Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

9 hours ago, Crni Bombarder said:

Na orvo pitanje ti je vec odgovorio @AgroLaki,ali bih i ja pokusao..mozda ce se deo odgovora poklopiti sa njegovima,ali cu ih formulisati malo direktnije:
- postojanim pravnim poretkom
- pravnom sigurnoscu (direktno ju je podrila najvisa pravosudna instanca - Vrhovni kasacioni sud - time sto je promenio stav o dozvoljenosti bankama da ugovaraju troskove kredita npr.)
- slobodom ugovaranja i njenom pravnom zastitom
- izgradnjom,odrzavanjem i razvojem infrastrukture (energetske,telekomunikacione i saobracajne)
- podsticanjem inovatorstva
- skolovanom i kvalifikovanom radnom snagom
- zdravim stanovnistvom (efikasan sistem javnog zdravlja)

Cinjenica je da neke od stavki mozda i posedujemo,ispunjavamo,ali mnoge ne. Drustvo cije institucije nisu inkluzivnog karaktera,koje ne pociva na vladavini prava, prinudjeno je da strane investicije privlaci na druge nacine..uglavnom jeftinom radnom snagom ili podmicivanjem tih istih investitora..ili jednim i drugim..

Inace se slazem sa duhom tvog posta. Krajnje je vreme da odbacimo zale socijalistickog samoupravljanja. Medjutim,valjda izmedju njega i ogoljene pljacke postoji nesto izmedju?

Države koje imaju sve ovo ne privlače investicije nego one investiraju.

A mi nismo ni blizu toga, zato i radimo ovo što radimo, sirovine i motanje kablova, treći svet bukvalno. Uz pojedinacne ispade u IT sektoru koji su rezultat ličnih kvaliteta.

Ono što nam fali je vreme, resurs koji je naskuplji i neobnovljiv. 

Zaostajemo, brat bratu, najmanje 20 godina u svemu ovome što si naveo za normalnim svetom i to je nenadoknadiv zaostatak koji se samo produbljuje.

 

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Prvo sam krenuo da kacim link na Rio Tnto temi, no cini mi se da ima veze sa opstim stanjem u Srbiji.

Nemam pojma koliko je ovaj Stankovic poznat u Srbiji, no zanimljiv clanak je objavljen na portalu iz Hrvatske, index.hr:

 

Šta se dešava ispod mog prozora? Izveštaj iz Beograda

 

link: https://www.index.hr/vijesti/clanak/sta-se-desava-ispod-mog-prozora-izvestaj-iz-beograda/2324272.aspx?index_ref=naslovnica_vijesti_ostalo_d

Edited by zoran59
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, zoran59 said:

Prvo sam krenuo da kacim link na Rio Tnto temi, no cini mi se da ima veze sa opstim stanjem u Srbiji.

Nemam pojma koliko je ovaj Stankovic poznat u Srbiji, no zanimljiv clanak je objavljen na portalu iz Hrvatske, index.hr:

 

Šta se dešava ispod mog prozora? Izveštaj iz Beograda

 

link: https://www.index.hr/vijesti/clanak/sta-se-desava-ispod-mog-prozora-izvestaj-iz-beograda/2324272.aspx?index_ref=naslovnica_vijesti_ostalo_d

 

Nije taj Stanković nešto poznat, ja jesam čuo negde to ime, ali dok nisam potražio na google-u nisam mogao da se setim ko je, a kad sam video ko je, ništa, siguran sam da nisam ranije pročitao ni jednu njegovu rečenicu. No, to nije bitno, bitno je ovo što je napisao.

Pre mesec dana sam bio ubeđen da ovaj režim ne može da padne u dogledno vreme, da će naredni izbori biti kao i predhodni, formalnost. Nisam ni sada optimista da će izbori na proleće promeniti stvar, ali sada ne odbacujem tu mogućnost, i ja poredim atmosferu ovih zadnjih par sedmica sa dešavanjima '96-97 i 2000. Iako su tokom devedesetih stranke organizovale često demonstracije, 9. mart je ličio na početak pravog rata, ali svve se nekako gubilo, rasplinjavalo. Primetio sam razliku u raspoloženju 2000. kad se oojavio Otpor, nisu pripadali nijednomj stranci, nisu ni DOSu, berem ne organizaciono, oni su govorili o krađama režima, prevarama, nepodobštinama svih vrsta, ismevali su ih, lepili plakate na mestima gde se režimu najmanje sviđa, njima ispred nosa. Drugo, nekoliko dana pred izbore, čujem da se moj stariji sin, dvadeset godina, ne zanima ga politika, malo-malo pa čuje sa drugovima, zakazuju zajednički izlazak na izbore, opominju jedan drugog, nemoj da zaboraviš, podseti ovog, onog, provri onog što se koleba, shvatio sam iz priče da to nije ideja njihove grupice, to je ideja njihove generacije 3-4 godišta koja prvi put izlaze na izbore, mladost, energija.

Događaji se ne ponavjaju, ne mogu se okolnosti od pre 20-25 godina jednostavno projektovati na današnje vreme, ali ima sličnosti i ima ponešto što daje nadu, što pruža otpor a ne pluta niz vodu. Ne verujem u spontanost, nisu ovi protesti nastali sami od sebe, neko ih organizuje, ne poziva se na stranačke zahteve, nastupaju u ime života i zdravlja, ne verujem ni u protivljenje vlastima a da nije politika, sve je politika, ali u prvom planu su neki drugi ljudi, nismo čuli za njih pre samo nekoliko meseci, a već su pokauzali da se može protiv ovih, da nisu nepobedivi, da su šuplji sa svih strana, ne znam šta će biti do izbora, ali pokazalo se da se može, dižu glas i ljudi koji su van politike, koji se ne bore za pozicije u vlasti.

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ovo bi moglo da se uvrsti u turističku ponudu Beograda.

 

-07 i 30 h- Krečenje murala i slikanje sa komunalcima

-08 do 09 h- Obilazak spomenika Borislavu Pekiću

-09 h- 10 h - Doručak 

-10-11 h- Pranje murala i slikanje sa autentičnim patrijotama

 

Kad navale sad pred NG Bugari i Kinezi da se useremo od para.

Edited by Clash
  • Like 2
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

O jebote, infinity loop u Njegoševoj.
Pa kad je urađeno fušerski, uzeli najjeftiniju poludisperziju, smuljali jedan sloj bez podloge i nije se osušilo. Treba to prvo ostrugati, pa gletovanje, pa onda nešto za fasadu. Možda još bolje bavalit, daje baš lep efekat, ja radio na terasi kod mene.
Eto, tako, mali savet za SO VRAČAR.
E da, i nek ostave onaj deo gde piše partizan, to mi ne smeta, nek uklone samo mladića.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kronostime said:

Ja bi ga okrecio putarskom farbom za pesacke prelaze, pa da vidimo da li ce je isprati.:s_d:

 

1 minute ago, shonke said:

Pa kad je urađeno fušerski, uzeli najjeftiniju poludisperziju, smuljali jedan sloj bez podloge i nije se osušilo. Treba to prvo ostrugati, pa gletovanje, pa onda nešto za fasadu. Možda još bolje bavalit, daje baš lep efekat, ja radio na terasi kod mene.
Eto, tako, mali savet za SO VRAČAR.
E da, i nek ostave onaj deo gde piše partizan, to mi ne smeta, nek uklone samo mladića.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 

 

Jao, juniori...

 

U punu disperziju se umeša praškasti lepak za tapete. To kad se osuši samo dinamitom može da se skine sa zida.

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Clash said:

Ovo bi moglo da se uvrsti u turističku ponudu Beograda.

 

-07 i 30 h- Krečenje murala i slikanje sa komunalcima

-08 do 09 h- Obilazak spomenika Borislavu Pekiću

-09 h- 10 h - Doručak 

-10-11 h- Pranje murala i slikanje sa autentičnim patrijotama

 

Kad navale sad pred NG Bugari i Kinezi da se useremo od para.

-07 i 30 h- Krečenje murala i slikanje sa komunalcima

-08 do 09 h- Obilazak spomenika Borislavu Pekiću

-09 h- 10 h - Doručak 

-10-11 h- Pranje murala i slikanje sa autentičnim patrijotama

-20-21 h - Novogodišnja rasveta, spektakl kod murala

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, urosg3 said:

-07 i 30 h- Krečenje murala i slikanje sa komunalcima

-08 do 09 h- Obilazak spomenika Borislavu Pekiću

-09 h- 10 h - Doručak 

-10-11 h- Pranje murala i slikanje sa autentičnim patrijotama

-20-21 h - Novogodišnja rasveta, spektakl kod murala

-21 h Aca Lukas

-23 h  Ceca

-01 h Sanja Ilic i Balkanika

-02  h Emsijevi razni

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, zoran59 said:

Prvo sam krenuo da kacim link na Rio Tnto temi, no cini mi se da ima veze sa opstim stanjem u Srbiji.

Nemam pojma koliko je ovaj Stankovic poznat u Srbiji, no zanimljiv clanak je objavljen na portalu iz Hrvatske, index.hr:

 

Šta se dešava ispod mog prozora? Izveštaj iz Beograda

 

link: https://www.index.hr/vijesti/clanak/sta-se-desava-ispod-mog-prozora-izvestaj-iz-beograda/2324272.aspx?index_ref=naslovnica_vijesti_ostalo_d

Dejan Tiago Stankovic, dobar pisac, odlican prevodilac, pratim ga godinama. Zivi odavno u Portugalu, ima roditelje u BG i cesto je u Srbiji.

Edited by Pletilja
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Clash said:

Ovo bi moglo da se uvrsti u turističku ponudu Beograda.

 

-07 i 30 h- Krečenje murala i slikanje sa komunalcima

-08 do 09 h- Obilazak spomenika Borislavu Pekiću

-09 h- 10 h - Doručak 

-10-11 h- Pranje murala i slikanje sa autentičnim patrijotama

 

Kad navale sad pred NG Bugari i Kinezi da se useremo od para.

Ahahahaha kako si me nasmejao ludaku

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pletilja said:

Dejan Tiago Stankovic, dobar pisac, odlican prevodilac, pratim ga godinama. Zivi odavno u Portugalu, ima roditelje u BG i cesto je u Srbiji.

Prvo da ga pitamo da li je navijao za Portugal ili Srbiju? Ovaj Tiago mi je nešto sumLJiv, vuče na Portugalca. Ako nije proslavio Mitrov gol kako dolikuje, onda nije naš već "strani plaćenik".

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard pinned this topic
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...