Jump to content


gggggggg

Recommended Posts

4 hours ago, Chaos Is Me said:

Mislim da su Sunsi zainteresovani za KD najviše iz dva razloga:

- ne misle da je Ayton igrač za max

- CP3 je jako star i ukoliko ne urade nešto u narednih godinu, dve, njima se šampionski prozor zatvara jer takvog pleja neće naći

 

 

Kako ce prodati Ejtona ako je ovo tacno:

 

The Nets reportedly aren't interested in restricted free agent center Deandre Ayton for a sign-and-trade from Phoenix because of the CBA bylaws, and they'd be instantly hard-capped at the luxury tax "apron."

And it's not just because of the 23-year-old big man's skill set.

The CBA has a rule called "base-year compensation," which reduces a player’s outgoing salary to be worth half of their new starting salary.

Ayton is coming off his four-year rookie deal, and a max offer for him would start at about $31 million. If he signs a max deal with a team who traded for him, his outgoing salary value on the Suns' side would count for half that amount he’ll earn in the first season of his new contract.

As for the apron, any team who could get Ayton in a sign-and-trade can't surpass the 2022-23 season’s luxury tax threshold set at $150.26 million in salary immediately after or anytime following the trade.

That's why there has been much speculation about a three- or four-team trade

Link to comment
Share on other sites

Kad je nomad Durant dolazio sa ravnozemljasem u Bruklin, nije ni mogao da sanja

da ce mu biti dovedeni Kari i Simons, sto je vise nego fer i mnogo vise nego sto moze da ocekuje Jokic npr.

 

 

Edited by KfJ
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, freethrow said:

Ljudi užasno potcenjuju faktor "traženja trejda". To, po meni, a verovatno i po GMovima skida jedno 20-30% vrednosti igraču, u odnosu na statistiku i sve. Player empowerment je dvosjekli mač takoreći.

 

ja verujem da ovi tvoji zaista pitaju za duranta, ne da bi ga obavezno doveli, vec kontekstualno, kako kazes 

 

what if durant ode u mavse ili clippers ili sunse? chess game n shit 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Milos 3.14 said:

Luka je plejmeker ,vestbrik nije.

Pleja ne  čine samo asistencije. Promena ritma setovanje akcija, organizacija i sprovođenje plana igre su za Vestbrika misaona imenica, on ide pun gas uvek, a valjalo bi npr.protiv GSW malo usporiti ... Za njega je jedan Drejmond doktor košarke, plejmekinga iako ima mnogo manje asista karijerno, u proseku itd.

Luka je čovek tim, vestbrik nije

Krcaju po 15s u napadu, ali i tu ima gradacija nije isto kad vestbrik krca 15s, kad to radi Harden i kad to radi Luka

Tako je 

 

Sva je suština u ovome.

 

4 hours ago, Darko said:

 

Ne, ali mislim da bar treba malo da se priupitaš da li ti je poređenje na mestu, ili da li si mogla bolje da se izraziš. Miloš ti je baš lepo objasnio glavnu razliku između njih dvoje i zašto Luka NIKAD neće postati novi Westbrook u igračkom smislu, i zašto Luku ljudi neće nikad gledati kao pukog punjača statistike kao Westbrook-a, čak iako nikad ne osvoji trofej. Naravno da bi mu nedostatak prstena poljuljao percepciju mnogih u njegov legacy, ali ni blizu nivoa koliko kod Westbrook-a. Da si rekla da ako Luka ne osvoji prsten biće sigurno novi Lillard pa hajde to donekle ima smisla, ali da bude novi Westbrook ... niđe veze.

 

Nemate ti i Miloš šta meni da objašnjavate jer to nije moja evaluativna izjava već samo pretpostavka kako narativ (tuđ) može da izgleda. Tako da obratite se lepo, ako do toga dođe, onima koji budu pričali te stvari. A ja imam poznanika koji i sad to tvrde te između ostalog i zbog toga vidim da se takav narativ može formirati. 

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, uini said:

 

ja verujem da ovi tvoji zaista pitaju za duranta, ne da bi ga obavezno doveli, vec kontekstualno, kako kazes 

 

what if durant ode u mavse ili clippers ili sunse? chess game n shit 

 

Ekipe u kojima bih voleo da vidim KDja sledeće sezone:

  1. Majami sa Butlerom i Herrrrrom
  2. CHicago sa celom postojećom ekipom
  3. Bruklin u kojem su svi normalni, vakcinisani, prisutni, posvećeni basketu i zdravi.
  4. Phoenix sa Bookerom, Aytonom, Camovima, CP3
  5. Dallas sa Lukom, Dinwiddiejem (koji je meni strava igrač)
  6. Clippersi sa Paulom Đorđom, Kawhijem i ostalim rudarima
  7. Boston, ali nije realno da zadrže i Tejtuma i Browna

 

Link to comment
Share on other sites

BTW Nash ima najnormalniju i najracionalniju moguću reakciju na celu ovu priču.

 

Spoiler

I've been tryna call
I've been on my own for long enough
Maybe you can show me how to love, maybe
I'm going through withdrawals
You don't even have to do too much
You can turn me on with just a touch, baby

...
I can't see clearly when you're gone

I said, ooh, I'm blinded by the lights
No, I can't sleep until I feel your touch
I said, ooh, I'm drowning in the night

 

Link to comment
Share on other sites

Nema nikakvih bombi već treći dan. Da nema trejda Durenta, ovo bi bilo ubedljivo najdosadniji free agency period otkad ja pratim NBA. Mislim da su neki i dedlajni bili interesantniji.

 

Ubedljivo najbolju smatram 2019. godinu.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dracarys said:

Čim se još uvek nisu dogovorili Ejton i Finićani, znači ide sutra potpisivanje maksimalnog ugovora sa drugom ekipom.

 

izgleda da nema nista od duranta u phoenixu, netsi planiraju da ovo razvlace do trening kampa. vreme je da se jones ako ima imalo mozga posveti svom restricted free agentu i da ispregovaraju razuman ugovor, nesto tipa 25 miliona po sezoni, na 4 ili 5 godina. 

 

ako aytona daju za kikiriki necemo ni uci u playoff naredne sezone s centarskom linijom saric, biyombo, landale.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...