Jump to content

ABA Liga 2021/22, nikad jaca?


goldberg

Recommended Posts

Najjača mi je priča o suđenju nakon utakmice koju bi KKP dobio onoliko razlike koliko im je trebalo. Pored velike razlike u kvalitetu, što kaže Chaos nije Budućnost ni pokazala neku želju da prođe dalje i hemija im je nula već duži period. 

 

Što se tiče drugog para, Cedevita je imala fenomenalno suđenje u Ljubljani, naročito kad se lomilo u regularu tako da je tu suvišno pričati o nekom favorizovanju Zvezde. 

 

To što Zvezda već duže nije neki faktor u EL a osvaja abu maltene redovno je pokazatelj kvaliteta abe. Budućnost je onomad imala 6 pobjeda u EL i to sa nabudzenim rosterom u odnosu na EC varijantu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

Možda u Evrokupu. Zamisli nekog Wilbekina, Larkina, Micića, Clyburna u ABA ligi. 😄 

 

Nesumnjivo je Punter microwave strelac, baš ga je teško braniti kad se upali, problem sa njim je što uvek igra na identičan način i ne zna drugačije. Uostalom, ova mlohava i poluzainteresovana ekipa Budućnosti baš i nije neki reper.

Taj argument ne prolazi. U Zvezdi je vrhunski odigrao u EL. Prošle sezone u Milanu najbolji strijelac. Mnogi od tih koje si nabrojao nijesu ISO strijelci. 

Link to comment
Share on other sites

Tačno, zato što imaju još po neku dimenziju u igri za razliku od Puntera. Ali ako bi trebalo da igraju ISO, igrali bi ISO all night long. Tu je naravno i Mike James, verovatno je njega najteže braniti u celoj Evropi.

 

Ja ni ne znam koga bismo u EL mogli okarakterisati kao tipičnog ISO strelca osim recimo onog mučenog Bacona iz Monaka. Možda Nedović ili Hezonja, tako nešto. 

Link to comment
Share on other sites

jeste punter na euroleague nivou ali je napisano da je najbolji iso strelac u evropi a to je ipak drugi par cipela.

pa i vasilije je u suštini iso-igrač, po meni ipak opasniji od puntera, jer je jak kao bizonče, pa može da živi na bacanjima posle ulaza

 

što kaže kaos, ima ih još, samo se obično ne traži od njih da igraju isključivo tako

a dobar je punter, nema tu diskusije

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Rezultati u europskim natjecanjima, pogotovo zadnjih godina, ne dokazuju da CZ, Partizan ove godine imaju značajno bolje momčadi od Budućnosti ili Olimpije.  Zapravo, razlika radi u ABA ligi koja favorizira ova dva srpska kluba i zbog toga svi razmišljaju o odlasku.  Ne kažem da momčadi nisu kvalitetne, ali niti jedna momčad u stranim ligama nema takav sudački tretman kakav imata ova dva kluba.  ABA liga bi puno napravila da je postavila stranu upravu i strane suce, odnosno ljude van balkanskog kotla, kojima naziv Zvezda, Partizan ništa ne znači.  Jako je loše za sport što se prije današnje utakmice diljem Slovenije, pa tako i među igračima, priča da će Olimpija morati biti 3x bolja od Zvezde da bi bila blizu pobjede.  I za kraj, što je Budućnost u ABA ligi, je Zvezda u Euroligi, znači kanta za nabijanje... zašto je onda oni igraju?
E ovako se dolazi na Tatu a ne ko pojedinci...
Link to comment
Share on other sites

Panter ne ume da podeli pas kao Vasa ili James i to čini veliku razliku između njih. Isto tako ne ume ni dobro da se snadje kada odigraju jači presing po celom terenu.

Sve u svemu odličan ISO igrač od koga tim i ne profitira mnogo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Sector said:

Najjača mi je priča o suđenju nakon utakmice koju bi KKP dobio onoliko razlike koliko im je trebalo. Pored velike razlike u kvalitetu, što kaže Chaos nije Budućnost ni pokazala neku želju da prođe dalje i hemija im je nula već duži period. 

 

Što se tiče drugog para, Cedevita je imala fenomenalno suđenje u Ljubljani, naročito kad se lomilo u regularu tako da je tu suvišno pričati o nekom favorizovanju Zvezde. 

 

To što Zvezda već duže nije neki faktor u EL a osvaja abu maltene redovno je pokazatelj kvaliteta abe. Budućnost je onomad imala 6 pobjeda u EL i to sa nabudzenim rosterom u odnosu na EC varijantu. 

Taj roster je sve samo ne nabudzen.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Nisam gledao mec sinoc jer sam na odmoru bez tv-a i sa slabim netom, kad je pocinjao mec jos uvijek sam bio na plazi. Vjerovatno da sam osjecao da imamo sansi , snasao bih se za prenos negdje ali stvarno nisam imao osjecaj da mozemo ista ove sezone vise od tog polufinala, narocito u drugom dijelu sezone. Uglavnom za ovakvu sezonu ima objektivnih razloga kao sto su povrede koje su bile ucestale i ceste, a ima i subjektivnih razloga za koje je odgovoran klub i sam Dzile kao neko ko je sklapao roster i ko je bio glavni odgovorni za sportski dio. I tu nema diskusije. Nismo imali novaca ni u pola kao blizanci ali smo imali dovoljno da napravimo koncept i postavimo osnove nekog sistema koji bi nam makar kasnije donio odredjene plodove. Ovako nismo dobili nista, bukvalno nista. Na pocetku sezone je to na papiru izgledalo ok, zaista jeste tako, ali desavanja tokom sezone, posebno ona na koja smo mogli da uticemo, nisu pokazala da je Dzile napravio tim. Mislim tim a ne skup pojedinaca. Ne bih vise duzio o tome, mogao bih pisati do ujutru ....uglavnom, nadam se da smo izvukli pouku i da cemo napraviti rebilding na dugorocni nacin bez obzira na mjesto koje osvojimo...publika je uostalom to pokazala da vise voli mlade ,hrabre i po mogucnosti domace momke...i vise se veze za takve sastave i to je pravi put koji treba da pratimo...parizanu cestitke tj njegovim navijacima na forumu...sve je bilo u najvecoj mjeri sportski...ocekujem dobro finale.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Sjećaš li se Rum kasato said:

Taj argument ne prolazi. U Zvezdi je vrhunski odigrao u EL. Prošle sezone u Milanu najbolji strijelac. Mnogi od tih koje si nabrojao nijesu ISO strijelci. 

U Zvezdi je igrao EL cirka 2 meseca posle nogobulja iz Olimpijakosa gde skora pa nije igrao. Ta 2 meseca je bio treća opcija spolja iza Brauna i Berona.

Edited by pavijan2
Link to comment
Share on other sites

Bio je najbolji igrač Zvezde ta 2 mjeseca, do prekida sezone. A u Armaniju je bio među boljim igračima ako ne i najbolji - pričamo o F4 ekipi i jednoj od najbogatijih u Evropi.

 

Malo objektivnosti ne bi škodilo.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Imao je odlične utakmice protiv Panatinaikosa i Makabija.

Ključnu utakmicu za hvatanje priključka za plej of odigrao katastrofalno. 

Na kraju sezone niko nije plakao za njim jer je došao Lojd.

U Armaniju je bio odličan.

Link to comment
Share on other sites

Au jbt sta smo ovo gledali?

Tenzije, psovanje, kreveljenje, flopovanje, foliranje, padanje, izlezavanje, laktarenje, kovanice, upaljaci, telefoni... zamalo pred kraj i papke ponovo da vidimo na terenu. Jos se podgrevalo intervjuima i turnejama pred seriju i samu utakmicu...

Jako, jako ruzna predstava. Ne smem ni da zamislim kakav repertoar je za petak spreman.

  • Love 3
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, kendrick said:

Au jbt sta smo ovo gledali?

Tenzije, psovanje, kreveljenje, flopovanje, foliranje, padanje, izlezavanje, laktarenje, kovanice, upaljaci, telefoni... zamalo pred kraj i papke ponovo da vidimo na terenu. Jos se podgrevalo intervjuima i turnejama pred seriju i samu utakmicu...

Jako, jako ruzna predstava. Ne smem ni da zamislim kakav repertoar je za petak spreman.

Za petak napravite petorku vi, cedevita i futura, mozda nesto i uradite.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Istanbul92 said:

Nema sta da se elaborira, niko  nije lud da se dobrovoljno valja u covicevom svinjcu i to vec godinama... Dal je Buducnost, Partizan, Cedevita... Samo sa privatnim klubom nebojse covica se dogadjaju ovakve svinjarije redovno, I to je FAKAT!

Dobrodosao u klub,
Sjedi udobno se smjesti,
Prevarenih ima svud
Zar to nisu dobre vijesti?

 

:))

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Au jbt sta smo ovo gledali?

Tenzije, psovanje, kreveljenje, flopovanje, foliranje, padanje, izlezavanje, laktarenje, kovanice, upaljaci, telefoni... zamalo pred kraj i papke ponovo da vidimo na terenu. Jos se podgrevalo intervjuima i turnejama pred seriju i samu utakmicu...

Jako, jako ruzna predstava. Ne smem ni da zamislim kakav repertoar je za petak spreman.
Nekako, ne znam zbog čega, verovatno slučajno, si zaboravio da pomeneš udaranje pesnicom s leđa...

Možda zbog loših uspmena...
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...