Jump to content

AO 2022


Милица

Recommended Posts

23 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Publika je bila na Rafinoj strani jer su zeljeli svjedociti historiji i obaranju rekorda po broju GS titula.  

vecim delom zato a manjim ali ne i zanemarljivim i zato sto je navijati za nadala znacilo posrati se jos malo po djokovicu

  

23 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

I tom istom Rafi se zvizdalo i navijalo protiv njega dok nije izgradio ime i kad je poceo dobijati Federera, tadasnjeg ljubimca publike.

 

Novak nece nikada biti omiljen kao Rafa ili Fed jer se pojavio kasnije na tom najvisem nivou kad su ova dvojica vec bili velika imena. 

ima li ovde kontradikcije? ili taj bafer za velika imena i sticanje postovanja ima kapacitet od samo dva mesta?

  

23 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Fascinantno mi je da odrasla osoba uopce sebi stvara takve iluzije da publika na GSovima mrzi Novaka ili sad Medvedeva jer su iz istocne Europe. 

ti si sam neretko prilicno kritican prema balkancima pa zasto ti je onda nezamislivo da ga ne vole delimicno i zbog porekla?

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, DameTime said:

Super mi je da je Daniil patetičan zato što je govorio iskreno i otvoreno o onome što oseća.

Ja nemam nikakav problem sa ovim.

 

Imam problem sa tim sto njegova izjava pokazuje koliko je odsecen od realnosti.

 

Godinama se ponasa kao dziber prema svima. Meni to nije nikakav problem, ja recimo gotivim Kirgiosa i zanimljivi su mi takvi likovi u tenisu koji je jelte gospodski sport. Vredjao je sudije, ponizavao ih na svakakve moguce nacine, isto je radio i sa publikom na mnogim turnirima, imao je brdo ispada prema protivnicima, prema skupljacima loptica, sve u svemu ne moze da se kaze da je u pitanju neki gospodin koji jelte sad zasluzuje postovanje i ne znam kakav tretman.

 

Nista to meni nije frka. Ali ako ces vec da pljujes po svima i da budes dziber, nemoj da dodjes na konferenciju i kukas kako je dete u tebi prestalo da sanja, lol. Koje dete druze kad ljude na terenu i oko terena tretiras kao da su stoka.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

April 2016:

 


 

Quote

1:08 Medvedev says to the umpire: "I know you are friends with him. I am sure about it."

1:50 Medvedev falls down.

3:54 Supervisor comes on court.

6:58 Medvedev is defaulted.

 

Medvedev was disqualified for "aggravated unsportsmanlike conduct when he questioned the impartiality of the chair umpire, because of her race."

 

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

Just now, Malkolm Brogdon said:

Ja nemam nikakav problem sa ovim.

 

Imam problem sa tim sto njegova izjava pokazuje koliko je odsecen od realnosti.

 

Godinama se ponasa kao dziber prema svima. Meni to nije nikakav problem, ja recimo gotivim Kirgiosa i zanimljivi su mi takvi likovi u tenisu koji je jelte gospodski sport. Vredjao je sudije, ponizavao ih na svakakve moguce nacine, isto je radio i sa publikom na mnogim turnirima, imao je brdo ispada prema protivnicima, prema skupljacima loptica, sve u svemu ne moze da se kaze da je u pitanju neki gospodin koji jelte sad zasluzuje postovanje i ne znam kakav tretman.

 

Nista to meni nije frka. Ali ako ces vec da pljujes po svima i da budes dziber, nemoj da dodjes na konferenciju i kukas kako je dete u tebi prestalo da sanja, lol. Koje dete druze kad ljude na terenu i oko terena tretiras kao da su stoka.

 

Jedini problem je što ti polaziš od pretpostavke da je Daniilovo ponašanje uzročnik toga kako se publika ponaša prema njemu.

 

Opet, njegova pres konferencija nije nikakvo "kukanje" već iskren i otvoren razgovor, čak konstatacija o tome kakva je situacija na turnirima. Niti se samosažaljevao niti patetisao, više je to bilo poetsko izražavanje kom sad svako može da učita šta hoće.

 

Porediti Medvedeva sa Kirjosom je doslovno blasfemija (mada ni meni on nije stravičan kao što je mnogima). Koliko sam ja videla, Daniil je van terena sasvim srdačna, smirena i stabilna osoba, tako da ne znam o kakvom džiberluku pričaš. Opet, ponašanje prema publici zavisi u velikoj meri od njih, te bih pre rekla da publika dobija šta je zaslužila. Na drugoj strani uvek imaš primer Novaka koji je prema publici bio ništa manje nego prijemčiv i srdačan (osim u trenucima napetosti tokom meča, što je i prirodno), pa je opet od njih dobijao uglavnom hejt.

 

 

4 minutes ago, erwin said:


 

 

 

Ne razumem šta bi ovde bio rasizam, a vrlo sam osetljiva na isti.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, oko Ibada said:

i zanemarljivim i zato sto je navijati za nadala znacilo posrati se jos malo po djokovicu

 

Cisto sumnjam.

4 minutes ago, oko Ibada said:

ima li ovde kontradikcije? ili taj bafer za velika imena i sticanje postovanja ima kapacitet od samo dva mesta?

  

 

Rafa-Roger je rivalstvo koje je diglo tenis na visi nivo, obojica su u tom rivalstvu stekli ogromne baze navijaca. Pojavom Novaka koji je bolji od obojice to rivalstvo vise nije bilo toliko bitno i Novak je obojicu idola sprijecio u osvajanju Boga pitaj koliko GSova. Obzirom da su obojica, kao sto vec rekoh, imali ogromne baze navijaca, sasvim je ocekivano da se pojavila averzija prema Novaku koji ih je obojicu presisao ako nista po kvalitetu tenisa jer nema ama bas nikakve sumnje da je Novak u najboljem izdanju najbolji teniser ikad. 

 

8 minutes ago, oko Ibada said:

ti si sam neretko prilicno kritican prema balkancima pa zasto ti je onda nezamislivo da ga ne vole delimicno i zbog porekla?

 

Ocito nerazumijevanje. Ja nisam kritican prema Balkancima jer su s Balkana, tacno me boli briga odakle je ko. Kritican sam zbog mentaliteta i nacina ponasanja. 

 

 

20 minutes ago, DameTime said:

ali jeste tačno da se sportisti iz Istočne Evrope suočavaju sa bias-om na Zapadu.

 

Evo primjer NBA; Jokic i Doncic su sigurno medju najomiljenijim kosarkasima na svijetu, skoro su pa ljubimci americkih medija (Luka pogotovo), a obojica su iz istocne Europe. Plus Doncic ima cak i "balkanskije" ponasanje od Novaka.

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, DameTime said:

Super mi je da je Daniil patetičan zato što je govorio iskreno i otvoreno o onome što oseća. U poslednje vreme postoji toliko kampanja na temu mentalnog zdravlja, a ako Medvedev koji je poznat teniser i role model mnogim klincima treba da bude sasečen jer se otvorio, zamislimo kako je drugim ljudima i zašto se mnogo toga prećuti. 

 

Što se tiče publike, ljudi sebi dozvoljavaju previše - kako na internetu, tako i live na mečevima. Kao što rekoh dominantno je uverenje da sportisti moraju biti tough, da trpe sve komentare i uvrede, jer su oni tu da nas zabave. Čovek bi se ponadao da smo odmakli od srednjeg veka, ali očigledno se sport doživljava kao neki cirkus.

 

Nemam sindrom Srđana Đokovića da Noleta mrze jer je Srbin, ali jeste tačno da se sportisti iz Istočne Evrope suočavaju sa bias-om na Zapadu. Uostalom, Daniilov intervju ne bi privukao toliko pažnje i komentara ljudi koji imaju sličan uvid da nije tako.

 

Takođe, Daniil bi imao identičan tretman i da šalje srca publici i u svakom trenutku pokazuje poštovanje prema njima. Znamo svi o kom teniseru je reč. 🙂 

 

slican tretman su imali i Lendl i Monika, a i Martina.

Sta im je povucena, sramezljiva tinejdzerka Monika svojevremeno bila skrivila?  Osim sto nije bila vitka dugonoga plavusa :wink2:

Lendla su zvali masina, kao sto sad zovu Novaka, a evo su poceli i Medvedeva.

U rivalstvu Evert-Navratilova treba li da pricamo na cijoj je strani bila GS publika?

S tim sto je sve to u proslosti bilo mnogo manjeg intenziteta nego danas, kada SM omogucavaju svakoj anonimnoj (i manje anonimnoj) budali da iskoristi svoje "pravo" da slobodno kaze sto god hoce bez obzira na posledice po drugu osobu. A i na sve strane se podstice publika da napravi "atmosferu" kao na ostalim sportskim dogadjajima... 

 

Prosle godine su se svi ubili od pricanja o mentalnom zdravlju sportista/tenisera, ali ocigledno je ta zabrinustost rezervisana samo za odabrane, ne za sve sportiste/tenisere :classic_dry: . Niko zivi se nije zabrinuo za mentalno zdravlje 20xGS sampiona koga maltretiraju 8 sati na granici, ne dozvoljavaju mu ni da odspava i pokusavaju na brzaka (iznurivanjem) da ga privole da potlise saglasnost o ukidanju vize. Plus ga zatvaraju u hotelsku samicu, bez kontakta s spoljasnjim svetom i bez sredstava za higijenu i odece da se presvuce. Koga briga za njegovo mentalno zdravlje kad je on antivaxer (na vesala s njim!). Koga briga za mentalno zdravlje tamo nekog Rusa Medvedeva kad mu rulja ne dozvoljava da servira, usput mu zvizdi i dobacuje svasta, zvizde mu i dok radi intervju na terenu posle meca. Rulji je sve dozvoljeno, a niko ne brine o mentalnom zdravlju ovih sportista. Bitno da rulja prisustvije istoriji koju pise odabrani sportista. Bitno je da Rafica pohvali publiku kako su bili mnogo fini prema njemu. :wink2: I izbegne da prokomentarise izjavu Medvedeva o publici (kad ga pitaju da je prokomentarise). :classic_dry:

 

 

Edited by wwww
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DameTime said:

 

Jedini problem je što ti polaziš od pretpostavke da je Daniilovo ponašanje uzročnik toga kako se publika ponaša prema njemu.

 

Porediti Medvedeva sa Kirjosom je doslovno blasfemija (mada ni meni on nije stravičan kao što je mnogima). Koliko sam ja videla, Daniil je van terena sasvim srdačna, smirena i stabilna osoba, tako da ne znam o kakvom džiberluku pričaš. 

 

 

Pa polazim. Na USO19 se publika okrenula protiv njega tek kad im je pokazao srednji prst i posle ih prozivao nakon svakog meca. Da se razumemo, meni je sve to bilo kul, i delovalo mi je da je i njemu kul, zbog toga sam i iznenadjen ovim sad.

 

Danil ima istoriju ispada na samom terenu. Bacao je novcice sudiji, konstantno ih vredja kao sto smo mogli da vidimo i na AO, imao je ispade prema skupljacima loptica, solidna kolicina dziberluka na terenu. Eto pre par meceva je bez bilo kakvih razloga napadao Kresija koji mu nije uradio apsolutno nista.

 

Nije kao da ce publika da ignorise to.

 

Kad poredim Kirgiosa i Medvedeva govorim o samom ponasanju na terenu, otprilike isti nivo dziberluka pokazuju. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Evo primjer NBA; Jokic i Doncic su sigurno medju najomiljenijim kosarkasima na svijetu, skoro su pa ljubimci americkih medija (Luka pogotovo), a obojica su iz istocne Europe. Plus Doncic ima cak i "balkanskije" ponasanje od Novaka.

 

 

Uh-huh, kako loš primer. 😄 Porediš košarku koja je mnogo više "belosvetski" sport sa tenisom koji je buržujski, skup sport. Tenis se doživljava kao "gospodski" i sport privilegovanih, dok je basket sasvim normalno igrati na dva razvaljena koša.

 

Kada su u pitanju Jokić i Dončić, Nikola nije nešto obožavan ali je fino prihvaćen, mada opet je to odraz drugačijeg pristupa košarkaške publike. A Dončić je mnogo više poznat kao bivši igrač Real Madrida nego Slovenac no ista je priča, lakše će prihvatiti njih u košarci nego u tenisu.

Edited by DameTime
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, wwww said:

 

slican tretman su imali i Lendl i Monika, a i Martina.

Sta im je povucena, sramezljiva tinejdzerka Monika svojevremeno bila skrivila?  Osim sto nije bila vitka dugonoga plavusa :wink2:

Lendla su zvali masina, kao sto sad zovu Novaka, a evo su poceli i Medvedeva.

U rivalstvu Evert-Navratilova treba li da pricamo na cijoj je strani bila GS publika?

S tim sto je sve to u proslosti bilo mnogo manjeg intenziteta nego danas, kada SM omogucavaju svakoj anonimnoj (i manje anonimnoj) budali da iskoristi svoje "pravo" da slobodno kaze sto god hoce bez obzira na posledice po drugu osobu. A i na sve strane se podstice publika da napravi "atmosferu" kao na ostalim sportskim dogadjajima... 

 

Prosle godine su se svi ubili od pricanja o mentalnom zdravlju sportista/tenisera, ali ocigledno je ta zabrinustost rezervisana samo za odabrane, ne za sve sportiste/tenisere :classic_dry: . Niko zivi se nije zabrinuo za mentalno zdravlje 20xGS sampiona koga maltretiraju 8 sati na granici, ne dozvoljavaju mu ni da odspava i pokusavaju na brzaka (iznurivanjem) da ga privole da potlise saglasnost o ukidanju vize. Plus ga zatvaraju u hotelsku samicu, bez kontakta s spoljasnjim svetom i bez sredstava za higijenu i odece da se presvuce. Koga briga za njegovo mentalno zdravlje kad je on antivaxer (na vesala s njim!). Koga briga za mentalno zdravlje tamo nekog Rusa Medvedeva kad mu rulja ne dozvoljava da servira, usput mu zvizdi i dobacuje svasta, zvizde mu i dok radi intervju na terenu posle meca. Rulji je sve dozvoljeno, a niko ne brine o mentalnom zdravlju ovih sportista. Birno da rulja prisustvije istoriji koju pise odabrani sportista. Bitno je da Rafica pohvali publiku kako su bili mnogo fini prema njemu. :wink2: I izbegne da prokomentarise izjavu Medvedeva o publici (kad ga pitaju da je prokomentarise). :classic_dry:

 

 

 

Ako cemo iskreno i Federera su tako zvali 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Pa polazim. Na USO19 se publika okrenula protiv njega tek kad im je pokazao srednji prst i posle ih prozivao nakon svakog meca. Da se razumemo, meni je sve to bilo kul, i delovalo mi je da je i njemu kul, zbog toga sam i iznenadjen ovim sad.

 

Danil ima istoriju ispada na samom terenu. Bacao je novcice sudiji, konstantno ih vredja kao sto smo mogli da vidimo i na AO, imao je ispade prema skupljacima loptica, solidna kolicina dziberluka na terenu. Eto pre par meceva je bez bilo kakvih razloga napadao Kresija koji mu nije uradio apsolutno nista.

 

Nije kao da ce publika da ignorise to.

 

Kad poredim Kirgiosa i Medvedeva govorim o samom ponasanju na terenu, otprilike isti nivo dziberluka pokazuju. 

 

Pa loša ti je postavka. Kao što ti je bila loša procena da je to njemu kul. Zar ti raskorak u ponašanju prema publici i generalno ne govori nešto? Daniil bi najviše od svega voleo da ne mora da se bakće sa sudijama i publikom, ali je fakat da su oni neretko nevaspitani džiberi. Pogotovo publika, i to na US Openu, sa prilično dugom istorijom ružnog ponašanja prema igračima. 

 

Očigledno da publika i sudije u njemu aktiviraju fight or flight instinkt, kao da mora da se bori protiv nečeg, što samo po sebi nije dobro ali je očekivano jer je svaki odnos dvosmeran.

 

Thumbs up za publiku sa toliko moralnih standarda da im smeta svaki potez Medvedeva, a oni sami nemaju osnovni nivo kulture u ponašanju.

 

On i Nik nemaju ni približno isti nivo seljačkog ponašanja, no doooobro.

 

10 minutes ago, wwww said:

 

slican tretman su imali i Lendl i Monika, a i Martina.

Sta im je povucena, sramezljiva tinejdzerka Monika svojevremeno bila skrivila?  Osim sto nije bila vitka dugonoga plavusa :wink2:

Lendla su zvali masina, kao sto sad zovu Novaka, a evo su poceli i Medvedeva.

U rivalstvu Evert-Navratilova treba li da pricamo na cijoj je strani bila GS publika?

S tim sto je sve to u proslosti bilo mnogo manjeg intenziteta nego danas, kada SM omogucavaju svakoj anonimnoj (i manje anonimnoj) budali da iskoristi svoje "pravo" da slobodno kaze sto god hoce bez obzira na posledice po drugu osobu. A i na sve strane se podstice publika da napravi "atmosferu" kao na ostalim sportskim dogadjajima... 

 

Prosle godine su se svi ubili od pricanja o mentalnom zdravlju sportista/tenisera, ali ocigledno je ta zabrinustost rezervisana samo za odabrane, ne za sve sportiste/tenisere :classic_dry: . Niko zivi se nije zabrinuo za mentalno zdravlje 20xGS sampiona koga maltretiraju 8 sati na granici, ne dozvoljavaju mu ni da odspava i pokusavaju na brzaka (iznurivanjem) da ga privole da potlise saglasnost o ukidanju vize. Plus ga zatvaraju u hotelsku samicu, bez kontakta s spoljasnjim svetom i bez sredstava za higijenu i odece da se presvuce. Koga briga za njegovo mentalno zdravlje kad je on antivaxer (na vesala s njim!). Koga briga za mentalno zdravlje tamo nekog Rusa Medvedeva kad mu rulja ne dozvoljava da servira, usput mu zvizdi i dobacuje svasta, zvizde mu i dok radi intervju na terenu posle meca. Rulji je sve dozvoljeno, a niko ne brine o mentalnom zdravlju ovih sportista. Birno da rulja prisustvije istoriji koju pise odabrani sportista. Bitno je da Rafica pohvali publiku kako su bili mnogo fini prema njemu. :wink2: I izbegne da prokomentarise izjavu Medvedeva o publici (kad ga pitaju da je prokomentarise). :classic_dry:

 

 

 

Rafa je rekao nešto tipa da je siguran kako će i Medvedev iskusiti podršku publike. 😄 Izblaziran lik do maksimuma, do te mere da ne verujem ničemu što izgovori.

 

Meni je ovaj Medin monolog baš vetar u leđa za ostale tenisere da otvoreno govore o tome kako se osećaju, i mnogo mi je drago što je pokrenuo tu temu jer mislim da je važna.

Edited by DameTime
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DameTime said:

 

Pa loša ti je postavka. Kao što ti je bila loša procena da je to njemu kul. Zar ti raskorak u ponašanju prema publici i generalno ne govori nešto? Daniil bi najviše od svega voleo da ne mora da se bakće sa sudijama i publikom, ali je fakat da su oni neretko nevaspitani džiberi. Pogotovo publika, i to na US Openu, sa prilično dugom istorijom džiberskog ponašanja prema igračima. 

 

Očigledno da publika i sudije u njemu aktiviraju fight or flight instinkt, kao da mora da se bori protiv nečeg, što samo po sebi nije dobro ali je očekivano jer je svaki odnos dvosmeran.

 

Thumbs up za publiku sa toliko moralnih standarda da im smeta svaki potez Medvedeva, a oni sami nemaju osnovni nivo kulture u ponašanju.

 

On i Nik nemaju ni približno isti nivo seljačkog ponašanja, no doooobro.

Ok, cemu onda vredjanje sudija na mecevima? Jel i to zbog toga sto mu publika zvizdi?

 

Cemu prozivanje Kresija kako igra dosadan tenis, da ga nije i tu poremetila publika?

 

Nema poente da posmatramo Medvedeva kao nekog finog lika koga eto publika iz nekog random razloga ne voli pa je on odlucio da im uzvrati. Lik je od samog pocetka karijere bio dziber, i nema potrebe predstavljati da nije tako.

 

Da li je publika na turnirima cesto teniski neobrazovana i nekulturna? Naravno da jeste. Da li imaju razlog da ne gotive Medvedeva? Naravno da imaju, i to ne zbog toga sto je Rus.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Ok, cemu onda vredjanje sudija na mecevima? Jel i to zbog toga sto mu publika zvizdi?

 

Cemu prozivanje Kresija kako igra dosadan tenis, da ga nije i tu poremetila publika?

 

Nema poente da posmatramo Medvedeva kao nekog finog lika koga eto publika iz nekog random razloga ne voli pa je on odlucio da im uzvrati. Lik je od samog pocetka karijere bio dziber, i nema potrebe predstavljati da nije tako.

 

Da li je publika na turnirima cesto teniski neobrazovana i nekulturna? Naravno da jeste. Da li imaju razlog da ne gotive Medvedeva? Naravno da imaju, i to ne zbog toga sto je Rus.

 

Sudije u ogromnom broju slučajeva ne reaguju kad treba i kako treba, dok su u stanju da ti daju violation ako si ih mrko pogledao... Vršiš klasičnu zamenu teza koja će ovu diskusiju odvesti u besmisao. Publika i sudije su dve teme koje se, doduše povremeno, sretnu. Naravno da nema problem sa sudijama zato što mu publika zviždi lol

 

Ovo za dosadan tenis nisam ispratila pa ne mogu da prokomentarišem u ovom trenutku.

 

Ti i ja očigledno imamo različite kriterijume za džibersko ponašanje. Da li je Daniil sebe predstavio kao finog lika kog ne vole iz nekog razloga? Ne, to mu ti učitavaš kao što mu učitavaš kukanje. On je samo konstatovao šta se dešava na turnirima.

 

Ovo poslednje neću ni prokomentarisati jer se vrtimo u krug. Činjenica da je njegovo ponašanje potpuno različito na terenu i van njega govori da postoji uzrok tom raskoraku, a uzročnik je katastrofalno ponašanje publike. Opet ti kažem, ne bi ga bolje tretirali ni da im šalje srca i bude fin, ali slobodno se zavaravaj da bi bilo tako...

Link to comment
Share on other sites

@DameTime

Nije svako njegovo ludovanje na terenu prouzrokovano losim tretmanom od strane publike, mislim da je to ono sto Brogdon hoce da kaze.

Ima i ono kad je bacao novcice na Wimbledonu sudiji, a koliko se ja secam, to nije radio zato sto ga je publika iznervirala, nego zato sto je smatrao da on ne sudi kako treba, da je bio ostecen.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Boxy said:

@DameTime

Nije svako njegovo ludovanje na terenu prouzrokovano losim tretmanom od strane publike, mislim da je to ono sto Brogdon hoce da kaze.

Ima i ono kad je bacao novcice na Wimbledonu sudiji, a koliko se ja secam, to nije radio zato sto ga je publika iznervirala, nego zato sto je smatrao da on ne sudi kako treba, da je bio ostecen.

 

Razumem ja šta on priča, on je taj koji ne razume da ne može na taj način da prepliće različite događaje. Ovo je vrlo konkretna situacija, koja se ne dešava prvi put niti je on prvi igrač kom se to dešava.

 

Ali ako se smatra da je bilo koji teniser zaslužio da bude tretiran kao smeće, iz bilo kog razloga, tko sam ja da sudim. Može se vrlo lako naći opravdanje za svaki tretman no ne znači da to treba i da radimo.

Edited by DameTime
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Pa polazim. Na USO19 se publika okrenula protiv njega tek kad im je pokazao srednji prst i posle ih prozivao nakon svakog meca. Da se razumemo, meni je sve to bilo kul, i delovalo mi je da je i njemu kul, zbog toga sam i iznenadjen ovim sad.

 

Danil ima istoriju ispada na samom terenu. Bacao je novcice sudiji, konstantno ih vredja kao sto smo mogli da vidimo i na AO, imao je ispade prema skupljacima loptica, solidna kolicina dziberluka na terenu. Eto pre par meceva je bez bilo kakvih razloga napadao Kresija koji mu nije uradio apsolutno nista.

 

Nije kao da ce publika da ignorise to.

 

Kad poredim Kirgiosa i Medvedeva govorim o samom ponasanju na terenu, otprilike isti nivo dziberluka pokazuju. 

Pre pokazivanja srednjeg prsta Medvedevu je publika zvizdala, izmedju ostalog i zbog ovog:

 

pored toga, mogu se kladiti da publika na AO nema pojma o Danilovom bacanju novcica sudiji, niti o ovoj diskvalifikaciji na nekom chelendzeru, niti o svadjanju s sudijama na nekim prethodnim turnirima. Mnogi ovde na pdf nisu imali pojma o ovome do pre neki dan. Jednostavno, on nije uopste bio u zizi medija, a ni fanova.

 

Slicne ispade (a neke i gore) je imao i Tsitsipas, pa ne videh da ga je publika u Austrliji docekala na noz kao Medvedeva. I on je svasta govorio sudijama (npr. on je svasta govorio francuskom sudiji, vredjao ga na nacionalnoj osnovi):

ovde ima jos nekih primercica:

Spoiler

 

 

Kirios je takodje vredjao Irskog sudiju na nacionalnoj osnovi.

2:35

Pa je zafrljacio flasicu vode ka sudijskoj stolici (pravdao se da mu je iskliznula iz ruke :classic_dry: ) .

0:30

A da ne pricamo o ovom:

Pa ni njega "pravedna" i "moralna"  australijska publika nije docekala na noz, naprotiv!

 

Ako se ne varam, Medvedev je samo glasno komentarisao da Kresi pogadja sve neke linije i kako je smaracki/dosadan S&V.  Ne vidim kakav je sad pa to napad.

 

Ta "fina" australijska publika je i Beretiniju imala svasta da poruci. :classic_dry:

 

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Meni jedino sto je u ovoj njegovoj izjavi malo zasmetalo je, parafraziram: Pre cu da igram Moskvu nego Wimbleodn ili RG, a svi znamo da su sanse da on osvoji ta 2 slema ekstremno male, skoro pa nepostojece.

Naveo je 2 slema na kojima nema realne sanse i na kojma nije ni imao neki okrsaj sa publikom, a 2 na kojima je u top 3 favorita i gde je imao okrsaj sa publikom je preskocio...

Link to comment
Share on other sites

@alpaka Bereta Sida (& ostali koji delite njegovo misljenje): apslolutno pogresno i neodrzivo poredjenje tenisa sa jedne i kosarke ili fudbala sa druge strane kao sportova,pa samim tim i njihovih gledalaca tj.publike.
Tenis je izrazito zapadnjacki sport,"gospodski"..u tenisu nas gledaju kao na nizu kastu. To je tako..nece se taj animozitet pokazati u jednakoj meri prema svakome..ali hoce (i pokazuje se i pokazivao se) prema ponajboljim primercima tenisera/ki sa nekih drugih geopolitickih prostora..kad se samo setim kako su razvlacili sirotu Moniku jos pre Hamburga..pa sraman odnos po njenom povratku na teren..kod Novaka sa to sve otrglo kontroli..

Ovo nikada ne bih napisao za fudbalse ili kosarkaske fanove..to je sasvim drugi nivo i druga prica..kazem..nije ti poredjenje na mestu..istorijsko-sportski konteksti su bitno drugaciji..

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Zar ne postoji neko telo koje bi moglo da kazni organizatora zbog divljackog ponasanja publike sa nekoliko meceva pred praznim tribinama kao u fudbalu? 

Kako su uspeli majice Peng Shui da eliminisu mogu i ovo. Ako ne mogu onda im se iduzme licenca za odrzavanje takvog dogadjaja i dodeli nekom drugom. 

Zasto recimo na zvanicnom sajtu AO nije moglo da se napise neko upozorenje publici da ce recimo biti izbacen sa tibina svako onaj ko bude ometao igrace tokom meca. 

Zasto je Medo morao da trazi od sudije da opominje publiku da se ne oglasavaju izmedju prvog i drugog servisa i u toku poena? Zar on to nije cuo? A supervizor sedi takodje na usima? Valjda bi trebalo neko da se postara o mentalnom zdravlju ljudi koji im donose pare. 

Edited by Milica
Link to comment
Share on other sites

Po meni, istina je negde na sredini, publika je bila bas nenormalna ove godine, taj karantin je definitvno ostavio velike posledice, a sa druge strane i Medvedev je malo vise ludeo i pogubio se, imao zahtev da sudija nazove publiku idiotima jer mu zvizde :classic_wacko:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Boxy said:

Meni jedino sto je u ovoj njegovoj izjavi malo zasmetalo je, parafraziram: Pre cu da igram Moskvu nego Wimbleodn ili RG, a svi znamo da su sanse da on osvoji ta 2 slema ekstremno male, skoro pa nepostojece.

Naveo je 2 slema na kojima nema realne sanse i na kojma nije ni imao neki okrsaj sa publikom, a 2 na kojima je u top 3 favorita i gde je imao okrsaj sa publikom je preskocio...

 

Loše parafraziranje. Rekao je da kada bi postojao neki teniski turniri na TVRDOJ podlozi u SPB-u ili Moskvi nedelju dana pre W ili RG-a, da bi sa uživanjem učestvovao na njima makar zbog toga ne igrao GS. Mislim da je tu jako bitno to što je naglasio HARD COURT. 

 

 

 

Edited by Jurgen
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Jurgen said:

 

Loše parafraziranje. Rekao je da kada bi postojao neki teniski turniri na TVRDOJ podlozi u SPB-u ili Moskvi nedelju dana pre W ili RG-a, da bi sa uživanjem učestvovao na njima makar zbog toga ne igrao GS. Mislim da je tu jako bitno to što je naglasio HARD COURT. 

 

 

 

 

Sto znaci da nije problem u publici, nego u tome sto ne zna da igra na sljaci i travi

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Boxy said:

 

Sto znaci da nije problem u publici, nego u tome sto ne zna da igra na sljaci i travi

 

Što znači da bi pre igrao na omiljenoj podlozi i pred svojim narodom (i uživao u tenisu) nego na neomiljenoj podlozi pred ljudima koji ga mrze.

  • Like 5
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, DameTime said:

 

Što znači da bi pre igrao na omiljenoj podlozi i pred svojim narodom (i uživao u tenisu) nego na neomiljenoj podlozi pred ljudima koji ga mrze.

 

Ali ponovo je podloga presudna, a ne podloga jer bi igrao na podlozi koju voli pred publikom koja ga mrzi.

 

Vec sam napisala, smatram da je istina negde izmedju vasa 2 stava, niti je on cvecka, a publika tek nije, ali jednostavno mi je ovaj deo zasmetao.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...