Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

1 hour ago, DJORDJE said:

Ne mora da bude gore, moze isto sranje u novom pakovanju. Gledao sam pre dva dana Jeremica na N1, nije uspeo tokom cele emisije da odgovori na pitanje po cemu se njegove ideje razlikuju od Vucicevih, a dosta je toga rekao, bas kao i Vucic, svaki put kada krene sa pricom o spasavanju Srbije i srBstva.

 

Na pocetku ovog foruma nije bilo forumski korektno pisati da su svi ista gama.Cak i boskic je bio dobra alternativa, o jeremicu i djilasu i da ne govorimo...sada se to, vidim, menja...Zapravo su cudnija ocekivanja da bude neke razlicitosti medju njima.

 

Pa zar je Djindjic ubijen da bi ovde vitlala neka razlicita misljenja i ideologije....Ubijen je da bi srbija dosla do ovoga sada. Da bude postovana neutralna zemlja i da ih sve redom Puki podrzava i obratno da se podrze...

Kakva vlast - takva opozicija i obratno...sve je to pukijevo. Kad pukne puki razvezace im se ljigavi jezici pa ce da postanu naprasni euovci i natovci, zapadnjaci i sve ono sto zamisljaju da je potrebno da se dodvore dalje....Ali nikako zato sto zaista imaju svoju nepromenjivu viziju.

Njihova sasvim nesvesno odradjena vizija, to je da budu veci klovnovi od glavnog klovna....

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DJORDJE said:

Gledao sam pre dva dana Jeremica na N1, nije uspeo tokom cele emisije da odgovori na pitanje po cemu se njegove ideje razlikuju od Vucicevih, a dosta je toga rekao, bas kao i Vucic, svaki put kada krene sa pricom o spasavanju Srbije i srBstva.

Vise puta sam I ovde na forumu napisao da je vrlo cesto izmedju njih jedina razlika sto je jedan na vlasti, a drugi nije. Ostaje nam tanka nada da bi makar unutrasnja organizacija drzave bila demokratskija, sa jacim institucijama, ali kad vidim da Jeremic podrzava Putina I Rusiju (otvorenije I od Vucica), onda iskreno sumnjam u demokratske kapacitete, I  njega I njegove partije. Jednostavno nije normalno zagovarati pluralizam I demokratiju a podrzavati rezim koji ima stoprocentno autokratski karakter.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Eddard said:

Ne, ne pričam ja da ce doći gori, tu se očigledno ne razumemo sve ovo vreme, već da će doći isti, a kad kažem isti, mogu oni da budu možda i malo bolji, ali ne značajno da bi pokrenuli ovo društvo u pravom smeru. Znači, ko god da dođe, neće se stvari ništa bitnije promeniti - dok god se "pool" i njegova shvatanja i očekivanja ne promene. Znam da je to Teufelskreis (začarani krug) i da jedno ne biva bez drugog, tako da mislim da smo obojica u pravu, samo je razlika što ti (još) nisi izgubio nadu u tu promenu, a ja jesam. Iskreno se nadam (za sve vas koji živite tamo) da je tvoj stav ispravniji.

 

Posle prethodnih izbora i ja sam izgubio nadu. Pre svega sam se razočarao u opoziciju, jer od vlasti ništa ni ne očekujem. Ali ipak i dalje gajim neku malu nadu da će onaj ko nekad skloni Vučića (ako ikad) biti bolji... ali s obzirom da je narod u velikom procentu glup (u šta sam se def uverio u ovo vreme korone, a naročito otkad je počeo rat u Ukrajini), pre će biti da si ti u pravu...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, djura.net said:

Vise puta sam I ovde na forumu napisao da je vrlo cesto izmedju njih jedina razlika sto je jedan na vlasti, a drugi nije. Ostaje nam tanka nada da bi makar unutrasnja organizacija drzave bila demokratskija, sa jacim institucijama, ali kad vidim da Jeremic podrzava Putina I Rusiju (otvorenije I od Vucica), onda iskreno sumnjam u demokratske kapacitete, I  njega I njegove partije. Jednostavno nije normalno zagovarati pluralizam I demokratiju a podrzavati rezim koji ima stoprocentno autokratski karakter.

Vrlo prosta stvar.

Ovde ne mozes dobiti vise od nekih 5-6% glasova ako ne:

 

- mlataras o bratskoj Rusiji i caru putinu

- kmecis nad dogadjajima od 25 i vise godina

- koskofilises

- kosmeticaris

- podrzavas ratka mladica, radovana karadzica i ostale ratne zlocince

- kukas na zli NATO i mrsku EU

- podrzavas donbaZku neutralnost

- napusavas okolne nacije (ne samo Hrvate, Bosnjake, ''Milogorce'' i Albance, nego cak i Rumune ko bokan-smokljan)

 

itd. 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Perkos2 said:

Niko nema niti će u skorije vreme od njih imati neku većinu s'kojom bi mogao da sprovede reforme i poštuje zakon. 

 

Zašto nema i ne može da ima, moj perkose? To je pitanje svih pitanja. 

 

2 hours ago, Perkos2 said:

za početak ne bi slušali ove dramoserske predstave svkodnevno a to nije malo, relaksirali bi mozak makar na neko vreme.

 

Ovo jeste tačno. 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Eddard said:

 

Zašto nema i ne može da ima, moj perkose? To je pitanje svih pitanja. 

 

 

Ovo jeste tačno. 

Nema zato što građani Srbije nemaju svoje mišljenje. Ovo što glasa za opoziciji je 90% protiv AV a ne za određeni program neke stranke. Onoh preostalih 10% je pak zadrto i ideološki zaslepljeno da ne vidi ništa sem svoje priče pa im ni vladavina ludaka kao što je AV nije najopasnija, oni se ipak više bore protiv nekih zamišljenih ideoloških protivnika. 

Edited by Perkos2
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Perkos2 said:

bem ti logiku proevropskog i liberalnog tipa sa foruma koji bi da bombom reši problem, i još se pravi da je kao nešto bolji od onih koje bi da pobije😝 

To ako je neko prozapadan i liberalan ne znaci da je otirac za sve i svakoga (pogotovo ne za radikale i slobiste) te takodje ni okretac drugog obraza.

 

 

Edited by FrediB
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Drug Crni said:

Premotavam film unazad..na onaj 5.oktobar.
Osim osecaja nade i ocekivanja,kao mnogo mladji covek,nisam znao sta sve to tacno znaci i treba da bude,ali u jedno(m) sam bio 100% siguran: nikada vise necemo dozvoliti da nam se ponovi ludak poput Milosevica..fast forward u danasnji dan i sebi kazem: E,Crni,kako si bio naivan i kako si pogresio u proceni..
 


 

 

Zašto nam se ponovio Milošević, i zašto je sve isto, samo njega nema?

 

Ova pitanja bih vrlo rado postavila Borisu Tadiću..

 

BT je taj koji se 2007 godine pomirio sa SPS-om.   BT je učestvovao u formiranju SNS-a.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Svakako necu da amnestiram Botu i cenim tvoj pogled na problematiku,ali za mene je kljucni momenat bio Kostunicin legalizam. On je pruzio utociste,zastitu i novu priliku huljama SMradovog rezima..zrtva tog legalizma je pala 12.03.2003.a nas je prekrio mrak..
 

 

Edited by Drug Crni
  • Like 5
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

Ova pitanja bih vrlo rado postavila Borisu Tadiću..

Mozes jos vise da postavis i Drkos Tunici i ostaloj dSS ekipi, oni su pre svega bili ti koji ''nisu hteli da se revansiraju'' i koji su uzivali podrsku SePSe jos u periodu 2004-2007. 

Edited by FrediB
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

Zašto nam se ponovio Milošević, i zašto je sve isto, samo njega nema?

 

Zato što posle tog petog oktobra niko nije išibao i izmamuzao srbende kako nikad nisu mamuzani i šibani, kao platu za sve što su podrzavali od 1989 do 1999 u istom procentu kao sad putlera, pa da se puše. Ali dobro, bar ih je sad drug putin podstakao da konačno pokažu pravo lice.

 

A ovo što ovaj kuka:


Vučić: Pred nama najteži period, teži od onog iz devedesetih

 

Pa kako to da ti "teški periodi" nailaze uvek kad razni "elitni" degenerici umesto da se ponašaju normalno, i rade ono čemu te stvari kao npr država služe, pa razvijaju zemlju, prvo civilizacijski, nemilosrdnjim gaženjem svih anticivilizacijskih elemenata, počevši od ovih koji pogrešno parkiraju i bacaju po ulicama, oni se bave naci-onanizmom, ognji-šitima, kolevkama, nejači, ugroženim srbstvom, "vraćanjem korenima" , "Z-avetima", naci-analnim pitanjima itd. Kako to majku mu imperijalističku?

 

Još ovaj drži nekakve govore u UN koji ne znače ništa i nikoga za njih nije briga, a pomenutih 80% degena iz raznih anketa koji za sebe tvrde da su "građani te zemlje" + ćutolozi (svi zajedno drugačiji slučajnoevropejci) sa kojima ih onda ima preko 90% mu apludiraju, i njemu i svima takvima. Možda ne njima konkretno, ali tome što govore i rade.

 

E pa onda sad kad je njihov idol ćelavi sisoje podigao drugu gvozdenu zavesu, a oni pokazali pravo lice, i kad nije urađeno tog petog oktobra, ko god hoće takve neka nemilosrdno zguzi kako nikad do sada nisu zguženi, jednom zauvek, pesakljivim arhimandritom, obmotanim bodljikavom žicom. To je dobro.

 

50 minutes ago, FrediB said:

To ako je neko prozapadan i liberalan ne znaci da je otirac za sve i svakoga (pogotovo ne za radikale i slobiste) te takodje ni okretac drugog obraza.

 

Lepo je onaj pisao, nego neće da čitaju kad se postavi link:

 

Protiv nekulture ne postoji dobro oružje. Iz jednog prostog razloga: nekulturu je baš briga što je nekulturna. Ne možete ubiti leš.

 

Ali zato može da se takvima stavi žica u njusku da ne riju, i da se dooooooooooobro izmlate kad god zucnu i mrdnu da se ponasaju kako je njima prirodno, jer je to svrha države, da mlati slobodare, i kad se to uradi, neće se ponavljati slobizmi.

  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

On 10/3/2022 at 8:16 AM, ters said:

Cemu onda insistiranje na Svetosavlju i srpskoj pravoslavnoj crkvi? 

 

Pa to je konzervativizam - cesto u neke pravoslavne crkve u USA idu ljudi koji su poreklom iz istocne i juzne Evrope, a koji ne moraju nuzno biti vernici. Nego je, eto, crkva tu kao mesto okupljanja za ljude koji su otisli iz iste zemlje i govore istim jezikom.

 

7 hours ago, djura.net said:

Vise puta sam I ovde na forumu napisao da je vrlo cesto izmedju njih jedina razlika sto je jedan na vlasti, a drugi nije. Ostaje nam tanka nada da bi makar unutrasnja organizacija drzave bila demokratskija, sa jacim institucijama, ali kad vidim da Jeremic podrzava Putina I Rusiju (otvorenije I od Vucica), onda iskreno sumnjam u demokratske kapacitete, I  njega I njegove partije. Jednostavno nije normalno zagovarati pluralizam I demokratiju a podrzavati rezim koji ima stoprocentno autokratski karakter.

 

Mislis nije normalno na recima biti za demokratiju, a biti prijatelj sa raznim nedemokratskim rezimima?

 

Pa to je deo politike mnogih vlada, izmedju ostalog i onih na zapadu. Oni nece reci da gradjani Srbije moraju da imaju izbor kao sto su imali gradjani Grcke kada su zbacili staru vlast i kada su organizovali referendum. Oni ce da kazu kako je Vucic dobar, a zapravo je Vucic neka ublazena verzija diktatora sa svih strana sveta.

 

Na kraju, totalno je nebitno za sta se Jeremic zalaze, dok god ne rusi i ne ukida demokratiju na nacin na koji to cini SNS mafija. Pisao sam vec ranije i ponovicu opet, bolja ona SRS bilo u opoziciji, bilo na vlasti od ove nakazne naprednjacke za-sve-smo-a-zapravo-nismo-ni-za-sta vlasti. SRS sa 25% u opoziciji je bio prirodna posledica demokratije koja je ranije vladala, a koja nije branila ljudima da drugacije misle, govore i delaju (pri cemu su i DS i G17 i DSS itekako bili za saradnju sa svima, dakle nista se tu nije promenilo, niti je Saruman nekakav rusofil i nacionalista u odnosu na Tadica). SRS na vlasti bi doprineo da se ljudi brzo razocaraju u njih i onda bi brzo pali na ispod 10% (govorim o famoznom pomirenju sa SPS).

 

Mislim, ako je vec sve isto, pa nismo morali ni Milosevica da rusimo (pricamo o jucerasnjem danu, jelte?), sta je falilo da sad predsednik bude Marko, a da Mira vladar iz senke? No, izgleda da Milosevic nije odgovarao samo zato sto onaj gornji sloj stanovnistva nije mogao da se izbavi od bede, sad kad je to sredjeno, daj Vucica da vlada dok ne umre (kao sto ce i biti slucaj).

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, goldberg said:

Oni nece reci da gradjani Srbije moraju da imaju izbor kao sto su imali gradjani Grcke kada su zbacili staru vlast i kada su organizovali referendum. 

Grckoj vladi, za razliku od vucica & co. nije data za domaci zadatak tako delikatna i nepopularna stvar kao  resavanje Kosova tj. prestanak kosmeticarenja + konacni otklon od rusije.

A oni, tj. EU i SAD se nadaju da ce vucic ispuniti ta obecanja (mada silno grese, radikal bi pre crkao nego da tako nesto uradi).

 

Edited by FrediB
Link to comment
Share on other sites

Ne, samo im je dat jos delikatniji zadatak da proguraju mere stednje koje su toliko nepopularne da su dovele levicarski PASOK na ivicu opstanka.

 

I kao sto je vecina u EU bila protiv misljenja vecine stanovnistva u Grckoj, tako je i vecina u EU protiv misljenja vecine stanovnistva u Srbiji. Razlika je sto je ovde uvedena diktatura, a u Grckoj ljudi slobodno mogu da glasaju cak i za neonaci stranku jer slobodni izbori i demokratija. Dakle, u Grckoj ima svega na ponudi, od komunista, preko konzervativica, populista, do levicara i neonacista, a ovde postoje samo diktatorova partija, koalicioni partner diktatorove partije, prozapadni obozavaoci diktatora i proruski obozavaoci diktatora.

Edited by goldberg
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, goldberg said:

Ne, samo im je dat jos delikatniji zadatak 

Gresis.

Za srbende, nista nije delikatnije i nepopularnije od resavanja kosmeticarenja i odvajanja od Rusije. 

Isto ni jos neke ''sitnice'' tipa prajdova ne bi mogle da prodju mirno i demokratski, vec samo uz cvrstu ruku. 

30 minutes ago, goldberg said:

Razlika je sto je ovde uvedena diktatura, a u Grckoj

Nijedna zemlja na Balkanu a i u Evropi nema status ''male Rusije'' ko Srbija (Srbija doduse to i jeste).

 

Zato ce Srbija jos dugo i dugo biti tretirana ko los djak (jer i jeste los djak) kome predstoji avgustovski popravni, pa mu organizuju vanrednu nastavu. 😄

30 minutes ago, goldberg said:

Dakle, u Grckoj ima svega na ponudi, od komunista, preko konzervativica, populista, do levicara i neonacista

Da, u Grckoj je toliko do yaya da su je po BDP-u PPP per capita presisale cak i Turska, Hrvatska ili Rumunija. 

Da nemaju more i masu rusevina od pre 2000 i vise godina, bili bi ko Srbija ili BiH bukvalno. 

 

Edited by FrediB
Link to comment
Share on other sites

 

36 minutes ago, goldberg said:

No, izgleda da Milosevic nije odgovarao samo zato sto onaj gornji sloj stanovnistva nije mogao da se izbavi od bede, sad kad je to sredjeno, daj Vucica da vlada dok ne umre (kao sto ce i biti slucaj).

Tačno, baš sam malopre to isto mislio kad su mi rekli da jedni od takvih čak došli do toga da prave bazen na nekoj livadi koju su kupili sa "vikendicom". Zato iako ne mislim da bi to bilo šta rešilo, kad bi se tako nešto desilo, baš bi me bilo briga ako bi neki revolucionari počeli malo da preraspodeljuju. Od mene nemaju šta da uzmu, a ovakvima ko klati koske. Očigledno oni nikad nisu ni hteli da se to tu civilizuje i integriše, nego im je smetao milošević zato što oni nisu mogli da pune dupe. I tako su pijandure kojima u šestoj deceniji, bezmalo sedmoj, uzimaju dozvolu zato što voze pijani. Naravno, čim su mogli, kupili džip :lol_2: Inače su neki qrtchevi "poznati stručnjaci", ama su očigledno uvek bili samo luzeri, kojima je jedino stalo da nabiju u dupe. Pravi gadovi, a to im je tu "elita". Eto zato im se stalno ponavljaju milosevici. I treba.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@FrediBTi bukvalno u svakom svom postu ponavljas isto, evo cekam da mi opet udaris onaj "haha" smajli jer ti i nije cilj da razgovaras nego da "das sebi oduska" na forumu.

 

Jednostavnije bi bilo da sve to sto pises stavis u potpis jer znam sta ces da napises i pre nego sto odgovoris (sto ne bi trebalo da je smisao foruma).

 

To "zazivanje cvrste ruke" je samo posledica nesposonosti da se iole racionalno posmatraju stvari. Jednostavno, neko na forumu prema nekoj pojavi ima ekstremno negativne reakcije, pa hajde onda da se utrkujemo sta bi im radili, samo kad bi mogli.

 

Ja sam za drustvo u kojem bi svako mogao slobodno da izrazi svoje stavove, osim ako ti stavovi nisu poziv za zabranu drugih stavova, za ubijanje, maltretiranje, mucenje, proterivanje i bilo sta slicno. Dakle, slobodan si da izrazis bilo koji stav, ali ne smes da trazis da se suprotan stav zabranjuje ili proteruje. Na kraju krajeva, tako su i uredjena zapadna drustva, pa eto SD u Svedskoj, Meloni u Italiji, raznih desnicara u Izraelu, Francuskoj ili Spaniji. Problem nastaje kad bi neko da namece samo svoje misljenje i protiv toga cu uvek da budem.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, goldberg said:

zazivanje cvrste ruke

Cinjenice su hladne: ova zemlja je uspesno funkcionisala samo u doba Obrenovica (cvrstorukasi) i Tita (isto).

 

Cim se malo pojavljivala ''presveta demokratija'', sa njom su kroz prozor ulazile i muve-zunzare tipa olosa Pasica, kralja-lopine Aleksandra Karadjordjevica i njegovih idiota-ministara ili ovih gubara od 1990-danas.

2 minutes ago, goldberg said:

Ja sam za drustvo u kojem bi svako mogao slobodno da izrazi svoje stavove, osim ako ti stavovi nisu poziv za zabranu drugih stavova, za ubijanje, maltretiranje, mucenje, proterivanje i bilo sta slicno. Dakle, slobodan si da izrazis bilo koji stav, ali ne smes da trazis da se suprotan stav zabranjuje ili proteruje. Na kraju krajeva, tako su i uredjena zapadna drustva, pa eto SD u Svedskoj, Meloni u Italiji, raznih desnicara u Izraelu, Francuskoj ili Spaniji. Problem nastaje kad bi neko da namece samo svoje misljenje i protiv toga cu uvek da budem.

Sa tom filozofijom, u Nemackoj 1933. se pojavio jedan hitler, a ovde milosevici, kostunice, tadici, jeremici, vucici i slicne spodobe. 

To je ta Ahilova peta demokratije i jedna od njenih najvecih falinki. 

Link to comment
Share on other sites

Svaka ti cast kada si Hitlera uporedio sa ovim ostalima!

 

Izmedju ostalog, Hitler je ukinuo tu istu demokratiju, Milosevic i Vucic su je prihvatili, ali su je izvrnuli ruglu, dok su ostali vladali po demokratskim nacelima. I to je sustina, ako neko ima drugacije misljenje od tvog i drugacije ideje, on moze da dodje na vlast, ali ne sme da zabranjuje proteste ili da gusi glasove koji kritikuju.

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, goldberg said:

Svaka ti cast kada si Hitlera uporedio sa ovim ostalima

Spomenuo sam hitlera jer je doticni dosao na vlast demokratskim putem, preko izbora na kojima su sve ideologije bile dozvoljene, umesto da se jos tada jasno znalo sta se sme a sta ne sme. 

Edited by FrediB
Link to comment
Share on other sites

Tako je, zato je jedan SSSR ideal jer takakv neko ne moze da se izglasa - izbora tu i nema.

 

Hitler je na vlast dosao jer je ukinuo demokratiju. Osnovao je smedjokosuljase, zatvarao politicare iz SPD i KPD, organizovao lazne izbore na kojima je samo on mogao da pobedi - drugim recima, Hitler nije vladao tako sto je stalno pobedjivao na slobodnim izborima, nego zato sto demokratije nije ni bilo.

 

Onda kada se svi nadjemo u paralelnom univerzumu u kojem Vuk Jeremic ima nameru da ukine izbore i mogucnost da to sprovede jer ima 125 poslanika i svu vlast uz sebe, onda cu se sloziti da je Jeremic isti kao raznorazni diktatori i wannabe diktatori. Do tada, on ima prava da kaze sta god zeli, a ti mozes ili ne moras da glasas za njega - tako je prosto i tako je i bilo do 2012. godine.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, goldberg said:

Tako je, zato je jedan SSSR ideal 

Nije i ne podmeci.

1 minute ago, goldberg said:

Hitler je na vlast dosao jer je ukinuo demokratiju. Osnovao je smedjokosuljase, zatvarao politicare iz SPD i KPD, organizovao lazne izbore na kojima je samo on mogao da pobedi - drugim recima, Hitler nije vladao tako sto je stalno pobedjivao na slobodnim izborima, nego zato sto demokratije nije ni bilo.

To je uradio NAKON dolaska na vlast, na koju je dosao famoznim ubacivanjem papirica u kutiju koje ti tako volis. 

1 minute ago, goldberg said:

onda cu se sloziti da je Jeremic isti kao raznorazni diktatori i wannabe diktatori

Isti je ko vucic po pitanju sedenja na 10002 stolice, kosmeticarenja i rusokolonasenja. 

 

Odnosno, meni nije toliko bitno da li je neko autokrata ili demokrata, vise delim politicare na prozapadne i antizapadne. Kraj price.

Link to comment
Share on other sites

Jeste, idealan ti je SSSR jer tu nema nacionalizma, religije, desnicarenja i svega ostalog sto ne volis toliko da zazivas zatvaranje onih koji gaje simpatije prema slicnim idejama. Tu se Hitler ne moze pojaviti, dakle takvo drustvo je uspesno.

 

Pa super, dakle i razni prozapadni diktatori koji su se surovo obracunavali sa svojim stanovnistvom su izgleda u redu? Na primer, Saudijska Arabija je izgleda idealno mesto za zivot, tamo vladaju prozapadni seici, sad sto ne dozvoljavaju i slobode kakve su na zapadu nije bitno jer su saveznici USA.

 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, goldberg said:

razni prozapadni diktatori 

Nesto poput ''mrskog komunoustase'' Tita (samo bez pogubne i lose komunisticke ekonomije) koji je znao kako se postupa sa SPC-FSB, islamskim fanaticima, katolibanima, ravnozemljasima, nacosima i uopste svim tim anticivilizacijskim elementima koje je drzao po misjim rupama i kanalizacionim cevima, plus oterao je i  famozni CCCP 1948. u tri lepe, sto niko drugi ne bi ni hteo ni smeo.

 

Takodje je i uveo latinicu, emancipovao zene, legalizovao abortus, uveo SFRJ u CERN i u predvorje NATO-a fakticki itd. sto niko ne bi uradio u nekom  demokraCkom sistemu. 

Edited by FrediB
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...