Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

7 hours ago, RatzenStadt said:

Zamisli da u 2022 jos uvek koristis TV i fiksni telefon.
Boomers gonna boom 🤣

 

to sto umesto gledanaja TVa provodim ~14h dnevno na netu je druga prica

Da znaš. Ispade glavna tema u zemlji ko će koju televiziju da gleda. A posle se bune kako nemaju pare, ovi lopovi ih zajebavaju, ili su bolesni ili nešto :lol_2:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Milenko Puzigaca said:

Nemate pojma, to se stavi call blocker sa whitelist, a ko ima fiksni telefon, uvek iskljuceno zvono, i završiš pos'o :lol_2:


Nego, ovo što sam napisao za 24 meseca po 1 dinar nije bilo karikiranje i klasično cimanje preko telefona, već stvarna ponuda. Par drugara je kupilo stanove u jednom novom prigradskom delu Novog Sada, a ovi kao hijene vrebaju i hoće da se ubace u te nove zgrade i doslovce za džabe daju ponude.

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, fancy said:

 

Otkačili smo ih '48 ali su ih '88 ponovo doveli oni što su doveli i one koji su izgubili '44.

to možda u nekom filmu veljka bulajića, onih koji su izgubili '44 odavno nema u Srbiji već se smenjuju razne frakcije "kominterne" 

31 minutes ago, uvrnuto said:


Nego, ovo što sam napisao za 24 meseca po 1 dinar nije bilo karikiranje i klasično cimanje preko telefona, već stvarna ponuda. Par drugara je kupilo stanove u jednom novom prigradskom delu Novog Sada, a ovi kao hijene vrebaju i hoće da se ubace u te nove zgrade i doslovce za džabe daju ponude.

samo što zaboravljaju ti drugari da nema besplatnog ručka

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Perkos2 said:

Oni su skinuli diktaturu a mi smo i dalje pod onima što su nas oslobodili '44

 

TOMISLAV MARKOVIĆ: Kako je Jugoslavija upropastila srpski narod

 

https://autonomija.info/tomislav-markovic-kako-je-jugoslavija-upropastila-srpski-narod/

 

 

Quote

Osnovno ljudsko pravo na čemer i jad

Najgore je što su nas komunisti izvukli iz siromaštva, gladi, jada i bede. Između 1953. i 1960. industrijska proizvodnja rasla je u proseku za 13,83 posto godišnje. U tih osam godina SFRJ je držala svetski rekord, bila je čak i ispred Japana. Šezdesetih godina godišnji rast privrede je iznosio 8,2 posto, što je danas – zahvaljujući našem samopregornom radu na uništenju svega – posve nezamislivo. Realni prihodi su između 1950. i 1965. porasli za 80 posto. Smanjivala se razlika između bogate Evrope i siromašne Jugoslavije, bruto društveni proizvod je u SR Nemačkoj, Engleskoj i Francuskoj 1955. godine bio četiri-pet puta veći nego u Jugoslaviji, već 1965. bio je samo tri puta veći, do kraja sedamdesetih je ta razlika dodatno smanjena.

Izgrađena su nebrojena naselja, praktično čitavi gradovi, jer je industrijalizaciju pratila i urbanizacija. Tradicionalno seljački narod se odrođavao od svog tla i navikavao na nehumani asfalt i beton, u okviru najveće akcije rasrbljavanja viđene u srpskoj povesti. Izgrađene su brojne bolnice, fabrike, izvršena je elektrifikacija, nikad se nije toliko ulagalo u sve oblike infrastrukture. Pa mi smo jedva dozvolili železnici da nam se ušunja u zemlju, a ovi komunistički ludaci udarili da asfaltiraju čak i seoske puteljke! Strava i užas za tradicionalnu, patrijarhalnu, domaćinsku Srbiju.

Ukratko – komunjare su učinile sve da bi nas približile zlom, dekadentnom svetu, da bismo izgubili dušu i ogrezli u materijalnim vrednostima. Tako su nam polako oduzimali ono najsvetije – osećanje orobljenosti, resantiman, gorčinu prema svemu na svetu. Kako pošten čovek da se oseća jadno ako živi pristojno? Kako da neguje duh opljačkanosti ako ga niko ne orobljuje? Kako da bude ozlojeđen na čitav svet ako mu je bolje nego svim njegovim precima? Uskratili su nam osnovno ljudsko pravo na čemer i jad koji čine samu suštinu našeg plemenskog bića i žića. Šta nam napraviše, zlikovci bez srca i duše!

 

Spasavanje redova patrijarhata

Ni to im nije bilo dovoljno, nego su aktivno sprovodili emancipaciju i oslobođenje žena. Ustav iz 1946. je garantovao ravnopravnost polova, žene su po prvi put mogle da nasleđuju imovinu i da budu birane na političke funkcije, što je bio težak udarac na naš muškobanjasti identitet koji smo jedva preživeli. Pre Drugog svetskog rata čak dve trećine žena je bilo nepismeno (mada je i to bilo nedovoljno), sada je taj solidni procenat pao na jednu bednu četvrtinu. Trećina studenata i zaposlenih činile su žene. Žene su dobile pravo glasa i pravo da zarađuju jednako kao muškarci, liberalizovani su zakoni o porodici, pa su pravno izjednačena bračna i vanbračna deca, čak je i abortus dozvoljen. Nezapamćen udar na porodicu i tradicionalne porodične vrednosti, biblijska pošast, Sodoma i Gomora.

Umalo da nam patrijarhat završi na smetlištu istorije. Sreća da smo na vreme nešto preduzeli da ga oživimo, inače od nas ne ostade ni kamen na kamenu. Stanje još nije sasvim zadovoljavajuće, ali crkva i razni desničari rade na konačnom i totalnom povratku srednjovekovnom idealu, kad se znao neki red.

Radikalne promene uticale su i na dužinu života, prosečan životni vek koji je posle Drugog svetskog rata iznosio 51 godinu (pametnom dosta) porastao je početkom osamdesetih na neskromnih i preteranih 70 godina. To više nije moglo da se izdrži, morali smo da toj pošasti stanemo u kraj, pa smo učinili sve što je u našoj moći da skratimo život svima koji su nam pali pod ruku, kamu, granatu i snajper.

 

Oklevetani četnici

Nemoguće je napraviti potpun spisak zala, nepočinstava, nepravdi i tortura kojima je srpski narod bio izložen u socijalističkoj Jugoslaviji, ali da pomenemo samo još jednu neprebolnu ranu. Četnici i njihov slavni vođa Draža Mihailović bili su nepravedno oklevetani kao izdajnici, pola veka su od nas krili istinu o ravnogorskom pokretu i njegovom antifašističkom karakteru. Decenijama su četnici bili nepravedno skrajnuti na marginu istorije i sramno gurnuti u isti koš sa kolaboracionistima kao što su ustaše ili domobrani.

Nakon gromoglasnog pada socijalističke tamnice mučnog srpskog naroda konačno su neke činjenice mogle da izađu na videlo. Spisak dugo skrivanih i potiskivanih istina je šarolik: od činjenice da su Srbi narod najstariji, preko nepobitne istine da Srbi uvek dobijaju u ratu a gube u miru, pa najzad otkrivene judejsko-masonsko-vatikanske zavere koja našem jadnom narodu radi o glavi vekovima, sve do potpune, totalne, neopozive i neporecive rehabilitacije Draže Mihailovića i njegove slavne uloge u Drugom svetskom ratu. I sad se javljaju neki vajni Jugosloveni koji bi da nam oduzmu sve tekovine naše antikomunističke borbe. Neće moći ove polarne noći!

 

  • Like 3
  • Love 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Mondo: 600 BEBA U NARODNOM FRONTU UMESTO BSŽ VAKCINE DOBILO FIZIOLOŠKI RASTVOR! Oglasila se ministarka zdravlja.

Mondo: 600 BEBA U NARODNOM FRONTU UMESTO BSŽ VAKCINE DOBILO FIZIOLOŠKI RASTVOR! Oglasila se ministarka zdravlja.
https://mondo.rs/Info/Drustvo/a1705863/U-Narodnom-frontu-umesto-vakcine-davali-fizioloski-rastvor.html

Ja sam ovaj portal namjerno stavila...ministarska ODMA' reagovala...

49 minutes ago, Amigo said:

 

Koja oblast?

Medicinska sestra.

Link to comment
Share on other sites

On 10/26/2022 at 1:11 PM, Drug Crni said:

Jbg,ne mogu svaki put Ukrajinci da nas oslobode.

Jednom su to uradili ('44) i ja sam se ponadao da ce mozda opet,ali ovaj put ce nas poraziti kao osvedocenu rusku guberniju; obznanili smo to javno da neko slucajno ne pomisli da je drugacije. Jedina smo drzava koja je bez rezerve na strani Rusa danas. Tako cemo i zavrsiti.

Kristofer Hil je dosao 10 godina prekasno,a mozda nije pogresno reci i citavih 14.

....da zamislimo ovaj scenario: ruje nastave da gube specijalnu operaciju pa zamole bracu Srbe (pu,pu,pu) da otvore juzni front protiv NATO snaga, kao ono '41 protiv Hitlera, pa da malo pripomognu? Bas da vidim koliko ce rusofila da uzme pusku.

  • Like 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

On 10/26/2022 at 2:25 PM, AgroLaki said:

Pa hitlerove vojnike je oterao nas narod u narodno oslobodilackoj borbi, ne znam ko bi drugi to mogao da uradi. SSSR je samo ubrzao oslobodjanje, ali sve i da nikad nisu usli u Jugoslaviju, nas narod bi izbacio okupatora. 

Ne jer smo bili najjaci, nego jer su pukli na drugim mestima, a mi smo imali dosta ljudi pod oruzjem pri kraju. 

Imali smo golobrade mladice na sremskom frontu, moj otac je imao 17 godina i odveden je iz gimnazijske klupe na front, tamo je ranjen. Pri kraju zivota je meni i bratu ispricao da je bio u vodu za streljanje manje grupe nemackih vojnika, imao je potrebu da nam se zakune da je pucao u vazduh, da nije ubio coveka, bar ne gledajuci ga u oci. Trauma za ceo zivot.

Edited by Pletilja
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Pletilja said:

....da zamislimo ovaj scenario: ruje nastave da gube specijalnu operaciju pa zamole bracu Srbe (pu,pu,pu) da otvore juzni front protiv NATO snaga, kao ono '41 protiv Hitlera, pa da malo pripomognu? Bas da vidim koliko ce rusofila da uzme pusku.

Jasno.
 Rusi na ukrajinskom frontu trpe neuspehe,ali su zato Srbiju osvojili. Bez ispaljenog metka.

Edited by Drug Crni
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Milenko Puzigaca said:

Zato su drugovi kasnije unutra odrzavali kao sto DJ_Vasa rece da kulturni mainstream bude isti kao na tzv "zapadu", da to kompenzuju, a da sad isto to rade, da unutra gaze gadno srbstvo i propagiraju "zapad" kao mainstream, dok malo celivaju u dupe putlera, i kenjaju o dva, tri dilda na kojima jašu, uzeo bih im to kao olaksavajucu okolnost.:lol_2:

Drugovima su ideoloska braca bila na Istoku i pored toga sto im je najveca pretnja upravo dolazila sa Istoka. Sa druge strane, najveci deo izvoza, u jednom trenutku 65% je upravo isao prema zemljama SEV-a, pa se moze reci da je SFRJ bila ekonomski zavisna od Rusije. Danas ni 5% izvoza Srbije ne ide za Rusiju, tako da su "specijalni odnosi" stvar izbora, kako Vucica, tako i Tadica.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kakav je ovo šou između Telekoma i SBB-a, to je za priču. Jednom kada neko iz pepela za sto godina iskopa ove priče, biće u rubrici verovali ili ne.

 

Dame i gospodo, Telekom je objavio da više nije ista kuhinja Đilas-Šolak, sada je Mitrović-Šolak. Šta će nama vreme doneti, ostaje da se vidi, ali ovo postaje toliko zabavno da je to neprocenjivo. Sinoć vrtim kanale i neki čiča, kao neki analitičar šta li je, kaže SBB neće lokalne kanale traži 500 evra da se emituju, i onda tužno dodaje, a mi to nemamo da platimo.

 

Sada kada se napravi nova medijska koalicija SBB-Pink biće glasači sa svih strana zbunjeni i neće znati kuda i kako.

 

Ja sam jednom operateru jednog kablovskog operatera rekao - menjajte politiku, uskoro će i na srpskom tržištu da postanu domninantni i HBO Max i Netflix i Prime i Disney. Ostaće vam samo internet i fiksna. Ali i neka propadnu, bukvalno i jedni i drugi i treći lome koplja i vode ratove o trošku i na štetu korisnika, a to će doći na naplatu kad tad.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Don Juan said:

Kakav je ovo šou između Telekoma i SBB-a, to je za priču. Jednom kada neko iz pepela za sto godina iskopa ove priče, biće u rubrici verovali ili ne.

 

Dame i gospodo, Telekom je objavio da više nije ista kuhinja Đilas-Šolak, sada je Mitrović-Šolak. Šta će nama vreme doneti, ostaje da se vidi, ali ovo postaje toliko zabavno da je to neprocenjivo. Sinoć vrtim kanale i neki čiča, kao neki analitičar šta li je, kaže SBB neće lokalne kanale traži 500 evra da se emituju, i onda tužno dodaje, a mi to nemamo da platimo.

 

Sada kada se napravi nova medijska koalicija SBB-Pink biće glasači sa svih strana zbunjeni i neće znati kuda i kako.

 

Ja sam jednom operateru jednog kablovskog operatera rekao - menjajte politiku, uskoro će i na srpskom tržištu da postanu domninantni i HBO Max i Netflix i Prime i Disney. Ostaće vam samo internet i fiksna. Ali i neka propadnu, bukvalno i jedni i drugi i treći lome koplja i vode ratove o trošku i na štetu korisnika, a to će doći na naplatu kad tad.

 

Ja već zamišljam scenario - DJ Žex napada Telekom na Pinku, koji prenosi isti taj Telekom. Telekom ne sme ga ih isključi jer je Pink prorežimski. Mogli bi malo više da se pokače, pa kad je bal, nek se igra.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...