Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

2 hours ago, DJORDJE said:

Mozda sam pomesao , ali mi se cini da je svojevremeno njegov sledbenik bila Biljana Srbljanovic.

To ne znam, ali znam da je djevojka koja je kasnije postala njegova supruga, u Sarajevu organizovala proslavu rodjendana sa ustaskom dekoracijom sto je kasnije koristeno kao dokaz o povampirenju NDH kada o tome nije bilo ni govora… 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, DJORDJE said:

Ovaj cirkus sa NIS-om u Rumuniji  mogao bi da se obije o glavu Aleksandru III, mada sam prilicno siguran da je iskren, kada kaze da nema pojma o cemu se radi.

Mozda sam pomesao , ali mi se cini da je svojevremeno njegov sledbenik bila Biljana Srbljanovic.

U to vreme bilo je isplativo "ćetnikovati" 

Link to comment
Share on other sites

Početkom 1990-ih dobar deo ondašnje opozicije i opozicionih aktivista je, nazalost, borbu protiv SPS zla video kao borbu protiv "komunizma", a ne kao borbu protiv nedemokratske nacionalisticke i ratnohuskacke vlasti. To je dovelo do toga da su se mnogi identifikovali kao "antikomunisti",  i kao antitezu komunizmu su prihvatili etnonacionalizam, "ravnogorstvo", "turbo pravoslavlje" i  desnicarenje. Mnogi su posle sazreli, ali mnogi i nisu.

  • Like 14
  • Thanks 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Premotavam film unazad..na onaj 5.oktobar.
Osim osecaja nade i ocekivanja,kao mnogo mladji covek,nisam znao sta sve to tacno znaci i treba da bude,ali u jedno(m) sam bio 100% siguran: nikada vise necemo dozvoliti da nam se ponovi ludak poput Milosevica..fast forward u danasnji dan i sebi kazem: E,Crni,kako si bio naivan i kako si pogresio u proceni..
 


 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Zamišljam da gledam sjajnu emisiju, ko zna, možda i seriju u kojoj turistički vodič objašnjava istorijat i osobenosti određenih starih zgrada u Beogradu, dok je građevinski inženjer duhovito i nenametljivo dopunjava vrcavim i prigodnim komentarima o problemima sa kojima su se tadašnji građevinari suočavali. Novinar publicista je tu da vodi dinamiku čitave emisije i skreće razgovo na najzanimljivije teme, dok je producent uspeo da - iako je serija snimana u Srbiji - gledalac pomisli da je produkcija u najmanju ruku BBC. Sve to, naravno, zahvaljujući razboritom i efikasnom obezbeđivanju sredstava za snimanje seriju, u izvedbi master inženjera investicionog menadžmenta.

  • Like 3
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, freethrow said:

Zamišljam da gledam sjajnu emisiju, ko zna, možda i seriju u kojoj turistički vodič objašnjava istorijat i osobenosti određenih starih zgrada u Beogradu, dok je građevinski inženjer duhovito i nenametljivo dopunjava vrcavim i prigodnim komentarima o problemima sa kojima su se tadašnji građevinari suočavali. Novinar publicista je tu da vodi dinamiku čitave emisije i skreće razgovo na najzanimljivije teme, dok je producent uspeo da - iako je serija snimana u Srbiji - gledalac pomisli da je produkcija u najmanju ruku BBC. Sve to, naravno, zahvaljujući razboritom i efikasnom obezbeđivanju sredstava za snimanje seriju, u izvedbi master inženjera investicionog menadžmenta.

 

Vec zamisljam Bakareca kako onim svojim pjesmicama iz skupstine sarmira turiste 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Perkos2 said:

bem ti logiku proevropskog i liberalnog tipa sa foruma koji bi da bombom reši problem, i još se pravi da je kao nešto bolji od onih koje bi da pobije😝 

Ljudi su u očajanju.....

Iskreno mi je žao svih koji ne mogu iz nekog razloga da pobegnu iz tog logora

 :((

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Eddard said:

 

Ne bi. Zamenili bi ih isti takvi, ako ne i gori. "Pool" iz kojeg se biraju svi ti poslanici i službenici je takav kakav je, pokvaren i truo do srži, iz njega ne može mnogo bolje da izađe. 

 

Ti ovo isto pričaš i za vlast već godinama, da bi došli gori. Možda bi, ali možda i ne bi. Slažem se da je "pool" truo, ali ove likove je tu stavio AV lično, kao što bira sve likove na svim pozicijama, od čistačice u zgradi Vlade do premijera. I to radi bukvalno i samo iz dva razloga: prvo da bi se sprdao i obesmislio sve živo (što mu je uspelo na nivou Srbije skoro 100%), a drugo da bi još nekog normalnog kome se gadi sve ovo oterao iz zemlje, ili ga bar bacio u apstinenciju... što mu takođe savršeno uspeva...

 

Ne kažem da nisi u pravu, tj. da ne bi tako bilo. Ali ako mislimo da će posle odvratnih uvek po pravilu doći još gori, onda nekako deluje da smo se pomirili da nam ovi odvratni kroje sudbinu bez da bilo šta uradimo... i da je bolje da i oni ostanu nego da dođu još gori... 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ne, ne pričam ja da ce doći gori, tu se očigledno ne razumemo sve ovo vreme, već da će doći isti, a kad kažem isti, mogu oni da budu možda i malo bolji, ali ne značajno da bi pokrenuli ovo društvo u pravom smeru. Znači, ko god da dođe, neće se stvari ništa bitnije promeniti - dok god se "pool" i njegova shvatanja i očekivanja ne promene. Znam da je to Teufelskreis (začarani krug) i da jedno ne biva bez drugog, tako da mislim da smo obojica u pravu, samo je razlika što ti (još) nisi izgubio nadu u tu promenu, a ja jesam. Iskreno se nadam (za sve vas koji živite tamo) da je tvoj stav ispravniji.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Issey said:

 

Ti ovo isto pričaš i za vlast već godinama, da bi došli gori. Možda bi, ali možda i ne bi. Slažem se da je "pool" truo, ali ove likove je tu stavio AV lično, kao što bira sve likove na svim pozicijama, od čistačice u zgradi Vlade do premijera. I to radi bukvalno i samo iz dva razloga: prvo da bi se sprdao i obesmislio sve živo (što mu je uspelo na nivou Srbije skoro 100%), a drugo da bi još nekog normalnog kome se gadi sve ovo oterao iz zemlje, ili ga bar bacio u apstinenciju... što mu takođe savršeno uspeva...

 

Ne kažem da nisi u pravu, tj. da ne bi tako bilo. Ali ako mislimo da će posle odvratnih uvek po pravilu doći još gori, onda nekako deluje da smo se pomirili da nam ovi odvratni kroje sudbinu bez da bilo šta uradimo... i da je bolje da i oni ostanu nego da dođu još gori... 

Ne mora da bude gore, moze isto sranje u novom pakovanju. Gledao sam pre dva dana Jeremica na N1, nije uspeo tokom cele emisije da odgovori na pitanje po cemu se njegove ideje razlikuju od Vucicevih, a dosta je toga rekao, bas kao i Vucic, svaki put kada krene sa pricom o spasavanju Srbije i srBstva.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Sve sto nam se desavalo i desava, zasluzili smo. Pisali smo uz uragan, trtili se tamo gde se one stvari mere... Od Ricarda Bartona i Liz Tejlor u Nisu  pa do Sotirovske. Od Formana na Festu, do pijanih ruskih generala. Od Stinga u Sarajevu i Depeche Mode u Zagrebu, do 5 koncerata Ace jednog i Ave drugog siron Srbije...

I zasluzicemo da sutra Vucicevic bude predsednik drzave, Mitrovic premijer, Simo Spasic ministar pravde, Lukas kulture, Palma ljudskih prava...

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Ne možemo znati koliko bi neki dolazak sadašnjih čelnika opozicije promenio Srbiju ali nije realno ni očekivati da se to može desiti preko nooći i bez mnogo turbulencija u samoj srpskoj politici. Niko nema niti će u skorije vreme od njih imati neku većinu s'kojom bi mogao da sprovede reforme i poštuje zakon pa su neminovne koalicije koje po pravilu razvodne početni elan da se nešto promeni, već smo to videli i u Srbiji a evo skorije i u CG.

Ipak sem dolaska šešeljuge na vlast svi ostali bi bili korak napred poto niko nije toliko lud kao ovaj trenutni vladar, za početak ne bi slušali ove dramoserske predstave svkodnevno a to nije malo, relaksirali bi mozak makar na neko vreme.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DJORDJE said:

Ne mora da bude gore, moze isto sranje u novom pakovanju. Gledao sam pre dva dana Jeremica na N1, nije uspeo tokom cele emisije da odgovori na pitanje po cemu se njegove ideje razlikuju od Vucicevih, a dosta je toga rekao, bas kao i Vucic, svaki put kada krene sa pricom o spasavanju Srbije i srBstva.

Jos jedan donbaski neutralac, uostalom dovoljno je setiti se samo kako je bio protiv Prajda jer mAjMuNsKe BoGiNjE te i jos nekih stvarcica. 

 

Teraj to u MP3.

 

 

Edited by FrediB
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...