Jump to content


gggggggg

Recommended Posts

58 minutes ago, uini said:

inace, poku opet ulazi u tekme sa 25% suta ili grdnije, nece ici lako taj aspekt njegove igre a to ga deli od ozbiljne nba karijere 

Slažem se. Mislim da smo ja i ti u to vreme imali mali "argumenat" zašto Poku ne vredi da bude izaberen u lutriji ili tako nešto. Obično, dobri prospekti imaju jednu manu koju mogu da koriguju, dok je Poku-u imao dosta više (suviše lagan, nekonstantan šut, skoro nepostojuća igra leđima, loš shot selection). Mada, ovo je ipak letnja liga - da ga vidim kako će u reprezentaciji, kada se bude igrala ozbiljna košarka na rezultat. 

 

Za sada mi ne deluje obećavajuće. Jeste da ima samo 20 godina i da je suviše rano za bilo kakvo otpisivanje, ali sam očekivao (to jest, više nadao) da će da se brže adaptuje.

Link to comment
Share on other sites

@Darko, nema šaje da sam to bio ja, najveći poku-fan izvan rodbine i menadžera 🙃

ne slažem se ni sada da kod njega ima puno toga, zapravo samo taj šut, koji u mehanici uopšte nije rđav, pa mislim da će uz uber-versatilnost to pre ili kasnije doći na neki prosečan nivo procenata koji mu je neophodan.

 

što bi rekao toma nikolić u ulozi kandidata za predsednika, "da, moguće je"

edit

ja sam se naivno nadao nekom napretku na temu već u letnjoj ligi ali eto tako mali perica zamišlja napredovanje mladih talenata. do jeseni šutira kano oskar šmit kada je imao loše veče

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, uini said:

Darko, nema šaje da sam to bio ja, najveći poku-fan izvan rodbine i menadžera 🙃

Ti si. Ja sam pisao zašto ga ne bi uzimao u lutriji ili čak prvoj rundi. Ti si ga branio kao da ti je rod rođeni, to jest Frank Ntilikina :classic_biggrin:

5 minutes ago, uini said:

što bi rekao toma nikolić u ulozi kandidata za predsednika, "da, moguće je"

Rekoh tada išto što ću reći sada: nadam se da si u pravu. Voleo bih da ispuni potencijal, koji jeste velik. 

Edited by Darko
Link to comment
Share on other sites

poku ima jos ovu godinu da pokaze da zasluzuje mesto u NBA i to je to

thunder je nakrcan mladim prospektima i pikovima i jednostavno novi dolaze na red

ne vidim ni da ce mu neko drugi dati bolju sansu od ove

u oklahomi je imao najbolje uslove sto se tice toga, i dovoljno prostora i dovoljno vremena da ga cekaju, bez nekog posebnog pritiska

neki iskorak mora napraviti ove godine ili eto njega u evropi brzo

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, NikadProtivKaline said:

poku ima jos ovu godinu da pokaze da zasluzuje mesto u NBA i to je to

thunder je nakrcan mladim prospektima i pikovima i jednostavno novi dolaze na red

ne vidim ni da ce mu neko drugi dati bolju sansu od ove

u oklahomi je imao najbolje uslove sto se tice toga, i dovoljno prostora i dovoljno vremena da ga cekaju, bez nekog posebnog pritiska

neki iskorak mora napraviti ove godine ili eto njega u evropi brzo

 

Mislim da ima dovoljno veliki upside da bi makar jos neki nba tim pokusao sa njim.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Darko said:

Hmm, meni se čini da malo jeste ali iskremo nemam pojma, ja sam zadnji koji nekome može da prigovori za šut :classic_biggrin: 

 

kad kažem "nije rđav", mislim otprilike nije od onih koji zahtevaju totalnu rekonstrukciju šuta i stoga imaju minimalne nade za nekih 35-38%, što bi za njega radilo pos'o, jer ima puno toga drugog da ponudi. nisam našao ništa skorije, ovo je analiza nekog yt lika iz ruki sezone

 

 

15 minutes ago, Milos 3.14 said:

Kukoč je više Boriša tip građe, ali da ono tovljenje je klasičan zločin

 

opet, nisam mislio na tip građe, već na lika koji je visok kao centar, tanak kao da će ga oduvati vetar a plejmejker i lik koji može u tranziciji coast2coast

naravno, kukoč je imao bolji šut i otprilike sve ostalo ali ima te unicorn sličnosti

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, NikadProtivKaline said:

poku ima jos ovu godinu da pokaze da zasluzuje mesto u NBA i to je to

thunder je nakrcan mladim prospektima i pikovima i jednostavno novi dolaze na red

ne vidim ni da ce mu neko drugi dati bolju sansu od ove

u oklahomi je imao najbolje uslove sto se tice toga, i dovoljno prostora i dovoljno vremena da ga cekaju, bez nekog posebnog pritiska

neki iskorak mora napraviti ove godine ili eto njega u evropi brzo

 

poku je bio ubedljivo najmlađi igrač u ligi u ruki sezoni. nije bilo teksta koji ne počinje u prvom pasusu sa činjenicom da je to igrač kojem će trebati 2-3-4 godine za nekakvu smislenu ocenu.

 

pri tome, priča se kao da je on neki dragan bender ili pojma nemam ko, da je biran visoko (a ne kao 17. pik) & da ništa nije pokazao do sada, pa kao, nema se više strpljenja. a on je zapravo napredovao u mnogim važnim aspektima igre, uključujući i odbranu.

 

šut je problem (procentualno) ali šut se da navežbati na neki prosek.

 

daklem, on pravi iskorake u raznim segmentima ali % šuta čini da kažemo "nije ništa uradio"

čak i da oklahoma odustane od njega, mislim da će imati još koju priliku u nba. ali da, i ja očekujem taj napredak koji se zove % šuta zapravo

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, bodo said:

Evo @LordOfTerror još malo lika iz garaže ( obviously it's his favorite spot) in the house.

 

Pa posto trenutno u ligi max mogu da mu ponude samo Indiana i San Antonio, bice da je na nekom tragu 😁

 

Sad dolazimo do sledeceg dela problema, ako mu Indiana ponudi offer sheet iz kojeg razlog bi Finiks to mecirao??? Znaci godinu dana si odbijao da mu das taj max, razjebao si celu ekipu i medjuljudske odnose i sad ce kao da mu daju da ne odseta za dzabe.

 

Pri tom procesljali celu ligu i videli da nema nikoga ( 0 zainteresovanih) za S'T'?

 

Isto tako sam i sumnjicav da je Indiana zainteresovana inace bi u suprotnom ugovor bio spreman prvog minuta kada je istekao taj moratorijum. Pogotovu ne pod uslovom da jos salje i pikove ako Finix izjednaci ponudu??? Pa nisu ni oni veverice jer vide da nema nikog protiv koga biduju. Mozda bi nekog Turnera poslali jer ni njega nece niko ima vec 3 godine kako ga dele sirom lige ali asetima preko toga tesko da bi se razbacivali...

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Meni Pokuševskijev šut, odnosno sama mehanika, deluje jako dobro, imajući u vidu da ima 3 metra i 50kg - dugački udovi i slabi mišići. Deluje mi kao da treba da nauči svoje pozicije ili da izabere tipa 3-4 pozicije i da sa njih pokuša da bude automatic-pokumatic, tipa vrh kapice (da da poludistanca!), trica na 45 stepeni ili frontalna, možda nešto o tablu i da se tvrdoglavo drži samo tih pozicija, Lep je pokret ruke, lopta ide visoko, ne mora da se brine da će ga ikada iko blokirati bez faula. Njemu je celo telo u nekoj fazi košarkaškog embriona i teško je sada reći da će to biti identično sa dve ili tri godine, ali meni ovo za sada deluje skroz dobro. Selekciija je IMHO glavni problem, ali to je i do ekipe i mladih u ekipi, a gde su mladi tu je i šala. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, uini said:

 

poku je bio ubedljivo najmlađi igrač u ligi u ruki sezoni. nije bilo teksta koji ne počinje u prvom pasusu sa činjenicom da je to igrač kojem će trebati 2-3-4 godine za nekakvu smislenu ocenu.

 

pri tome, priča se kao da je on neki dragan bender ili pojma nemam ko, da je biran visoko (a ne kao 17. pik) & da ništa nije pokazao do sada, pa kao, nema se više strpljenja. a on je zapravo napredovao u mnogim važnim aspektima igre, uključujući i odbranu.

 

šut je problem (procentualno) ali šut se da navežbati na neki prosek.

 

daklem, on pravi iskorake u raznim segmentima ali % šuta čini da kažemo "nije ništa uradio"

čak i da oklahoma odustane od njega, mislim da će imati još koju priliku u nba. ali da, i ja očekujem taj napredak koji se zove % šuta zapravo

 

Problem kod Pokusevskog je sto njegova igra nema nikakav smisao.

 

Proslo je previse vremena da se nije definisao ni u sta niti ima bilo kakvih naznaka.

 

To sto uhvati skok, probaci loptu iza ledja i pokusa neki pas od zemlju kroz 3 igraca mozda deluje fensi ali nema nikakav efekat niti koristi za bilo koju ozbiljnu ekipu. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, LordOfTerror said:

 

Problem kod Pokusevskog je sto njegova igra nema nikakav smisao.

 

Proslo je previse vremena da se nije definisao ni u sta niti ima bilo kakvih naznaka.

 

To sto uhvati skok, probaci loptu iza ledja i pokusa neki pas od zemlju kroz 3 igraca mozda deluje fensi ali nema nikakav efekat niti koristi za bilo koju ozbiljnu ekipu. 

 

 

Ovo si u pravu, ali opet, možda je malo i do obdaništa od kluba i igre koju diriguje i trener. Ne verujem da bi tako igrao da ga neko stavi u malo rigidniji sistem i da mu kaže kada primiš loptu na Tim DUncan levom bloku, tražiš slobodnog igrača a ako nema nikoga ideš o tablu šut...

 

Ja bih sada pokušao da razvijam neku high-low igru sa njim i Ludgrenom na 4 i 5, pa da probaju da tu imaju neku što bi Milo rekao prepoznatljivost, a onda i da otvore teren za Sha-Ilu i za narkića na pleju.

Edited by freethrow
  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, uini said:

 

ne znam sta bih ti rekao na ovo & na nastavak posta, feat "previse je proslo vremena  

 

Ulazi decko u trecu sezonu da nema ni jedan segment igre kojim se profilisao u ligi niti znas sta je? Obicno je 99%  igrac vec u rookie sezoni izavle sta su i gde mogu da doprinesu. 

 

Razvoj posle je neka totalno druga stvar.

 

Koji ce on djavo bilo kojoj iole ozbiljnijoj ekipi?

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, LordOfTerror said:

 

Pa posto trenutno u ligi max mogu da mu ponude samo Indiana i San Antonio, bice da je na nekom tragu 😁

 

Sad dolazimo do sledeceg dela problema, ako mu Indiana ponudi offer sheet iz kojeg razlog bi Finiks to mecirao??? Znaci godinu dana si odbijao da mu das taj max, razjebao si celu ekipu i medjuljudske odnose i sad ce kao da mu daju da ne odseta za dzabe.

 

Pri tom procesljali celu ligu i videli da nema nikoga ( 0 zainteresovanih) za S'T'?

 

Isto tako sam i sumnjicav da je Indiana zainteresovana inace bi u suprotnom ugovor bio spreman prvog minuta kada je istekao taj moratorijum. Pogotovu ne pod uslovom da jos salje i pikove ako Finix izjednaci ponudu??? Pa nisu ni oni veverice jer vide da nema nikog protiv koga biduju. Mozda bi nekog Turnera poslali jer ni njega nece niko ima vec 3 godine kako ga dele sirom lige ali asetima preko toga tesko da bi se razbacivali...

 

 

 

U videu navodi kako je tek 09.07. moguće da Indiana povuče taj potez sa offer sheetom jer tek tada će zvanično biti u poziciji da imaju toliko cap spacea, oko 31M. Tek tada mogu mogu poslati offer sheet Aytonu.i zatim eventualno u slučaju da ga potpisu( teško izvedivo jer će Sunsi sigurno mečirati ) koristiti svoje exceptione kako bi mogli potpisati druge igrače ili putem Bird rightsa svoje postojeće igrače ili igrače koji su na rookie ugovoru koji  zadovoljavaju uvjete za contact extension . Tu još treba uzeti u obzir i cap hit igrača koji su iako im je istekao ugovor još uvijek ulaze u salary cap sve do trenutka dok ne promijene sredinu.rekoh jučer , tu su timovi ljudi koji brinu brigu o tim stvarima i nije to baš sve piece of walk.

Edited by bodo
Link to comment
Share on other sites

Više volim da vas čitam, ali nešto me jutros svrbe prsti. 😄

 

Poku izgleda kao 🦄, ali samo izgleda. Može da prodje vremena koliko kod, može da se napuca i digne %, ali za neke stvari ne vredi ni to… Mene jako brine njegova selekcija šuta, pasa, preuzimanja, da ne grešim dušu ali kao da mu fali BBIQ. Sve se svodi na inspiraciju i improvizaciju.

 

O karakteru da ne pričamo, nije pobednik, nije ubica, nije lider, nije šmeker/mangup - što kod Jovića (koliko god izgledao kao namazani klinac koji organizuje all inclusive žurke za svoje školske) isijava i već sad mi izgleda bolje. Što reče neko, neke stvari se odmah vide.
 

Janis, Luka i Jokara su u startu znali da pokažu karakter, nisu bili samo frikovi prirode koji su došli na basket.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, bodo said:

U videu navodi kako je tek 09.07. moguće da Indiana povuče taj potez sa offer sheetom jer tek tada će zvanično biti u poziciji da imaju toliko cap spacea, oko 31M. Tek tada mogu mogu poslati offer sheet Aytonu.i zatim eventualno u slučaju da ga potpisu( teško izvedivo jer će Sunsi sigurno mečirati ) koristiti svoje exceptione kako bi mogli potpisati druge igrače ili putem Bird rightsa svoje postojeće igrače ili igrače koji su na rookie ugovoru koji  zadovoljavaju uvjete za contact extension . Tu još treba uzeti u obzir i cap hit igrača koji su iako im je istekao ugovor još uvijek ulaze u salary cap sve do trenutka dok ne promijene sredinu.rekoh jučer , tu su timovi ljudi koji brinu brigu o tim stvarima i nije to baš sve piece of walk.

 

Ali zbog cega bi Sunsi mecirali?! 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...