Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

8 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Evo ih branitelji. Malo je ovo montaža, tj ubačen je ovaj napred, valjda da ga zezaju što nije bio pozvan, ali ovi ostali su originalni. Svi komplet svakoj čorbi zaprška i stručnjaci za sve teme. Ovi ako ne odbrane Kosovo niko neće:

 

fsfdsfd.jpg

 

 

 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Evo ih branitelji. Malo je ovo montaža, tj ubačen je ovaj napred, valjda da ga zezaju što nije bio pozvan, ali ovi ostali su originalni. Svi komplet svakoj čorbi zaprška i stručnjaci za sve teme. Ovi ako ne odbrane Kosovo niko neće:

 

fsfdsfd.jpg

 

 

Kada sva ta ekipa njuski sa slike (i jos nekih) bude skinuta sa drzavnih jasli te zavrsi na ulici da se sama snalazi, to ce biti prvi korak napred za ovu nesrecnu zemlju. 

Edited by FrediB
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Milenko Puzigaca said:

Evo ih branitelji. Malo je ovo montaža, tj ubačen je ovaj napred, valjda da ga zezaju što nije bio pozvan, ali ovi ostali su originalni. Svi komplet svakoj čorbi zaprška i stručnjaci za sve teme. Ovi ako ne odbrane Kosovo niko neće:

 

fsfdsfd.jpg

 

 

 

Nigde ne mogu da nađem spisak svih tih potpisnika Proglasa. 

 

Link to comment
Share on other sites

Evo ih ovde, ali nije potpun spisak. Verovatno su im se ovi kasnije pridružili:

 

https://standard.rs/2022/09/23/proglas-za-okupljanje-u-odbrani-kosova-i-metohije/

 

Ovde na ovom njihovom sajtu ima još, mada drobe jedno isto u svakom tekstu:

 

https://pokretzaodbranukosovaimetohije.rs/?p=36941

 

Edited by Milenko Puzigaca
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Amigo said:

Ja imam kamen koji sam uzeo u rodnom selu Boba Marlija, koji je tu i sahranjen.

Mnogo mi znaci.

 

 

to je ok - ali ti niko nije tvrdio da je tim kamenom neko gadjao Marlija prije 70 godina (nadam  se) ili da se Marli igrao tim kamenom, a pogotovo ne prije 2000 godina. Tebi je to suvenir koji te podsjeca na neki lijep trenutak, ne relikvija koju ces poturati djeci pod nos i tjerati ih da i njima znaci isto...

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

 

4 hours ago, ters said:

Palma donio u Jagodinu kamen kojim je gadjan Isus Hrist:

 

https://www.021.rs/story/Info/Srbija/319145/FOTO-Palma-doneo-kamen-sa-Golgote-kojim-je-gadjan-Isus-Hrist-kao-i-mosti-iz-Jerusalima-i-Grcke.html

 

znam, znam, ne treba gledati crkvu kroz njega i njegovo odlikovanje, niti kroz ove popove koji ucestvuju u doceku kamena...

Ali ima i nešto dobro u ovome. Ovde na slici kao i obično na tim patrijotskim skupovima, 99% drtina, nekoliko ljigavaca i beskičmenjaka koji bi da se zakače na državnu sisu, i po koji kockastoglavi buzdovan :thumbsup: U njima je budućnost!

 

E, a čujem neku decu, već počeli da se dogovaraju oko kostima za Halloween. Samo da se dosete litijaši i popovi, pa kad krene dreka oko toga... Zli oni hoće da im menjaju tajni superherojski indetitet vrbujući decu da se zabavljaju i smeju. Strahota šta nam rade... :lol_2:

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Prag u Vucicevoj interpretaciji, ukratko - Solc i Makron mu predstavili novi plan za Kosovo. Ukljucuje prijem u UN i druge institucije bez formalnog priznanja Srbije, za Srbiju ekonomska pomoc, ubrzati EU integracije. Onda je kao uzgred pomenuo oni ce u novembru aplicirati za clanstvo u Savetu Evrope.

 

Ako je ovo tacno, fazon je dajte hemijsku i recite gde treba da se potpise.

 

Gradimo neki naftovod do Madjarske, dogovorili se sa Orbanom.

 

Meni je ovde najzanimljivija ta stavka UN i iskreno meni vec godinama, a pogotovo sada u ovoj situaciji rata u Ukrajini nije jasno - zasto je ta stolica u UN bitna? Savet Evrope u ovom trenutku je jedna kontinentalna organizacija mnogo veceg globalnog znacaja od UN. UN je blokiran zbog Rusije i Kine i trenutno samo sluzi za prebrojavanje tackica, bez ikakvog prakticnog efekta.

 

To vidimo i na vlastitom primeru. Bez ikakvih problema i neckanja, "odredjivanja strategije po zivotnim pitanjima" i drugih teskih floskula kojim se razbacuju SNSovci, u trenutku kada je ceo svet mislio da ce Kijev pasti za 3 dana, Zelenski pobeci, proruske snage podrzati okupatore i Ukrajina postati Belorusija 2, uz nemoc celog sveta, Srbija je glasala na onom prvom glasanju u UN za osudu agresije. Nismo bili uzdrzani.

 

Ako ovo potraje, ja sam potpuno uveren da ce se, ako i ne dodje do dezintegracije poput Lige Naroda, i UN nastavi da postoji kao ovaj dinosaurus bez prakticnog znacaja, druge organizacije dobiti veci prakticni znacaj, tako da ta "stolica u UN" koju bi Kosovo dobilo je samo simbolizam.

 

Dalje, sto se tice prakticnog znacaja za ovaj problem, mi smo fakticki odavno pitanje Kosova izmestili iz UN, tako da ni sa te strane ta stolica nije priznanje poraza cak ni u nasoj iscasenoj logici.

 

Jedini problem koji ostaje jeste taj simbolizam i ta prica kojom je punjena glava prostom narodu 10 i kusur godina, jer je agresija na Ukrajinu napravila tektonske poremecaje u medjunarodnim odnosima i onda onaj koji koristi reci poput monolitno, nikada, SRCE i ostale prazne floskule dolazi u problem jer sad treba da objasni kako to zapravo nije bitno (kao sto i nije) i da ne bismo ponovo rado jeli korenje mi moramo ipak da obratimo paznju na to sto se desava u svetu i reagujemo.

 

A to je veliki problem za vlast, jer vlast, kao i prosecan Srbin, mnogo voli status kvo. I oni su to sjajno smislili. Ponavljamo 1244 kao papagaji, Rusija i Kina ce da stave veto zbog svojih interesa, i to ce tako da tera, mi cemo da "radimo" i kad narod shvati da je prevaren mi cemo biti dovoljno daleko. Slicno kao sto i prosecni Srbin resava svoje probleme, neko drugi je kriv i neko drugi ne da, pusti, nema veze, bitno da ne bude gore.

 

E a sad kad takva "politika" radjenja nicega i ispaljivanja ispraznih fraza koje sluze samo da se hipnotise biracko telo kako bi te lobotomirani odrzali sto duze na vlasti jer onaj drugi nece biti ovako cvrst i ovako principijelan kao monolitni JA dolazi na naplatu pre nego sto si planirao i na mnogo drugaciji nacin nego sto si planirao - nema resenja.

 

Da se gleda negde sa strane, ovo krckanje na tihoj vatri bi bas bilo zabavno gledati i da sto duze traje, da se lepo termicki obradi sa svake strane i prosto, kako bih rekao, rastoci.

Edited by McLeod
  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Vucic objasnio da narod zna.

Ima leba, ima nafte, ima gasa, ima autoputeva, ima oruzja, ima penzija ima saso mange.

Bice samo gore i svi ce dumremo al imamo svega vise od Hrvata i ostalih ustasa.

Orban nas spasio 1999 i treba da dobije orden heroja sa Kosara.

Sankcija Rusiji se nece uvoditi osim ako se ne uvedu.

Kosovo nece u UN osim ako ne udje u UN.

Zivela Srbija!

 

  • Like 1
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

Zato i treba sve to da se rastoči sto kaze McLeod, jer sve to nije normalno, ni odozgo ni odozdo. Evo, juče u samousluzi neki čiča, kupio nešto, i na kasi kao komentariše, vidi 1000 dinara, a prazna kesa. I sad kasirka mu kaže, pola u šali pola ozbiljno, pa vi zašto se ne pobunite. A ovaj će, eee, onda će da nas biju :lol_2:

 

Ma čekaj, prvo, koji su to oni. Drugo, ma kako si ti doživeo te godine sa takvim stavom čoveče, i kakav ti je to život onda bio, stalno u nekom strahu, gore nego kuče. I kučići se pobune ako ih neko mnogo gnjavi. To i treba sudariti sa stvarnim svetom, da konačno ili postane normalno, ili ugine.

 

Plus, OK, ovi pojedini su u pravu - veći deo sveta nije evropska civilizacija. Ama u tom većem delu sveta skoro svi isto tako razmišljaju kao taj čiča. U tom delu sveta, skoro svuda su neki kabadahije  koji rade šta hoće, i raja koja ćuti i trpi. I kakav je to uzor onda nekima da se sa time identifikuju. Ma beži bre čoveče. Prvo tvrde da im je ideal slobodarstvo, kosovski junaci koji su slavno izginuli, vojvoda Sinđelić koji se radije roknuo sa određenom količinom Turaka, nego da bude porobljen, i tako dalje, a ovamo si se stisnuo kao miš, pa ne smeš da zucneš, dok se svaka budala iživljava na tebi i piša ti na glavu. Ma ti si bre lud. Ti si šizofreničar :lol_2:

 

Takve i treba silom suočiti sa prošlošću, i naterati ih da se ponašaju normalno, i u skladu sa stvarnom situacijom, u koju su sami sebe doveli, pa neka se deru koliko hoće da je to "pritisak", ali neka se ponašaju normalno. Neka se oleše za vikend zato što moraju da trpe tu golgotu, kao svi, i gotova stvar, šta ima tu  :lol_2:

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Devojka Luke Razića said:

 

Nigde ne mogu da nađem spisak svih tih potpisnika Proglasa. 

 

 

 

E stvarno steta........... ali kad bolje razmislis koliko je uopste vazan neki spisak imena pored jednog beckovica, jeremica, boskica i milosa jovanovica....

i komentara ispod teksta - Srbi smo dok se borimo za Kosovo.

 

Kakve veze ima ko je potpisao, ako su to uradili zbog onih 80 ili vise % nepotpisanih........kako svi da stanu na taj spisak?

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zato i treba sve to da se rastoči sto kaze McLeod, jer sve to nije normalno, ni odozgo ni odozdo. Evo, juče u samousluzi neki čiča, kupio nešto, i na kasi kao komentariše, vidi 1000 dinara, a prazna kesa. I sad kasirka mu kaže, pola u šali pola ozbiljno, pa vi zašto se ne pobunite. A ovaj će, eee, onda će da nas biju [emoji38]_2:
 
Ma čekaj, prvo, koji su to oni. Drugo, ma kako si ti doživeo te godine sa takvim stavom čoveče, i kakav ti je to život onda bio, stalno u nekom strahu, gore nego kuče. I kučići se pobune ako ih neko mnogo gnjavi. To i treba sudariti sa stvarnim svetom, da konačno ili postane normalno, ili ugine.
 
Plus, OK, ovi pojedini su u pravu - veći deo sveta nije evropska civilizacija. Ama u tom većem delu sveta skoro svi isto tako razmišljaju kao taj čiča. U tom delu sveta, skoro svuda su neki kabadahije  koji rade šta hoće, i raja koja ćuti i trpi. I kakav je to uzor onda nekima da se sa time identifikuju. Ma beži bre čoveče. Prvo tvrde da im je ideal slobodarstvo, kosovski junaci koji su slavno izginuli, vojvoda Sinđelić koji se radije roknuo sa određenom količinom Turaka, nego da bude porobljen, i tako dalje, a ovamo si se stisnuo kao miš, pa ne smeš da zucneš, dok se svaka budala iživljava na tebi i piša ti na glavu. Ma ti si bre lud. Ti si šizofreničar [emoji38]_2:
 
Takve i treba silom suočiti sa prošlošću, i naterati ih da se ponašaju normalno, i u skladu sa stvarnom situacijom, u koju su sami sebe doveli, pa neka se deru koliko hoće da je to "pritisak", ali neka se ponašaju normalno. Neka se oleše za vikend zato što moraju da trpe tu golgotu, kao svi, i gotova stvar, šta ima tu  [emoji38]_2:
I u većem delu sveta, koji nije evropska civilizacija, kad te neko ugnjetava, zajebava, otima, oni se pobune. Nešto se desi. Evo npr Iran. Zbog devojke koju je moralna policija uhapsila i koja je zbog batina umrla, digla se kuka i motika. I jeste čiča u pravu, biju ih i ubijaju (ima preko stotinu već ubijenih) ali su oni tamo ipak nastavili da se bune i življi su (čak i ti ubijeni) nego taj čiča koji je preživeo do tih godina kao mahovina...

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...