Jump to content

ABA Liga 2021/22, nikad jaca?


goldberg

Recommended Posts

5 hours ago, uini said:

(kao da je aba liga merilo nekog ultimativnog nekvaliteta a ne liga koja je nakon španije, rusije, eventualno grčke, nemačke (diskutabilno), zapravo jedna od jačih u evropi.

Usudicu se da kazem da je Aba u rangu grcke ili tu negde.

 

Ali rekao bih i da su od Aba kvalitetnije:

spanska, ruska, turska, francuska, nemacka, italijanska pa tek onda Aba/grcka.

 

Prevashodno zbog uspeha vodecih klubova u El i Ek a zatim i da bi u seriji na 3 dobijene verovatno svaki sedmi, osmi tim iz ovih liga dobio klubove iz Abe, ne mora da znaci al eto to je moje misljenje a cinjenica da prva 3 kluba iz italijanske, nemacke, francuske lige imaju ukupno vise uspeha nego iz Abe. A tek Spanija, Rusija, Turska.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Brajs Dzoujs nije vise clan Fmp-a, suska se da ima ponude uz Aba lige.

 

Znaci ili u Cedevitu umesto Ferela ili u Buducnost umesto Kobs/Peri ili u Partizan umesto Mura. Kod nas nece sigurno osim ako se ne raskine Markovic u sta sumnjam.

 

Nekako prirodni sledeci korak Borac pa Fmp bi mu doslo Mornar ili Igokea ali realno sa partijama iz ove sezone moze on bolje. Ako ne zavrsi u nekom od ova 3 kluba koja sam naveo vidim ga u nekom pristojnom Evrokup klubu.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Sjećaš li se Rum kasato said:

Nestvarno loš defanzivac s obzirom na fizikalije i atletske predispozicije koje posjeduje.

 

Kakva god bila atletika, bukvalno ne postoji glup igrac, a da je dobar defanzivac.

 

Hvala @Guru, eye test nije prevario, sta vise situacija je daleko gora

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Prosek godina igraca Zvezde iz 2. meca sad(koji su igrali) :

 

29.2

 

Prosek godina igraca Partizana iz 2. meca koji su igrali:

 

Partizan 25.5

 

 

Prosek godina igraca Zvezde koji su igrali u 4. mecu protiv Partizana 2015.:

 

Zvezda 24.6

 

Prosek godina igraca Partizana koji su igrali u 4. mecu protiv Zvezde:

 

26.7

 

 

Pobede u Aba derbijima u sezoni 14/15 kada je budzet bio slican, ukupan skor:

 

Radonjic 4-2 Dule

 

Pobede u Aba derbijima(za sada) u sezoni 21/22 kada je budzet slican, ukupan skor:

 

Radonjic 3-1 Obradovic

 

Ide to i na vecu razliku kada se saberu kupovi i Kls al nema veze fokus je na Abi da ostanem na temi.

 

Dakle, moze Radonjic i kad ima mladji tim i kada ima stariji. Kada su budzeti slicni bolji je i od Vujosevica i od Obradovica.

 

Treba napomenuti da kada je Radonjic imao mladji tim nije imao f4 igrace niti mlade igrace bas top prospekte(nisu svi ali Madar-Smajlagic-Tristan jesu, bar po plati a i Koprivica je realno odlican prospekt al kad je dolazio ne spada u kategoriju ove trojice).

 

Ovim ne zelim da umanjim rezulate najtrofejnijeg trenera Obradovica kao ni Vujosevica. Samo isticem neki argument zasto mislim da je je bolji trener od obojice-kada ima isti ili slican budzet.

 

Vujosevica je po mnogim parametrima prestigao, gotovo svim, i to za manje godina u Zvezdi nego Dule u Partizanu, pride imao i uspeha u inostranstvu. Osta mu taj f4 za koji je naravno jako upitno da li ce ikada ostvariti. 

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Del Piero said:

A u kom EL timu bi mogli da igraju Avramovic, Trifunovic, Balsa, Zagorac, Madar, Moore, pa i Smailagic?

 

Svi sem Zagorca (jbg sad on mi je u rangu Kuzmića u KKCZ), a i Smajli je upitan jer se sa njim nešto čudno dešava: Armani, Makabi, CSKA, Zenit, Bajern, Fener, Žalgiris.

 

Da ne pričam šta bi moglo biti tek kad se ti mladi talenti razviju u ono u šta se očekuje da će se razviti... Lazić i Kuzmić da ne igraju u Zvezdi oni bi završili karijeru odavno, kao što sam već i spomenula i Dobrić, Davidovac, Mitrović itd - sve su to igrači koji maksimum pružaju u sistemu KKCZ.

 

Da se osvrnem na nešto, moram postaviti pitanje simpatizerima Zvezde: za čije babe zdravlje vi hoćete u EL? Da prostite na izrazu, nas KKCZ prilično blamira u EL sezonama unazad. Ali to nije ono najgore, nego što deluje da nikom u klubu nije stalo da se napravi neki rezultat, recimo uđe u top 8. Mi imamo situaciju da se državne pare slivaju u klub čiji je trener u stanju da nakon nekoliko poraza u EL izjavi kako to nije prioritet, već ABA liga (za koju se posle priča da je prioritet jer vodi u EL i tako u krug). Kad već nije prioritet, zašto se igra i zašto mi to plaćamo? 

 

 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Trifunovic koji nije mogao da igra igra standardno u Megi, a sad ce odjednom da igra u CSKA ili Armaniju? Mozda kroz par godina jer je 2001. godiste i to ako ozbiljno napreduje, ali sada, u ovom trenutku, nisam siguran da bi mogao da bude 12. igrac u bilo kojoj od tih ekipa.

 

Moore je igrao do sada samo EC i u Kini, ali odjednom za njega bi bilo mesta u najskupljim ekipama Evrope, posle ovoga sto smo gledali u Partizanu?! 

 

Avramovic je godinama bio u ACB ligi, na oku svim EL timovima, pa opet nije i dalje debitovao u istoj, jer su ljudi procenili da nije igrac za taj nivo. Da je Jaramaz hteo da ostane u Partizanu, verovatno bi i dalje budzio statistiku u nekom prosecnom ACB ligasu.

 

Madar bi mozda imao mesta u Makabiju ili Zalgirisu kao talenat, ali samo kao to, da bude koristan clan rotacije, nemoj da se salimo.

 

Jesi ti gledala ove igrace ili samo trolujes? 

 

A ovo oko igranja KKCZ i blamiranja u istoj, ove godine smo imali 4-4 skor sa ucesnicima F4, sramota stvarno, pobedjivali smo samo slabe ekipe poput Reala, Efesa, Olimpijakosa, Bajerna, Makabija i tako nekih seljackih ekipa... Za razliku od ostalih ekipa u ABA ciji su evropski rezultati odlicni, mi smo se blamirali...

 

Slican novac se trosi i u KKP, ali to ti izgleda ne smeta.

 

 

Edited by Wesley Sneijder
  • Like 6
  • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, DameTime said:

Da se osvrnem na nešto, moram postaviti pitanje simpatizerima Zvezde: za čije babe zdravlje vi hoćete u EL? Da prostite na izrazu, nas KKCZ prilično blamira u EL sezonama unazad. Ali to nije ono najgore, nego što deluje da nikom u klubu nije stalo da se napravi neki rezultat, recimo uđe u top 8. Mi imamo situaciju da se državne pare slivaju u klub čiji je trener u stanju da nakon nekoliko poraza u EL izjavi kako to nije prioritet, već ABA liga (za koju se posle priča da je prioritet jer vodi u EL i tako u krug). Kad već nije prioritet, zašto se igra i zašto mi to plaćamo? 

 

 

Ma dobro pitanje, a za cije babe zdravlje se Partizan  godinama blamira u Tuti fruti kupu? Igrao je i neku ligu sampiona i tu se blamirao? Placali ste wc, a niste uspevali da se plasirate u 16 najboljih?

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, nlavrnja said:

 

Kakva god bila atletika, bukvalno ne postoji glup igrac, a da je dobar defanzivac.

 

Hvala @Guru, eye test nije prevario, sta vise situacija je daleko gora

 

Mi smo cupali kosu dok je Lesor bio u Zvezdi. Njegovo percipiranje u odbrani je najgore što sam video kod nekog igrača koji je bio kod nas i nije bilo ekipe koja ga nije napadala...

Smešno je šta mu Luka radi i kako ga puni.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, DameTime said:

Svi sem Zagorca (jbg sad on mi je u rangu Kuzmića u KKCZ), a i Smajli je upitan jer se sa njim nešto čudno dešava: Armani, Makabi, CSKA, Zenit, Bajern, Fener, Žalgiris.

Ja nesto odvaljenije od realnosti odavno nisam procitao. Cuj Avramovic, Trifunovic, Balsa i Smailagic u recenici zajedno sa CSKA, Armanijem, Fenerom, Makabijem...ovo ni na avangardi ne pisu.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

kao što rekoh, bacaju se hot tejkovi, onda pišem romane celo prepodne da dokažem ionako očigledno, kad eto ti sad armani, cska, makabi, zenit, fener;

jebeš takvu diskusiju :lol_2:

---

 

nego, sad mi nije jasno oko ovog lessortovog slobodnjaka: jel' nas kradu sudije ili jok?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, uini said:

kao što rekoh, bacaju se hot tejkovi, onda pišem romane celo prepodne da dokažem ionako očigledno, kad eto ti sad armani, cska, makabi, zenit, fener;

jebeš takvu diskusiju :lol_2:

---

 

nego, sad mi nije jasno oko ovog lessortovog slobodnjaka: jel' nas kradu sudije ili jok?

Kradu, i kako se bliži kraj serije, biće sve gore. Zato nismo dovodili pleja, morala je neka crkavica da ostane i za specijalne operacije. Služba ne spava.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, uini said:

nema to veze sa partizanom, ovo je mnogo veća stvar od vas jer ispod čitave euroleague organizacije teče duboka sudijska država kojoj se jedino mi suprotstavljamo.

ne vrti se sve oko partizana.

 Znam.Sve kreće još od Bostonske čajanke. Kruže/kolaju priče da je i rahmetli Franjo T. bio član iste, otuda sam u priču ubacio KKP. Ništa nije slučajno.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, DameTime said:

Da se osvrnem na nešto, moram postaviti pitanje simpatizerima Zvezde: za čije babe zdravlje vi hoćete u EL? Da prostite na izrazu, nas KKCZ prilično blamira u EL sezonama unazad. Ali to nije ono najgore, nego što deluje da nikom u klubu nije stalo da se napravi neki rezultat, recimo uđe u top 8. Mi imamo situaciju da se državne pare slivaju u klub čiji je trener u stanju da nakon nekoliko poraza u EL izjavi kako to nije prioritet, već ABA liga (za koju se posle priča da je prioritet jer vodi u EL i tako u krug). Kad već nije prioritet, zašto se igra i zašto mi to plaćamo? 

 

Zvezda se ni jednom nije blamirala u EL. Zapravo najveći problem su nam porazi u tijesnim završnicama, naročito posljednje dvije sezone, a tu dolazi do izražaja manjak invidualnog kvaliteta za taj nivo takmičenja. Ali blamiranje, toga se zaista ne sjećam. 

 

Šta navijači žele, pa sigurno 99% navijača želi taj top8 ali za taj rezultat potreban nešto veći budzet i malo drugačija politika selekcije igrača.

 

Druge aba timove ništa ne sprečava da osvoje abu i pokažu više od Zvezde u ovakvom sistemu Evrolige. To je Budućnost uspjela ali smo tad vidjeli šta znači blamiranje u EL.

  • Like 15
Link to comment
Share on other sites

Kradu, i kako se bliži kraj serije, biće sve gore. Zato nismo dovodili pleja, morala je neka crkavica da ostane i za specijalne operacije. Služba ne spava.
Teško da je crkavica...niko od njih ne bi usvinjio svoj život zbog crkavice. Eto primer radovica šta uradi od života sa novcem od banana. Ista sudbina čeka i javora i boltauzera. Sve danas ostaje na mrežama, svaki snimak, svaka kompilacija... Laki im pravi više štete sa onim snimcima nego svi oni naslovi u novinama.
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, ivan9 said:
1 hour ago, KockoOblo said:
Kradu, i kako se bliži kraj serije, biće sve gore. Zato nismo dovodili pleja, morala je neka crkavica da ostane i za specijalne operacije. Služba ne spava.

Teško da je crkavica...niko od njih ne bi usvinjio svoj život zbog crkavice. Eto primer radovica šta uradi od života sa novcem od banana. Ista sudbina čeka i javora i boltauzera. Sve danas ostaje na mrežama, svaki snimak, svaka kompilacija... Laki im pravi više štete sa onim snimcima nego svi oni naslovi u novinama.

 

"Crkavica" sam napisao ironično. U pitanju su basnoslovne količine novca. Ne plaćamo mi njih samo za ovo finale, to traje od početka njihove sudijske karijere. Priča čaršija da su Kića i Praja kupili Boltauzeru prve patike, kada je krenuo u prvi osnovne. Radi se sve mučki i smišljeno.

 

Jel ima i nekih video uradaka za EL? Tamo šta vam rade...svi znamo odakle to kreće...preko Zvezde udaraju na Srbiju. Ja sam grobar, nisam ni nešto posebno inteligentan,ali nekada tako vidim neke stvari... Duboke su to, i mutne vode, belosvetskih šibicara.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Crni said:

Ma dobro pitanje, a za cije babe zdravlje se Partizan  godinama blamira u Tuti fruti kupu? Igrao je i neku ligu sampiona i tu se blamirao? Placali ste wc, a niste uspevali da se plasirate u 16 najboljih?

 

Koji to mi? Ja veze s Partizanom nemam. Oni su se takođe izblamirali u EC ove godine a spiskani su državni milioni u njih, tako da o njima mislim isto. 

 

1 hour ago, Del Piero said:

Ja nesto odvaljenije od realnosti odavno nisam procitao. Cuj Avramovic, Trifunovic, Balsa i Smailagic u recenici zajedno sa CSKA, Armanijem, Fenerom, Makabijem...ovo ni na avangardi ne pisu.

 

Ma ja sam odvaljena od realnosti a vi niste, čuj Kuzmić, Mitrović, Lazić, Dobrić, Davidovac - sve su to EL igrači koji bi mogli da igraju bre u Realu i Barsi.

 

Bold: Ovo je bezobrazno jer ja nisam simpatizer Partizana i moje pisanje nema veze s tim. Ti igrači bi legit mogli da zabodu ugovore i uklope se u ove klubove, iz prostog razloga jer im je tržišna vrednost veća, a i upotrebna (košarkaški). Smailagića sam isključila odatle, kao i Zagorca.

 

1 hour ago, uini said:

kao što rekoh, bacaju se hot tejkovi, onda pišem romane celo prepodne da dokažem ionako očigledno, kad eto ti sad armani, cska, makabi, zenit, fener;

jebeš takvu diskusiju :lol_2:

---

 

Upitan si da kažeš koji su to igrači kao gorepomenuti u EL klubovima - a ti kažeš e ne bih ja ipak jbg, nemam vremena sad. Otprilike svaka diskusija s tobom se tako završi, tako da si u pravu, jebeš takvu diskusiju. 😉 

 

28 minutes ago, Sector said:

 

Zvezda se ni jednom nije blamirala u EL. Zapravo najveći problem su nam porazi u tijesnim završnicama, naročito posljednje dvije sezone, a tu dolazi do izražaja manjak invidualnog kvaliteta za taj nivo takmičenja. Ali blamiranje, toga se zaista ne sjećam. 

 

Šta navijači žele, pa sigurno 99% navijača želi taj top8 ali za taj rezultat potreban nešto veći budzet i malo drugačija politika selekcije igrača.

 

Druge aba timove ništa ne sprečava da osvoje abu i pokažu više od Zvezde u ovakvom sistemu Evrolige. To je Budućnost uspjela ali smo tad vidjeli šta znači blamiranje u EL.

 

Klub koji završi 12. ili 13. u takmičenju a u njega se sipaju milioni državnih para godinama - to je blam. Da se razumemo, isto mislim o Partizanu, a ni o Budućnosti nemam neko bolje mišljenje.

 

Da, potrebna je drugačija politika klubova na ovim prostorima, a ne međusobno gloženje koje gledamo godinama, ali to je druga tema.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, DameTime said:

Upitan si da kažeš koji su to igrači kao gorepomenuti u EL klubovima - a ti kažeš e ne bih ja ipak jbg, nemam vremena sad. Otprilike svaka diskusija s tobom se tako završi, tako da si u pravu, jebeš takvu diskusiju. 😉 

 

zašto ja da se bavim društveno-korisnim radom koji treba 5i put da debunkuje tvoje sci-fi (bez sci) ideje?

eto izvuci ti sve igrače u pomenutim klubovima koji su po tvom mišljenju bolji od dobrića, davidovca, lazića i koga već a ja ću da se bavim nečim pametnijim, pa kad ih skupiš sve na gomilicu, odogovaram.

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, DameTime said:

Ma ja sam odvaljena od realnosti a vi niste, čuj Kuzmić, Mitrović, Lazić, Dobrić, Davidovac - sve su to EL igrači koji bi mogli da igraju bre u Realu i Barsi.

To niko nije napisao i nema razloga da se oni uvode u pricu. Lepa zamena teza.

33 minutes ago, DameTime said:

Ti igrači bi legit mogli da zabodu ugovore i uklope se u ove klubove, iz prostog razloga jer im je tržišna vrednost veća, a i upotrebna (košarkaški). Smailagića sam isključila odatle, kao i Zagorca.

Zgodno je to kad ti odredjujes trzisnu i upotrebnu vrednost. U realnosti Trifunovic je blizi povratku u Megu nego da igra Evroligu, Balsa je do juce igrao u NCAA sa 7 poena po mecu, a Avramovic je celu karijeru proveo kao trpac u slabijim ekipama. Prvi put kad je opepelio iole ozbiljnu kosarku (Unikaha), otarasili su ga se posle mesec dana.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, uini said:

 

zašto ja da se bavim društveno-korisnim radom koji treba 5i put da debunkuje tvoje sci-fi (bez sci) ideje?

eto izvuci ti sve igrače u pomenutim klubovima koji su po tvom mišljenju bolji od dobrića, davidovca, lazića i koga već a ja ću da se bavim nečim pametnijim, pa kad ih skupiš sve na gomilicu, odogovaram.

 

Klasik uini, kad treba da se da argument - kaže ja neću. Podsetiću te da je ova "diskusija" počela tako što si se uhvatio za jedan deo moje rečenice i vrteo ga u krug. 

 

14 minutes ago, Del Piero said:

To niko nije napisao i nema razloga da se oni uvode u pricu. Lepa zamena teza.

 

Ja sam napisala da pomenuti ne mogu da igraju ni u jednom sistemu sem u KKCZ. Onda si došao i pitao: a gde mogu da igraju Balša, Smaji i sl. Ko je tu izvršio zamenu teza? 😄 

 

14 minutes ago, Del Piero said:

Zgodno je to kad ti odredjujes trzisnu i upotrebnu vrednost. U realnosti Trifunovic je blizi povratku u Megu nego da igra Evroligu, Balsa je do juce igrao u NCAA sa 7 poena po mecu, a Avramovic je celu karijeru proveo kao trpac u slabijim ekipama. Prvi put kad je opepelio iole ozbiljnu kosarku (Unikaha), otarasili su ga se posle mesec dana.

 

Kako god, pitao si - odgovorila sam. Složimo se da se ne slažemo i tjt.

Link to comment
Share on other sites

taj jedan deo recenice tvrdi da su partizanovi igraci pojedinacno, na papiru, puno kvalitetniji od zvezdinih. zasta drugo da se uhvatim nego te la bombe. 

 

kao sto rekoh, dosta sam pisao uzalud: navedi ti te euroleague igrace a ja cu onda lepo da se bavim analitikom kada predas papire 

 

imam i gluplja i pametnija posla koja bih radije obavio nego da idem po rosterima svakog el tima i izvlacim igrace 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, DameTime said:

Ja sam napisala da pomenuti ne mogu da igraju ni u jednom sistemu sem u KKCZ. Onda si došao i pitao: a gde mogu da igraju Balša, Smaji i sl. Ko je tu izvršio zamenu teza? 😄 

Postavio sam ti to pitanje jer si rekla da Partizan ima neuporedivo bolju ekipu od Zvezde, pa me je eto zanimalo gde ti igraci Partizana mogu da igraju van zemlje. Ja zaista ne vidim tu nikakvu zamenu teza, vec normalan tok diskusije.

 

Zamena teza je kad ti ja kazem da Trifunovic ne moze da igra Evroligu nigde, a ti mi onda kao argument za odbranu navodis Kuzmica i ostale koji nemaju nikakve veze sa time.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Del Piero said:

Postavio sam ti to pitanje jer si rekla da Partizan ima neuporedivo bolju ekipu od Zvezde, pa me je eto zanimalo gde ti igraci Partizana mogu da igraju van zemlje. Ja zaista ne vidim tu nikakvu zamenu teza, vec normalan tok diskusije.

 

Zamena teza je kad ti ja kazem da Trifunovic ne moze da igra Evroligu nigde, a ti mi onda kao argument za odbranu navodis Kuzmica i ostale koji nemaju nikakve veze sa time.

 

I u jednom i u drugom slučaju smo se bavili jednim nauštrb drugog, što svakako nije dobro. Prirodan tok diskusije bi bio da si mi recimo napisao u kojim EL timovima bi pomenuti igrači KKCZ mogli da igraju (jer sam ja napisala da ne bi mogli nigde) i time me direktno opovrgao.

 

12 minutes ago, uini said:

kao sto rekoh, dosta sam pisao uzalud: navedi ti te euroleague igrace a ja cu onda lepo da se bavim analitikom kada predas papire 

 

Ma važi, drugi će kao i uvek da daju konkretnu argumentaciju, a uini će doći na gotovo da baci neku "duhovitu" opasku. Ti si napisao da takvi igrači postoje - na tebi je da ih izlistaš. Isto kao što je na meni bilo da Del Pieru odgovorim na pitanje koje je postavio a ne da to drugi rade umesto mene. 

Edited by DameTime
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...