Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

@DJ_Vasa

 

Može naravno ali opet ti ostaje problem kako ćeš nekog ko ima 70 godina i nema dodira sa ničim osim nac.frek. informacijama da objasniš da treba to da instalira a onda i da koristi svaki dan. Moj otac koristi internet ali ne za informisanje, on to koristi da prati skandal vesti i da razmenjuje viceve sa drugarima penzionerima. Ne zanima ga uopšte da se informiše na internetu to radi na TV. On ima SBB tako da nekad gleda i N1, Al Džaziru i do njega stižu i druge vesti i ostavljaju utisak na njega što za krajnji rezultat ima da on nije die hard fan Vučića i da će on u jednom trenutku dići ruke od njega. Njegova rođena sestra nema SBB sve isto kao i on što se tiče neta ali ona je die hard fan vučića i da nije loša sa zdravljem kaže išla bi u BG. To ti je glavni problem da su se te generacije navikle da se informišu na TV, radio i novine a ovo ostalo je za igranje.

 

Propaganda uvek deluje, evo na ovom forumu ima dosta ljudi koji ponavljaju vučićevu propagandu iako smo svi protiv njega. Znači ponavljanje tih laži ipak pronalazi put i do nas koji imamo potpuno slobodan izbor informacija a gde neće dedi koji ima 20 kanala koje vata antenom i gde su specijalke na Pink i Happy glavni izvor informisanja. Kada bi mu se pojavila još jedna TV sa drugačijim informacijama on bi to sigurno gledao jer to jeste priroda ljudi "aj da vidim šta ovi drugi kažu" i onda bi i on kao moj otac došao u red fanova koji nisu baš toliko ubeđeni u zlatno doba i ostale budalaštine. Naravno jedna takva TV bi za kratko vreme preuzela primat u gledanosti i time bi naterala i druge da se otvaraju da ne padnu na grane B92 koji ima manju gledanost od nekih kablovskih kanala.

 

Problem je jedno 50% ljudi srednjih godina i 90% penzionera što se ovoga tiče jer njima internet nikada neće biti izvor informisanja. Znači moraš na neki drugi način da dođeš do njih jer oni predstavljaju preko 2/3 vučićevih glasača.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

 

13 hours ago, Klotzen said:

Ne može se ići na nasilne demonstracije u trenutku kada vučić ima veću podršku od komplet opozicje

 

koliku ima podrsku videli smo u petak... nema ih ni 20k. 

za njega nije vise niko osim tih ucenjenih i prodatih te par hiljada krimosa u uzem krugu sns-a koji su postali milioneri/milijarderi... ma nema ih ni 500k  sveukupno da su za njega. 

 

14 hours ago, Chaos Is Me said:

Sledećeg petka treba krenuti na Pink i linčovati sve što hoda po tim zmijarnicima.

 

takoreci prirediti im jedan rijaliti.

koji treba prirediti i ostalima.

mada dovoljno je i otici i traziti hapsenje nasmrkanog i gasenje pinka. zasto? zato sto ne placa porez, promovise nasilje, prostakluk, pogresne sisteme vredosti i zaglupljuje narod, krsi zakon jer nema obrazovni program... 

 

1 hour ago, robespierre said:

Sa onom masom od prošlog petka, da kažemo da je bilo oko 80 hiljada ljudi svašta može da se uradi. Da se parališe nešto, ali na 48h, a ne na dva sata, pa da vidimo da li će i dalje da ignorišu.

 

ma ne samo paralise, treba traziti da u roku od odmah budu reseni sucajevi ubistava ivanovica ili cvijana i traziti hapsenje vulina i zagorke i da se rese sve afere i da svi budu procesuirani u roku od odmah.

ivanjica, krusik, savamala, hrkalovicka, stefanovic i mnogi mnogi drugi slucajevi...

poreklo imovine da se trazi!

pola sns-a bi u roku od odmah bilo u zatvoru.

 

po meni prvi cilj treba da bude tuzilastvo i sudstvo. 

lepo u petak sa svom tom masom koja bude otici i treziti smenu i traziti da nevidljiva tuzitejlka odgovara za necinjenje. ne samo ostavku.

i ne samo ona vec svi koji su u sudstvu udarna pesnica sns krimi klana.

traziti nezavisno sudstvo.

sve iste zahteve i za policiju/biu, drugu pesnicu klana koja prikriva i omogucuje sns klanu da vrsi krivicna dela. 2 minuta, tetka iz kanade, jovanjica, krusik, cvijan, ivanovic, hrkalovic, stefanovic i jos mnogo toga.

hocemo odgovore i hapsenja, hocemo vladavinu zakona.

da se odvoji posten covek od lopova i kriminalaca a ne da nam ti isti koje sudbinu i unistavaju zivote. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, jaka blazic said:

poreklo imovine da se trazi!

Ovo.

Jednog dana kad ih smijenimo uzeti spisak članova kriminalnog udruženja i krenuti od glave pa nadalje, polazeći od pretpostavke da su ukrali, sve što ne mogu da dokumentuju i sve što "zaborave" da prijave više nije njihovo i ide na doboš za maksimalno 30 dana, uz proceduru da se početna cijena dijeli sa dva nakon svakog neuspješnog pokušaja prodaje.

I to outsourceovati big4 audit firmama i ne davati im nikakav retainer za njihov rad, samo procenat vrijednosti oduzete i prodate imovine, pa da vidite kako ima da pršti.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Kad ste dosadni oko medija, evo i ja da budem dosadan oko medija 😄

 

Idem na pab kviz u petak, poceo miting, krenuo Vucic da vergla, ja u busu jer je kafic na periferiji i sad, dosta ljudi ima.

 

Neki klinci stavili slusalice gledaju neke gluposti, vrte tiktok, iza njih dva matorca odvrnuli Vucica na telefonu i gledaju, a ceo autobus mora da ih slusa.

 

Neke dve zene naspram mene pricaju o tome i gledaju me i kontaju da ne odobravam ni ja i kazu strasno, ali nicija nije gorela vecno. Malo popricali, ja izadje, oni nastavili da slusaju Vucica.

 

Sta je poenta ove price?

 

Poenta je da je ovo veliki grad za Srbiju. Ja sam svestan da po selima nemas sta ni da gledas osim Pinka i Hepija, ali u gradu nije tako.

 

A opet i u ovom gradu, da udjem u bus i da probam da pogledam samo po faci ko glasa za Vucica, uspesnost svakog od nas ce biti 80%, ako ne i 90%.

 

I onaj na selu sto je bistriji i drugaciji od svoje okoline, cak i da je u potpunom mraku osecace da nesto nije u redu.

 

Onaj ko nije sposoban ili ne zeli da misli nece. Bez obzira na medije, ispiranje mozga, pritisak da uradis ovo ili ono. Nasa inteligencija, obrazovanje, karakter, mentalitet i nesto sto bih u opstem smislu nazvao covecnost nas obelezavaju.

 

Uticaj okoline, medija, vlasti, svega toga upregnutog naravno da postoji. Ali ne kaze se dzabe sto se grbo rodi vreme ne ispravi. Nismo mi bili divni sjajni lepi pametni, a onda jbg diktator uzeo sve uzde u svoje ruke i kvari nas, ucenjuje nas, utice na nas, ispira nam mozak.

 

Ljudi, to nije tacno. Jednostavno nije. Fokus na medije i fokus na te periferne stvari je uzrok jos veceg gubljenja vremena i ne bavljenje glavnih problemom, a to je - kako promeniti ovaj "narod", a ako ne moze da se promeni dovoljno brzo, kako ga prevariti da ne glasa vise za Vucica.

 

Znaci to su stvari na koje se treba fokusirati, dugorocni i kratkorocni ciljevi. Zamlacivanje sa medijima evo vec vise od 10 godina je potpuno suludo u digitalnoj eri.

 

Plus ta nacionalna frekvencija ne znaci nista, da se kladimo da i kad bi to dali da bi islo novo pumpanje para u Telekom i kako bi sve babe i dede odmah presle na kabal i sta si uradio? Nista, samo si napunio Vucicu budzet, bukvalno.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, McLeod said:

Kad ste dosadni oko medija, evo i ja da budem dosadan oko medija 😄

 

Idem na pab kviz u petak, poceo miting, krenuo Vucic da vergla, ja u busu jer je kafic na periferiji i sad, dosta ljudi ima.

 

Neki klinci stavili slusalice gledaju neke gluposti, vrte tiktok, iza njih dva matorca odvrnuli Vucica na telefonu i gledaju, a ceo autobus mora da ih slusa.

 

Neke dve zene naspram mene pricaju o tome i gledaju me i kontaju da ne odobravam ni ja i kazu strasno, ali nicija nije gorela vecno. Malo popricali, ja izadje, oni nastavili da slusaju Vucica.

 

Sta je poenta ove price?

 

Poenta je da je ovo veliki grad za Srbiju. Ja sam svestan da po selima nemas sta ni da gledas osim Pinka i Hepija, ali u gradu nije tako.

 

A opet i u ovom gradu, da udjem u bus i da probam da pogledam samo po faci ko glasa za Vucica, uspesnost svakog od nas ce biti 80%, ako ne i 90%.

 

I onaj na selu sto je bistriji i drugaciji od svoje okoline, cak i da je u potpunom mraku osecace da nesto nije u redu.

 

Onaj ko nije sposoban ili ne zeli da misli nece. Bez obzira na medije, ispiranje mozga, pritisak da uradis ovo ili ono. Nasa inteligencija, obrazovanje, karakter, mentalitet i nesto sto bih u opstem smislu nazvao covecnost nas obelezavaju.

 

Uticaj okoline, medija, vlasti, svega toga upregnutog naravno da postoji. Ali ne kaze se dzabe sto se grbo rodi vreme ne ispravi. Nismo mi bili divni sjajni lepi pametni, a onda jbg diktator uzeo sve uzde u svoje ruke i kvari nas, ucenjuje nas, utice na nas, ispira nam mozak.

 

Ljudi, to nije tacno. Jednostavno nije. Fokus na medije i fokus na te periferne stvari je uzrok jos veceg gubljenja vremena i ne bavljenje glavnih problemom, a to je - kako promeniti ovaj "narod", a ako ne moze da se promeni dovoljno brzo, kako ga prevariti da ne glasa vise za Vucica.

 

Znaci to su stvari na koje se treba fokusirati, dugorocni i kratkorocni ciljevi. Zamlacivanje sa medijima evo vec vise od 10 godina je potpuno suludo u digitalnoj eri.

 

Plus ta nacionalna frekvencija ne znaci nista, da se kladimo da i kad bi to dali da bi islo novo pumpanje para u Telekom i kako bi sve babe i dede odmah presle na kabal i sta si uradio? Nista, samo si napunio Vucicu budzet, bukvalno.

Da li neko zna detalje o nacionalnoj frekvenciji, sta ona omogucava osim emitovanja slike  kroz vazduh?  Da li postoji obaveza kablovskih operatera da prenose program svih televizija koje imaju nacionalnu frekvenciju?   Ako ne postoji, kako se onda objasnjava to da SBB emituje Pink i Happy, i to na bas lepim, jednocifrenim brojevima koji oznacavaju te kanale?  

Edited by Edinburgh
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, McLeod said:

Ljudi, to nije tacno.

Jednostavno nije. Fokus na medije i fokus na te periferne stvari je uzrok jos veceg gubljenja vremena i ne bavljenje glavnih problemom, a to je - kako promeniti ovaj "narod", a ako ne moze da se promeni dovoljno brzo, kako ga prevariti da ne glasa vise za Vucica.

Pa naravno da je dugoročni cilj svega da ljudi u ovoj zemlji budu bolji i da napravimo bolje mesto za život.

 

Pošto je to dugoročni proces, a ovakva vlast je jedna od kočnica na tom procesu, onda moramo naći prečicu da se ova vlast smeni. Ili, što ti kažeš, da se narod prevari da ne glasa za Vučića.

 

Ne sećam se ko je to rekao, ali ima ono: Smisao politike je da prevariš ljude za njihovo dobro.

 

A kako se varaju ljudi? Pa putem medija. I opet dolazimo do toga da ti trebaju mediji da dopreš do umova ljudi.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Edinburgh said:

Da li neko zna detalje o nacionalnoj frekvenciji, sta ona omogucava osim emitovanja slike  kroz vazduh?  Da li postoji obaveza kablovskih operatera da prenose program svih televizija koje imaju nacionalnu frekvenciju?   Ako ne postoji, kako se onda objasnjava to da SBB emituje Pink i Happy, i to na bas lepim, jednocifrenem brojevima kao oznaka za te kanale?  

Obaveza je samo za RTS.

https://www.cenzolovka.rs/trziste/da-li-za-kablovske-operatore-nacionalni-kanali-treba-da-budu-besplatni/

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Edinburgh said:

Da li neko zna detalje o nacionalnoj frekvenciji, sta ona omogucava osim emitovanja slike  kroz vazduh?  Da li postoji obaveza kablovskih operatera da prenose program svih televizija koje imaju nacionalnu frekvenciju?   Ako ne postoji, kako se onda objasnjava to da SBB emituje Pink i Happy, i to na bas lepim, jednocifrenim brojevima koji oznacavaju te kanale?  

 

Ima jedna caka u Zakonu o elektronskim medijima:

https://www.paragraf.rs/propisi/zakon_o_elektronskim_medijima.html

 

U pitanju je član 100, koji ima i ovu odredbu:

 

Quote

Operator je dužan da prilikom distribucije medijskog sadržaja poštuje logičku numeraciju kanala, koju određuje Regulator uzimajući u obzir prirodu medijske usluge i zonu pokrivanja za koju je izdata dozvola za pružanje medijske usluge.

 

Upravo zato ove televizije imaju 'sitne' brojeve na STB ili aplikaciji. Naravno, ako je u pitanju prijem običnom antenom, pozicije kanala možeš da u startu staviš kako hoćeš. Doduše i kod STB se to može premostiti pomoću liste omiljenih kanala i na druge načine.

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Edinburgh said:

Da li neko zna detalje o nacionalnoj frekvenciji, sta ona omogucava osim emitovanja slike  kroz vazduh?  Da li postoji obaveza kablovskih operatera da prenose program svih televizija koje imaju nacionalnu frekvenciju?   Ako ne postoji, kako se onda objasnjava to da SBB emituje Pink i Happy, i to na bas lepim, jednocifrenim brojevima koji oznacavaju te kanale?  

To se i ja pitam

Koliko znam TV sa nac frekvencijom mogu da se hvataju na antenu a ostali na kabl.

E sada je ima neko neku info koliko uoste ljudi u Srbiji gleda tv dan danas na antenu?

A i pitanje kakav je njihov mentalni skop pa i da ih postavis god dana ispred N1 jel bi se njima nesto u glavama promenilo uospste.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, McLeod said:

Kad ste dosadni oko medija, evo i ja da budem dosadan oko medija 😄

 

Idem na pab kviz u petak, poceo miting, krenuo Vucic da vergla, ja u busu jer je kafic na periferiji i sad, dosta ljudi ima.

 

Neki klinci stavili slusalice gledaju neke gluposti, vrte tiktok, iza njih dva matorca odvrnuli Vucica na telefonu i gledaju, a ceo autobus mora da ih slusa.

 

Neke dve zene naspram mene pricaju o tome i gledaju me i kontaju da ne odobravam ni ja i kazu strasno, ali nicija nije gorela vecno. Malo popricali, ja izadje, oni nastavili da slusaju Vucica.

 

Sta je poenta ove price?

 

Poenta je da je ovo veliki grad za Srbiju. Ja sam svestan da po selima nemas sta ni da gledas osim Pinka i Hepija, ali u gradu nije tako.

 

A opet i u ovom gradu, da udjem u bus i da probam da pogledam samo po faci ko glasa za Vucica, uspesnost svakog od nas ce biti 80%, ako ne i 90%.

 

I onaj na selu sto je bistriji i drugaciji od svoje okoline, cak i da je u potpunom mraku osecace da nesto nije u redu.

 

Onaj ko nije sposoban ili ne zeli da misli nece. Bez obzira na medije, ispiranje mozga, pritisak da uradis ovo ili ono. Nasa inteligencija, obrazovanje, karakter, mentalitet i nesto sto bih u opstem smislu nazvao covecnost nas obelezavaju.

 

Uticaj okoline, medija, vlasti, svega toga upregnutog naravno da postoji. Ali ne kaze se dzabe sto se grbo rodi vreme ne ispravi. Nismo mi bili divni sjajni lepi pametni, a onda jbg diktator uzeo sve uzde u svoje ruke i kvari nas, ucenjuje nas, utice na nas, ispira nam mozak.

 

Ljudi, to nije tacno. Jednostavno nije. Fokus na medije i fokus na te periferne stvari je uzrok jos veceg gubljenja vremena i ne bavljenje glavnih problemom, a to je - kako promeniti ovaj "narod", a ako ne moze da se promeni dovoljno brzo, kako ga prevariti da ne glasa vise za Vucica.

 

Znaci to su stvari na koje se treba fokusirati, dugorocni i kratkorocni ciljevi. Zamlacivanje sa medijima evo vec vise od 10 godina je potpuno suludo u digitalnoj eri.

 

Plus ta nacionalna frekvencija ne znaci nista, da se kladimo da i kad bi to dali da bi islo novo pumpanje para u Telekom i kako bi sve babe i dede odmah presle na kabal i sta si uradio? Nista, samo si napunio Vucicu budzet, bukvalno.

 

kapiram sta hoces da kazes ali nije bas tako efemerno kako mediji komuniciraju i kakav je vajb generalno:

 

ljudi su a) zaboravili i b) ne znaju, jer su mladi, kakav je govor furao kombo sps-srs-jul.

 

ljudi su zaboravili a meni se urezalo u pamcenje, kako je upravo taj aleksandar vucic izgledao na prvoj panel diskusiji na b92 ili studio b - par nedelja nskkn sto je izgmizao iz svoje rupe nakon 5og oktobra: umiven, tolerantan za sagovornike, pun prozapadnih ideja koje sada grdi i slicno.

 

ne treba cekati coveka iz politike koji ce da promeni sve, to narod radi svojim odlukama a ove deke iz tvojeg skorasnjeg puta autobusom ce prihvatiti malko normalniju opciju, ukoliko imaju izbor (iako im je srcu draza ona with djeneral draza).

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, uini said:

ljudi su zaboravili a meni se urezalo u pamcenje, kako je upravo taj aleksandar vucic izgledao na prvoj panel diskusiji na b92 ili studio b - par nedelja nskkn sto je izgmizao iz svoje rupe nakon 5og oktobra: umiven, tolerantan za sagovornike, pun prozapadnih ideja koje sada grdi i slicno.

 

Upravo. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ja se samo nadam da razni Đilasi, Aleksići, Ćute, Save, Marinike, Lutovci i ekipa ovih dana rade kao Vučić 23 sata dnevno, da njihovi telali ne izbivaju iz ambasada kvinte ambasadistana, da se spemuje Kris Hil i NDI i IRI, da se diskretno kominicira i sa ekipom iz kluba privrednik, Naleda, Istočnozapadnog mosta i sličnih srpskih kvaziasocijacija, da se pišu depeše EK i EU, da se već obučava neka ekipa mladih Ćuta i Manojlovića za koju niko sa foruma nije čuo, da se putuje u Budimpeštu ili Zagreb na brze seminare, da se ozbiljno priča sa ekipama iz BIA, VOA i ostalim koje su ostale otvorene za kontakt, da se ozbiljne pare (619 miliona evra) daju na fokus grupe, analize, političke marketing kampanje itd itd. Ono što mi vidimo - broj ljudi na nekom skupu, poneke komentare ljudi sa protesta ili iz busa, broj ljudi sa sendvičima, to je sve realno manje od vrha ledenog brega, a to je nekako i sve što u ovom trenutku vidimo. Hoću da kažem da nekako diskutujemo o vrlo malom opsegu stvari koje su spolja vidljive, ali da realno 90% posla koji treba uraditi je za sada nevidljiv.

  • Like 7
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, freethrow said:

Ja se samo nadam da razni Đilasi, Aleksići, Ćute, Save, Marinike, Lutovci i ekipa ovih dana rade kao Vučić 23 sata dnevno, da njihovi telali ne izbivaju iz ambasada kvinte ambasadistana, da se spemuje Kris Hil i NDI i IRI, da se diskretno kominicira i sa ekipom iz kluba privrednik, Naleda, Istočnozapadnog mosta i sličnih srpskih kvaziasocijacija, da se pišu depeše EK i EU, da se već obučava neka ekipa mladih Ćuta i Manojlovića za koju niko sa foruma nije čuo, da se putuje u Budimpeštu ili Zagreb na brze seminare, da se ozbiljno priča sa ekipama iz BIA, VOA i ostalim koje su ostale otvorene za kontakt, da se ozbiljne pare (619 miliona evra) daju na fokus grupe, analize, političke marketing kampanje itd itd. Ono što mi vidimo - broj ljudi na nekom skupu, poneke komentare ljudi sa protesta ili iz busa, broj ljudi sa sendvičima, to je sve realno manje od vrha ledenog brega, a to je nekako i sve što u ovom trenutku vidimo. Hoću da kažem da nekako diskutujemo o vrlo malom opsegu stvari koje su spolja vidljive, ali da realno 90% posla koji treba uraditi je za sada nevidljiv.

Pa da ih mediji proglase stranim placenicima i srozaju njihovu popularnost sa nekih jedva 10% na 2-3%, ako i toliko. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Beonegro said:

Ovo.

Jednog dana kad ih smijenimo uzeti spisak članova kriminalnog udruženja i

 

Nee!! Ja sam jednom ovde pomenuo spiskove i odmah sam postao mešavina Pola Pota, Hitlera i Bokase.

30 minutes ago, FrediB said:

Pa da ih mediji proglase stranim placenicima i srozaju njihovu popularnost sa nekih jedva 10% na 2-3%, ako i toliko. 

Ja govorim o stvarima koje mi ne treba da znamo... ali kapiram da se zezaš.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, freethrow said:

 

Nee!! Ja sam jednom ovde pomenuo spiskove i odmah sam postao mešavina Pola Pota, Hitlera i Bokase.

Ja govorim o stvarima koje mi ne treba da znamo... ali kapiram da se zezaš.

Ja i dalje mislim da bi situacija bila u Srbiji danas drugačija da je 6.10.2000. primenjen "rumunski scenario" i da je vrhu SPS, JUL, SRS (uključujući naravno i AV), sluzbe drzavne bezbednosti, kompletnom vojnom i policijskom vrhu i povezanim tajkunima, kriminalcima, "akademicima" i "medijskim licnostima" presudjeno "po kratkom postupku".  Ta prilika je, nažalost, tada propuštena.

  • Like 5
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, freethrow said:

Nee!! Ja sam jednom ovde pomenuo spiskove i odmah sam postao mešavina Pola Pota, Hitlera i Bokase

Mi Francuzi smo izumitelji revolucionarnog terora, nije to osveta, prosto je ispoljavanje mog kulturnog nasleđa 🙄

  • Like 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...