Jump to content


gggggggg

Recommended Posts

Ma da ne vrtimo ponovo istu priču, na kraju, pogotovo posle ove titule, zaista ne verujem da je ni Stefu, a čak ni Kleju i Drejmondu bitnije osvajanje još titula sa KDjem (ili nekim drugim superstarom koji često menja obdaništa, mada je KD tu najveći) nego ostavljanje spursolikog legacyja i podučavanja Wiggsa, Kuminge, Wisemana. Jednostavno nema nikakve logike, nisu to igrači kojima je potrebna neka dodatna validacija u vidu još neke titule ili ne znam čega. Klej se vratio, Drejmond treštokuje preko medija i osvaja titule, Stef je najbolji igrač lige u poslednjih 10 godina, Kerr je najbolji trener miljama ispred sledećeg, FO može da radi šta hoće, podigli su cenu gomili igrača i zaista ne vidim presiju jurenja KDja ili Batlera ili koga već. Verujem da i većina GSW navijača slično razmišlja. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Mislim da su Sunsi zainteresovani za KD najviše iz dva razloga:

- ne misle da je Ayton igrač za max

- CP3 je jako star i ukoliko ne urade nešto u narednih godinu, dve, njima se šampionski prozor zatvara jer takvog pleja neće naći

 

Za Dubse tu nema neke logike. Oni imaju svog superstara, svog drugog i trećeg i četvrtog i petog igrača. Tačno je da su ljudi dosta pod uticaje recency bias pa se sad malo i Wiggins precenjuje (da ne kažem Poole), a činjenica je da je bog i otac u GSW Steph Curry i da ako on nije na svemirskom nivou, ne donose ti titulu nikakvi Wigginsi i Pooleovi. Kao što neko reče, Dubsi ne samo da imaju šampionsku sadašnjost nego i lepu perspektivu i nema potrebe da to kvare. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Darko said:

Nisam jedini btw. A ako ti misliš da je to adekvatno poređenje, ja tu ne mogu da ti pomognem. 

 

Pa šta ako nisi jedini, da li to treba možda da promeni moju percepciju jer ti imaš više istomišljenika ovde? Daj, molim te.

1 hour ago, Milos 3.14 said:

Naravno da će da se okrene narativ vezano za Luku ako bude imao konkurentne timove i ne osvoji ništa.

Narativ oko Luke i očekivanja od njega su kao od Lebrona sa početka karijere, ako u narednih 4-5 godina ne uradi ništa ili za 3 godine ode u Boston kod Tejtuma promeniće se narativ što je i normalno.

 

Pa takoe. 🙂 

 

1 hour ago, Milos 3.14 said:

Sa druge strane niko nikad neće pljuvati njegovu igru na način na koji se hejtuje Ras iz tog razloga je Ras/Luka loše poređenje vezano za narativ.

Recimo Rasa možeš da porediš sa Melom koji nije mogao da nađe ugovor ni za minimalac dok se Dame nije smilovao i dok on nije shvatio koja mu je uloga. Vestbrik je u toj poziciji sad, mora da skopča da on trenutno u ligi može da bude samo neki energy guy za 15-20 minuta sa klupe. 

Obojica su superstar igrači , nabijači statistike i totalno beskorisni za svoj tim kao 1.-2.opcija.  Jedino što je Melo bar lep( košarkaški) za gledanje.

 

Neko može da smatra da je to sličan narativ jer su obojica plejmejkeri koji su čovek-tim, gnjave loptu po 15s u napadu, krcaju TD itd. Meni je isto Luka draži (dosta sam promenila mišljenje o njemu) ali stojim iza toga da će ga pojedini možda porediti sa Vestbrukom. Da li će to biti ispravno ili ne (neće) nije uopšte tema.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, delgado said:

Cuveni rant na Harrisona Barnesa, nikad mu nece biti oprosteno sto je King dosao na kakav nacin do 3. titule! 😄  

 

 

Jos covek sad posteno sluzi kaznu u Sakramentu, ali ljudi ga i dalje smaraju. 

  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

Verovatno ste pricali, ali ne mogu da nadjem, pa cisto ako neka dobra dusa moze ukratko da mi objasni gde je logika Minesote u dovodjenju Gobera posto meni to izgleda kao najretardiraniji high profile trejd u poslednjih tipa pet godina?

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, NikadProtivKaline said:

kazu ljudi KAT na 4

 

I dalje je retardirano. Vidim neku logiku u tome da je ovaj bolji u piku, DLo bi mogao da dobije vise prostora zbog toga, ali ovo umesto da im da spejsing ce pre da im ga oduzme.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, DameTime said:


. 🙂 

 

 

Neko može da smatra da je to sličan narativ jer su obojica plejmejkeri koji su čovek-tim, gnjave loptu po 15s u napadu, krcaju TD itd. Meni je isto Luka draži (dosta sam promenila mišljenje o njemu) ali stojim iza toga da će ga pojedini možda porediti sa Vestbrukom. Da li će to biti ispravno ili ne (neće) nije uopšte tema.

Luka je plejmeker ,vestbrik nije.

Pleja ne  čine samo asistencije. Promena ritma setovanje akcija, organizacija i sprovođenje plana igre su za Vestbrika misaona imenica, on ide pun gas uvek, a valjalo bi npr.protiv GSW malo usporiti ... Za njega je jedan Drejmond doktor košarke, plejmekinga iako ima mnogo manje asista karijerno, u proseku itd.

Luka je čovek tim, vestbrik nije

Krcaju po 15s u napadu, ali i tu ima gradacija nije isto kad vestbrik krca 15s, kad to radi Harden i kad to radi Luka

9 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Razlika izmedju Luke i RW-a je sto je prvi kosarkaski genijalac koji i pored svog carinjenja lopte ekipu cini boljom dok je drugi klasican maloumnik vanzemaljskih fizikalija i atleticizma koji je uvijek bio stetocina. 

Tako je 

Edited by Milos 3.14
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, McLeod said:

Verovatno ste pricali, ali ne mogu da nadjem, pa cisto ako neka dobra dusa moze ukratko da mi objasni gde je logika Minesote u dovodjenju Gobera posto meni to izgleda kao najretardiraniji high profile trejd u poslednjih tipa pet godina?

 

Niko nije uspeo da pronikne u neku logiku Minesote u tom trejdu, bar ne da ja znam.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Inace i narativ oko Luke nema sta da se menja.

 

On ni jedne sezone nije bio blizu prvih 5 favorita za titulu nesto slicno Lebronu u CLE u onom prvom mandatu. 

 

Cak ni u jednom seriji u kojoj je ispao nije bio ni ravnopravan kamoli favorit...

 

Lebronu se sve secira od odlaska u  Majami jer je do dana dananjeg pre svake sezone bio jedan od glavnih favorita. Mozda nije one prve sezone u Lakersima i to je to.

 

Svuda okuplja po par super starova oko sebe...

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, McLeod said:

Verovatno ste pricali, ali ne mogu da nadjem, pa cisto ako neka dobra dusa moze ukratko da mi objasni gde je logika Minesote u dovodjenju Gobera posto meni to izgleda kao najretardiraniji high profile trejd u poslednjih tipa pet godina?

Westbrook u Lejkerse je u tom rangu, mada mi je ovo još gore po Minesotu jer su se ukopali za budućnost. 4 pika prve runde.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam nedje naisao da su najozbiljniji kandidati za KD-a, PHX, LAC i TOR. Miami bi morao dati Bama a to onda ne bi odgovaralo KD da igra bez njega u toj ekipi pa kapiram da nijesu bas favoriti.


PHX vjerovatno ima najraznovrsniji paket da im ponudi al ako misle da ga dovedu moraju ukljuciti Mikala u to jer bez toga nista ne funkcionise, plus ne djeluje ni da su Netsi zainteresovani za Aytona pa bi taj value morao doci od ekipe koja ce zapravo njega dovest u sign & trade. Ako Ayton potpise samostalno sheet sa nekom npr Indijanom koja je oslobodila cap space onda je taj trejd gotov kao i sanse Sunse za Duranta.

LAC vjerovatno moze da ponudi najboljeg igraca od svih odje u trejdu u PG13 + filleri i pikovi. KD je i prije izrazio zelju da igra sa Kawhiem tako da ako bi doslo do toga vjerujem da bi se povukao potencijalno taj potez. Imalo bi i smisla sa marketinskog aspekta jos jedna krindz sezona battle for LAtm dje bi na jednu bio Lebron i Davis a na drugu KD i Kawhi.

TOR bi vjerovatno bio neki trejd oko Scottie Barnesa i/ili Siakama + Trent kao filler i pikovi. No to onda mora da zainteresuje BKN dovoljno da istrpe mozda neki izgubljeni lotto pik Rocketsa dok neki od tih momaka ne sazru dovoljno da budu nosioci fransize kao neke od prvih opcija.

Sto se Minny tice, KAT postaje full time PF al ne vidim kako ce on da pomaze Goberu kad on na nekom piku iskoci i on bude trebao da mu cuva ledja i obruc kad ga izvuku na perimetar. Dosta je to tanko jer im fali dubine i realno nijesu FA destinacija da se tako lako odricu svih tih pikova toliko dugo u buducnost pa bi se morali uzdati da ce iskopati neke UDFA ili sa ljetnje lige dovest neke igrace da potpisu za minimum ugovore kojima bi obecali neku ulogu tokom sezone i gadjati na upside 2nd round pikove sto je opet tezak zadatak al zato su i doveli i dali pare Connellyu. Velika kocka za njih za nesto sto se moze razjebati nekoliko godina unaprijed.

i da @uini French prince ostaje u Dallasu izgleda i dogodine 😄 
 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Darko said:

Westbrook u Lejkerse je u tom rangu, mada mi je ovo još gore po Minesotu jer su se ukopali za budućnost. 4 pika prve runde.

 

Vestbruk je ipak imao ok sezonu pre dve godine, mada je nelogicno. Ovo je umobolno jer ces da premestas KATa na cetvorku i igras sa dva biga u ligi u kojoj centri postaju egzotika.

Link to comment
Share on other sites

Neka me ubace u tabelu da jedini vidim neku logiku u ovom trejdu Minnesote.

 

Mozda je cena previsoka za 1 ili 2 pika ali ne vidim da je to problem ako su bili zagrizli i Juta nije htela da popusti.

 

Ovo vise gledam kao neki kulturoloski potez.

 

I ne vidim nikakav problem ako ne bude funkcionisalo da sledece sezone sutnu KAT-a negde?

 

Povrat ce biti verovatno u rangu Gobertovog ako ne i bolji...

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DameTime said:

Pa šta ako nisi jedini, da li to treba možda da promeni moju percepciju jer ti imaš više istomišljenika ovde? Daj, molim te.

 

Ne, ali mislim da bar treba malo da se priupitaš da li ti je poređenje na mestu, ili da li si mogla bolje da se izraziš. Miloš ti je baš lepo objasnio glavnu razliku između njih dvoje i zašto Luka NIKAD neće postati novi Westbrook u igračkom smislu, i zašto Luku ljudi neće nikad gledati kao pukog punjača statistike kao Westbrook-a, čak iako nikad ne osvoji trofej. Naravno da bi mu nedostatak prstena poljuljao percepciju mnogih u njegov legacy, ali ni blizu nivoa koliko kod Westbrook-a. Da si rekla da ako Luka ne osvoji prsten biće sigurno novi Lillard pa hajde to donekle ima smisla, ali da bude novi Westbrook ... niđe veze.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Secam se kao da je juce bilo, kad sam se kao novopeceni student preselio za BG, pa gledao Thundere sa starijim bratom, koji je vise pratio NBA, i pitam ga, al je dobar ovaj Durant, tesko ga je braniti, i 20 sekundi nakon toga se Vestbrik zalece kao volina kroz 4 coveka i masi, a buraz kaze: Okupili su dobre klince, nego ima ovaj sto nosi nulu, Rasel Vestbruk, ne da nikom loptu, ide kao muva bez glave. Jos od tad mi je ostao u glavi RW kao carinik i nabijac. 😄 

 

 

Takodje se secam, pre nekoliko godina da je @SteveFrancis#3 napisao ovde u fazonu: "Kornjacin ugovor jezivo stari". 😄

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Vestbruk da u prvim godinama nije igrao sa Durentom i Hardenom i kasnije samo sa Durentom, nikad ne bi prošao drugu rundu u karijeri. U drugu rundu bi možda otišao dva puta.

 

Ne smem ni da zamislim da je Luka igrao sa Durentom... Luka je za to vreme igrao sa Bransonom.

 

 

Ljudi vole pobednike i stoji da će Luka biti na udaru za par godina ako ne bude bio konkurentan drugim timovima za titulu. Pred Dalasom je vrlo teška situacija da stvore nešto kako Luka ne bi bio nezadovoljan.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...