Jump to content

Novak vs State


double fault

Recommended Posts

32 minutes ago, Jurgen said:

 

Pa niko i nije preinačio odluku suda. Sud je odlučio da je NAČIN na koji je Novaku viza poništena bio neispravan i vratio mu vizu. Zato mu je ministar sada vizu oduzeo na legalan način. Za sada je sve po pravilima. 


Po potpuno drugom osnovu. Što znači da ovo što si pomenuo pre toga nije baš tačno.

 

Edit: A i za bold sud tek treba da odluči da li je legalno ili ne.

28 minutes ago, Boxy said:

 


A ovo za high-profile je bullshit. Kao što ne treba da bude povlašćen zbog toga, ne treba ni da bude diskriminisan. Pravila su valjda ista za sve.

Edited by Tunji Awojobi
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Petar 91 said:

Meni ovaj njihov pristup u ovom drugom krugu obaranja vize jasno pokazuje da su sa namerom to uradili i prvi put. Pa posto nije proslo jer jelte izmislili su ta pravila oni sami onda su se uhvatili "public interest" argumenta.
A nije im lose da im igraci u sred meca izjavljuju da imaju koronu i da im nije dobro i da nema testiranja. I to sve dok omikron divlja Australijom.
Ja sam jos od jesenas kada su najavili ovu zbrku bio u fazonu da je bolje da pravilo bude samo vakcinisani igraju i to je to ili moze i nevakcinisan ali 10-15 dana karantin. Ovako su se sa ovim izuzecima i tom opcijom sami upleli i napravili sivu zonu.
Apsolutno ne podrzavam Djokovicevo neodgovorno ponasanje i onaj intervju sa LEqupom, ali isto tako ova hajka na njega od strane celnika cele drzave koji na ovaj nacin pokusavaju da sacuvaju svoje fotelje jos par godina tako sto ce sludjenom narodu koji je maltene 2 godine zakljucan pokazati da ista pravila vaze za Djokovica i njih je suluda.
Igrom slucaja radim sa ljudima i u Australiji i oni su ocajni najblaze receno odnosom vlasti i ovom prisilnom kontrolom nad njihovim kretanjem i zivotima koju su uspostavili.

Tako da je ovde Djokovic najmanji problem. Bitno je samo da je licnost dovoljno kontroverzna i visokoprofilna da bi dokazali neku svoju poentu. Naravno da nece igrati AO zato su i cekali ovoliko da ovo urade da bi se podigla sto veca prasina.


Boksi, nista upereno tebi samo sam odgovorio na tvit sto si okacila 😄

 

Mislis da su ga namerno pustili, pa onda na aerodromu pokusali odmah da vrate, da je sve bilo sa predumisljajem?

Ovaj public interest agrument je toliko sirok, da sumnjam da im nece proci, ali vise ni u sta nisam sigurna.

 

A vec sam pisala, po meni su svi krivi, svi su gresili i bukvalno nema ispravne strane u ovom slucaju.

 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, attolini said:

Kako ja vidim Novak uopste nije antivaxxer makar ne u klasicnom smislu te reci...

 

9 hours ago, wwww said:

I da se konacno skine ta etiketa antivaxera koju su mu nalepili novinari i fanovi protivnika.


Naravno da je antivaxxer. Da ne citiram po treći put njegovu izjavu jer ste je već dovoljno isecirali, ali ona, kao i ostatak onoga što je rekao na tom chat-u je manifest latentnog antivaxxera. Nisu problem oni klasični, koji znaju da je to Gejc, farmakomafija, masoni i ostali. Problem su upravo ovi, soft antivaxxeri, čiji stav se uspešno maskira iza neke naizgled logične priče, tipa imunitet, vitamini, jačanje organizma, kurci/palci… upravo ovo što je Crni opisao:

 

5 hours ago, Drug Crni said:

Naime,ja mislim da Djokovic nije "tipicni srpski avaks". To znaci da ne odbija vakcinaciju jer je to neka mrska stvar,podvala Zapada,nacin da nas cipuju i kontrolisu,potruju itd..( da ne idem u jos ekstremnije zaverologije)..po meni on smatra da ima izuzetan imuni sistem,na kome radi i godinama ga gradi..pa i tim svojim alternativnim metodama koje ja ne razumem do kraja,ali kod njega pale..ili on veruje da pale..otuda (pretpostavljam) i misli da mu virus ne moze naskoditi..da ce mu se imuni sistem lako (lakse) izboriti sa virusom,dok za vakcinu ocito ima sumnje..sto sam po sebi sto iz neke neposredne okoline..a mozda je tu i bojazan povezana sa alergijama sa kojima je muke mucio prvi deo karijere..


Šta je to nego antivaxxeratvo? Ja lično nisam za vakcinE, već na prirodan način jačamo imunitet (ko da ga je Nestor učio šta da sere). Zvuči logično, ali je kompletan bullshit. To znaš i ti vrlo dobro (na @wwww mislim) i budimo realni, da ovu priču valja neko ko nije NĐ, već neko prema kome si objektivna i nepristrasna, i ti bi ga nazvala antivakserom, hiljadu posto sam siguran. Nikakav kontekst u koji pokušavaš da staviš te njegove izjave to ne može da promeni. Čovek nije rekao da je protiv obaveznih covid vakcina, rekao je, u trenutku kada vakcine nema na vidiku, kada smo se svi mi zajedno na gornjoj temi zajedno “molili” da nam što pre naprave vakcinu da izađemo iz ovog sranja, “ja, recimo, nisam za vakcineE, lično”. Frechheit (ili Dummheit, kako hoćeš).

 

Nego, danas smo dobili ozbiljnu dilemu:

 

Verovati SNS-ovskom govnetu koji po svemu sudeći iznosi tačan podatak da je NĐ dobio rezultat testa još 16. uveče (osim ako ga namerno ne bacaju pod voz zbog nečega, ali ne verujem, nemaju šta da dobiju time)

 

vs.

 

Verovati NĐ kad iznosi sve očigledniju laž da taj rezultat nije video do 24h kasnije (osim ako nije zaista toliki debil da ne pročita mail koji je stigao, iako zna da je bio izložen i zna da sutra ide međ decu, ali ako jeste, ne abolira ga od odgovornosti).
 

Šizofreni rascep. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ne mislim da su ga namerno pustili pa vratili. Ali mislim da su prosto iskoristili situaciju da bude primer da nema prolaza koliko god da si bitan. Ali mislim da nisu ocekivali da ce Djokovic ovo toliko da tera i da se ganja po sudu.

Opet kazem ne podrzavam Djokovica za krsenje izolacije , a sto se tice AO sami su sebi napravili ovo sa izuzecima. Najjednostavije je bilo da je uslov za ucesce vakcinacija jer ce to najverovatnije biti uslov i za ostale turnire.
Koliko god to bila slaba zastita kod sirenja omikrona oborila je smrtnost drasticno tako da je apsolutno relevantna pogotovo kod ugrozenih grupa ljudi

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Petar 91 said:

Ne mislim da su ga namerno pustili pa vratili. Ali mislim da su prosto iskoristili situaciju da bude primer da nema prolaza koliko god da si bitan. Ali mislim da nisu ocekivali da ce Djokovic ovo toliko da tera i da se ganja po sudu.

Opet kazem ne podrzavam Djokovica za krsenje izolacije , a sto se tice AO sami su sebi napravili ovo sa izuzecima. Najjednostavije je bilo da je uslov za ucesce vakcinacija jer ce to najverovatnije biti uslov i za ostale turnire.
Koliko god to bila slaba zastita kod sirenja omikrona oborila je smrtnost drasticno tako da je apsolutno relevantna pogotovo kod ugrozenih grupa ljudi

 

Posle ove sage, mislim da ce to vecina turnira da uvede.

Link to comment
Share on other sites

Ovo je vec bolesno. Svi vodeci listovi na naslovnim stranama imaju naslove koji porucuju da Djokovic ide napolje.  Kolektivna histerija tako podseca na neka zla vremena da je ovo zaista zatrasujuce. Ovo nije tenis, ovo nije sport, ovo nije ni politika. Ovo je lov na vešticu, cak ima neke karikature u kojoj Novaka spaljuju.

Da je Novak u Australiji i da se ovo desava nekom drugom top igraču, njegova reakcija bi bila 100 puta jača i konkretnija od svih reakcija zajedno povodom njegovog slucaja. 

Ovoliku usamljenost nikada nijedan sportista nije doziveo. 

Novak ovo nije zasluzio, kao sto tenis ne zasluzuje Novaka. 

  • Like 28
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ovo je vec bolesno. Svi vodeci listovi na naslovnim stranama imaju naslove koji porucuju da Djokovic ide napolje.  Kolektivna histerija tako podseca na neka zla vremena da je ovo zaista zatrasujuce. Ovo nije tenis, ovo nije sport, ovo nije ni politika. Ovo je lov na vešticu, cak ima neke karikature u kojoj Novaka spaljuju.
Da je Novak u Australiji i da se ovo desava nekom drugom top igraču, njegova reakcija bi bila 100 puta jača i konkretnija od svih reakcija zajedno povodom njegovog slucaja. 
Ovoliku usamljenost nikada nijedan sportista nije doziveo. 
Novak ovo nije zasluzio, kao sto tenis ne zasluzuje Novaka. 
Plase se da ce i njima ukinuti vize posto to mogu ocigledno da rade po kom god osnovu zele.
Ali jeste jezivo da svi apsolutno cute, a budimo realni nikada se ne zna kada se njima nesto slicno moze dogoditi jer ako ovo jos potraje menjace se i pravila i trazice sigurno neke dodatne uslove za ucesce na turniru.
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Petar 91 said:

Ne mislim da su ga namerno pustili pa vratili. Ali mislim da su prosto iskoristili situaciju da bude primer da nema prolaza koliko god da si bitan. Ali mislim da nisu ocekivali da ce Djokovic ovo toliko da tera i da se ganja po sudu.

Opet kazem ne podrzavam Djokovica za krsenje izolacije , a sto se tice AO sami su sebi napravili ovo sa izuzecima. Najjednostavije je bilo da je uslov za ucesce vakcinacija jer ce to najverovatnije biti uslov i za ostale turnire.
Koliko god to bila slaba zastita kod sirenja omikrona oborila je smrtnost drasticno tako da je apsolutno relevantna pogotovo kod ugrozenih grupa ljudi

 

Ali ni meni nije najjasniji Djokovic, sigurno je morao da ocekuje da ovi uzvrate.

Ne znam zasto nije otisao posle prve presude, tada bi bio bas pobednik, ovako je mnogo toga isplivalo, a da ne pricam o tome koliko ga razvlace i koliko ce da ga razvlace.

Link to comment
Share on other sites

Dakle, svet se deli na vaksere i antivaksere. Ko nije sa nama, on je protiv nas. Nema sredine, nema neutralnih.
Napredni svet!
Pa sve je jasno kada ona televizija gde rade oni spikeri sto su ga opljunuli ali se snimilo nije otpustila njih nego zaposlenog koji je izbacio taj snimak u javnost.
Generalno se podrzava i ucestvuje u toj kolektivnoj hajci.
I pominje se i dalje Adria Tur , a ne pominje se ovogodisnja Mubadala gde su se svi iako vakcinisani ipak zarazili.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Eddard said:

 


Naravno da je antivaxxer. Da ne citiram po treći put njegovu izjavu jer ste je već dovoljno isecirali, ali ona, kao i ostatak onoga što je rekao na tom chat-u je manifest latentnog antivaxxera. Nisu problem oni klasični, koji znaju da je to Gejc, farmakomafija, masoni i ostali. Problem su upravo ovi, soft antivaxxeri, čiji stav se uspešno maskira iza neke naizgled logične priče, tipa imunitet, vitamini, jačanje organizma, kurci/palci… upravo ovo što je Crni opisao:

 


Šta je to nego antivaxxeratvo? Ja lično nisam za vakcinE, već na prirodan način jačamo imunitet (ko da ga je Nestor učio šta da sere). Zvuči logično, ali je kompletan bullshit. To znaš i ti vrlo dobro (na @wwww mislim) i budimo realni, da ovu priču valja neko ko nije NĐ, već neko prema kome si objektivna i nepristrasna, i ti bi ga nazvala antivakserom, hiljadu posto sam siguran. Nikakav kontekst u koji pokušavaš da staviš te njegove izjave to ne može da promeni. Čovek nije rekao da je protiv obaveznih covid vakcina, rekao je, u trenutku kada vakcine nema na vidiku, kada smo se svi mi zajedno na gornjoj temi zajedno “molili” da nam što pre naprave vakcinu da izađemo iz ovog sranja, “ja, recimo, nisam za vakcineE, lično”. Frechheit (ili Dummheit, kako hoćeš).

 

Nego, danas smo dobili ozbiljnu dilemu:

 

Verovati SNS-ovskom govnetu koji po svemu sudeći iznosi tačan podatak da je NĐ dobio rezultat testa još 16. uveče (osim ako ga namerno ne bacaju pod voz zbog nečega, ali ne verujem, nemaju šta da dobiju time)

 

vs.

 

Verovati NĐ kad iznosi sve očigledniju laž da taj rezultat nije video do 24h kasnije (osim ako nije zaista toliki debil da ne pročita mail koji je stigao, iako zna da je bio izložen i zna da sutra ide međ decu, ali ako jeste, ne abolira ga od odgovornosti).
 

Šizofreni rascep. 

 

Iskren da budem meni je prilican sci-fi da jedan Novak Djokovic u Srbiji nije dobio rezultat PCR testa u roku od par sati i da ga je cekao citavih 24 sata ili cak i vise. Pa ovdje u Austriji kad ti treba hitno rezultat PCR testa platis oko 80 eura cini mi se i dobijes ga kroz 3-4 sata. Novak u svojim istupima ne djeluje bas bistro no i pored toga sumnjam da je bas toliki retard da zarazen ide medju djecu i dan poslije na intervju tako da mi je prica o laziranom datumu testa realnija. 

Link to comment
Share on other sites

Trenutno smo u fazonu: Mrzitelji svih zemalja ujedinite se! 

Postali su toliko agresivni da se oni drugi ne smeju ni pojaviti iz straha da ne budu razapeti zajedno sa Novakom... 

Nije Novak sam sigurna sam ali se podrska ne iskazuje javno. 

Edited by Milica
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Eddard said:

 


Naravno da je antivaxxer. Da ne citiram po treći put njegovu izjavu jer ste je već dovoljno isecirali, ali ona, kao i ostatak onoga što je rekao na tom chat-u je manifest latentnog antivaxxera. Nisu problem oni klasični, koji znaju da je to Gejc, farmakomafija, masoni i ostali. Problem su upravo ovi, soft antivaxxeri, čiji stav se uspešno maskira iza neke naizgled logične priče, tipa imunitet, vitamini, jačanje organizma, kurci/palci… upravo ovo što je Crni opisao:

 


Šta je to nego antivaxxeratvo? Ja lično nisam za vakcinE, već na prirodan način jačamo imunitet (ko da ga je Nestor učio šta da sere). Zvuči logično, ali je kompletan bullshit. To znaš i ti vrlo dobro (na @wwww mislim) i budimo realni, da ovu priču valja neko ko nije NĐ, već neko prema kome si objektivna i nepristrasna, i ti bi ga nazvala antivakserom, hiljadu posto sam siguran. Nikakav kontekst u koji pokušavaš da staviš te njegove izjave to ne može da promeni. Čovek nije rekao da je protiv obaveznih covid vakcina, rekao je, u trenutku kada vakcine nema na vidiku, kada smo se svi mi zajedno na gornjoj temi zajedno “molili” da nam što pre naprave vakcinu da izađemo iz ovog sranja, “ja, recimo, nisam za vakcineE, lično”. Frechheit (ili Dummheit, kako hoćeš).

 

Nego, danas smo dobili ozbiljnu dilemu:

 

Verovati SNS-ovskom govnetu koji po svemu sudeći iznosi tačan podatak da je NĐ dobio rezultat testa još 16. uveče (osim ako ga namerno ne bacaju pod voz zbog nečega, ali ne verujem, nemaju šta da dobiju time)

 

vs.

 

Verovati NĐ kad iznosi sve očigledniju laž da taj rezultat nije video do 24h kasnije (osim ako nije zaista toliki debil da ne pročita mail koji je stigao, iako zna da je bio izložen i zna da sutra ide međ decu, ali ako jeste, ne abolira ga od odgovornosti).
 

Šizofreni rascep. 

 

Znas sta je najgore od svega ovog, sto ce epilog biti da vlade mnogih drzava nisu naredile obaveznu vakcinaciju ali ce nevakcinisane da posalju gde, u svemir?! Svi nevakcinisani su, a sada jos vise postaju totalno demonizovani, a ostavili su im kao izbor. Jezivo. 

Politicari skupljaju poene na cist bulsitizam. Ne smeju da stisnu i kazu 'obavezna vakcina' da ne izgube koji poen, a ovamo se ulaguju onima koje su vec naterali na neki od nacina da prime vakcinu. 

 

Ja sam za vakcinu da se razumemo i vakcinisala sam se zbog sebe, samo ovo jednostavno nije uredu. Ne mislim da Novak ispravno postupa, ali ako je pravilo da je njegov izbor, onda neka mu ga pa i po stetu njega samog. 

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, berti said:

Dakle, svet se deli na vaksere i antivaksere. Ko nije sa nama, on je protiv nas. Nema sredine, nema neutralnih.

Napredni svet!


Recimo da si u pravu. Ali, zašto je dihotomna podela po default-u loša? Recimo, imamo “podelu” na fašiste i antifašiste (tu ne možeš da budeš nešto između, ili je crno ili belo, a takva podela nije per se loša. I please, nemoj da se kačiš za primer, nije uzet kao analogija, već mi je samo prvi pao na pamet).
 

I drugo, ko su oni koje ti ne bi stvrstao ni u jednu od ove dve grupe?
 

Pri čemu, ja ne mislim da je podela zaista takva, ima tu mnogo nijansi sive, ali u slučaju NĐ je za mene stvar jasna, njegovi stavovi su antivakserski. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Eddard said:

Recimo, imamo “podelu” na fašiste i antifašiste (tu ne možeš da budeš nešto između, ili je crno ili belo, a takva podela nije per se loša.

Još kad bi svi imali jasnu predstavu o tome koji su jedni a koji drugi...

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Milica said:

Da je uspeo da nas ubedi u ovo mozda bi imali bolji imunitet pa do epidemije ne bi ni doslo, a ni vakcine nam ne bi trebale. 

Ne uspevam da izbrisem ovaj pogresan citat. 

U potpunosti se slazem sa tobom. 

Vise mi je muka od pitanja da li sam vakcinisana (jesam) i reakcije koja sledi, srdacan osmeh od vakcinisane osobe u fazonu Jupi nasa si! :high_five: Ili kiseo osmeh od nevakcinana osobe uz poruku: Izdajice roda svoga! :wicked:

Kamo srece da svi vodimo racuna o ishrani i zdravlju kao Novak, ne bi bilo ovoliko gojaznih za koje se jos i brinemo jako jer su eto rizicna grupa.

Za Novaka koji nije vakcinisan moze da se napise da je kreten, magarac, sebican, nekulturan, neobrazovan, dileja, a gojazan covek je sve suprotno? Koliko oni kostaju zdravstveni sistem svake zemlje? Kakvih sve zdravstvenih problema imaju zbog viska kilograma, a po pravilu u familiji gojazne osobe vremenom svi postaju takvi, znaci da je na neki nacin i zarazno. Imam u komsiluku zenu sa cetvoro dece koji se kao krofne kotrljaju po ulici i to nikom ne smeta, a nevakcinisani Novak trn u oku celom svetu. 

 

Pa dali su mu je u novembru, mislili su da ce ipak uspeti da ga ubede da se vakcinise... 

 

Bold: Ova analogija baš ne stoji. Novak je sam sebe doveo u položaj da je proglašen antivakserom br. 1 u svetu. Kada pričamo o temama za koje nismo školovani, ili makar dovoljno informisani, svi bi trebalo da vodimo računa ali on pogotovo, jer ima u najmanju ruku upitne stavove.

 

Činjenica je da ne samo najbolji teniser već možda i sportista na svetu ide ne čak nevakcinisan nego i zaražen, slika se sa decom i učestvuje u vrlo posećenim događajima, u trenutku kada ljudima treba objasniti da treba da se vakcinišemo kako bismo zaštitili jedni druge. Ne sporim da većina ljudi ne zna kako vakcine deluju, mnogi su zastrašeni i sl, ali sve to nije ono od čega polazi nauka. Verovali ili ne, mnogi su u nju upućeni i sa tog stanovišta kritikuju Novaka, samo očigledno nisu dovoljno glasni pa se bukvalno sve tumači kao politika (ovde ne mislim na Australiju već generalno). Tu dolazimo do onog momenta da nije isto ako se ja proderem na ulici da neću da se vakcinišem, i kad to uradi Novak Đoković.

 

S druge strane, gojazni ljudi ne ugrožavaju nikoga osim sebe (i svojih bližnjih). Gojaznost je uvrštena na listu poremećaja i postoje genetske predispozicije za istu, kao i za kardiovaskularne bolesti, dijabetes i druga oboljenja koja je prate. Ali nije zarazna i ne može se nikako uporediti sa koronom. Pogotovo jer je često posledica prejedavanja, koje opet ima psihološki uzrok itd.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, erwin said:


Takodje je nevezano za temu Djokovica imao pitanje o obavezama i kontroli samoizolacije zarazenih gde je rekao da onaj za koga se testiranjem utvrdi da je pozitivan dobija odmah nalog za samoizolaciju. Koliko sam razumeo to je nevezano od dobijanja rezultata, nameće se onda pitanje da li je Novak dobio takav nalog?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...