Jump to content

Eurocup 2021/22


propolis

Recommended Posts

2 zicera promašiše za pobedu. Doduše možda bi Rid lepio Miloša na kraju, kao da je cenio da će omašiti i da ne napravi faul.

Komentatoru su svi dobri. 😄 Haos, kakav lik.

Popović i Vajli enerdži busteri, pre svega Popović, bukvalno je preusmerio tok meča.
Micov nezainteresovan.
Kobs i Rid odlični.
Atić samo 3 izgubljene, a činilo se kao da je 10 izgubio. Baš je nesiguran i brzoplet.

Link to comment
Share on other sites

Već danima trubim da Budućnost može biti veoma konkurenta za titulu u ABA ligi. I oni se dižu kao ekipa. Njima je večeras recimo pored Popa Atic odbrambeno iskočio i čini mi se da će on uspjeti da podigne igru na nivo kvalitetnog roll playera na nivo iznad Mege ili Igokee. Nesto sto je Kure bio u Zvezdi a i u Budućnosti je.Jos ako se Micov digne na svoj nivo od prošle godine... Kobs pola čovek pola poludistanca. Dzile obožava ove underdog uloge. Zanimljiva utakmica i čestitam im.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ja od letos smaram ljude koliki mi je smor što je KKP tanak na 1&5, a na primeru Budućnosti vidimo koliko dobro imati to kao glavnu osovinu. Pokidali su ih Kobs i Rid, mada je Virtusu baš falio Simpson, koji im je jako brzo postao ključni visoki igrač.

 

In other news, gledam Valensija - GC, gosti ih za sada rutiniraju, mada ima puno da se igra. Valensija posebno u problemu pod košem, Tobija nema, a Dubljević u očajnoj formi.

Edited by realno *w
  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Izvukosmo ovo. Kakva energija, nemam rijeci za borbu koja je pokazana. Micov nazalost fali da ovo bude bas ekipa da se pokoljemo sa svima. Pop kad bi u kontinuitetu ovu igru pokazivao, dje bi mu kraj bio. Sve u svemu, hvala momcima za nezaboravnu noc.

Послато са M2007J20CG помоћу Тапатока

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Moze ovo takmicenje da bude i zgodno za pracenje, pogotovo za one ljubitelje kosarke koji vise naginju neizvesnosti nego kvalitetu.

 

Grupa A: Derbi grupe odigran je u Beogradu. Joventut je lagano vodio kada se mec igrao nizim intezitetom, ali trener kao da nije umeo da odgovori ili da prepozna naglu promenu inteziteta u poslednjoj cetvrtini. Gosti su mec izgubili kad su dozvolili Partizanu da se energijom spusti na posed razlike, to majstorcine tipa KP resavaju lagano. Ne znam sta su hteli u poslednjem napadu, Puntera nisu imali sanse da sacuvaju. Radi se o igracu koji sutira 19/21 za 2 u EC, protiv toga nema odbrane. Protiv kamenjara Ribasa itekako ima.

 

Turk Telekom je lagano slavio protiv Slaska koji je odnekud iskocio i ugurao sa u ULEB takmicenja. Za tim iz Poljske kao stranac igra Turcin Kerem Kanter protiv tima iz Turske, a tu su i Justice i Ramljak. Trento nastavlja da se blamira i ako ovako nastave nista od TOP 8 grupe za njih. Lagano ih je preslisao Lietkabelis uz jos jednu maestralnu partiju Kalaitzakisa. Lokomotiva rutinski protiv Metropolitansa, Motley sabija za sada, videcemo kako ce Partizan da odgovori jer oni bas i nemaju kvalitetnu klasicnu peticu u sastavu.

 

Grupa B: Pocinjem sa debaklom Promitheasa u Francuskoj. Ne secam se kad je Bourg nekog razbio sa ovolikom razlikom, 30 je bilo. Taj isti Bourg je inace izgubio od Cedevite na svom terenu. Kad smo vec kod Cedevite, pre ce Srbija u EU nego da dodje sezona u kojoj oni nece sastaviti nebulozu od sastava - vidim ubio ih Hayes jer im je centarska linija uzasna i jer mora biti mesta za igracine tipa Scuke i Dimeca. Ovaj tim bi sa nekim centrom tipa Mathiang, nekim visokim koji ima sut tipa Daltonom umesto Carmichaela i domaceg veselog dvojca mozda nesto i uradio ove sezone, ovako slaba vajda.

 

Nisam mogao da verujem da je Ulm dobio Veneciju nakon -23. Ogroman kiks gostiju koji bi trebalo da se bore za vrh tabele svoje grupe. Sta tek reci za Valenciu osim da fali bas dosta igraca. Na kraju Buducnost, rezultatski to izgleda fenomenalno sa 8 - 1 sa 6/9 meceva u "Moraci", ali nece ovaj tim jos dugo - Cobbs i Reed uz solidan doprinos Jagodic Kuridze, Wiley - a, Popovica i Atica dobise mocni Virtus, ali to ne moze da zamaskira pojavu Micova koji izgleda kao rekreativac na terenu, samo dvojicu igraca koji umeju nesto sa loptom i zaista kratku klupu uz katastrofalan sut za tri poena. Pozitivno je da Dzikic uci iz svojih gresaka - on je mec protiv Crvene zvezde izgubio jer je pokusao da da sansu svima pa je ubacivao rekreativca Barovica i drzao Nikolica i Drobnjaka predugo na terenu. Sad je spustio petorku, odigrao sa 3 igraca pod kosem (MJK, Wiley, Reed), trazio najbolju petorku. Opet, ovu ekipu vuce Cobbs, a on ne moze stalno da izmislja poene i igra 30 minuta. 

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

Nema se sto reci posle pobjede nad Virtusom. Neocekivano ali zasluzeno do poslednje kapi znoja. Rudarili smo citav mec i to je dobra osnova za sve. Kao protiv Valensije. Ne uzivamo previse u ljepoti ali pruzamo se samo onoliko koliko smo teski. Bude ponekad i lijepe igre. Imamo vertikalu za to. Ovo je generalno mnogo poena i iznenadjenje je jos vece kada se Virtus dobije na ovoliko koseva. Zato je veceras pored nosioca prelomila i dobra igra epizodista. Bas dobra. Pogotovo odbrana. Ali mislim da ne smijemo dozvoliti ovoliko koseva tj trebamo teziti tome .

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Odgledao sam utakmicu na telefonu pa možda nisam lepo video, samo jednom je pušten usporeni snimak te situacije. Na +5 za Budućnost je sviran faul Atiću pri šutu Belinelija za 3 poena, na reputaciju Italijana.

Ja bih tu svirao kontra faul jer je Belineli svesno i sa namerom raširio noge u doskoku kako bi inicirao kontakt sa Atićem.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, odupri se ludilu said:

Dobar ti je telefon a I očinjivid....bas kao sto si opisao. U suštini Atic je kasnio i samo je fingirao pokušaj blokade i protrčao kraj rasirenog Belinelija. Možda kontakta nije ni bilo 

Nije bilo kontakta. Mada sada je ne bitno. 

 

Ono sto me je sinoc iznenadilo narocito imajuci u vidu kvalitet spoljne linije Virtusa je igra Popovica i Drobnjaka. Ili su nas slabo skautirali ili igraci nisu poslusali staff u potpunosti

 

Edit: prije svega obojica su imala po 5 asista sto je fenomenalno

Edited by Nemam_ti_kad
Link to comment
Share on other sites

Kako je lepo gledati ekipu koja ume da igra odlican pik end rol, Kobs-Reed su bas top kombinacija.

Budućnost poslednje 2 nedelje igra odlično i velika razlika u odnosu na početak sezone.

 

Virtus je pokazao da ima vrhunski ofanzivni talenat,ali titule osvaja odbrana na kojoj ce oni morati još mnogo da rade. 

 

 

Edit,Atic ozbiljan ubod pravi hustle player.

 

Edited by propolis
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Odavno ovako nisam izgorio zbog utakmice. Pocevsi od one trojice amatera sa pistaljkom koji su sve uradili da se zapitam da li iko nadgleda sudjenje u EK. Jebali su nam majku ali ne mogu njih da istaknem vise od nasih igraca koji su sve uradili da izgledaju kao ekipa bez mrve karaktera. Sve je nocas u igri bilo lose, skoro sve. Povrede Rida i Z.Nikolica, Zoki nije igra u drugom, izgubljenje lopte, ocajni procenti, smusena igra, i opet smo izgubili dobijen mec. Pa nek ide sve ...pih

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Nemam_ti_kad said:

I jos nesto...ova utakmica mi je definitivno otvorila oci i pokazala da ovogodisnja Buducnost, na moju zalost, karakterno nije spremna da se upusti u tucu sa blizancima. Kvalitativno sam znao vec. 

Gledah zadnju cetvrtinu, zapalo mi za oko 2+1 Vata pred kraj, bili su cisti koraci. Pomerio je obe noge i sa prvog dosaona drugi obruc :))

Rekao sam da vam fali jedan kec sa Kobsom, koji nije sposban da sve ovo izgura sam..Drobnjak nema nivo da igra vise od 10min..Taj deo slagalice vam fali.

 

Sta je sa Dacom?

Link to comment
Share on other sites

Ne vidim ja da nije bilo karaktera nego vam fale bar još dva igrača,jedan spolja i jedna četvorka plus se Rid  povredio na početku, a sa Ridom bi ih pobedili 100 posto.

Venecija je baš tvrda ekipa i godinama igraju tvrdu košarku i uspeli su da izoluju Kobsa večeras. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Devil In My Pants said:

Gledah zadnju cetvrtinu, zapalo mi za oko 2+1 Vata pred kraj, bili su cisti koraci. Pomerio je obe noge i sa prvog dosaona drugi obruc :))

Rekao sam da vam fali jedan kec sa Kobsom, koji nije sposban da sve ovo izgura sam..Drobnjak nema nivo da igra vise od 10min..Taj deo slagalice vam fali.

 

Sta je sa Dacom?

Ne mogu da opisem koliko su sudije puta poklonile situacije domacinu. Cudi me Dzile da nije napravio neku frku ,mislim da nema trenera koji ne bi to uradio. Ali ajde, da ne jedem govna i pored toga , nasi su iskljucivi krivci. Toliko pogresnih odluka, toliko prodatih situacija kada se protivnik nudi...toliko izgubljenih lopti....vidi znamo svi da Drobnjak nema taj nivo...ali to je tako kako je. I pored toga ovo se moralo dobiti. Dačo? Nista, sve isto. Nema kosarke ako na to mislis, nema treninga ...hoce li ih biti i kad...pojma nemam

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Buducnost dosta oslabljena a utakmica je sve vreme bila visokog intenziteta. Presudile bukvalno dve lopte.

Karma je malo pomogla Aticu da ubaci one lopate, ali to nije bilo odrzivo. Falio je taman Rid da se teziste malo prebaci ispod kosa.

Ima Buducnost dosta mesa, prava je Dziletovska ekipa. Ali ne moze se sa ovako losim suterima nositi sa jakim ekipama pa tako ni BG blizancima.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...