Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

5 hours ago, shonke said:

Juče mi došao vozač šlepera, iz novosadske firme je kamion, Filipinac. Kako on vozi po Srbiji i Evropi ja nemam pojma, nije pola sata mogao da nađe papire po kamionu. Zbunjen sav.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk
 

Verovatno kao Srbin po Americi i Kanadi, fond od 50 reci i GPS, a teritorija daleko veca. :classic_smile:

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

I ponasaju se civilizovano i ljubazno.

Za svaku pohvalu.

Narucivao sam nesto preko Glova da mi donesu i kaze: Dostavljac Muzafer.

Dodje dostavljac, decko od nekih 20+ godina, nabada srpski i obradova se kad sam mu se obratio na engleskom da prekinemo mucenje oko konverzacije.

LM, decko pobegao od rata u rodnoj Siriji, diplomirani masinski inzenjer, hoce da ode na Zapad, zaradi i izvuce svoju porodicu iz bede i neizvesnosti.

Nije ga sramota sto vozi biciklu i tegli samar na ledjima, za razliku od gomile domacih ovde i ne trazi milostinju!

Takvog cu castiti uvek, a ovo lenjo krdo odavde iz istih razloga terati u 3PM, vazda.

  • Like 10
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Kronostime said:

Ja za 2 meseca naucih kumicu i kuma od 3 godine  rodjene u Torontu da se sporazumeju na srpskom (nije bilo Interneta tada `80ih), tako da ti ovo uzimam u otezavajucu okolnost. :classic_biggrin:

 

Znas ono kad su doveli babu u Kanadu, pa rekla dobro je sve, ali se bojim da cu zaboraviti nas jezik :classic_laugh:

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Amigo said:

 

Znas ono kad su doveli babu u Kanadu, pa rekla dobro je sve, ali se bojim da cu zaboraviti nas jezik :classic_laugh:

Moja pokojna kuma, baba ovoj deci - do kraja zivota nije nucila engleski, unuke naucila da psuju solidno, a umrla u starackom domu tamo i sa`ranjena u Torontu.

Nken  muz, Bog da mu dusu prosti - umro pre 26 godina, posle 2 godine tamo napravio pecaru za rakiju u garazi, a etnicki nije Srbin.

Jbg, Balkanac. :lol_2:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Amigo said:

 

Ja nisam jos dosao do 50 rijeci, jesi li ti?

Ja sam savladao najvaznijih 50 po ovom spisku https://www.thoughtco.com/common-words-in-the-english-language-4083896, ali mislim da ova lista nije u redu, jer medju ovih 50  nema  najvaznijih pojmova kao: lazna drzava, nejac, nacionalni interes, vjekovna ognjista, litije, preglasavanje... 

  • Like 2
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Ryu said:

U jednom razgovoru H.Kissingera sa predstavnicima Jugoslavije uoci posete Niksona (mozda Forda, ne mogu da se setim sada), on se zapitao kako je to "jugoslovenska neutralnost" uvek na strani SSSR-a a nepogresivo kontra americkim interesima.

Zato su drugovi kasnije unutra odrzavali kao sto DJ_Vasa rece da kulturni mainstream bude isti kao na tzv "zapadu", da to kompenzuju, a da sad isto to rade, da unutra gaze gadno srbstvo i propagiraju "zapad" kao mainstream, dok malo celivaju u dupe putlera, i kenjaju o dva, tri dilda na kojima jašu, uzeo bih im to kao olaksavajucu okolnost.

 

Zato sto bi im to sa putlerom i tako propalo sa njim,  pa neka se igraju, a ovo bi ostalo. Evo kao sto i sad u generacijama iz tog vremena ima onih koji se nisu ni malo posrbendili, nego  naprotiv, kad vide pun sjaj srbstva (hvala putleru što ih je izmamio da se pokažu), jos vise su se udaljili od te pošasti, i to su oni koji stvarno vuku napred, ne ovi kozmetičari, koji bi da budu i srbende, i hibsteri, pa šminkaju leš, dok im se svi smeju :lol_2:

Edited by Milenko Puzigaca
Link to comment
Share on other sites

Quote

Ja ću direktno kući. 
Ovo je treći dan kako me ljudi maltretiraju za raskide zbog  ukidanja prve nije mi dobro doslovno.

 

Drugar koji radi u SBB-u nam se javio da ne može na pivo... 

A na sajtu mts-a uputstvo za besplatan raskid ugovora sa SBB-om. 

  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, RatzenStadt said:

Zamisli da u 2022 jos uvek koristis TV i fiksni telefon.
Boomers gonna boom 🤣

 

to sto umesto gledanaja TVa provodim ~14h dnevno na netu je druga prica

A MTS u svim svojim paketima, ponude, uslovljava i fiksnu liniju....evo im ga na. Dok nisam odjavio fixni telefon, unazad par godina zvali su me samo promoteri i donatori "besplatnih" dušeka i jastuka....

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, shonke said:


Normalno, jer nema ko da vozi za 70 hiljada, svi koji mogu, odoše da voze vani.
Juče mi došao vozač šlepera, iz novosadske firme je kamion, Filipinac. Kako on vozi po Srbiji i Evropi ja nemam pojma, nije pola sata mogao da nađe papire po kamionu. Zbunjen sav.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk
 

Moja plata 60.000 dinara:classic_unsure:

 

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...