Jump to content

ABA Liga 2021/22, nikad jaca?


goldberg

Recommended Posts

4 hours ago, odupri se ludilu said:

@propolis Ako mene pitaš... zezam se čoveče, rima ovo ono.

Ja sam ovde još 2008 stojim postojano kano klisurina, ne vaskrsavam niti idem pa se vracam.

Evo može 'vako:

Uz pomoć odanih navijača i kazni zbog bacanja upaljača, ABA liga nikad jača!

 

Jok bre na kendrika mislim 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Gledao sam mec i jos jednom se potrvrdilo koliko sudije navlace za domace klubove u svakom mecu - ako je nekome normalno da jedna ekipa izvede 42 bacanja u 2. mecu pa samo 6 (ne racunajuci nebitni deo na kraju) na 3. mecu, meni nije.

 

Golemac moze samo da se zali sam sebi, pisao sam i pisao o potrebi obezbedjivanja prednosti domaceg terena u PO, ali njega je bilo bas briga kada je sastavljao onaj uzasan tim na pocetku (Ejim, Carmichael, Rupnik, Keene) i gubio od Zadra i FMP na svom terenu.

 

Jos pre pocetka meceva se znalo ko ide u finale, kao u LLSL bukvalno - to je posledica nezampacenog guranja klubova od strane vlasti u Srbiji, kao i totalne bezvoljnosti u ostatku lige.

 

Nesto se mora menjati, a ja bih voleo da drugi klubovi angazuju ambiciozne ili jake trenere i ponekad isprase ove projekte iz Srbije i uzmu trofej. Bilo bi dobro radi balansa (jer je u poslednjih 16 sezona rezultat 12 KKCZ+KKP, 2 svi ostali klubovi u regionu, 2 ostalo (Maccabi i covid)), ali i radi zanimljivosti i neizvesnosti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/24/2022 at 5:19 AM, LakiJeMaloNervozan said:

Moze li Radonja da dobije finale Zeljka na 3 dobijene?
Ja bih rekao da je ovaj sistem prednost Partizanu

Elaboriraj malo ovu tvoju izjavu ako možeš.

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, bodo said:

Elaboriraj malo ovu tvoju izjavu ako možeš.

Igra se na 3 dobijene sto bi za trenera sa vecim iskustvom bila prednost.
Individualno je zvezdin tim dosta kvalitetniji, Partizan moze uzeti titulu aba lige samo u slucaju da Zeljko poslozi kockice kao pri proslom derbiju u aba.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, LakiJeMaloNervozan said:

Igra se na 3 dobijene sto bi za trenera sa vecim iskustvom bila prednost.
Individualno je zvezdin tim dosta kvalitetniji, Partizan moze uzeti titulu aba lige samo u slucaju da Zeljko poslozi kockice kao pri proslom derbiju u aba.

Ono šta ja mislim je da je  Zvezda u prednosti u ovom načinu takmičenja gde se utakmica igra faktički svaki drugi dan. Iskustvo duplih kola u EL i to ne bilo kakvih utakmica nego najjačih na našem kontinentu je veliko. Da li će to biti presudno ne znam. Iskreno nadam se da da. Kvalitetom bi trebali da smo isto u nekoj blagoj prednosti . Bojim se samo njihovog napadačkog skoka i unutarnje igre. Bekovskih poziciji niti ne toliko. I da, nadam se da ćemo biti dobri i sa linije penala i da nećemo previše gubiti lopte i na taj način davati im mogućnost lakih poena iz tranzicije. Ono što nam se događalo dosta u PF sa Olimpijom.

Edited by bodo
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, bodo said:

Ono šta ja mislim je da je  Zvezda u prednosti u ovom načinu takmičenja gde se utakmica igra faktički svaki drugi dan. Iskustvo duplih kola u EL i to ne bilo kakvih utakmica nego najjačih na našem kontinentu je veliko. Da li će to biti presudno ne znam. Iskreno nadam se da da. Kvalitetom bi trebali da smo isto u nekoj blagoj prednosti . Bojim se samo njihovog napadačkog skoka i unutarnje igre. Bekovskih poziciji niti ne toliko. I da, nadam se da ćemo biti dobri i sa linije penala i da nećemo previše gubiti lopte i na taj način davati im mogućnost lakih poena iz tranzicije. Ono što nam se događalo dosta u PF sa Olimpijom.

Neki evroligasi se ne bi slozili. Monako sa Obradovicem je razbijen, Dacka dobila drugog celavca...Nema izgovora, nek onaj koji izgubi ne ide u EL..ne moze uvek na mufte. 

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Partizan moze uzeti titulu aba lige samo u slucaju da Zeljko poslozi kockice kao pri proslom derbiju u aba.

Ako Željko može u tri tekme finalne serije da ponovi taktiku: ,,Avrame...idi, poludi i metni im jedno tries komada "...onda je titula njihova.

 

 

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Devil In My Pants said:

Neki evroligasi se ne bi slozili. Monako sa Obradovicem je razbijen, Dacka dobila drugog celavca...Nema izgovora, nek onaj koji izgubi ne ide u EL..ne moze uvek na mufte. 

Dobro sad to je neka druga tema za diskusiju. Isključivo sam se referirao na ovo finale i modus igranja u seriji na best of five gde se mečevi igraju  svaki drugi, treci dan. Kao što rekoh trebalo bi da nam je to neka prednost u seriji sa njima ne da će biti i presudna. Ja vjerujem u nase ali bože moj ako se i izgubi neće život stati. Ono što zaista želim je da protekne sve isključivo u sportskim okvirima, bez nepotrebnih "saopštenja " sa bilo koje strane afterwards.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nemam pojma al da je odigrao dobro jeste. Morao je Radonja da 12 igraca promjeni da bi on konacno dosao na red da udje i onda coek obrnuo ritam utakmice. Ona serija cini mi se 7-0 u 2/4 kako je usao dje je asistirao za trojku Dobrica i polaganje Mitrovica iz slipa je meni neki momenat dje je vratila kontrolu utakmice u svoje ruke.

Partizan je dobro otvorio mec al su nakon dobre 1/4 i agresivnog napadanja reketa i kickova za suteve spolja u 2/4 su krenuli da se zadovoljavaju sa tim sutevima spolja i onda su posle poluvremena izasli sa nekom losom energijom dje je sve islo na ISO Punter al je srecom pogadjao pa je ostavio Partizan u igri donekle. Zvezda je tu prelomila mec jer su provalili kako da ih napadaju + je Lessort demonstrirao neke nove nivoe neinteligencije u pozicioniranju i plivanju u odbrani.

  • Like 7
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, MrTwister said:

Partizan je dobro otvorio mec al su nakon dobre 1/4 i agresivnog napadanja reketa i kickova za suteve spolja u 2/4 su krenuli da se zadovoljavaju sa tim sutevima spolja i onda su posle poluvremena izasli sa nekom losom energijom dje je sve islo na ISO Punter al je srecom pogadjao pa je ostavio Partizan u igri donekle.

 

2 hours ago, Wingwalker said:

Lesora ne mogu da odbrane ni Luka ni Deda a Žoc dozvoljava Panteru seriju ISO bravura dok jure rezultat. Ne ide se tako nespreman ciganima u goste.

 

Pa nije KKP-u problem bio napad nego odbrana. 

Kad god je Smajli u igri svaki napad ga napadju pikom, pa makar i kad cuva trojku.

Lessort ne zna gde bije sto smo vec znali. 
Na postu niko ne moze da brani Kalinu.

I ovo su neke sistemske stvari, koje su se znale i pre serije, tako da stvarno ne vidim kako se ista od toga menja u ostalim utakmicama.


KKP je kao ekipa sutirao 50-40-90 i uspeo da izgubi utakmicu relativno lako-  ocekujem drugaciju drugu utakmicu, sa manje poena na obe strane, ali slican ishod.

Link to comment
Share on other sites

Meni kao navijacu Zvezde i kao neko ke dugo prati kosarku da je ponudio pre pocetka sezone trio Lesor Smajlagic Leday umesto Kuz, Mitar Deda prihvatio bi bez trunke razmisljanja. Na koju foru KKP i Zoc ne uspevaju da ogomnu razliku u cistom kvalitetu na pozicijama 4 i 5 materalizuje , vec ih ova nasa trojica redovno pune, stvarno mi nje jasno. Cak i onaj jedini derbi kad su dobili , nisu napravili prednost tu. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Prosto ne mogu da verujem da Željkov tim ovako izgleda, jedna razbijena banda. Baš je sramotno koliko su poimence (individualno) kvalitetniji od KKCZ, a ne igraju ništa. Ali to je samo pokazatelj kako je tim uvek iznad skupa pojedinaca, koliko god ti pojedinci bili dobri.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, DameTime said:

Prosto ne mogu da verujem da Željkov tim ovako izgleda, jedna razbijena banda. Baš je sramotno koliko su poimence (individualno) kvalitetniji od KKCZ, a ne igraju ništa. Ali to je samo pokazatelj kako je tim uvek iznad skupa pojedinaca, koliko god ti pojedinci bili dobri.

Potrebno je vreme da se napravi tim, da se dođe do detalja ...

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Kankkunen said:

Potrebno je vreme da se napravi tim, da se dođe do detalja ...

Ni u EC nisu nista uradili protiv isto takvih instant projekata samo dosta jeftinijih ... Obradovic je uradio ocajan posao ove sezone i svaki drugi trener bi bio najuren ekspresno posle ispadanja iz EC... sreca nasa da je ostao

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...