Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

Ukinu nam prenose Premijer lige i to je taj cifra za RT a mi da fatamo linkove i sve ok.

Nego da se bacimo na puževe, aroniju, lešnike, paulovniju, šta je ono još bilo od tih visokoprofitnih aktivnosti što ne zagadjuju, da nas bog vidi.

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Accuphase said:

Kolaju glasine da Rio Tinto potražuje 1.000.000.000 $ u slučaju "puj pike ne važi se".

 

Izvor(i)?

 

U par tekstova koji su proleteli FB-om u toku vikenda pominje se i ucenjivanje Vučića da završi posao makar i silom, inače se obelodanjuju podaci ko je kada koliki mito primio.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, VladimirB said:

 

Izvor(i)?

 

U par tekstova koji su proleteli FB-om u toku vikenda pominje se i ucenjivanje Vučića da završi posao makar i silom, inače se obelodanjuju podaci ko je kada koliki mito primio.

Pominje se na više mesta, zato sam i napisao da "kolaju glasine".

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, freethrow said:

Onda ok. 🙂

 

22 minutes ago, Klotzen said:

 

Ja baš nešto ne verujem mnogo u Đilasa ali ako bi iza njega bila vladavina u stilu Vučića i onda bih bio protiv Rio Tinta ili sličnih kompanija i tada. Što se tiče ostalih kompanija morao bih da vidim koje su. Ako je neka koja radi dugo i nema katastrofu do katastrofe u svojoj biografiji to bi bilo ok što se tiče kompanije.

 

Ali kapirate da bi nas čekao isti posao? Stalno skakanje po glavi domaćim institucijama i inspekcijama da rade svoj posao i nateraju kompaniju da poštuje ekološke standarde. OK, možda sa malo većim šansama za uspeh.

 

16 minutes ago, Doc Holiday said:

 

RT nema sanse da postuje standarde sa ovima na vlasti...  a ni da se smeni vlast..  jer ce i tad stanje biti jos rovito ...  trebace da prodje jos mnogo vlasti dok se ne ocisti od korupcije.. realno za nas jos takvo sto , kao ni nuklearka . nije... osim ako nismo tamo neka burkina faso gde RT i sve ostale zabole za ekologiju

 

U najgorem scenariju taj rudnik litijuma ne bi dobacio do top 10 zagađivača u Srbiji. Ne treba ga baš upoređivati sa nuklearkom.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Accuphase said:

Kolaju glasine da Rio Tinto potražuje 1.000.000.000 $ u slučaju "puj pike ne važi se".

 

A imal' neki zvaničan ugovor o tome ?

 

gde-je.gif

 

Ili je priča puštena da bi se gradjani ubedili da moraju da plaćaju nešto ...

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, VladimirB said:

 

Izvor(i)?

 

U par tekstova koji su proleteli FB-om u toku vikenda pominje se i ucenjivanje Vučića da završi posao makar i silom, inače se obelodanjuju podaci ko je kada koliki mito primio.

 

ovo ce sigurno da ispliva ako ih zaebe

3 minutes ago, Arsenije Pesic said:

 

 

 

 

 

U najgorem scenariju taj rudnik litijuma ne bi dobacio do top 10 zagađivača u Srbiji. Ne treba ga baš upoređivati sa nuklearkom.

 

 

 kolko vidim nije tu tolko ni rudnik problem nego jaloviste i otpad..  Slivanjem otpada u Jadar pa u Drinu bilo bi problema i za Savu i Dunav...

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Arsenije Pesic said:

U najgorem scenariju taj rudnik litijuma ne bi dobacio do top 10 zagađivača u Srbiji. Ne treba ga baš upoređivati sa nuklearkom.

 

Evo ne mora da bude manji zagadjivac od Bora. Sta ce nam jos jedan Bor u Srbiji? Zbog nekih virtuelnih procenata? Ili zbog jedine stvari koju bi Srbija sigurno dobila: 4% od iskazane dobiti na ime rudne rente? Zbog 2000 rudara koje ce da zaposle u Loznici? Jel ti shvatas da u okolini  Smedereva vise ne moze da se dise, isto kao i Pancevo i Beograd svako malo? Da su izrovarili sve oko Kolubare, sve reke po Staroj planini strpali u cevi. Pa ajde i jos jedan deo da upropastimo. Zasto?

 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

 Njega ne boli to sto ce morati drzava da plati milijardu RT...  kao sto rekao zavrnuo bi neke slavine i to je to...

 

problem je sto su oni dali pare i njemu na ruke da odradi posao...  a to mu se bas i ne vraca  ,  a i pitanje je dali moze to tek tako da vrati bez posledica

Link to comment
Share on other sites

Kao prvo hoću da pozdravim @medobrundo i da poželim još njegovih kvalitetnih upisa. Manje više se slažem sa celom pričom, uz dodatak da ovde jednostavno postoji urgentno stanje koje se oličava u uzurpaciji celokupne države i društva od strane nečega, mrzi me da ponavljam 999ti put ali moram, nečega što nije politička partija, nije opcija, nije stranka. Da se poslužim đinđićevskim metaforama, ne možemo ni razmišljati na koju stranu ćemo hodati ili trčati ili plivati dok ne zalečimo, ukoliko je potrebno i operišemo, slomljenu nogu. Možemo pokušati, ali se to jednostavno neće dobro završiti.

Edited by freethrow
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ali zato u međuvremenu put Ndeljnica je ON poslao ekipe eps-a na čelu sa direktorom pečenjare(sorry eps-a) da meštanima "srede probleme sas strujom".

Videh na gnjavniku rts-a(imate pravo da znate sve) kako se isti već okupljaju na ulicama-sokacima da se divu & da odaju poštovanje onome koji kad obeća to "uvek bude ispunjeno"...

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Accuphase said:

Ali zato u međuvremenu put Ndeljnica je ON poslao ekipe eps-a na čelu sa direktorom pečenjare(sorry eps-a) da meštanima "srede probleme sas strujom".

Videh na gnjavniku rts-a(imate pravo da znate sve) kako se isti već okupljaju na ulicama-sokacima da se divu & da odaju poštovanje onome koji kad obeća to "uvek bude ispunjeno"...

 

Radnici EPS-a na terenu u lozničkom kraju, posle Božića neće biti problema sa strujom

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, sreta-steta said:

 

Evo ne mora da bude manji zagadjivac od Bora. Sta ce nam jos jedan Bor u Srbiji? Zbog nekih virtuelnih procenata? Ili zbog jedine stvari koju bi Srbija sigurno dobila: 4% od iskazane dobiti na ime rudne rente? Zbog 2000 rudara koje ce da zaposle u Loznici? Jel ti shvatas da u okolini  Smedereva vise ne moze da se dise, isto kao i Pancevo i Beograd svako malo? Da su izrovarili sve oko Kolubare, sve reke po Staroj planini strpali u cevi. Pa ajde i jos jedan deo da upropastimo. Zasto?

 

 

Boru ne može ni da prismrdi (kako prikladan izraz hehe). Sve ostalo što si naveo, pa eto novih razloga za proteste. Mislim, bilo je i ranije protesta i za Smederevo i za Bor, ali sa bedno malim brojem ljudi i bez efekta. Sada sa ovom energijom možda bude učinkovitije. A na tvoje pitanje zašto već više puta je odgovoreno, niko valjda više ne osporava potencijalnu korist. Naravno, s premisom da će sve biti uništeno, nema o čemu da se razgovara.

 

Ta priča oko odštete Rio Tinta možda ima veze sa najavljenim referendumom. Jer ako oni kao investitor ispune sve što zakon zahteva po pitanju dozvola, to po našim zakonima ne može biti osporeno nikakvim referendumom. Možda je tu kvaka.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Arsenije Pesic said:

 

Boru ne može ni da prismrdi (kako prikladan izraz hehe). Sve ostalo što si naveo, pa eto novih razloga za proteste. Mislim, bilo je i ranije protesta i za Smederevo i za Bor, ali sa bedno malim brojem ljudi i bez efekta. Sada sa ovom energijom možda bude učinkovitije. A na tvoje pitanje zašto već više puta je odgovoreno, niko valjda više ne osporava potencijalnu korist. Naravno, s premisom da će sve biti uništeno, nema o čemu da se razgovara.

 

Ta priča oko odštete Rio Tinta možda ima veze sa najavljenim referendumom. Jer ako oni kao investitor ispune sve što zakon zahteva po pitanju dozvola, to po našim zakonima ne može biti osporeno nikakvim referendumom. Možda je tu kvaka.

 

Evo ja iskreno ne mogu da uporedim Bor i Jadar po negativnom uticaju na covekovu sredinu, ako imas znanja mozes da napises, rad sam da promenim misljenje. Medjutim ono gde ja mislim da ti gresis je sto ti poredis POTENCIJALNE dobiti sa REALNIM stetama. Ono sto je jedina stvar koju mi znamo da je dobit je rudna renta i par hiljada zaposlenih. Ono sto sam ja uspeo da saznam kao stetu su da se planira ispustanje u Jadar oko 50% vise vode nego sto se iz Jadra uzme za preradu. RT nije transparentan da kaze sta je tih 50%. Ta netransparentost RT je prva stvar koja budi sumnju i onda svi krenemo da kopamo po informacijama. Onda nadjes jos mali milion znakova koji upozoravaju: istorija kompanije, njihovi press releasovi koji nista ne govore, pa to onda umesas sa garniturom na vlasti i moras da budes jednostavno lud da verujes u to sto pricaju. 

E sad, ako ukljucimo potencijalno a to je da nas zadese poplave kao 2014 koje i nisu neki izuzetak za taj kraj, ceo projekat nije nista manje opasan od nuklearke kojom bi recimo upravljao Cuckovic. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, sreta-steta said:

 

Evo ja iskreno ne mogu da uporedim Bor i Jadar po negativnom uticaju na covekovu sredinu, ako imas znanja mozes da napises, rad sam da promenim misljenje. Medjutim ono gde ja mislim da ti gresis je sto ti poredis POTENCIJALNE dobiti sa REALNIM stetama. Ono sto je jedina stvar koju mi znamo da je dobit je rudna renta i par hiljada zaposlenih. Ono sto sam ja uspeo da saznam kao stetu su da se planira ispustanje u Jadar oko 50% vise vode nego sto se iz Jadra uzme za preradu. RT nije transparentan da kaze sta je tih 50%. Ta netransparentost RT je prva stvar koja budi sumnju i onda svi krenemo da kopamo po informacijama. Onda nadjes jos mali milion znakova koji upozoravaju: istorija kompanije, njihovi press releasovi koji nista ne govore, pa to onda umesas sa garniturom na vlasti i moras da budes jednostavno lud da verujes u to sto pricaju. 

E sad, ako ukljucimo potencijalno a to je da nas zadese poplave kao 2014 koje i nisu neki izuzetak za taj kraj, ceo projekat nije nista manje opasan od nuklearke kojom bi recimo upravljao Cuckovic. 

 

Da bih detaljno uporedio Bor i Jadar morao bih baš da se raspišem, pa samo ukratko: Bor ima topionicu, gde se koncentrat topi na 1000 stepeni i na toj temperaturi se oslobađaju štetni gasovi; Jadar ne bi imao topionicu, najviša temperatura u procesu prerade bi bila ispod 100 stepeni. Bor ima tri ogromna flotacijska jalovišta sa milionima kubnih metara flotacijske jalovine u tečnom stanju; Jadar bi imao jalovinu samo u čvrstom stanju; Bor tek sada dobija postrojenja za prečišćavanje otpadnih voda, posle 100 godina rada rudnika; Jadar bi ih imao od starta. Bor ima ogromne površinske kopove, Jadar ne. Bor ima podzemne rudnike u kojima su primenjivane i ponovo će se primenjivati metode otkopavanja sa zarušavanjem, koje uzrokuju sleganje površine terena; u Jadru bi se primenjivala drugačija metoda (otkopi bi se zapunjavali jalovinom, čime se sprečava sleganje terena a i količina jalovine koja se odlaže na površini terena se smanjuje). Površina zahvaćena rudnicima i postrojenjima u Boru višestruko je veća...itd...mislim da je dovoljno.

 

Ovo oko uzimanja i ispuštanja vode iskreno ne razumem. Ne znam još podatke oko bilansa voda, ali osnovni princip je da ti što više vode cirkuliše u procesu, dakle sveža voda koju si uzeo iz neke reke ili akumulacije, nakon što odradi svoje u procesu ide na neku vrstu prerade ukoliko je potrebno ili se direktno vraća u proces. Time istovremeno uzimaš manje vode iz prirode i manje vode prečišćavaš da bi mogao da je vratiš u vodotokove jer ti ista voda stalno cirkuliše u procesu. To je osnovni princip koji se uvek primenjuje. Ovo o čemu pišeš mi nije poznato i ne razumem. Opasnost od poplava se uvek uzima u obzir i primenjuju rešenja za zaštitu.

 

Što se tiče dobiti i štete, očigledno se razlikujemo u tome šta nam je potencijalno a šta realno.

 

I ako može neka pauza oko RT i jadra. Vučićupederu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mene od svega na ovim protestima najviše raduje što AV nije uspeo da reši problem kao do sada, uz pomoć svoje pešadije - raznoraznih huligana, bandita i batinaša. Možda po prvi put za vreme njegove vlasti je narod uzvratio i nadam se da može da uzvrati još žešće.

 

Sve i da je u dolini Jadra pronađena nafta ili platina, a ne litijum, ne bih verovao ni 1% da će kartel na vlasti znati/hteti da napravi dobrobit za celokupno stanovništvo, a kamoli da će poštovati propise. Oni ne poštuju ni mnogo elementarnije i "opipljivije" propise od "nekih tamo ekoloških" standarda i regulative. Mi nemamo posla sa korumpiranim političarima nego sa pravom pravcatom kriminalnom bandom koja je uzurpirala državu na svim nivoima. 

  • Like 9
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Div said:

Da bi se sve to ubrzalo mogli bi i da prime Srbiju u EU, ako je već tako veliki zajednički interes.

Sto se mene tice, najvazniji razlog zbog kog podrzavam otvaranje rudnika je psiholoski. Svi ostali razlozi su ispod ovog. U stvari, u odnosu na taj glavni, za sve ostale razloge mi se blago... Kao i za one pustare tamo gde će biti rudnik. Šta inače rade onde, jel snimaju kaubojske filmove? Fali im samo onaj žbun koji se kotrlja da sve bude kompletno.

 

E sad oko tzv protesta. Niko ne kaze da ne bi bilo lose da se smene ovi, samo ja ne podvriskujem od srece zbog toga sto je "ustao narod" zato sto sam siguran da sta god ih zamenilo, mozda bi bilo bolje u smislu da mozda ne bi "okupiralo medije" i bla bla bla, mozda bi konacno zabranilo ovakve zlikovacke "tabloide" i razne pinkove, pa bi cak mozda i zapusili neoprana usta buljucima patrijotskih doktora i filozofa, ama pomenuo si ovo oko prijema u EU, i to ne tako sto bi ispunili uslove, nego tako sto ih je Srbin sve nadmudrio (ucenjivao kmečanjem), pa, evo kako bi to bilo.

 

Kad se to sto zameni ove organizuje, postavi tamo vunkcionere i sta treba, i kad dodu diplomate iz civilizovanog sveta, prvo sto bi novi bili pitani je "je li baki, kad konacno zavrsavamo ovo sa tim kosovom". I sta bi rekli ti novi? Daj plajvaz, evo, zavrsavamo već juče. A onda na red dolazi NATO. I? Šta bi onda bilo? Da li ti novi ne bi srbovali? Evo ti si malopre poredio otvaranje rudnika u pustari sa prvim svetskim ratom :krstipd4:

 

Ima još. To je odnos sa neprijateljima civilizacije. Pa, kad dođe diplomata otale, i kaže "to i to ili zavrćemo gas" ili "vraćaj pare, nemoj da se pravite ludi" da li će mu ti novi reći "mrš sa Drine" ili kako?

 

Šta će biti sa neprekidnim drndanjem o bombardovanjima, i ostalim idiotskim anjima? Hoće li to biti baceno u klozetaru gde mu je mesto?

 

Prema tome, i to sa tim pricama o "smeni rezima" je sve spisak lepih želja. Ovo ne znači da botujem za Vucica, samo kazem da bez vracanja srbstva gde je bilo pre prvog "događanja naroda" sve je to džabe koprcanje. A ne vidim nikoga da o tome prica na tzv protestima. Devedesetih je to bila jedna od podrazumevanih tema, i mozda najvaznija ideja na listi "sta posle milosevica". Mozda se nije ostvarila, ali nije u tome poenta.

 

Poenta je da "protesti" od te teme beze kao đavo od krsta. Nije trenutak dok gori Hilandar, znam. Plase se da ih the narod ne ostrakuje ako u to dirnu. E pa, prave baje nikad nije bilo briga da li ce ih the narod ili bilo ko ostrakovati, nego su se drzali svojih uverenja do kraja, eno kao drugovi Sokrat ili Isus. To ja tu ne vidim, takvu posvećenost uverenjima.

1 hour ago, sreta-steta said:

 

Pazi, necemo biti ni prvi ni poslednji kojima je bog dao nesto i sto ne umemo da iskoristimo. Imas i gomilu primera sa MHE, imamo zakone, pravila, ali jebiga... ne ide. Tako da bolje i litijum da saceka neke srbe 2.0 bolje nego nas.

Pa jeste, nije sad trenutak dok gori Hilandar.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Chaos Is Me said:

Mene od svega na ovim protestima najviše raduje što AV nije uspeo da reši problem kao do sada, uz pomoć svoje pešadije - raznoraznih huligana, bandita i batinaša. Možda po prvi put za vreme njegove vlasti je narod uzvratio i nadam se da može da uzvrati još žešće.

Ovo se vec slazem da je najvaznije sto se desilo na tim protestima, sto sam vec napisao, sto je onaj olos nalupan. Svakodnevno to treba ponavljati. Narodne patrole koje idu ulicama i nalupavaju olos gde ga vide, a ne da se olos smeje postenim ljudima iz kafica u kojima ceo dan zgubidani.

 

A za ove doktore i filozofe i duhovnike koji na njjhovim patrijotskim sajtovima drndaju o tome kako "srbi spremaju motke da se medusobno mlate" dok im otimaju kosovo, dok gore hilandari, dok im zli Britanci salju specijalne izaslanike, dok Kosovo i Albanija ukidaju granične prelaze (što bi da su normalni i ovi tu uradili sa svim komsijama jos odavno, bez obzira sto nisu u EU) jedno veeeeeeliko onako od srca, oprem dobro.

Edited by Milenko Puzigaca
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Clash said:

A čime da ih privučemo? I koja je opcija ako ih ne privučemo?

 

 

 

Pa pazi, to se sad tema mozda vise za drugu diskusiju. Iz biologije znamo da postoji pasivni membranski transfer, kao npr osmoza, gde se materije prenose bez dodatnog utroska energije, a imamo i aktivni membranski transfer, gde se materije prenose uz dodatni utrosak energije. Ono sto smo poceli jos od Kradjana Dinkica do danas je privlacenje investitora uz maksimalni napor, koji na kraju vrlo lako moze da kosta kao svetog Petra kajgana. Definitivno je da Srbija nema nekih preteranih komparativnih prednosti, ALI, u privlacenju investitora davali smo mnogo vise nego sto bismo morali da nemamo vlasti kakve imamo, bahate, bezobrazne, korumpirane, parazitske. 

Prvo se mora krenuti od nezavisnog sudstva, procedura u normalnom roku, suzbijanju korupcije kod raznih dozvola i slicnog, da ne ponavljam, prezvakana tema. 

Druga stvar, jesu poklonjena, nepostojeca radna mesta. Masa nesposobnjakovica sa partijskim knjizicama, nekad DS, sada presaltovanih u SNS, ili izvorno kradikalskih, koji su se uhlebili na drzavnu sisu, od minimalca, do fiktivnih direktorskih i savetnickih funkcija. 

Treca stvar jeste kradja i isisavanje para iz drzave kroz vise cene za partijski podobne firme, od nekih sitnih gluposti, pa sve do kupovine Kopernikusa od strane Telekoma za stotine miliona eura, kada je realna cena bila izmedju 20 i 30 miliona evra. 

 

Kako se sve ovo pokriva, dobro znamo i sami. Zaduzivanjem drzave sada kada su niske kamatne stope, cedjenjem suve drenovine iz naroda, visokim akcizama, PDVom, brojnim taksama, participacijama i slicno.

 

Onda dolazimo do situacije, da Vucic dovlaci investitore, placa im 10 hiljada eura po radnom mestu da zaposle nekog ko ce mu biti siguran glas, a tih 10 hiljada eura mu placamo mi iz privatnog sektora, preduzetnici kojima ova drzava stane na kicmu jos pre nego sto su posteno zavrteli posao, poljoprivrednici, mali proizvodjaci kojima SNS orci dodju da traze da zaposle nekog njihovog kako ne bi imao problema i slicno. 

 

Hajde da ukinemo subvencije, uhlebi na socijalni program, drzava kao najjeftiniji moguci aprat, pa bi onda ostalo para da se spuste porezi i nameti, privreda da prodise, da se podsticaj za preduzetnistvo, ulozi se vise i u skolstvo i u zdravstvo, a onda nek ponuda i traznja odluci sta se isplati ovde najvise da se radi.

 

Naravno, ja nemam nista protiv stranih fabrika, ali uopste nisam siguran da se ovakav nacin njihovog dovodjena isplati na dugi rok. 

Onomad u Gornjim Nedeljicama Vucic rekao: Pa u Boru je prosecna plata veca CAK 140 EURA nego u Loznici. I kao masa AUUUUUU vauuuuu!!

E, ako hocete TOLIKE plate, onda mora rudnik, PA MOZDA DA SE DOVEDE NEKA FABRIKA. 

 

Ako za 16500 dinara treba da se razhebe taj deo Zapadne Srbije, a ko zna sta ce biti sa podzemnim vodama i daljim izlivanjima u recni sistem, onda OK. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Pitao sam prijatelja koji radi u eps-u...

Čovek kaže da se radovi na električnoj mreži i to redovni izvode u tom kraju gde je i selo Nedeljnica već skoro godinu dana.

Drugim rečima to znači da akvizicija ekipa na terenu samo 2 dana po poseti precednika nema veze sa životom već je reč o najobičnijoj besprizornoj manupulaciji.

 

Edited by Accuphase
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, mare80 said:

 

A imal' neki zvaničan ugovor o tome ?

 

gde-je.gif

 

Ili je priča puštena da bi se gradjani ubedili da moraju da plaćaju nešto ...

Neka plate oni koji su ušli u kombinaciju sa njima, baš bi bilo dobro da RT izađe javno sa ugovorom u javnost pa da vidimo ko je omastio ruke. A cifru lako mogu da namire par ministara prodajom svojoh stanova i lokala koje su stekli lopovlukom.

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard pinned this topic
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...