Jump to content

Eurocup 2021/22


propolis

Recommended Posts

Danas se igra zaostali mec 7. kola Valencia - Bursa.

 

Mec 9. kola izmedju Morabanc Andorre i Slaska je odlozen zbog velikog broja slucajeva korone kod gostiju. Videcemo da li ce jos neki mecevi biti odlozeni (Buducnost - Bursa se takodje najverovatnije nece igrati).

Link to comment
Share on other sites

Da li ce se igrati ostali mecevi?

 

Malo neozbiljno ovo EL i EC vode, ako se otprilike zna situacija u klubovima, zna se i da li imaju ili ne raspolozivih 8 igraca za neki mec ili nemaju.

 

Na primer, Crvena zvezda nema 8 igraca za mec protiv Reala, to se odlozi, a mec protiv Zalgirisa i dalje stoji da ce se igrati.

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, goldberg said:

Da li ce se igrati ostali mecevi?

 

Malo neozbiljno ovo EL i EC vode, ako se otprilike zna situacija u klubovima, zna se i da li imaju ili ne raspolozivih 8 igraca za neki mec ili nemaju.

 

Na primer, Crvena zvezda nema 8 igraca za mec protiv Reala, to se odlozi, a mec protiv Zalgirisa i dalje stoji da ce se igrati.

 

Mora da se igra sve sto moze posto jednostavno ne znam kako i kada ce nadoknaditi i ovo sto je do sada odlozeno posto je raspored i ovako zgusnut, a ti isti timovi koji su morali da odloze utakmice u EK/EL sigurno su odlozili i utakmice u domacim takmicenjima u to vreme.

Link to comment
Share on other sites

Stici ce sve. Ukoliko ovaj omicron bude takav da ko ga prelezi ne moze opet da se zarazi onda ce se stici sve. 

48 minutes ago, goldberg said:

Da li ce se igrati ostali mecevi?

 

Malo neozbiljno ovo EL i EC vode, ako se otprilike zna situacija u klubovima, zna se i da li imaju ili ne raspolozivih 8 igraca za neki mec ili nemaju.

 

Na primer, Crvena zvezda nema 8 igraca za mec protiv Reala, to se odlozi, a mec protiv Zalgirisa i dalje stoji da ce se igrati.

Pa vama bi trebalo da je bolje tako,sto su skoro svi sada prelezali virus. Mislim bolje skoro svi. Nego da idu dvoje po dvoje periodicno.

 

To isto mislim i za nas.

Edited by Nemam_ti_kad
Link to comment
Share on other sites

U pravu ste obojica, naravno, ali sam ja mislio na objave na sajtu - sta ih kosta da otkazu meceve za koje znaju da se nece igrati umesto da cekaju poslednji dan?

 

Na primer, ja se spremam da ispratim neke meceve EC (ABA ekipa kao i Virtusa, Valencije i Joventuta) a ne znam da li ce se igrati ili ne jer i mec za koji znam da se nece igrati (u Kaunasu) i dalje nije odlozen na njihovom sajtu.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Nemam_ti_kad said:

Da li je EL/EK smanjio dane karantina. Kod nas je karantin smanjen na 7 dana ukoliko nema simptoma. Mislim da su EL i EK u stalnoj komunikaciji sa klubovima, da "tjeraju" klubove na svakodnevna testiranja, kako bi sto prije nakupili 8 igraca ua odigravanje meceva. 

 

Jeste smanjeno, za vakcinisane igrace sa 14 na 7 dana, za nevakcinisane sa 14 na 10 dana.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Borca said:

 

 

 

Meni ove reklame apsolutno nisu jasne - da li je ikada neki marketing strucnjak radio analizu koliko su te reklame zapazene? Ja bih rekao da apsolutno nisu, evo ja ne mogu da se setim ni jedne sa Zvezdinih utakmica ali mogu onih na "ogradama" pored terena. 

 

I jos nesto, jbt, tehnika je toliko napredovala, zar moraju nalepnice? Ne moze neka projekcija? 

Link to comment
Share on other sites

Ni meni nije jasno koji je marketing da mora ovakva neka naljepnica. Kao da nema drugih nacina za zakup prostora. Nisam siguran da je u EK i EL dozvoljeno nista slicno,osim onih centralnih, zajednickih trenutno ne mogu da budem siguran

Edited by Nemam_ti_kad
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nemam_ti_kad said:

Ni meni nije jasno koji je marketing da mora ovakva neka naljepnica. Kao da nema drugih nacina za zakup prostora. Nisam siguran da je u EK i EL dozvoljeno nista slicno,osim onih centralnih, zajednickih trenutno ne mogu da budem siguran

Recimo meni je super onaj cepelin koji leti u pauzama, zaboravio sam sada koji klub to fura, mislim da nije samo jedan... 

Link to comment
Share on other sites

Virtus ove sezone bas nema srece sa povredama - Mannion, Teodosic, Abass i Hervey (jos i Udoh koga su zamenili).

 

Kako god, EC se nastavlja, a trenutno ekipa Hamburg Towersa unistava osakaceni Turk Telekom koji igra bez Harrisona i Pereza. U grupi A se jos igra derbi izmedju ekipa Joventuta i Lokomotive.

 

U grupi B Virtus ce i oslabljen verovatno lagano dobiti ekipu Bourga, Buducnost je favorit u mecu protiv Burse, a Valencia ide na tesko gostovanje ekipi Ulma.

Link to comment
Share on other sites

Zavrseno je (dobro, jos uvek nije, ali Joventut ima ubedljivo vodjstvo u ovom trenutku) krnje 9. kolo EuroCupa. Nakon polovine regularnog dela takmicenja situacija je sledeca:

 

Grupa A: Lietkabelis je ostvario vaznu pobedu protiv Metropolitansa iako su igrali bez Orelika i Gagica. Partizan je lagano savladao oslabljeni Trento (koji je i punom sastavu najlosija ekipa EC), dok Lokomotiva nastavlja da se blamira, onakav budzet za plate igraca, a tako igrati bez duse - trenutno je 94:66 za Joventut.

 

Kako god, Joventut i Partizan su se izdvojili sa skorom od 7-2, nakon toga idu Lokomotiva sa 6-3, pa Andorra sa 5-3, Turk Telekom ima 5-4, tri ekipe su izjednacene sa skorom od 4-5 (Hamburg Towers, Lietkabelis i Metropolitans) dok Slasku i Trentu ostaju samo mizerne sanse u borbi za 8. mesto. Dakle, ovde se vec znaju ucesnici 1/8 finala, ostaje da se vidi da li ce Joventut, Lokomotiva ili Partizan biti na prvom mestu na kraju i kako ce se raspodeliti preostalih pet ekipa u grupi.

 

Grupa B: Odigrana su 3 meca, ali kakva tri meca - favoriti po stanju na tabeli su prikazali da imaju ogromnih problema i nekako su iscupali pobede na samom kraju. Bursaspor je dosao sa samo 5 igraca + petorica domacih koji su tu jer su domaci igraci i vodili su veci deo meca, ali onda su jednostavno prestali da igraju, domacin je nekako stigao prednost i do tada los DJ Seeley je poentirao uz faul 4 sekunde do kraja za pobedu. Valencia je gubila rezultatom 42:27 na poluvremenu, imali su bednih 3/30 za 3 u jednom trenutku (da su nogom sutirali...), ali na kraju su ipak na kvalitet uspeli da preokrenu. Virtus se mucio i mucio i mucio, ali su i oni dosli do vazne pobede.

 

Na tabeli vodi Buducnost sa skorom 7-2, Valencia, Virtus i Gran Canaria imaju po 6 pobeda (sa tim da GC ima mec manje) i te cetiri ekipe ce se boriti za sam vrh tabele. Ostalih sest ekipa su slicnog kvaliteta i tu ce nijanse presuditi, a to se vidi i po tome sto je razlika izmedju Venezije na petom mestu i Bourga na poslednjem samo 2 pobede.

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Budućnost isprašena u Morači od Ulma 20 razlike. Videh da nema Rida, ne znam jel još neko falio, ali ovi ih natrpaše. Valensija dobila u gostima Promiteas, u toj grupi je baš gužva pri vrhu, i mislim da niko neće proći ispod 4/5 poraza, što otvara gotovo sigurno domaćinstvo do finala verovatno Partizanu, ili Huventudu..

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...