Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

39 minutes ago, tomas.hokenberi said:

Pa oni "laju" na Vucica samo zato sto nije dovoljno dobar Putin. Nije jos pokrenuo rat na KiM.

Ово је једини могући сценарио који би смирио ситуацију. Па ко претера тај добија све. То сам рекао и тамо на теми о КиМ. 

 

Није то моја лична жеља да се тако решава сукоб, али су околности такве јер са једне стране имамо непопустљиве Србе са друге стране непопустњиве Албанце са Косова и са таквима нема дијалога. 

 

Млате празну сламу са тим дијалогом више од деценију а свима је јасно да од дијалога међу нама са оваквим ставовима и вољом каква је и са наше и њихове стране нема ништа. Лудост је помислити да буде дијалога на такав начин.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, dzoneee said:

Ово је једини могући сценарио који би смирио ситуацију. Па ко претера тај добија све. То сам рекао и тамо на теми о КиМ. 

 

AV možda jeste blesav, ali nije toliko glup. Ako bi samo pokušao nešto, Uncle Sam bi ga ekspresno mlatnuo po njušci. Zna on vrlo dobro kako su završili Milošević, Husein, Gadafi i slični.

Link to comment
Share on other sites

Čovek je sve ono što govori i čini, ne samo ono što nam je simpatično da uzmemo u obzir, a da na ostalo možemo da žmurimo. Ili bi bar tako trebalo da bude. Zbog toga smatram da sportista kao takav nije neodvojiv od svog ponašanja izvan sporta. Odnosno, ne možeš da budeš govno ali uspešan sportista, pa da kažemo: a govno si, ali doneo si neke medalje tamo nekad pa nema veze... Dok onaj što nije "doneo medalje", e njemu možemo da sudimo kao ljudskom šljamu. Pa ne ide to baš tako.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Chaos Is Me said:

Ono što meni ipak ostavlja tračak optimizma je činjenica da je u jednom momentu, ako su ta istraživanja tačna, većina našeg društva, ovakvog kakvo je, želelo u EU. Ako se ne varam, taj procenat je u jednom momentu bio blizu 70%. Srbin je govedo, primitivac i šta sve ne, ali kao i svako - navija za pobednike. A trenutni pobednici su radikali i njihov diskurs. Ne zaboravimo da je Srbin bio najveći monarhista pa najveći komunista pa najveći turbo-pravoslavac, sve ovo ponekad i u okviru iste generacije. Prilagodiće se Srbenda pobedničkom narativu. Mi kao društvo nižemo poraz za porazom još od ubistva ZĐ, tu je zlo pokazalo svoje zube kao u nekom filmu epske fantastike a društvo je pokleklo pomislivši da je zlo prejako, a onda je ono metastaziralo hraneći se strahom društva. Ovo nije holivudski blokbaster u kome se na banalan način pojavljuje spasilac, to je proces i vrlo moguće da će ovde zlo uvek prevladati ali ovi protsti pokazuju da će borbe ipak biti iako je već moglo da se zaključi da će zlo pobediti bez borbe, "službenim rezultatom". Siguran sam da će sledeći protest, ako vremenske prilike budu iole ok, biti najmasovniji do sada. Gledam po sebi i po svojim prijateljima koji nisu baš zainteresovani za politiku. Ranijih godina bismo odustali, gde da se cimamo po pljuščini, ovoga puta niko nije ni pomišljao da ne izađe na ulicu makar sekire padale. To nije veliki korak, ali jeste korak napred. 

 

toeto, sto se mene tice.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Chaos Is Me said:

Gledam po sebi i po svojim prijateljima koji nisu baš zainteresovani za politiku. Ranijih godina bismo odustali, gde da se cimamo po pljuščini, ovoga puta niko nije ni pomišljao da ne izađe na ulicu makar sekire padale. To nije veliki korak, ali jeste korak napred. 

 

Ćale mi je samo saopštio da on i nekoliko njegovih drugara (60+) idu na protest. Inače nismo ni pričali o tome, niti sam očekivao išta, jer je prethodnih godina jasno naglasio 'nikad više', niti ga je zanimalo išta što ima veze sa politikom. 

 

Subota im je svima bio prvi izlazak na neki protest od 5-og Oktobra, i energija kojom su zračili je meni lično dovoljan razlog za optimizam, jer znam da nisu jedini. Bude se ljudi iz apatije polako ali sigurno.

Edited by fillam
  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Redstar0356 said:

A zasto nazivate nekog govnetom i tim pogrdnim imenima zbog politicke opcije koju je izabrao?  Malo je degutantno spylustati se na taj nivo.

 

govno i gnjida je svako ko se ponasa kao tomasevic; on je samo izabrao da to iskaze na podrzavanju autokrate zbog daljeg zgrtanja para, kojih mu inace ne fali, u trenutku koji je bitan za autokratu.

 

govno & gnjida. gnjida & govno.

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Redstar0356 said:

A zasto nazivate nekog govnetom i tim pogrdnim imenima zbog politicke opcije koju je izabrao?  Malo je degutantno spylustati se na taj nivo.

 

Nazivao sam ga tako i pre nego što je zvanično izabrao političku opciju. Odavno je on napravio svoje životne izbore.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Redstar0356 said:

A zasto nazivate nekog govnetom i tim pogrdnim imenima zbog politicke opcije koju je izabrao?  Malo je degutantno spylustati se na taj nivo.

 

U pravu si, to su preblagi izrazi za nekog ko podržava trenutni režim kako bi strpao još kapitala u svoju guzicu. Mogao bi Chaos da smisli neki prikladniji naziv za Tomaševića i njemu slične, on ima talenta za to. 

 

Ima nekih kod kojih su obrisi karaktera (neko bi rekao i srž) bili jasni još tokom sportske karijere, kao kod njega, dok je drugima ipak trebalo malo više vremena da se razotkriju (Tipsarević). Ali to uvek na kraju ispliva na površinu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, DameTime said:

Čovek je sve ono što govori i čini, ne samo ono što nam je simpatično da uzmemo u obzir, a da na ostalo možemo da žmurimo. Ili bi bar tako trebalo da bude. Zbog toga smatram da sportista kao takav nije neodvojiv od svog ponašanja izvan sporta. Odnosno, ne možeš da budeš govno ali uspešan sportista, pa da kažemo: a govno si, ali doneo si neke medalje tamo nekad pa nema veze... Dok onaj što nije "doneo medalje", e njemu možemo da sudimo kao ljudskom šljamu. Pa ne ide to baš tako.


Poenta je, barem u mom shvatanju ove tematike, da ne treba suditi ni onom koji je doneo medalje a ni onome koji nije. Jer je on sportista i jer je totalno nebitno kakav je covek ako se govori o sportu. Da li je covek sve sto kaze, misli, radi itd. itd. - moguce, zvuci mi logicno i bez da sam filozof ili psihoanaliticar, okej - ali je poenta da je sportista upravo to sto on osvoji voleli ga ili ne. Ekstremni primeri uvek postoje, ako neki ubija, siluje, maltretira zivotinje je naravno prva asocijacija osoba ali u vecini slucaja je to ipak sportski uspeh. Kakav je covek bio Maradona? Covek je Bog u Napulju, ali je od varanja zene, drogiranja pa do pucanja na novinare puskom presao ceo krug pakla u samo nekoliko godina. Bole ljude kurac tamo da je on verovatno lud lik - obozavaju ga jer im je doneo titule i mnogi bi dole verovatno i levu ruku dali za njega.

 

Mnogi veliki sportisti su velika govna na prvi pogled - Rudy Fernandez je najsveziji primer, ponasanje za odstrel. Ali isto kao sto mi mozemo pljunuti njemu samo pod prozor tako moze i jedan Kotur (inace covek koji je robijao zbog falsifikovanih papira motora u Makedoniji - cisto da se opet vidi cija usta ovo sire) moze samo pljunuti pod prozor igracu koji je dva puta izabran u prvu petorku Evrolige u vreme kada je to zaista zaista bilo tesko.


Mene uopste ne zanima taj cirkus preterano (jer nista drugo taj upis nije), ali mi je jadno da se preko medija govori o nekome da saigraci nisu hteli da izlaze sa njim, da su ga kulirali itd. I sve da je tacno, elementarno vaspitanje ne dozvoljava tako nesto siriti preko medija. Ja to ne bih radio ni kod najgoreg moguceg sljama iz kraja, tako se ne jednostavno normalni ljudi ne ponasaju. To mi je kljucna poenta. Rijaliti - najprimitivniji rijaliti i gadjanje najnizih strasti. A na drugoj strani se zalis na upravo to. E to je to sto po meni ne ide. 

Budite iskreni prema sebi pa postavite sebi pitanje da li je ovo sto je uradio Kotur - na taj nacin - u redu. Meni nije. Ako nekima jeste, takodje okej. Nije smak sveta. Jednostavno drugacija percepcija. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Problem sa licnim greskama Nije poenta u tome da je za njegovu sportsku karijeru nebitno to kakav je čovek. Poenta je da postoji nešto što je iznad sporta - a to su ljudskost i neke osnovne ljudske vrednosti. Koja je razlika između sportista koja su obojica šljam, par medalja? A ovo što je Kotur napisao služi samo kao neka vrsta ilustracije i pokazatelj da Tomaševićevo ponašanje danas nije došlo tek tako. 

Link to comment
Share on other sites

ma ne slazem se. nije u redu da se pravimo blesavi.

 

pravicu se blesav kada dejan tomasevic ne ugrozava druge svojim bogacenjem.

 

ko ga jebe, slabo je ovo koturevic izbacio, treba jos pikanterija za fleku od coveka.

 

a ako se neko prepoznaje u tome ili ga poznaje, sta da mu radim.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, DameTime said:

@Problem sa licnim greskama Nije poenta u tome da je za njegovu sportsku karijeru nebitno to kakav je čovek. Poenta je da postoji nešto što je iznad sporta - a to su ljudskost i neke osnovne ljudske vrednosti. Koja je razlika između sportista koja su obojica šljam, par medalja? A ovo što je Kotur napisao služi samo kao neka vrsta ilustracije i pokazatelj da Tomaševićevo ponašanje danas nije došlo tek tako. 


A koja je ljudskost zajebati drzavu za porez kada smo kod Kotura, ako mu je to vec toliko vazno?  😄 Ovo naravno pitam pola u sali ali pola i ozbiljno 😄 
Ako je to poenta onda je on prvi koji treba da lupi glavom o zid.

Ne pada mi na pamet da sam neki advokat Tomasevica, cak mi je antipatican, ali je zanimljivo kako lako Srbadija namirise krv zbog jednog facebook upisa. 
Rekoh, elementarno se ne slazemo ali sa moje strane i nemas vrhe raspravljati dalje jer savrseno razumem na sta aludiras, jednostavno se ne slazemo.

pozdrav.

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Redstar0356 said:

A zasto nazivate nekog govnetom i tim pogrdnim imenima zbog politicke opcije koju je izabrao?  Malo je degutantno spylustati se na taj nivo.

Izbor političke opcije i, još više, razlog za izbor političke opcije govore dosta o nečijem karakteru i vrednostima koje predstavlja.

 

Gnjida/govno/štagod je samo ilustrativan opis tog karaktera. Meni ne bi bilo ništa lakše ni lepše ako bi me iz nekog razloga neko opisao kao "jako loš čovek" umesto "gnjida". Cenim da se ni D.T. ne potresa mnogo oko izbora reči na ovoj temi.

 

A što se tiče spuštanja na neki nivo, izbor da li ćemo nekoga uvrediti epitetom ili opisom u rukavicama govori samo o našem temperamentu i tome koliko nam je stalo do teme. Okej, i utiska koji želimo da ostavimo na druge.

 

Nismo deca, pa prema tome možemo svesno i da biramo težinu reči koju ćemo upotrebiti.

Edited by Smrtokapa
Link to comment
Share on other sites

Eto namirisali smo krv, pa ćemo da izgrizemo sirotog Tomaševića, sa 7 reprezentativnih medalja. Koje btw nije sam ni "doneo", ako ćemo već da budemo iskreni do kraja. Još će on da ispadne žrtva jer je neko o njemu izrekao mišljenje direktno i otvoreno. 

@Problem sa licnim greskama Zanima me i po čemu to Tomašević zaslužuje blaži rečnik i neko obraćanje u rukavicama od AV na primer.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:

Ako ovo pitas ozbiljno mislim da treba pre svega pljuvati Jokica koji mu je isao na inauguraciju nego Tomasevica. 😄

Jokića i treba pljuvati zbog toga i mislim da je onomad i ispljuvan. Da li u adekvatnoj količini, stvar je oko koje se može raspravljati.

 

Razlika: iako je Jokić napravio pogrešan izbor, on ipak ne gradi svoju sadašnju karijeru na unesrećavanju drugih ljudi (izuzev navijača Lejkersa).

Edited by Smrtokapa
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:

@DameTime - Ako ovo pitas ozbiljno mislim da treba pre svega pljuvati Jokica koji mu je isao na inauguraciju nego Tomasevica. 😄 
Oko mnogo toga se jednostavno ne slazemo. Ali rekoh, sasvim okej. Mislim da je Koturovic savrseno docekao svojih 5min. do sledeceg gostovanja na Balkan Infu 😄 

 

Pa pljuvali smo i Jokića, koliko se sećam. I za inauguraciju i za onaj predsednikov "spisak podrške" na kom se našao. S tim sa Jokić za sada ne pokazuje tendenciju da gradi političku karijeru tako što će se slizati sa vlasti, on je blaža verzija Djokovića. Njegovi sigurno imaju neke dilove, on će da ima par gafova i to je to od njega. Tomašević je druga priča.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...