potpuno je suludo da on razmislja o tome a sta ako bude obavezno?

Ma naravno, ali treba prvo da shvati da je najefikasniji način borbe upravo vakcinacija, a ne jačanje pojedinačnog imuniteta, što smo takođe mogli da čujemo u jednom od njegovih gostovanja :frusty:

Edit: istini za volju i to je izjavio u vreme kad vakcina nije još postojala, pa je nije ni stavljao u taj kontekst.

Edited by alcesta
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, alcesta said:

Ma naravno, ali treba prvo da shvati da je najefikasniji način borbe upravo vakcinacija, a ne jačanje pojedinačnog imuniteta, što smo takođe mogli da čujemo u jednom od njegovih gostovanja :frusty:

 

Naravno, ali tu se opet vracamo na pocetak i moju tezu iznetu jos pre vise od pet godina na starom forumu, a glede rasprave sa antivakserima i objasnjavanja ljudima benefita vakcinacije, kad smo imali onu epidemiju morbila - treba prihvatiti da ti ljudi imaju kompleks vise vrednosti, da su u najboljem slucaju zajedno sa tim klasicni oportunisti, a u najgorem, psihicki bolesnici i/ili ljudi sa IQom na nivou sobne temperature i da sa njima nema razgovora.

 

Sa najglasnijima i vodjama - javno ismevanje, novcane i zatvorske kazne, pa ce ostatak vapaja o slobodoumnim masama da se izgubi negde u etru, pokreta nema, glupih sledbenika nema, pa ce takvima i dalje najveci domet biti zadruga i kafana.

 

Ne davati prostora u medijima, poznate koji krenu sami o tome takodje kaznjavati, cancel kultura da je za takve stvari izmisljena bi bila jako dobrodosla.

 

Postoji sloboda govora i razmena misljenja, ali ne moze postojati sloboda govora i razmena misljenja o stvarima koje su aksiomi. Zato i treba da se kaze Zemlja je okrugla i tacka, nemoj ti svoju glavicu da mucis, evo ti smartfon igraj Candy Crush, jer od takve "slobode govora" moze samo steta da nastane.

 

A pogotovo odbijam da mi neko dodje i prica o policijskoj drzavi i kako treba preispitivati sve, a vec 70 i kusur godina takve kao magarce sa sargarepom vlast preko masovnih medija voda i oblikuje dajuci mu u kriznim vremenima obrok stranih placenika i domacih izdajnika i da li ce biti rata s Turcima/Nemcima/Hrvatima/Albancima.

Edited by McLeod
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Novak Djokovic public enemy No1 u Australiji. Koliko je samo to besmisleno.

Mogu samo da se nadam da ce ova vlada da to plati na izborima, jer prvo izdati vizu, pa je ponistiti, pa onda sud ponisti sto je viza ponistena, onda ministar ponisti odluku suda, jer to kao od nacionalnog interesa :roflmao: pa onda opet na sud itd.

Definitivno bi Australian Open trebao da im se oduzme i da se preseli npr u Kinu, China Open :18: pa neka onda Australia zivi mirno u svom svetu, bez neprijatelja.

 

Ovo definitivno ulazi u istoriju, kao i prica o Ned Keliju

 

e8210c66665d84e921f5b7d3eef514e5.jpg

 

 

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, NikadProtivKaline said:

imam i ja predlog - ako moze jos jedna posebna tema gde mogu da se postavljaju zahtevi za otvaranje posebnih tema

i jos jedna za ove sto podmecu srbomrstvo(tm) i nazivaju rotenbergom svakoga ko se usudi da napise i neki komentar koji nije uz dlaku noleta

 

hvala

odlicna ideja, evo ja predlazem da se otvore tri teme na ovu temu : a) tema gde ce da pisu postovaoci Novakovog lika i dela, b) tema na kojoj ce da pisu Novakovi hejteri c) tema na kojoj ce se pisati o informatici,  testovi i slicno i onda lepo svako cita sta hoce i ne cita sta nece, ne gubimo vreme

  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, NikadProtivKaline said:

zato sto za kreiranje pdf-a opet mora da se pokrene neka funkcija koja ce da ode do baze, pokupi sve neophodne podatke, kreira pdf, drzi ga u baferu dok se ne posalje i potom obrise...dakle trosis neke (ogranicene) serverske resurse

vs. po ID-u gadjas vec kreiran i sacuvan dokument na serveru

 

i jedna i druga opcija imaju smisla u zavisnosti od scenarija i dizajna samog okruzenja

i da se ogradim, ja ne tvrdim da je moja opcija bolja u ovom konkretnom slucaju, vec da je moguca

sta bi bilo najbolje/najbrze/najelegantnije resenje ovde ne mogu da cenim na osnovu ovo malo informacija sto imam

O tehnickim aspektima price bi mogli da nastavimo na informatici dole, samo bi morali da otvorimo novu temu: Baze podataka - sta i kako?

Edited by Kronostime
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, alcesta said:

Šta bre priča ovaj, kako ne može da se kazni što je išao okolo zaražen? Znači svaki građanin Srbije može da se slobodno šeta sa koronom i nema veze? Mislim znam da u praksi nema veze, ali valjda nešto na papiru postoji majku mu, a ne član kriznog štaba da javno abolira ovakvo ponašanje :ajme:

 

Priča stav vlasti o tome hoće li sprovoditi zakon ili ne.
 

Quote

Nepostupanje po zdravstvenim propisima za vreme epidemije

Član 248

Ko za vreme epidemije kakve opasne zarazne bolesti ne postupa po propisima, odlukama ili naredbama kojima se određuju mere za njeno suzbijanje ili sprečavanje,
kazniće se novčanom kaznom ili zatvorom do tri godine.

 

Prenošenje zarazne bolesti

Član 249

Ko ne postupa po propisima, odlukama ili naredbama za suzbijanje ili sprečavanje zaraznih bolesti, pa usled toga dođe do prenošenja zarazne bolesti,
kazniće se zatvorom do tri godine.

https://www.paragraf.rs/propisi/krivicni-zakonik-2019.html

 

Mislim, nije ni čudo s obzirom na to ko su zapravo ti likovi koji treba da ga sprovode.

 

Quote

Dr Zoran Gojković, specijalista ortopedije u Kliničkom centru Vojvodine, a danas prvi čovek pokrajinskog zdravstva, sačinio je u decembru 2011. godine lekarski izveštaj o pregledu koji nije obavio, utvrdivši pritom povrede koje nikada nisu zadobijene i to kod osobe koja nije ni bila u njegovoj ordinaciji. Na kraju je takav lažni izveštaj overio pečatom svog kolege specijaliste ortopedije bez njegovog znanja, falsifikujući čak i njegov potpis, otkriva BIRN.

Lažni lekarski izveštaj dr Gojković je predao svom prijatelju, novosadskom advokatu Nemanji Aleksiću, koji je taj falsifikovani nalaz upotrebio u jednom parničnom postupku pred Osnovnim sudom u Novom Sadu, čime je direktno uticao na ishod tog postupka, pokazuju dokumenta do kojih je došao BIRN.

To je utvrdila novosadska policija koja je 14. maja 2013. podnela krivičnu prijavu protiv Gojkovića, Aleksića i još dvoje advokata. Tri meseca kasnije Osnovno javno tužilaštvo u Novom Sadu je slučaj rešilo primenom instituta oportuniteta, što predstavlja neku vrstu oproštaja krivičnog dela, jer predviđa odbacivanje krivične prijave uz obavezu da osumnjičeni uplati određenu sumu novca, obično u humanitarne svrhe.

https://birn.rs/doktor-za-falsifikate-zoran-gojkovic-zloupotrebio-pecat-svog-kolege/

Edited by erwin
  • Like 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, NikadProtivKaline said:

pa nije samo upit, taj pdf treba i da se kreira i drzi u baferu, sto dodatno trosi CPU i RAM

dok za fizicko cuvanje, neko izracuna malopre, 100% korisnika = 10tb prostora

gde je storage najlakse prosiriti, a server CPU/RAM na serveru i ne bas

 

mislim nagadjamo svi bez dovoljno informacija

moja poenta je da je ovo sa cuvanjem pdf-a moguca opcija

 

Jeste moguća ali je besmislena.
Zašto mi na ovom forumu imamo ograničenje za postavljanje slika putem copy-paste, a možemo bez ograničenja da postavljamo linkove i da slike vidimo kad otvorimo stranicu. Prostor koji Forum zauzima na serveru je ograničen, skup, ako bi se čuvale slike u postovima bio bi spor, neupotrebljiv.

 

Link to comment
Share on other sites

Quote

Reagujući na najnovija dešavanja u vezi sa slučajem tenisera Novaka Đokovića u Australiji, predsednik Srbije Aleksandar Vučić je na društvenoj mreži Instagram saopštio "da smo se suočili sa velikim pritiscima" i pozvao premijera Australije da se prestane sa "iživljavanjem nad teniserom, njegovom porodicom i srpskom nacijom".

„Poštovani građani, suočeni smo sa mnogo problema, sa pritiscima iz dela sveta, ali ono što nam nikada nisu uspeli da oduzmu, to je naše srce, ponos i dostojanstvo. To govorim zbog svega što se zbiva u Melburnu i ne zato što me zanima dobijanje političkih poena, već zato što su napadi i pritisci na Novaka Đokovića, državljanina Srbije iz nama nepoznatih razloga dostigli takve razmere da je nemoguće za mene da se ne oglasim“, naveo je u video poruci Vučić.

Kaže da se oglasio nakon što je odluku o ukidanju vize Đokoviću pozdravio premijer Australije.

„Verovatno ni reč ne bih rekao da posle ponovljene odluke da se ukine viza Đokoviću, da se nije oglasio i premijer Australije i pozdravio tu odluku. Začuđen sam zbog činjenice da takve odluke mogu da donose izvršni organi vlasti a nakon sudskih odluka. Time su nam samo pokazali kako kod njih izgleda nezavisno pravosuđe. Ja bih se ovde vratio na moralno pitanje. Ako ste hteli Novaku da zabranite da po deseti put osvoji titulu, zašto mu odmah niste rekli da ne može da dobije vizu i zašto ga niste vratili odmah“, upitao je Vučić.

Dodao je i da će se Srbija boriti za Đokovića i da bilo kakva odluka u vezi sa njim, neće promeniti "sud našeg naroda o narodu Australije, ali i o Novaku Đokoviću".

https://rs.n1info.com/vesti/vucic-premijeru-australije-prestanite-sa-izivljavanjem-nad-novakom-djokovicem/

Edited by erwin
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, ciao said:

odlicna ideja, evo ja predlazem da se otvore tri teme na ovu temu : a) tema gde ce da pisu postovaoci Novakovog lika i dela, b) tema na kojoj ce da pisu Novakovi hejteri c) tema na kojoj ce se pisati o informatici,  testovi i slicno i onda lepo svako cita sta hoce i ne cita sta nece, ne gubimo vreme

Tema na kojoj bi trebalo da pise hejteri bice prazna. Jer, zaboga, pa ne mrze oni Novaka. Samo su za pravnu drzavu i protiv agresivnih antivaksera kao sto je Novak.

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, erwin said:

i ne zato što me zanima dobijanje političkih poena,

Začuđen sam zbog činjenice da takve odluke mogu da donose izvršni organi vlasti a nakon sudskih odluka. Time su nam samo pokazali kako kod njih izgleda nezavisno pravosuđe.

Ma ne zna se šta je bolje :roflmao:

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, berti said:

Tema na kojoj bi trebalo da pise hejteri bice prazna. Jer, zaboga, pa ne mrze oni Novaka. Samo su za pravnu drzavu i protiv agresivnih antivaksera kao sto je Novak.

da, za to bi trebalo da imamo moderatora da prebacuje postove na odgovarajuce teme 

6 minutes ago, berti said:

Nije valjda tolika budaletina da to uradi.

nadam se iz sve snage da ce Novak ako bude izbacen iz Australije da ode ili u Monako ili u Marbelju a ne u Beograd mada sumnjam mnogo voli Beograd ocigledno

Edited by ciao
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da li je današnja objava državnih instanci da je Novakov pozitivan test od 16.12. regularan i da ga je dobio istog dana dokaz da je Novak slagao da 17.12. nije znao da je pozitivan dok je deci delio priznanja ili sam nešto loše povezao ovde?

 

Edit; tačnije u izjavi je naveo da je 17.12. uradio brzi antigenski test koji je bio negativan a da je ,,obaveštenje o pozitivnom PCR testu dobio tek nakon tog dogadjaja...". Znači...dok je 17.12. čekao da dobije rezultat PCR testa, koji je već stigao juče, on radi brzi test bez da pre toga proveri mejl i sa njegovim negativnim rezultatom ide medj decu. Ok, to već drži vodu.

 

 

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Wingwalker said:

Da li je današnja objava državnih instanci da je Novakov pozitivan test od 16.12. regularan i da ga je dobio istog dana dokaz da je Novak slagao da 17.12. nije znao da je pozitivan dok je deci delio priznanja ili sam nešto loše povezao ovde?

 

Dokaz njegove neodgovornosti, jer je imao rezultate testa koje nije pogledao, a znao je da sutra treba da ide i daje deci pehare.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...