Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

46 minutes ago, berti said:

Je li se oglasio negde onaj Goran Jevtic?  Kad se samo setim podrske koju je dobijao od kolega, pominjanje medijskog linca, podrske koju je dobio od nekih predstavnika lgbt populacije... Na kraju osudjen na neku bednu kaznu. Nije znao da mu zrtva ima toliko godina...

Najgore je sto ce kada se vlast nekad promeni ova mrcina iz Informera preci na drugu stranu, napravice drugu novinu i niko nece da ga dira. Kao i Marica, Sarapu, Pink... Sve vec vidjeno.

Bukvalno ne znas pricu za Jeftovica. Daleko od toga da nije zasluzio kaznu jer je momak bio maloletan, ali izjednacavati ta dva lika je besramno. Sta je s tobom???

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, DJORDJE said:

Mislim da bi ono rado isli na sastanke u Vasington ili razgovarali tokom poseta Beogradu , ali niko sa njima do sada nije hteo ni da razgovara. Ovi razgovori su pre svega poruka Vucicu, to je barem moje tumacenje.

 

Slažem se u potpunosti. Njih nisu ni shvatali ozbiljno dok su imali iste stavove kao i režim, naročito po pitanju spoljne politike, a čak su i sami sarađivali sa Putlerom, nisu poboljšavali odnose sa susednim YU državama, a nisu se nešto ni istakli u integracijama.

49 minutes ago, Jezebel said:

2. EU treba da "preispita sva sredstva EU za Srbiju u tom svetlu, posebno sve projekte koji se finansiraju u okviru Ekonomskog i investicijskog plana za Zapadni Balkan, kako bi se osiguralo da su svi rashodi EU u potpunosti u skladu sa strateškim ciljevima i interesima EU".

 

Mislim da će ih ovo najviše boleti. Najviše bole udarci po džepu.

Edited by DJ_Vasa
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, erwin said:

Vučićević je već okretao ćurak, ako se neko ne seća, radio je u Pressu za Miškovića i Đilasa. Evo jednog citata njegove kolumne iz Kurira objavljene 2004:

 

https://www.vreme.com/vreme/veciti-vojnik-svake-vlasti/

 

Bilo koja vlast koja bi rehabilitovala Govnicevica, pa i da je zapadnija od Amerike, i vise kosovopriznajuca od Kurtija, treba da bude  oborena, pa makar ih zamenili pobornici Kim Dzong Una. Bukvalno je covek naslov svega najgoreg u prethodnih 10 godina, licno ga mrzim vise od samog Vucica. 

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Devil In My Pants said:

Bukvalno ne znas pricu za Jeftovica. Daleko od toga da nije zasluzio kaznu jer je momak bio maloletan, ali izjednacavati ta dva lika je besramno. Sta je s tobom???

Ma ko izjednacava likove, o cemu pricas? Rec je o sljamu od drzave u kojoj mrcinu silovateljsku intervjuise novinar i prakticno citamo uputstvo za silovanje. I niko ne reaguje od nadleznih organa.

Taj glumac je pomenut jer se digla graja i podrska njemu a bio je kriv. Ispalo je da mu se pakuje nesto jer je bio lgbt pripadnik.

Nema tu izjednacavanja nikakvog, nema veze jedno sa drugim. Samo ukazivanje da je seratorska drzava ovo.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, berti said:

Rec je o sljamu od drzave u kojoj mrcinu silovateljsku intervjuise novinar i prakticno citamo uputstvo za silovanje. I niko ne reaguje od nadleznih organa.

 

Pa ne vredi jer su zakoni takvi kakvi jesu. Bilo je tužbi za uvredu i klevetu, npr. za tekstove tipa Pera Perić je baraba, strani plaćenik, g*vno, ukrao novac, ________________________ (upisati po želji) i slično, pri čemu su kazne smešne, a kodeks novinarske etike vredi samo koliko i papir na kome je napisan. Da je društvo normalno, jednostavno bi prestalo da čita taj đubroid i slične fekalije, pa bi mogli slobodno da stave katanac u bravu. Isto važi i za Pink, Happy i ostale medijske nakaze.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, AgroLaki said:

 

Bilo koja vlast koja bi rehabilitovala Govnicevica, pa i da je zapadnija od Amerike, i vise kosovopriznajuca od Kurtija, treba da bude  oborena, pa makar ih zamenili pobornici Kim Dzong Una. Bukvalno je covek naslov svega najgoreg u prethodnih 10 godina, licno ga mrzim vise od samog Vucica. 

 

Ono nabijanje nogom jucer nije trebalo ostati samo na tome. Trebali su ga uhvatiti i zivog rascerupati. Gnjide poput njega ne zasluzuju nikakve civilizovane metode, samo gazenje dok smece ne crkne. 

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, AgroLaki said:

 

Bilo koja vlast koja bi rehabilitovala Govnicevica, pa i da je zapadnija od Amerike, i vise kosovopriznajuca od Kurtija, treba da bude  oborena, pa makar ih zamenili pobornici Kim Dzong Una. Bukvalno je covek naslov svega najgoreg u prethodnih 10 godina, licno ga mrzim vise od samog Vucica. 

Svakako sve te "tabloide" od kojih se čoveku povraća kad ih vidi treba zabraniti ili slično, ali gori su oni koji se predstavljaju kao civilizovani a u stvari pisu isto sto i ovi, kao "najugledniji list" i slični. Sve je to ološ i svima njima komplet treba zauvek zabraniti da se bave tim poslom. A najgori su oni koji klatare jaja po Parizima i Londonima a tu huškaju, i sa takvima je drug Tita znao kako treba.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Pa ne vredi jer su zakoni takvi kakvi jesu. Bilo je tužbi za uvredu i klevetu, npr. za tekstove tipa Pera Perić je baraba, strani plaćenik, g*vno, ukrao novac, ________________________ (upisati po želji) i slično, pri čemu su kazne smešne, a kodeks novinarske etike vredi samo koliko i papir na kome je napisan. Da je društvo normalno, jednostavno bi prestalo da čita taj đubroid i slične fekalije, pa bi mogli slobodno da stave katanac u bravu. Isto važi i za Pink, Happy i ostale medijske nakaze.

Ja razumem da govnjivih tabloida ima u svim zemljama, da su citani, da ima i tu bljuvotina... Ali, kod nas su bljuvotine podignute na najvisi moguci nivo, bljuvotine su postale sastavni deo funkcionisanja vlasti i njivih udarnih pesnica, a to su mediji. Sada uopste ne bi iznenadilo da silovatelh udje u Zadrugu, Parove i ostala sranja koja propagiraju mediji koji su prakticno drzavni. Moze da udje u ziri nekog idiotskog grandovskog takmicenja, da bude voditelj debilskih kvizova...

Postojali zakoni ili ne, u ovakvoj nedodjiji je to najmanje bitno. Drzava koja je svojom strategijom usadila u svoj narod mazohizam kao glavnu osobinu, nema potrebe da se zamlacuje sa pravljenjem zakona i postovanjen istih.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Devil In My Pants said:

Bukvalno ne znas pricu za Jeftovica. Daleko od toga da nije zasluzio kaznu jer je momak bio maloletan, ali izjednacavati ta dva lika je besramno. Sta je s tobom???

Gorana Jevtica ni u Pozoristu Dusko Radovic nisu nesto podnosili zbog tog njegovog "Ja sam zvezda" nadrndanog stava bez pokrica, a kamoli zbog takvih stvari. Nije ni portir imao da kaze koju dobru za njega.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kronostime said:

Gorana Jevtica ni u Pozoristu Dusko Radovic nisu nesto podnosili zbog tog njegovog "Ja sam zvezda" nadrndanog stava bez pokrica, a kamoli zbog takvih stvari. Nije ni portir imao da kaze koju dobru za njega.

Ziv nisam da znam kako ti znas sta se desava u pozoristu DR?

 

Ma jeste prepotentan i svasta nesto..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Devil In My Pants said:

Ziv nisam da znam kako ti znas sta se desava u pozoristu DR?

 

Ma jeste prepotentan i svasta nesto..

Radio sam im svojevremeno neke stvari oko uvodjenja IT tehnike u mrezu, ozvucenje i scenske efekte, pa sam imao priliku da upoznam individuu.

Vrhunski primerak iskompleksirane netalentovane budaletine. :default_coffee:

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, berti said:

Ja razumem da govnjivih tabloida ima u svim zemljama, da su citani, da ima i tu bljuvotina... Ali, kod nas su bljuvotine podignute na najvisi moguci nivo, bljuvotine su postale sastavni deo funkcionisanja vlasti i njivih udarnih pesnica, a to su mediji. Sada uopste ne bi iznenadilo da silovatelh udje u Zadrugu, Parove i ostala sranja koja propagiraju mediji koji su prakticno drzavni. Moze da udje u ziri nekog idiotskog grandovskog takmicenja, da bude voditelj debilskih kvizova...

Postojali zakoni ili ne, u ovakvoj nedodjiji je to najmanje bitno. Drzava koja je svojom strategijom usadila u svoj narod mazohizam kao glavnu osobinu, nema potrebe da se zamlacuje sa pravljenjem zakona i postovanjen istih.

 

Sve je to tačno, ali ne vidim rešenje. Od zakona nema 'leba jer su takvi kakvi su, a kod đubroida je napravljena simbioza sa privatnim kapitalom - ja tebe podržavam i informišem tebi u korist, a ti mene ne diraš ako reklamiram lopove, manijake, ludake i slično jer ti to čak i zakon ne propisuje. Ja od toga profitiram i dam ti reket, svima dobro. To je način funkcionisanja. Šta god mi mislili o Politici ili RTS-u, kod njih bar nema ovakvih svinjarija u kontinuitetu jer su spolja umiveni.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, fancy said:

U međuvremenu, u Crnoj Gori objasnili kako se to radi:

 

U Podgorici uhapšeno više osumnjičenih za rad za obaveštajnu službu Rusije

 

Znam, znam za topik Crna Gora, al sve se nešto nadam da je to prelazno pa će uskoro i ove da se priča o tome :classic_biggrin:

od kad je rad za strane službe kažnjiv u CG i u Srbiji?

mnogima će onda policija zakucati na vrata, mada i ti iz policije su sumnjivi za saradnju sa stranim službama

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Perkos2 said:

od kad je rad za strane službe kažnjiv u CG i u Srbiji?

mnogima će onda policija zakucati na vrata, mada i ti iz policije su sumnjivi za saradnju sa stranim službama

Pa i treba da rade za strane službe, ali za naše, to je normalno, tako i treba. A ne za te koji rovare po civilizaciji. Takav kukolj koji radi za ove koji rovare po civilizaciji i treba u prdekanu.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Sve je to tačno, ali ne vidim rešenje. Od zakona nema 'leba jer su takvi kakvi su, a kod đubroida je napravljena simbioza sa privatnim kapitalom - ja tebe podržavam i informišem tebi u korist, a ti mene ne diraš ako reklamiram lopove, manijake, ludake i slično jer ti to čak i zakon ne propisuje. Ja od toga profitiram i dam ti reket, svima dobro. To je način funkcionisanja. Šta god mi mislili o Politici ili RTS-u, kod njih bar nema ovakvih svinjarija u kontinuitetu jer su spolja umiveni.

Nema potrebe da se iko vise zamlacuje da ce ovde ikada da bude bolje. Valjda je to jasno najzad. Narod koji ubije svog premijera, narod koji izglasa desetak godina kasnije one koji su slavili to ubistvo je duboko bolestan. Da, bolestan. Nema druge kvalifikacije.

Da li je bilo naznaka da cemo mozda postati normalno drustvo? Ma sta mnogi zamerali 'žutima", secanje na prijem clanova grupe REM kod Tadica, njegova kafa sa Rindekom... Sve je to ulivalo optimizam, ulazak u ravan normalnih. Mozda je sve to bilo simbolicno samo, ali simbolika u ovoj izdrkanoj zemlji mnogo govori. Neko je djusako uz "Orange crush" neki djuskao za docek nove godine uz kalašturu iz Zitoradje, neko se danas infantilno hvali da je poznavao navijacke huligane.

Politika i RTS su uvek bili neki nivo. Politika ni u staroj drzavi nije imala golotinju, Novosti jesu. Rts 2 i Rts 3 su puni sjajnih emisija, dokumentaraca, muzike... Poslednji Mohikanci medijske normalnosti. I to se ugasiti verovatno. 

Zasto grad Nis, čitaj država, hoce da uniste dez festival Nisvil. Pare koje se pominju su manje bitne. Olosu smeta nesto sto je dah optimizma, ulazak, makar na kratko, u ravan normalnosti, smeta im sto tu nema ispiraca mozga, smeta im sto se desava nesto sto se ne uklapa u njihovo kontrolisanje muzickog i umetnickog afiniteta...

A zakoni... Ima tih po kancelarijama pa neka se zanimaju ako nemaju sta drugo da rade. Kad moze preduzece bgd metro da ima preko 50 zaposlenih sa 160000 platom, mogu i ti koji se mlate sa zakonima da nesto rade i zarade platu.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

To što u Politici nema golotinje ne znači da nisu isti kao Informer i slicni, nego su mozda gori, kao sto su gori bili Dragos Kalajic, Brana Crncevic i slicni od nekih random Pere i Mike pred zadrugom. Npr:

 

https://www.politika.rs/scc/clanak/518179/Pogledi/Srbija-mora-biti-zdrava

 

Ovo je njihova stvarna sustina, a ti normalni tekstovi im sluze samo kao maska.

Edited by Milenko Puzigaca
Link to comment
Share on other sites

Maska ili ne, tamo i moze nesto normalno da se procita. Na rts-u moze da se vidi nesto normalno. Teoretski od Politike i rts-a moze da ispadne nesto dobro ako se nesto promeni. Pink, Hepi i ostala govna mogu samo da se zatvore i zabrane. Ako Laguna izbaci dobru knjigu, ne zanima me ko je vlasnik ili ciji kapital stoji iza izdavacke kuce.

Bio je onaj Nacional, pa Kurir, S.Telegraf, Informer. Gamad uvek nadje glasnogovornike, tako ce i ubuduce. Posle 5.oktobra su novi pojurili na Pink, tako ce i buduca vlast, zivi bili pa videli.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

HRT-ov dnevnik počinje u 19, a RTS-ov u 19;30.

Volim da pogledam uvode i prvih par minuta...kao da se dva rata vode u Ukrajini, recimo..

Ali su zato prilično isti kad je domaća politika u pitanju.

Ako je uspeh, to se razvlači ko pita, ako je fail, to se preleti za tren i idemo ispred bakingeske palate uživo, tamo je naš reporter...

Možda tako funcionišu i drugi javni servisi ili kako se već zovu...ja to ne znam.

A ovih dana je aktualna izjava Olivere Kovačević da će RTS "biti slobodan onda kad građani tako budu hteli" (parafraziram možda) da bi se brže bolje nekakav upravni odbor ogradio od takve izjave-naći ćete na netu...

 

Danas piše da članovi odbora nisu potpisali tu izjavu, a predsjednik tvrdi da su jednoglasno u tome....

Pišem da telefona, pa mi se ne da dalje, ali razumete me...

 

Umiveno ne znači dobro.

Edited by Helena
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...