Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

5 minutes ago, Don Juan said:

Kinesko-Vijetnamski rat je započeo u Zrenjaninu.

 

Šalu na stranu, tužno je da se u 21.veku radnici tretiraju kao robovi i to na teritoriji Srbije.

 

pa ako se ovako ponasaju prema radnicima ovde, ko zna kako je u tamo nekoj kineskoj vukojebini ?  A cudimo se odkud je kineska roba tako jeftina...

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Doc Holiday said:

 

Ne mogu zaista da poverujem u ovo sto sam upravo procitao. Ja generalno imam pesimistican stav o stanju u nasem drustvu i drzavi. Kao i o narodu i mogucnostima za promene, ali ovo je probilo i ono najnize dno koje sam ocekivao. Da u Srbiji fakticki postoji koncentracioni logor i da postoje ljudi koji tu rade kao obezbedjenje sto je eufemizan za cuvare... 

 

Jednom recju katastrofa. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, urosg3 said:

načelno je u pitanju društveno politička organizacija SSRNJ. Ideološke komisije u nadležnim komitetima SKJ jesu imale jak uticaj, ali formalno je u pitanju SSRNJ

 

Da, kadrovska rešenja su usaglašavana u SSRN, barem krajem sedamdesetih i tokom osamdesetih, ali se znalo ko ima presudan uticaj i što je zanimljivo, znam mnoge koji su imanovani u SSRN ili dobili saglasnost, ali ne znam nikog da je isključen iz SSRN kad zasere.

🙂

 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Jurgen said:

 

Ne mogu zaista da poverujem u ovo sto sam upravo procitao. Ja generalno imam pesimistican stav o stanju u nasem drustvu i drzavi. Kao i o narodu i mogucnostima za promene, ali ovo je probilo i ono najnize dno koje sam ocekivao. Da u Srbiji fakticki postoji koncentracioni logor i da postoje ljudi koji tu rade kao obezbedjenje sto je eufemizan za cuvare... 

 

Jednom recju katastrofa. 

Sad će Vučić da preduzme mere u policiji i da zaštiti poštenog stranog investitora od nesavesnih pojedinica koji narušavaju ugled kompanije i napadaju predsednika Vučića i porodicu po nalogu tajkunskih medija i Đilasa i Šolaka.
Krajnje je vreme da neko zaštiti strane investitore!

p.s.
kako mi ide? 🙂

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, urosg3 said:

Sad će Vučić da preduzme mere u policiji i da zaštiti poštenog stranog investitora od nesavesnih pojedinica koji narušavaju ugled kompanije i napadaju predsednika Vučića i porodicu po nalogu tajkunskih medija i Đilasa i Šolaka.
Krajnje je vreme da neko zaštiti strane investitore!

p.s.
kako mi ide? 🙂

 

Medalja-zasluge-za-narod_slika_O_7881431

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Don Juan said:

Pa recimo da je zajedničko čedo Italijana i Nemaca, s tim da su Italijani imali nešto jači uticaj. Samo mala ispravka, nije italijanski kralj bio šef države, nego je neki italijanski vojvoda bio proglašen za Kralja Hrvatske, inače rođak italijanskog kralja. Ipak treba napomenuti da je to imenovanje bilo samo formalno, pošto ne postoji nikakav dokaz da se ikada mešao u bilo šta  u NDH.

Imas pravo, rodjak Vitoria Emanuela je formalno bio na celu drzave, a ne da se nije mesao, nego nikada nije ni posetio istu. Nemci nisu imali previse interesovanja za taj deo sveta sve dok Britanci nisu iskrcali svoje trupe u Grcku. Nemacki plan je prvo bio da se taj deo Jugoslavije preda Madjarskoj na upravljanje, sto su Madjari odbili, tek nakon toga su poceli da razmatraju Musolinijevu opciju pod imenom NDH, samo sto su oni zeleli da na celu drzave bude Macek, koji je to isto odbio. Ustaski pokret je bio sve do 41ve gotovo iskljucibo  finansiran i organizovan od strane Italije, Musolini i Pavelic su se sastajali vise puta pre rata, Italija je spremala ustanak na podruciju Jugoslavije jos 30tih godina, itd.

Odosmo previse daleko u istoriju.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Perkos2 said:

Nije to slučaj samo u ovoj fabrici, ima toga širom Srbije ali nema valjda dovoljno ovih aktivista da pokriju sve kritične tačke.

 

 

Generalno ni sami Kineski radnici koji rade za njihove gradjevinske kompanije u Srbiji nemaju bolje uslove od ovih nesrećnih Vijetnamaca ...

Bio sam u jednom njihovom kampu,uslovi za život tamo su užasni ...

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, DJ_Vasa said:

Mislim da je Marković imao sasvim dobru viziju i da je uprkos tome što je počeo kao komunista shvatio da je ta ideologija propala, ali kao što kažeš, nije bilo sluha za njega. Koliko mi se čini, dosta se slažemo.

On jeste imao odlicnu viziju , ali je dosao na vlast kada je sve vec bilo gotovo. Privreda je do te mere propala da je zemlja bila na ivici ekonomskog kolapsa, a proces raspada je vec uveliko poceo. Cak i da je dosao na celo SIV-a 80te vrlo je uptino da li bi mogao da spase tqaj brod koji tone jos od kraja 60tih , kada je napustena privredna reforma.

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Amigo said:

Nidje veze. Cuj nisu vidjeli njegovu velicinu :classic_laugh: pa da je nisu vidjeli ne bi ga zvali. Eto sto tebe ne pozovu, koji ih toliko volis :classic_biggrin:

 

Jesi li to u Frojd fazi :roflmao:

Pa sad je novo vreme i ne mora nigde da se ide. Moze se biti fizički bilo gde, a ipak biti na nekom drugom mestu. Kome se ne sviđa neka se žali upravi vodovoda. Zatim, nikoga ja ne volim, ama koga to treba da gledam, i na koga da se ugledam, ako ne one koji stalno napreduju i menjaju se na bolje? 

 

Pričam jednom doktoru medicinskih nauka (doktorirao, i on profesor) kako nije toliki problem što postoji masa bolesnika koji bacaju pored kontejnera nego što nema dovoljno čistaca, i pričam mu o onom tekstu sa BBC "Singapur nije toliko čist grad koliko je čišćen" i kako u Singapuru ima 1 čistac na 100 stanovnika, znaci u gradu od oko 5 miliona stanovnika ima više od 50,000 čistaca, a on će na to "zašto čitas o Singapuru, što ne čitas o ovome ovde". Gledam, gledam, ne znam šta da kažem na tu fascinantnu ludost. Osim da sa takvima ne želim da imam ništa.

 

Poenta je, pa u koga treba da gledam? U neke tamo palančane koji čuče u močvari, i ne vide nista izvan njihove žabokrecine, kod kojih je običaj i prihvatljivo, poželjno čak, da kažu kako nešto neće više raditi, na primer stavku 14 (pričanje o ljudima, nekad ogovaranje, nekad "ti ovo, ti ono, aaa uuuu" ) , a onda posle tri minuta rade suprotno? Evo sad ću. 

 

Mada nisu jedini. Eno ga i elitni palanački naucnik, doktor brka bradić, po 72634-ti put u poslednjih 10 godina drnda istu pricu o istih 5, 6 lica - izdajnika i stranih plaćenika. Sipa vatru iz nozdrva - "ovaj ovo rek'o, onaj ono rek'o, onaj rek'o ovo, ovaj rek'o ono" i za to palanačko ogovaranje sisa pare iz budžeta. To mu je valjda naucni rad. Valjda se zato toliko i upinje da se tu nista ne promeni, da bi i dalje mogao da muze. Isto kao pomenuta elitna lica.

 

Onaj se oduševljavao kad je otišao u USA kako su tu morali da koriste štap i kanap, a tamo se za izradu scenografije koristi hangar velicine avionskog, sa svim mogućim alatima i materijalom, samo kažes šta ti treba, ne pitaju koliko košta. A kad je video da tamo kad ulože svoje pare, očekuju rezultat, a ne umEtnost (kao što su takvi navikli, da prave umEtnost plaćenu iz državnog budžeta, pa ako propadne "projekat" , koga zabole, u tom njihovom,svetu to su ničije pare) podvio rep, pa je onda bilo ono "tih dana mu se u glavi desio neki kvar, priča o politici, za nacionalnu stvar... za Koševo, za Vratnik, Maltu, za čitav svijet, Gigo Bosnić puni sad kalibar 155...". A isto i za ostale važi. I nisam nikakav frojdista, nego samo kažem da su i njih možda nekad seksualno zlostavljali, kao ono slobu slobodu u Dejtonu, kad su mu pocepali bulju na suvo, pa su zato postali takvi.

 

Je li, a zasto nema ama baš ni jedan privrednik da drnda o tim stvarima kao ovi sisatelji i ostali umEtnici? Ni nekim privrednicima ništa naročito tu ne fali, ama ljudi ćute i rade pos'o. A ovi sisatelji usta oljuštise, i tastatura vise komada izlizaše, decenijama pokušavajuci sve da ubede kako je mek bolji nego tvrd. Mislim dušek. Zasto samo sisatelji usta pogana ne zatvaraju? Ja znam.

 

Zato što su ranije imali odlican uređaj kojim su rešavali problem ovih koji vole da opanjkavaju bolje od sebe, samo da bi zadrzali svoje sisateljske parazitske privilegije, ali se iz nekog razloga taj uređaj vise ne koristi.

 

Evo ga uređaj:

 

zacepivisebre.jpg

 

Edited by Milenko Puzigaca
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Accuphase said:

Link za YouTube ima li ?

 

https://www.youtube.com/channel/UCPbL8lQFhATiqMW7dP_riqA/featured

 

Na ovom kanalu imaju sve epizode sto su dosad izasle. Inace prilicno bizaran sadrzaj ima kanal. Preostale videe ne vrijedi gledati, a komentare nikako ne citati.

 

2 hours ago, Crni Bombarder said:

Ja se nekako bojim sta cu tamo naci,pa me strah da pocnem da gledam. Mada mi jedan dobar drugar rece da je "prvih nekoliko epizoda korektna prica"..toliko je on stigao da odgleda. Jel ti pratis?

 

Meni djeluje ok. Doduse nisam historicar po zanimanju niti sam se nekad previse udubljivao oko te paratvorevine tako ne mora znaciti da sam u pravu. U dosadasnjim epizodama se nisu posvecivali toliko samom genocidu i nacinima ubijanja. U jednoj epizodi su prikazivane slike iz logora (i onog djecijeg izmedju ostalog) pa je to bilo prilicno stravicno ali to mi nije bilo nikakvo novo saznanje pa da se sokiram. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, urosg3 said:

Sad će Vučić da preduzme mere u policiji i da zaštiti poštenog stranog investitora od nesavesnih pojedinica koji narušavaju ugled kompanije i napadaju predsednika Vučića i porodicu po nalogu tajkunskih medija i Đilasa i Šolaka.
Krajnje je vreme da neko zaštiti strane investitore!

p.s.
kako mi ide? 🙂

Razvaljuješ, kao da su uspehom pohodio "kva-kve-đong" kurs u prc!

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Div said:

 

Da, kadrovska rešenja su usaglašavana u SSRN, barem krajem sedamdesetih i tokom osamdesetih, ali se znalo ko ima presudan uticaj i što je zanimljivo, znam mnoge koji su imanovani u SSRN ili dobili saglasnost, ali ne znam nikog da je isključen iz SSRN kad zasere.

🙂

 

Čudi te da u zemlji gde su pre 20 godina krljali hladnjače sa leševima svojih građana u jezera gde im se drugi građani brčkaju????

Ja ne znam koga išta više od Srbije može nešto da iznenadi...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to Vox Populi - Vox Dei
  • Eddard pinned this topic
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...