Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

@FrediBDrzao ih je i Staljin, o tome ti i pricam.

 

Nego je uz to bio i masovni ubica, pa neces da se izjasnis za njega. Kao sto je i Kina diktatura, a USA demokratija, pa je izgleda Kina bolje mesto za zivot jer tu ne mozes da budes "antivakser" (jer ce te pojesti mrak), a u tupavoj demokratiji mozes.

 

Samo sto niko nece da zivi u Kini ili SSSR, nego se bira demokratija i zapad.

Edited by goldberg
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Kako nije?

 

Zar nije bilo promocije nauke i racionalnog razmisljanja koje ce pobediti zatucanost? Zar nisu na pocetku njegove vladavine, pa sve do WW2 zatvarane crkve i dzamije? Zar nisu Kina i SSSR postale industrijske sile upravo za vreme vladavine komunistickih diktatura? 

 

SSSR ti je SFRJ na sterodima, jedina razlika je sto su bili rivali zapada (koji je uveo moto "in God we trust" na svojim novcanicama da bi naglasio kako se razlikuju od "bezboznog istoka" nakon WW2).

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, goldberg said:

Kako nije?

Dovoljno je bilo samo da uporedis bivsu SFRJ sa CCCP-om i njenim satrapijama u centralnoj i istocnoj Evropi pa da ti sve bude jasno.

Od najmanjih podrobnosti tipa okrenutosti ka zapadu po pitanju pop-kulture pa sve do politike. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Amigo said:

Meni je FrediB totalno nejasan, religiozno prozapadno orijentisan, a u isto vrijeme protiv demokratije. :krstipd4:

Mislim da se zajebava :smiley33:

 

Pa evo sad sam pokusao neki razgovor i dobio iznova i iznova pricu "mrzim ovo, ono, to i to".

 

Tako se ne moze voditi diskusija na forumu. Uopste je nebitno da li sam napisao nesto ili nisam, @FrediB ce u svom odgovoru da napise svoje i to je to. Dok se nisam ukljucivao opet je pisao isto - dakle, potpuno je besmisleno citirati ga i voditi neku diskusiju sa njim pa zato i odustajem.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Amigo said:

Meni je FrediB totalno nejasan, religiozno prozapadno orijentisan, a u isto vrijeme protiv demokratije. 

 

Imas primer Mila Djukanovica, kome sevaju m*da za demokratiju a uveo je CG u NATO, najurio ruske agente i uveo sankcije Rusiji, te  omogucio Crnoj Gori bolji standard i plate od Srbije, BiH, Bugarske i slicnih koji su doskora uvek bili bolji od Crne Gore. 

Edited by FrediB
  • Ha-ha 2
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, goldberg said:

Mislim, ako je vec sve isto, pa nismo morali ni Milosevica da rusimo (pricamo o jucerasnjem danu, jelte?), sta je falilo da sad predsednik bude Marko, a da Mira vladar iz senke? No, izgleda da Milosevic nije odgovarao samo zato sto onaj gornji sloj stanovnistva nije mogao da se izbavi od bede, sad kad je to sredjeno, daj Vucica da vlada dok ne umre (kao sto ce i biti slucaj).

Moralo se, jer sa njim na vlasti nije bio moguc izlazak iz  medjunarodne izolacije, to je i razlog zasto su ga akademici i popovi pustili niz vodu. I najveci deo DOS-a mu nije zamerao ono sto je radio, vec ga je kritikovao zbog nedostatka rezultata. Zato danas posle 22 godine i dalje drvmimo o demokratiji, slobodi medija, nesvrstanima, Kosovu, dodaj po zelji neku od tema sa kraja 80tih.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa to i kazem, onaj imucniji sloj stanovnistva ga je prezirao i zato je bio protiv njega, a sad su misljenja da je Vucic demokrata i da su svi isti.

 

Oni siromasniji nemaju nista od ove ili one orijentacije zemlje, da li ce Kosovo biti priznato ili ne, oni su bili protiv Milosevica jer je zemlju zaveo u crno, pretvorio je u mafijasku drzavu, skoro je unistio. Zato su glasali za DOS, pa su glasali protiv DOS zbog privatizacija, ali je tada bila demokratija pa je bilo moguce da prvo DS pa DSS ode sa vlasti.

 

Sad imamo SNS i Vucica koji ce da odu jednog dana, ali taj dan zavisi od toga da li Aleksandar misli da Danilo moze da postane prestolonaslednik ili ne.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, FrediB said:

Imas primer Mila Djukanovica, kome sevaju m*da za demokratiju a uveo je CG u NATO, najurio ruske agente i uveo sankcije Rusiji, te  omogucio Crnoj Gori bolji standard i plate od Srbije, BiH, Bugarske i slicnih koji su doskora uvek bili bolji od Crne Gore. 

 

Koje bolan plate, imam rodbinu u Podgorici, plate su nikakve, gotovo sve firme su unistene i opljackane. Crna Gora je prakticno slijepo crijevo, udaljena od svih tokova, ako je neko malo ozbiljnije bolestan, mora da ide u Beograd da se lijeci. Od stranaca niko ne dolazi osim Rusa, iz Evrope turiste mozes na prste da prebrojis.

 

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, goldberg said:

Pa super, dakle i razni prozapadni diktatori koji su se surovo obracunavali sa svojim stanovnistvom su izgleda u redu? Na primer, Saudijska Arabija je izgleda idealno mesto za zivot, tamo vladaju prozapadni seici, sad sto ne dozvoljavaju i slobode kakve su na zapadu nije bitno jer su saveznici USA.

Jebi ga, to ti je "realpolitik". To što je neka zemlja demokratska iznutra, ne znači da se neće udružiti sa autokratskim režimima u principu svog interesa ili manjeg zla. Uostalom, nije na demokratskim zemljama da rešavaju unutrašnje probleme raznih despotija. To samo rade kada se kosi sa njihovim (uglavnom kratkoročnim) interesom.

 

Ne volim ni ja što je tako, ali tako je. Podržavanjem takvih autokratskih režima povećavaju anti-zapadni sentiment među stanovništvom zemalja tih autokrata, koji dugoročno šteti zapadnim interesima a i samoj demokratizaciji u tim zemljama. Voleo bih da je zapad kada je pao Milošević više podržio Đinđićevu vladu, pogotovo što se tiče bezbednosti i obaveštajnih službi. Da su likvidirane Zoranove ubice i da smo se suočili sa celom tom ratno-kriminalnom garniturom, Srbija (a samim tim i zapad) bi bili u boljoj situaciji danas, u to sam siguran. 

Edited by Darko
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Amigo said:

Koje bolan plate

 

Opet se iz Srbije ide u CG na rad, narocito kao sezonci (isto i u Hrvatsku) a mnogo manje obrnuto. 

Just now, Darko said:

 Podržavanjem takvih autokratskih režima povećavaju anti-zapadni sentiment

Kako kod koga.

Onaj ko to nema u sebi, on nikada nece ni postati takav, kao sto je npr. slucaj kod mene.

 

Antizapadni sentiment imaju oni koji su sami po sebi latentni rusofili i slicno, pa samo cekaju povoljnu priliku da divljaju, npr. oni litijasi, fireri, bihaliji, vacici i slican otpad. 

Link to comment
Share on other sites

Onda to samo znaci da isti ti koji su tu gde su (tzv elita q moga)  zato sto su posisali drzavnu sisu, jer niko od svih njih nikada nije stvorio ni dinar nove vrednosti, drze Vucica kao sto su drzali Milosevica, i zato su oni najveci neprijatelji te zemlje, i uvek su bili. Onda i za njih vazi isto sto i za ove iz pitanja od pre nekoliko postova. O ovima koji nisu iz Evrope a dolaze u nju.

 

Ovi koji dolaze sami za sebe kazu da su drugacije kulture i civilizacije, a postoje i sumanuti koji iako su geografski u Evropi, za sebe tvrde da su "drugaciji slucajnoevropejci" posebni i samo svoji (u stvari su samo infantilni bolesnici sa narcistickim poremecajem licnosti i elementima psihopatije). Dakle, koji sa takvih mesta hoce da dođu u evropsku civilizaciju, sto valjda implicira da im se ne sviđaju te njihove drugacije civilizacije, sa namerom da se integrisu, oni su dobrodosli.

 

Kao na primer ovi migranti koji su ovde, i oni među njima koji bar malo umeju da se sporazumevaju su sto puta kulturniji i bolji od srbendi, zato sto su vrlo ljubazni i pristojni, kad treba da pitaju nesto uvek ide "Excuse me, sir...". Znaci takvi je pozeljno da dođu. Ostali koji samo hoce da pune dupe (kao srbende, to im je Pasic ostavio amanet, i popurde)  sikter, metlom.

 

Sto se tice manijaka koji su geografski u Evropi, a tvrde da nisu, takve treba silom integrisati, ali da ne bude isto kao putler,  potpuno to ostrakovati. Ali skroz - oni ne postoje. Ko od takvih hoce prolaz u jednom smeru i da se integrise, moze da prođe. Za ostale, nema ulaza, nema izlaza, nema struje, nema interneta, nema banaka, nema lekova, nema ničega. Nema šverca. Sad je novo doba, ima da budu postavljeni senzori toplote, kretanja, podrhtavanja, disanja, prdenja i svega, i automatski mitraljezi koji unistavaju sve sto proba da prođe, jer ko ih... Jesi ti drugaciji slucajnoevropejac? E sad ces videti sta to znaci.

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, FrediB said:

Opet se iz Srbije ide u CG na rad, narocito kao sezonci (isto i u Hrvatsku) a mnogo manje obrnuto. 

Kako kod koga.

 

To, kao, nema veze sa tim da te drzave imaju more, nego je CG ultrarazvijena.

 

8 minutes ago, FrediB said:

Onaj ko to nema u sebi, on nikada nece ni postati takav, kao sto je npr. slucaj kod mene.

 

Pa da, kao kod tebe, nadjes forum koji bi mogao da izgleda kao da je protiv necega, ubacis se u talas i botujes i dajes sebi oduska.

 

Da si na nekom proruskom forumu pisao bi o zloj USA koja hoce da porobi svet (mozda i pises, ko zna?), mislim to je ta ista mantra i isto botovanje, slepo ponavljanje jednih te istih zakljucaka i neobaziranje na diskusiju i dijalog.

 

I onda sa takvim ponasanjem treba ulaziti u diskusiju? Pa ne moze, jer takvima i nije cilj diskusija nego samo pisanje politickih pamfleta tamo gde je to moguce (odnosno, gde ne preti ban).

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

(u stvari su samo infantilni bolesnici sa narcistickim poremecajem licnosti i elementima psihopatije)

 

Gospodine Puzigaća, da li znate nešto o NPL i psihopatama, zapravo, koliko znate o tim psihičkim poremećajima?

 

Dalje..mislim da uopšte nije u redu što želite sve najgore  svima koji misle drugačije od Vas.

 

I ne znam da li Vam je neko na forumu, ovde na ovom delu-na Politici, napisao da se ponavljate. 

 

Pod ponavljanjem mislim da sve vreme spominjete Srbende i civilizovani svet...samo menjate red reči u rečenicama..

 

Izvinjavam se, ali tako je 🙂  

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, goldberg said:

To, kao, nema veze sa tim da te drzave imaju more

Ima i Albanija more, pa je i dalje gora i od Srbije i od Crne Gore. 

6 minutes ago, goldberg said:

Pa da, kao kod tebe

Nikada nije mogao da se razvije tzv. resentman prema Evropi i SAD, jer jednostavno nemam to u sebi. 

Link to comment
Share on other sites

 

21 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

 

Gospodine Puzigaća, da li znate nešto o NPL i psihopatama, zapravo, koliko znate o tim psihičkim poremećajima?

 

Dalje..mislim da uopšte nije u redu što želite sve najgore  svima koji misle drugačije od Vas.

 

I ne znam da li Vam je neko na forumu, ovde na ovom delu-na Politici, napisao da se ponavljate. 

 

Pod ponavljanjem mislim da sve vreme spominjete Srbende i civilizovani svet...samo menjate red reči u rečenicama..

 

Izvinjavam se, ali tako je 🙂  

Kad se oni promene, i ja cu prestati da se ponavljam.

 

A ovo, znam da su srbende veoma uvređeni kad se nekome ne sviđa "sve što je njihovo". Kano svaki narcis, imaju potrebu da drugi priznaju njihovu velicinu, i ako se nekome blago... za njih i sve sto ima veze sa njima, onda su vrrrrrlo ljuti. I zato proganjaju sve sto nije oni, a narocito odsrbe.

 

I znam da vole da vode parazitski način života, lažući, mažući i sisajući iz civilizacije, kako ih je poučio pomenuti Pašić, i time se hvale - "kako ih je ovaj sve nadmudrio".

 

Doduše, tu se razlikuju od pravih okorelih psihopata, koji više vole da budu "ispod radara", i koji baš i ne vole da se hvale svojim uspesima. Zato što ih i ne zanima šta drugi misle o njima, za razliku od nekih, koji su celim bićem u tome, nemoj da ih neko "ponizi" i "prezre", šta god im to značilo.

 

Takvi su oni.

Edited by Milenko Puzigaca
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Kad se oni promene, i ja cu prestati da se ponavljam.

 

Ne verujem da će se oni promeniti. Poklanjate im pažnju.

 

Oni toga nisu vredni + ne postoje na forumu ljudi koji tako razmišljaju, tako da ne znam kome se sve vreme obraćate.    

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, FrediB said:

Onaj ko to nema u sebi, on nikada nece ni postati takav, kao sto je npr. slucaj kod mene.

 

Antizapadni sentiment imaju oni koji su sami po sebi latentni rusofili i slicno, pa samo cekaju povoljnu priliku da divljaju, npr. oni litijasi, fireri, bihaliji, vacici i slican otpad. 

Izvini, ali ne slažem se, to je generalizacija. Ne možeš svoje motive/odgoj/edukaciju/situaciju/itd da prebaciš na ostale. Ako ti je zapadna bomba pobila familiju ili autokrata koji uživa podršku od zapada ukrao tebi stan jer mu se može, ne verujem da bi čak i ti ostao miran i ravnodušan.

Edited by Darko
  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Darko said:

Ako je zapadna bomba pobila familiju

Samo to famozno boNbardovanje (spram ovoga sto ruSSija radi u Ukrajini) je iskljucivo posledica velesrbendskog ludovanja od 1989. do 1999. 

 

Odnosno, da nije bilo srbendisanja i divljanja, od Vukovara , preko Dubrovnika, Sarajeva, Srebrenice, Kosova, hladnjaca.... ne bi bilo ni sankcija ni bombi. Prosto i jednostavno.

23 minutes ago, Darko said:

ili autokrata koji uživa podršku od zapada

Uziva on podrsku i od rusije/kine, a i narod dobri ga mahom vecinski voli, jer mu je dovoljno da ima sta da jede, pije , obuce i da se ogreje. 

Vucic je taman po meri vecinske Srbije, narocito sada kada je putler svojim zlocinima u Ukrajini omogucio da sve maske padnu. 

 

I milosevic je pao pre svega zato sto je izgubio ratove, a ne toliko zbog siromastva ili sankcija. 

 

Edited by FrediB
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

Ne verujem da će se oni promeniti. 

E onda super.

Za jedno 70-ak godina ce svi balkanski donbasani stati pod onu sljivu. Ono sto se ne menja i ne prilagodjava, ide na smetliste istorije. Prirodni zakon. 

Edited by FrediB
Link to comment
Share on other sites

"....nego, pojavili su se labudovi na jezeru, idemo posle rucka da malo prosetamo i da ih pozdravimo, vracaju  se...."

" Ne mogu, dezurna sam, od jutros sam imala 3 zabrane prilaska u slucaju porodicnog nasilja, umorna sam i zgadjena, ljudi su poludeli". 

Citiram ovdashnju sudkinju, 59 godina, uskoro 30 godina sudske prakse na lokalu.

 

Pre  2 dana u  non gradu: mlad covek, 35 godina, udavio je u vodi svoje dete od 2 godine pa se obesio. Centar za socijalni rad je dozvolio, i pored sudske zabrane, da otac vidi dete i eto tragedije. Ko je kriv? 

U ovoj zemlji, u ovoj drzavi, melju ljudsko meso, otsecaju glave, ubijaju svoju decu, roditelje, partnere, obnevideli u neznanju, nemoralu, praznoverju, propagandi marionetskog rezima. 

Ako ja ne mogu mirno da razgovaram sa prijateljima koje imam vise od 50 godina o ratu u Ukrajini a da se ne posvadjamo i posle danima durimo jedni na druge a mi smo obrazovaniji, iskusniji deo ovog drustva e, onda do moga, doslo vreme da se razilazimo.

Svako u svoju rupu i cekaj da ti nebo padne na glavu.

Sta je resenje? 

Status teritorije pod protektoratom, sanitarni kordon na graniccama, par godina da se medjusobno istrebimo, ono sto pretekne u ludnicu jer to vise nece biti covek nego zver i miran Balkan, konacno. 

Konacno da se Milenko P i ja nadjemo na istom, dotle je doslo. 

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Neverovatno koliko malih vučića ima i na ovom forumu. Ako nije po njihovom onda je potop pa udri milicijo, bacaj bombe, ubijaj, izgladnjuj, izoluj sve dok "stoka" ne pocrka.   Da se osvrnem i na onaj komentar da građani Srbije idu na rad u CG, toga ima ali je to neki promil u odnosu na ukupan broj stanovnika u Srbiji. S'druge strane najmanje 30% građana CG je na radu i studijama u Srbiji. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, goldberg said:

Pa to je konzervativizam - cesto u neke pravoslavne crkve u USA idu ljudi koji su poreklom iz istocne i juzne Evrope, a koji ne moraju nuzno biti vernici. Nego je, eto, crkva tu kao mesto okupljanja za ljude koji su otisli iz iste zemlje i govore istim jezikom.

 

Ja pitam o pravoslavnoj crkvi u Srbiji. Ako nacija nije bitna, zasto ima nacionalni predznak u sluzbenom imenu? I zasto je Sv. Sava iznad npr. Jovana Krstitelja?

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, FrediB said:

Samo to famozno boNbardovanje (spram ovoga sto ruSSija radi u Ukrajini) je iskljucivo posledica velesrbendskog ludovanja od 1989. do 1999. 

Nisi me razumeo. Nije mi namera bila da diskutujem opravdanost niti je relevantno u ovom slučaju. Neka je i 100% opravdano, nebi ti bilo svejedno ako ti bomba pobije članove porodice. Sem tašte možda :classic_biggrin:

Primarna poenta je da ne možeš drugima da stavljaš svoje motive. To što neko ne skače ko lud za zapadnu vojnu intervenciju na primer, ne znači da je litijaš i ruski plaćenik. Ako je A ne znači da je B, možda je C ili D. 

 

Quote

Odnosno, da nije bilo srbendisanja i divljanja, od Vukovara , preko Dubrovnika, Sarajeva, Srebrenice, Kosova, hladnjaca.... ne bi bilo ni sankcija ni bombi. Prosto i jednostavno.

Naravno.

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...