Jump to content

AO 2022


Милица

Recommended Posts

1 minute ago, wwww said:

postoji mala razlika: Medvedev je pobedio Novaka na prethodnom GS, a i pobedjivao ga je dovoljno puta na betonu u poslednje vreme, te njegova titula ne bi bila toliko osporavana. S druge strane, Nadal nije pobedio Novaka na betonu od 2013, nije cak ni set dobio od tada. A ukrstao bi se s Novakom u SF, dok je Medvedev to mogao tek u F.

Naravno da bi i njegova titula uvek imala * zbog deportacije Novaka, ali zbog skorasnjih rezultata ne bi bila toliko osporavana.

 

Koliko dugo Fed nije dobio Nadala, pa ga je dobio u onom finalu 2017., kad su svi mislili da nema sanse.

Link to comment
Share on other sites

Just now, wwww said:

Iju, al su se neki bas uvredili sto im kritikujemo "Majku Terezu" Raficu. A kad ide drvlje i kamenje po Novaku to je totalno cool i u redu ("tako treba")... :classic_dry:

S obzirom da samo ja ovde pisem o tome, kapiram da si mislila na mene.

 

Nisam se ni najmanje uvredio sto neko kritikuje Nadala, bukvalno pisem suprotno od toga kroz sve svoje postove.

 

Niti bacam drvlje i kamenje po Novaku, cak je sve sto sam napisao mnogo puta blaze od djubreta posutog po Nadalu ovde.

 

Sto se mene tice nema frke da pljujemo bilo koga.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Nemam nikakav problem sa tim, slobodno mozes da imas svoje kriterijume, sve ok.

 

Ali je vrlo bizarno izjaviti to i onda nastaviti da navijas za Djokovica, koji je bukvalno pre nekih mesec i po sljakao po begeu zarazen i pravio se lud dok ga nisu ulovili.

Kako je tacno tenis internacionalno takmicenje, bukvalno igra svako za sebe?

 

Pa ok, ako se puni ego narodima, kakve veze ti i ja imamo sa tim, zasto bih ja ulazio u kult oko nekog naseg sportiste, nije mi bas jasna logika ovde?

 

A ja za sebe pričam da sam isključiva. 🙂 Ako misliš da nisam Novaku uračunala događaje od pre 20ak dana, grdno se varaš. Kriterijumi nisu isključivi, odnosno uglavnom se vagaju postupci i koliko je šta dobro, loše, promišljeno, nepromišljeno... 

 

Sve to je prilično težak tas na vagi Noletovih negativnih karakteristika, ali nedovoljno da podržavam belosvetsku ljigu kakva je Nadal. Ikad u životu.

 

Dodatno, uvek treba postaviti pitanje namere. Novaka smatram generalno iskrenom osobom sa dobrim namerama, ali koja ima dva velika problema: naivnost i nesmotrenost. Kao da je neuračunljiv 🙂 ali to naravno ne znači da ne snosi odgovornost za neke svoje postupke.

Edited by DameTime
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DameTime said:

 

A ja za sebe pričam da sam isključiva. 🙂 Ako misliš da nisam Novaku uračunala događaje od pre 20ak dana, grdno se varaš. Kriterijumi nisu isključivi, odnosno uglavnom se vagaju postupci i koliko je šta dobro, loše, promišljeno, nepromišljeno... 

 

Sve to je prilično težak tas na vagi Noletovih negativnih karakteristika, ali nedovoljno da podržavam belosvetsku ljigu kakva je Nadal. Ikad u životu.

 

Dodatno, uvek treba postaviti pitanje namere. Novaka smatram generalno iskrenom osobom sa dobrim namerama, ali koja ima dva velika problema: naivnost i nesmotrenost. Kao da je neuračunljiv 🙂 ali to naravno ne znači da ne snosi odgovornost za neke svoje postupke.

Sto se bolda tice, zasto bi jedno podrazumevalo drugo?

 

Evo ja recimo ne navijam ni za jednog, nije neophodno.

 

Da se ne razumemo pogresno, nemam ja nikakav problem sa navijanjem za Djokovica ili Nadala, ili skoro bilo koga, ali me malo iritira taj biased pristup koji postoji na ovoj temi, gde Novaku moze svasta da se progleda kroz prste, dok ostali igraci imaju dosta ostriji tretman.

 

Ok, kapiram i odakle to dolazi, ali se ne slazem sa takvim pristupom.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

 

Kako je tacno tenis internacionalno takmicenje, bukvalno igra svako za sebe?

 

Pa ok, ako se puni ego narodima, kakve veze ti i ja imamo sa tim, zasto bih ja ulazio u kult oko nekog naseg sportiste, nije mi bas jasna logika ovde?

 Praviću se da nisam video milion španskih zastava u Melburnu.

 

Pa eto, mi ćemo biti normalni i neće nam to predstavljati problem, ali mi smo veoma mala manjina. Mnogim ljudima je bitno da jedan Srbin pokori zapad i obrnuto. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Kako je tacno tenis internacionalno takmicenje, bukvalno igra svako za sebe?

Nema veze. Svakom uredno stoji zastava i zemlja pored imena. Na najvećim stadionima su zastave učesnika, na Šatrijeu se svira himna. Navijači nose zastave svojih pulena, neki čak uče i njihov jezik i hoće da posete njihovu zemlju.

Ne znam postoji li iole međunarodno popularan sport koji nije nacionalno obojen. Slažem se sa Drakarisom da je to neka vrsta zamene za rat, samo bih volela da jednog dana postane prava zamena i da se ratovi vode samo na sportskim terenima i nigde drugde. Verovatno su i stari Grci tako nešto zamišljali kad su izmislili OI, ali ni danas nismo mnogo bliže tome, čak smo i dalje jer se ratovi ni za vreme OI ne prekidaju.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, wwww said:

postoji mala razlika: Medvedev je pobedio Novaka na prethodnom GS, a i pobedjivao ga je dovoljno puta na betonu u poslednje vreme, te njegova titula ne bi bila toliko osporavana. 

 

Mislim da bi ta njegova potencijalna titula bila manje osporavana zato sto bi bila manje bitna od titule koje je osvojio Nadal. Ne manje bitna po njih, nego manje bitna po efektu na teniski poredak, a svedoci smo da trojica tenisera pisu tenisku istoriju, a medju njima nije Medvedev. Ako je ulog teniska istorija onda naravno da je i efekat 'osporavanja' veci. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Dracarys said:

 Praviću se da nisam video milion španskih zastava u Melburnu.

 

Pa eto, mi ćemo biti normalni i neće nam to predstavljati problem, ali mi smo veoma mala manjina. Mnogim ljudima je bitno da jedan Srbin pokori zapad i obrnuto. 

Jasno, slazem se, iz tog ugla sam i donekle posao kad sam uputio kritiku.

 

Sam taj pristup mi je izuzetno bizaran iako ga razumem.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DameTime said:

Ali opet, kada je to Rafa podržao Novaka u bilo čemu (kada je bio napadan)? Ja recimo nisam ni očekivala to od njega. Samo se nisam Nadal(a) da će ga još pride šutnuti dok je u blatu svojim izjavama.

 

Inače titulu je zaslužio, koliko mi ne želeli da bude tako. Na Novaku je sada da mu odgovori šampionski i stavi tačku na priču o GOAT-u (statistički gledano).

Zasto Nadal mora da podrzi Novaka u bilo cemu? To mi objasnite?

Ljudi su ispunjeni, svako vodi svooj zivot i bira kako ce zivjeti i kad je doslo vrijeme da se jedan brine za drugog sta ce raditi ako nisu bas bas dobri drugari a svjesni smo u kakvom drustvu zivimo?

I Rafa i Novak su ostvareni ljudi koji imaju milion drugara, obaveza i sta treba da rade. I ja sam dubokog uverenja da jedan ne gleda sta rldrugi radi i obrnuto.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, alcesta said:

Nema veze. Svakom uredno stoji zastava i zemlja pored imena. Na najvećim stadionima su zastave učesnika, na Šatrijeu se svira himna. Navijači nose zastave svojih pulena, neki čak uče i njihov jezik i hoće da posete njihovu zemlju.

Ne znam postoji li iole međunarodno popularan sport koji nije nacionalno obojen. Slažem se sa Drakarisom da je to neka vrsta zamene za rat, samo bih volela da jednog dana postane prava zamena i da se ratovi vode samo na sportskim terenima i nigde drugde. Verovatno su i stari Grci tako nešto zamišljali kad su izmislili OI, ali ni danas nismo mnogo bliže tome, čak smo i dalje jer se ratovi ni za vreme OI ne prekidaju.

 

Pa i Medvedev je potvrdio da je misljenja da su ga nagrdili na tribinama iskljucivo samo zato sto je Rus. A nismo ni mi veverice, imamo iskustva Lendla, Navratilove, i Novaka koji su prosli kroz istu golgotu. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Miki28 said:

Zasto Nadal mora da podrzi Novaka u bilo cemu? To mi objasnite?

 

Pa jebte jel hoces da budes upamcen po tome sto si pobedio Novaka na njegovom terenu, ili zato sto si pobedio na njegovom terenu samo zato sto ga je neko nasilno sklonio sa njega?

Podrska Novaku bi u isto vreme bila i istinska podrska njemu samom, podrska svim teniskim navijacima i fer pleju pre svega. 

Link to comment
Share on other sites

 

6 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Nisam se ni najmanje uvredio sto neko kritikuje Nadala, bukvalno pisem suprotno od toga kroz sve svoje postove.

 

Niti bacam drvlje i kamenje po Novaku, cak je sve sto sam napisao mnogo puta blaze od djubreta posutog po Nadalu ovde.

 


Navikla w da se ovde odrzava neki vid slavske atmosfere kao kod Srdje pa se prepadne kad se pojavi tako neki pijani gost koji krene da lupeta pred ikonom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, mmajstor said:

 

Pa jebte jel hoces da budes upamcen po tome sto si pobedio Novaka na njegovom terenu, ili zato sto si pobedio na njegovom terenu samo zato sto ga je neko nasilno sklonio sa njega?

Podrska Novaku bi u isto vreme bila i istinska podrska njemu samom, podrska svim teniskim navijacima i fer pleju pre svega. 

Vidi, mozes ti da se busas koliko oces o toj prici ali istina je da niko nece se sjecati za 5 godina te price.

Ostaje nama da pricamo te price koje su kerov kurac i to je to.

Cinjenica je da je Nadal dobio sve protivnike koje su mu stali na put a kome je tesko nek se tesi tom cinenjicom sto ti pricas.

Edited by Miki28
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Miki28 said:

Vidi, mozes ti da se busas koliko oces o toj prici ali istina je da niko nece se sjecati za 5 godina te price.

Ostaje nama da pricamo te price koje su kreov jurac i to je to.

Cinjenica je da je Ndal dobio sve protivnike koje su mu sti ba put a kome je tesko nek se tesi tom cineniicom sto ti pricas.

Ko prati tenis, to ce da zna, kao sto ko prati kosarku zna da je sfrj uzela zlato na oi 1980. na kojima nije bilo Amera.

Rafi se ovo racuna, kao sto bi mu se racunalo da je na turniru bio on i samo australijski teniseri.

Eto, neka Kina zabrani zbog Tajvana i slicnih tema ucesce na ZOI Kanadjanima, Amerima i jos nekima sa zapada. Hoce li onda eventualna titula Rusa biti čista. Bila bi legalna, legitimna nikad.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Boxy said:

 

Koliko dugo Fed nije dobio Nadala, pa ga je dobio u onom finalu 2017., kad su svi mislili da nema sanse.

Pre toga je Nadal poslednji put pobedio Feda na betonu 2014-te na AO. Izmedju su odigrali samo jedan mec: u Bazelu 2015 kad je Fed pobedio. Dakle 2 meca u 3 godine.

Pre toga su odigrali 4 meca 2013. -u godini kada je Nadal dominirao. Bese Fed te godine imao nekih problema s ledjima (ako se ne varam to si jednom pominjala)?

dakle:

2017 - Fed pobedio na AO (plus naredne pobede IW, Majami, Shangai)

2016 - nisu igrali

2015 - Fed pobedio u Bazelu

2014 - Nadal pobedio na AO

2013 - Nadal 4 pobede: IW, Rim, SInsinati, WTF

2012 - Fed pobedio u IW, Nadal na AO.

2011 - Fed pobedio na WTF, Nadal na RG, u Madridu i Majamiu.

2010 - Fed pobedio na WTF, Nadal u Madridu.

 

Fed je ipak generanlo bolji igrac na betonu od Nadala. Njegov problem je bio los matchup i sto je tvrdoglavo odbijao da promeni nesto u svojoj igri i da nadje resenje za Nadalovo maltretirnaje njegovog jednorucnog BH.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Miki28 said:

Vidi, mozes ti da se busas koliko oces o toj prici ali istina je da niko nece se sjecati za 5 godina te price.

Ostaje nama da pricamo te price koje su kreov jurac i to je to.

Cinjenica je da je Ndal dobio sve protivnike koje su mu sti ba put a kome je tesko nek se tesi tom cineniicom sto ti pricas.

 

To sta ce se koga secati i u kom obimu nije da je bas my concern. Ko sto rekoh, ne trudim se da se stopim sa masom nego razmisljam na bazi svojih uverenja. A uverenja mi govore da ce uvek biti onih koji ce ovu titulu osporavati i to su moji istomisljenici, a verujem da duboko u sebi ce je i Nadal osporavati kada se stavi u ravan sa Novakom jer i sam zna da taj finalni achievement nije ostvario.

 

Za to da je bio bolji od svih ostalih sem Novaka to mu niko ne moze osporiti, mada je pitanje sta bi se desilo da je resetovan zreb. 

Edited by mmajstor
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mmajstor said:

 

To sta ce se koga secati i u kom obimu nije da je bas my concern. Ko sto rekoh, ne trudim se da se stopim sa masom nego razmisljam na bazi svojih uverenja. A uverenja mi govore da ce uvek biti onih koji ce ovu titulu osporavati i to su moji istomisljenici, a verujem da duboko u sebi ce je i Nadal osporavati kada se stavi u ravan sa Novakom jer i sam zna da taj finalni achievement nije ostvario.

 

Za to da je bio bolji od svih ostalih sem Novaka to mu niko ne moze osporiti, mada je pitanje sta bi se desilo da je resetovan zreb. 

Sta bi bilo da je Novak propustio AO zbog povrede recimo?

 

Da li bi isto Nadal sam sebi trebalo da ospori tu titulu jer nije dobio Novaka, ili bi tad sve bilo kul?

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Sto se bolda tice, zasto bi jedno podrazumevalo drugo?

 

Evo ja recimo ne navijam ni za jednog, nije neophodno.

 

Da se ne razumemo pogresno, nemam ja nikakav problem sa navijanjem za Djokovica ili Nadala, ili skoro bilo koga, ali me malo iritira taj biased pristup koji postoji na ovoj temi, gde Novaku moze svasta da se progleda kroz prste, dok ostali igraci imaju dosta ostriji tretman.

 

Ok, kapiram i odakle to dolazi, ali se ne slazem sa takvim pristupom.

 

Pa konkretno se poslednjih dana priča o Novaku, Nadalu i Daniilu... Naravno da ne moraš da podržavaš ni jednog ni drugog ni trećeg. Ja sam govorila u kontekstu njihovih postupaka da Novaka više poštujem kao osobu, takođe i Medvedeva, nego što ću Nadala ikad. 

 

Bold: Ne bih rekla da se Novaku za svašta gledalo kroz prste, bukvalno smo ga najoštrije iskritikovali. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

S obzirom da samo ja ovde pisem o tome, kapiram da si mislila na mene.

Nisam se ni najmanje uvredio sto neko kritikuje Nadala, bukvalno pisem suprotno od toga kroz sve svoje postove.

Niti bacam drvlje i kamenje po Novaku, cak je sve sto sam napisao mnogo puta blaze od djubreta posutog po Nadalu ovde.

Sto se mene tice nema frke da pljujemo bilo koga.

nisi ti jedini.

ali je interesantno da je sad iznenada problem da se kritikuje neki sportista (kao javna licnost) i da se secira njegovo ponasanje - ako je to Nadal.

 

38 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Sto se bolda tice, zasto bi jedno podrazumevalo drugo?

Evo ja recimo ne navijam ni za jednog, nije neophodno.

Da se ne razumemo pogresno, nemam ja nikakav problem sa navijanjem za Djokovica ili Nadala, ili skoro bilo koga, ali me malo iritira taj biased pristup koji postoji na ovoj temi, gde Novaku moze svasta da se progleda kroz prste, dok ostali igraci imaju dosta ostriji tretman.

Ok, kapiram i odakle to dolazi, ali se ne slazem sa takvim pristupom.

a kako da pisemo na ovoj temi o Novaku kad on nije igrao AO? :wink2:

O Novaku se pise na specijalizovanoj temi Novak vs State. Ne znam da li si tu temu malo procesljao da vidis koliko je tamo djubreta posuto po Novaku i koliko mu se nije gledalo kroz prste.

Edited by wwww
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Miki28 said:

Zasto Nadal mora da podrzi Novaka u bilo cemu? To mi objasnite?

Ljudi su ispunjeni, svako vodi svooj zivot i bira kako ce zivjeti i kad je doslo vrijeme da se jedan brine za drugog sta ce raditi ako nisu bas bas dobri drugari a svjesni smo u kakvom drustvu zivimo?

I Rafa i Novak su ostvareni ljudi koji imaju milion drugara, obaveza i sta treba da rade. I ja sam dubokog uverenja da jedan ne gleda sta rldrugi radi i obrnuto.

 

Pa jebem mu mater Miki, jesi li čovek ili nisi? Naravno da ne mora, ne mora se ništa u životu, ali pristojan čovek sa dostojanstvom i nekim bazičnim humanim uverenjima bi pružio bar verbalnu podršku, a ne šutirao nekog u blatu. 

 

Ti izgleda ne bi imao problem da Nadal izgazi preko mrtvih do trofeja, ako ga je zaslužio svojim skilom. Bože me sačuvaj, eto to imam da kažem na ovu temu i ništa više. 

 

A to da ne gledaju šta onaj drugi radi, nisam mislila da si toliko naivan. 

 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, DameTime said:

 

Pa konkretno se poslednjih dana priča o Novaku, Nadalu i Daniilu... Naravno da ne moraš da podržavaš ni jednog ni drugog ni trećeg. Ja sam govorila u kontekstu njihovih postupaka da Novaka više poštujem kao osobu, takođe i Medvedeva, nego što ću Nadala ikad. 

 

Bold: Ne bih rekla da se Novaku za svašta gledalo kroz prste, bukvalno smo ga najoštrije iskritikovali. 

 

2 minutes ago, wwww said:

nisi ti jedini.

ali je interesantno da je sad iznenada problem da se kritikuje neki sportista (kao javna lisnost) i da se secira njegovo ponasanje - ako je to Nadal.

 

a kako da pisemo na ovoj temi o Novaku kad on nije igrao AO? :wink2:

O Novaku se pise na specijalizovanoj temi Novak vs State. Ne znam da li si tu temu malo procesljao da vidis koliko je tamo djubreta posuto po Novaku i koliko mu se nije gledalo kroz prste.

 

Nije Novak imun na kritiku ovde, daleko od toga, ali je meni nesumnjivo da postoji bias, sto je i normalno jer 95% ljudi ovde navija za njega.

 

Koliko god da je kritikovan, tema nije bila necitljiva kao ova na momente, jer bukvalno deluje kao takmicenje ko ce vise da izvredja Nadala na sto manje kreativan nacin.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Malkolm Brogdon said:

 

 

Nije Novak imun na kritiku ovde, daleko od toga, ali je meni nesumnjivo da postoji bias, sto je i normalno jer 95% ljudi ovde navija za njega.

 

Koliko god da je kritikovan, tema nije bila necitljiva kao ova na momente, jer bukvalno deluje kao takmicenje ko ce vise da izvredja Nadala na sto manje kreativan nacin.

 

Pa ako si ispratio temu, znaš da je izručena kofa fekalija i po Novaku. Nije da smo ga štedeli. 

 

Mislim ono, izvinjavam ti se što ne volim Nadala, i što ne želim da trošim svoju kreativnost na njegovo "vređanje". Mogu samo da konstatujem da je ljigavac i punto. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DameTime said:

 

Pa ako si ispratio temu, znaš da je izručena kofa fekalija i po Novaku. Nije da smo ga štedeli. 

 

Mislim ono, izvinjavam ti se što ne volim Nadala, i što ne želim da trošim svoju kreativnost na njegovo "vređanje". Mogu samo da konstatujem da je ljigavac i punto. 

Nikakav problem, osim kad se ne naidje na 75 istih postova.

 

Ne kazem da si ih ti napisala, ali se nadam da razumes zasto ume da bude necitljivo, cak i ako se slazem sa tom tvrdnjom.

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...