Jump to content


gggggggg

Recommended Posts

1 hour ago, Dracarys said:

Za mene je plej of relevantan i na tome baziram sve.

 

Naravno, Mičel je u plej ofu dosta efikasniji. Najbolje igra kada je najbitnije, zar to nije odlika najboljih igrača. 

Da je bio efikasniji prosli bi one Clipperse no je 3 zadnje utakmice serije sutirao 37% iz igre na nekih 70+ suteva uzetih. Ukratko privatizovao inace equal opportunity napad i izgubio seriju.

Link to comment
Share on other sites

 

13 minutes ago, MrTwister said:

Da je bio efikasniji prosli bi one Clipperse no je 3 zadnje utakmice serije sutirao 37% iz igre na nekih 70+ suteva uzetih. Ukratko privatizovao inace equal opportunity napad i izgubio seriju.

Dobro, ti si uzeo argument za 3 utakmice i poništićemo prethodne 3 utakmice.

 

Ti si uzeo kao FG% u ovom dobu raznih naprednih statistika, pa to je za mene lično smejanje, bez uvrede. Ja sam takođe bio smešan ranije kada sam uzimao u obzir FG%. Navešću najprostiju naprednu statistiku u vidu TS%. Ja sam uzeo papir, olovku, formulu i izračunao za te tri utakmice što pominješ gde je isključivo on kriv za gubljenje serije, a ne Goberovo primanje 85 poena u drugom poluvremenu.

 

To je formula gde se sabiraju i trojke i slobodna bacanja sve zajedno. Ne postoji danas bolja i jednostavnija računica čiji je napad i u kom stepenu učinkovit. On je iz te tri utakmice imao ravno 57TS% !!!

 

Pazi, to su njegove tri utakmice najlošije u seriji. Taj broj TS je i više nego pristojan.

 

Pogodi koji je Tejtumov prosek prošlog plej ofa? 57.7 TS%, a sezone pre toga je imao 56TS%, a sezonu ranije 53TS%. O čemu mi govorimo?

 

Ja sad kad bih uračunao komplet seriju sa Klipersima, on bi lagano išao preko 60TS%, jer je dao fenomenalne procente u prve tri utakmice.

Link to comment
Share on other sites

Bez obzira na sve moguće statistike, po najprostijem eye testu imao je želju da ponovi brojke iz babla, što je dovelo do privatizovanja poseda što nije Jutina igra. Jednostavno , donekle je ubio flow.

 

Gober je posebna priča, redovno je taktika da ga izvuku iz reketa , to su prvi počeli GSW

Link to comment
Share on other sites

Malo utisaka od sinoc.

 

Chicago je opasan tim. Gledao sam na preskoke, nije mi jasno kako su uopste upali u bunar, dok sam gledao svaki put su bili bolji od Bostona. Derozan se fino uklopio, Caruso odlican. Ocekivao sam da budu dobri, za sad igraju iznad ocekivanja. 

 

Sarlotu treba centar pod hitno. Alen je juce radio sta je hteo, 6 zakucavanja u prvoj, izgledao je kao Sek pored pored visokih igraca Hornetsa. 

 

OKC tankuje toliko da su juce davali Muskali i Bejzliju da resavaju meceve dok je bio egal, tek na 2 poseda razlike je SGA dobio loptu. Gidi je odlican, nesto kao Luka light, ako sut podigne na veci nivo moze da bude All star klasa.

 

Denver je tuzan kad Jokic nije na parketu, plus MPJ se trenutno raspada. Jedino pozitivno je minutaza za Bonesa, nadam se da ce dobijati priliku i ranije, a ne samo kad ekipa upadne u bunar. Kampaco je trenutno uzasan, mada dosta retko igra sa Jokicem u petorci.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Milos 3.14 said:

Bez obzira na sve moguće statistike, po najprostijem eye testu imao je želju da ponovi brojke iz babla, što je dovelo do privatizovanja poseda što nije Jutina igra. Jednostavno , donekle je ubio flow.

 

Gober je posebna priča, redovno je taktika da ga izvuku iz reketa , to su prvi počeli GSW

Da li je Mičel kriv što je Juta primala 123 poena u proseku u te 3 utakmice? Zašto je Gober plaćen supermaksimalnim ugovorom? Ako ne može da isporučuje ono što je potrebno, daj je nekog elitnog skorera, kad je već odbrana cirkus. Mičel igra u takvoj franšizi gde je on tu jedini i pravi elitni skorer. Sav fokus odbrane je na njemu. On je uradio svoj zadatak pošteno, 57TS% u te tri utakmice. 

 

Takođe vi namerno ili nenamerno zaboravljate da se tada i Konli povredio, sav zadatak je bio na Mičelu. Složićemo se da Mičel nije primarni plej i kada je povređen primarni plej svake ekipe, ekipa je osakaćena. Niko ne zna da kreira, sem njega. Možda malo Ingls ima te kreatorske sposobnosti, ali nije ni on više ono što je bio. Trener Lu je bacio sve defanzivce što je imao na Mičela.

 

Sada što je odbrana zakazala, šta je tu Donovan mogao? Pored organizacije napada i davanja poena, mora da igra odbranu kao MJ? Za mene je odbrana Jute kriva za taj fijasko od serije, a odbranu Jute niko drugi ne drži, nego do Gober.

 

I da, napad Mičela se ni u kom slučaju ne može uspoređivati sa Tejtumovim. Tejtum je naravno bolji defanzivac od njega, ali ja bih za prvog čoveka franšize uvek birao pre Mičela, no Tejtuma.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Wesley Sneijder said:

Denver je tuzan kad Jokic nije na parketu, plus MPJ se trenutno raspada. Jedino pozitivno je minutaza za Bonesa, nadam se da ce dobijati priliku i ranije, a ne samo kad ekipa upadne u bunar. Kampaco je trenutno uzasan, mada dosta retko igra sa Jokicem u petorci.

 

Jesam li ja luda, ili kad Jokić izađe na terenu je druga petorka a cela prva je na klupi? Mislim njima je druga petorka jako loša, to je fakat, pa ne čudi što su loši bez njega u tom kontekstu.

 

21 hours ago, oubrevo. said:

toronto je disciplinovana ekipa koja je dobro vođena. kada ovde na forumu neko kaže kako "imaju sistem", to je upravo ono što raptorsi rade u kontinuitetu;

stil igre koji podrazumeva puno versatile igrača u oba smera, visoka energija i hustle. verovatno nisu najtalentovaniji, pogotovo kada im ovaj ruki ne igra ali ko ih potceni, zajeb'o se. gledao sam ih protiv mavsa koji su se jedva izvukli.

 

Upravo ovo što si napisao za Toronto, zato nikog ne treba da iznenađuju njihovi rezultati. Većinu nedostataka nagrađuju zalaganjem na terenu + ne treba zaboraviti da su i od odlaska Kandže bili ekipa sa najboljom timskom odbranom (znači nije The Paw effect nego Nick Nurse effect 😉 )... Sigurno 3-4 sezone unazad su mi jedna od dražih ekipa za praćenje.

Edited by DameTIme
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

5 hours ago, oubrevo. said:

@freethrow tracker za gojazne plejmejkere = doncho 10-12

 

Gledao sam meč slučajno. Bili su korektni faulovi, praktično svi. Još su zbunjene sudije malo, lako je uhvatiti ono klasično bacanje unapred i kačenje, ali izmešu toga i normalnih faulova postoji solidna siva zona koju još nisu sigurni kako da tretiraju. Ovo je i dalje 60% Luka po meni, mada ja možda malo precenjujem Lukine domete - on je po meni na putu da bude multiple mvp... Luka ima onaj up and under šut sa 6,7,8,9 metara i to bi trebalo da mu prolazi i danas, pod uskovom da povratni korak, ka košu, ne ide namerno da kači defanzivca... Elem, mislim da su svi faulovi bili korektno dosuđeni i mogu da zaključim da je Luka položio ispit sa te strane.

 

Nakurčio se Herro opasno, pogodio nekoliko šuteva koje ne bi mogao da ponovi da mu daju praznu salu i 5 pokušaja, ali to je odlika majstora. James Butler je klasičan oldskul.  Nije me mrzelo, njemu je FTA sa 8 skočio na 9, on se momak samo zabija pod koš u fazonu idemo na sigurne poene...

Edited by freethrow
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Chaos Is Me said:

Šteta za Heat što ima još 70+ utakmica do PO, imam utisak da oni jedva čekaju da počne prava stvar.

 

I meni je ovo glavni utisak sa sinoćne utakmice, ekipno grizu u odbrani od prvog minuta onako kako neke ekipe ne rade ni u G7. Naravno ništa tu ne čudi kada se pogleda roster, ovo što već sada igraju je definicija Heat culturе-а. Samo da im ostanu svi zdravi za PO, ekipa koju svaki euroball apologeta najviše uživa da gleda.

 

O Dalasu mi je trenutno zaista mučno da pišem, uprkos ovom pozitivnom skoru koji je došao isključivo kao posledica lakog rasporeda.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...