Jump to content

ABA Liga 2021/22, nikad jaca?


goldberg

Recommended Posts

4 minutes ago, pavijan2 said:

Možda je ABA liga loša, ali je ubedljivo najbolje takmičenje od svih ponuđenih alternativa.

Tako da, vozi Miško.

 

Ja se slazem da je trenutno nejbolje resenje, ali uvek imas i odredjene uslove i odredjene motive da nesto igras. Dok je to pozitivno, igras, kad ne vidis interes, ne igras. Simple as that. Ove budalastine hrvatskog kosarkaskog saveza su samo to, budalastine. Niko njih ne sprecava da im klubovi napreduju.

Link to comment
Share on other sites

Meni je skroz logično da Hrvati napuste Aba ligu i umesto nje da peglaju Fiba CL ili Fiba EC.

Prvo što imaju manje troškova,a drugo što bi igrali sa ekipama kojima mogu da pridju po budžetu i kvalitetu.

 

Hrvatskoj košarci treba restart i izlaz u Evropu koja bi možda mogla da privuče nešto publike jer u Aba to sigurno ne može.

Sa obzirom poznajući mentalitet susjeda sigurno ne žele da gledaju uživo kako ih komšija delje 20 razlike u Zadru ili Zagrebu,a da se ne lažemo ni u Pioniru ne bi bilo više od 700 ljudi da dođu Zadar i Cibona i svake godine da delju po 20 razlike.

 

Što je najgore hrvatski klubovi ne mogu više ni da se bore sa srpskim 5,6 klubom tako da ili će sami napustiti ligu ili će iz nje ispasti.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Zeleo bih da hrvatski klubovi zaista i izadju iz ABA lige, ali da mogu posle nekih 5/6 godina da pitam Radju licno kako mu se svidja to sto su za vreme njegovog vodjstva hrvatski klubovi devolvirali do nivoa jedne Ceske i Austrije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zeleo bih da hrvatski klubovi zaista i izadju iz ABA lige, ali da mogu posle nekih 5/6 godina da pitam Radju licno kako mu se svidja to sto su za vreme njegovog vodjstva hrvatski klubovi devolvirali do nivoa jedne Ceske i Austrije.

Šta fali...svakom po meri, gostuješ po Pragovima i Vijenama...auto putevi margarin...pivnice, mocart kugle...a reprezentacija ti dve decenije u kanalu. Jedinom krupnom sponzoru koji dolazi iz privatnog sektora - Tedeskom su prvo godinama minirali projekat preuzimanja Cibone a kada je taj klub doveden do bankrota ponudili su mu da ga preuzme u paketu sa svim dugovima. Ove sezone im je najskuplji stranac 250-300k tako da su to idealni uslovi da neki alentirani mladac preuzme ulogu nosioca. Kako bi to izveo da kod nas igra na poziciji Pantera, Kaline, Lideja, Voltersa, Lesora... Tupi ga Dino za sve pare.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ima na sportnet portalu odličan tekst onog Nađa koji inače vodi svu ABA statistiku o tome zašto je ideja hrvatskog napuštanja ABA idiotska.

Ukratko, njima kao smeta što se kroz ABA ne razvijaju mladi hr. igrači, a to nema nikakve veze sa takmičenjem u kome se klub nalazi. Niti ABA bilo čime sprečava trenere da koriste mlade igrače, niti ih ova Fibina takmičenja na to potiču.

Po svemu sudeći, Hrvatima naprosto smeta što su totalno inferiorni u ABA. Imaju osjećaj da su statisti u sportskim/političkim/mafijaškim obračunima Zvezde, Partizana i Budućnosti, u Miškovim menadžerskim kombinacijama i kojekakvim balkanskim šema koje njima, je li, neprijatno zaudaraju.  

Edited by quentin
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Koliko sam cuo budzet SC Derbija je oko 700h, ne vjerujem ni da je budzet FMP iz Zeleznika mnogo veci, a koliko sam cuo budzet Zadra je negdje oko 1,5M , pa vidite sto su takmicarski uradile ove dvije ekipe a sta Zadar. Tako da problem nije u aba ligi nego u kvalitetu rada. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Hrvati već godinama (ako ne i decenijama) imaju očajan rad saveza koji se pravda ovim jeftinim pokušajima mazanja očiju i nekakvim pretnjama o napuštanju regionalne lige koje se svako malo aktiviraju. Igraju često na kartu jeftinog populizma a što ne reći i nacionalizma bez ikakvog plana iza toga. Ne kažem da je lako igrati protiv perionica novca i državnih mezimaca iz Beograda i Podgorice ali oni nisu u stanju da budu konkurentni ni ovoj nekoj bedi od privatnih klubova koja egzistira na ovim prostorima. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Misko je lijepo njima rekao prije neki dan, u podcast Inkubatoru, zašto im mladi igrači ne napreduju ili štaviše stagniraju ili ih povrede unište. Jer te njihove ekipe igraju u praktično NBA ritmu bez dubine i kvaliteta koji je potreban da se u takvom ritmu izdrži. Mega igra 1 utakmicu nedeljno, sto su kroz trial & error utvrdili kao idealno rješenje + radi se i trenira svaki dan, dok u Hrvatskoj nema vremena za trening i rad na tim vjestinama koje mladi igrači treba da usavršavaju i uče kako bi postali bolji, vec samo utakmice i to nedovoljnog kvaliteta i uloge koju dobiju u tim ekipama. Da ne ulazim u to kako se svake godine neko od tih klinaca njihovih usled takvog ritma povrijedi teže i propusti sezonu i vrijeme da napreduje.

Svaki iole sad talentovaniji hrvatski igrač gradi karijeru van Hrvatske. ABA liga je tu najmanje kriva za tu situaciju.

Sent from my EML-L29 using Tapatalk

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, MrTwister said:

Svaki iole sad talentovaniji hrvatski igrač gradi karijeru van Hrvatske.

Maltene sve najbole mlado talentovano sto ima Hrvatska i sto ce ciniti njihovu buducnost je sada u Ciboni. Prkacin, Brankovic, Gnjidic, Dreznjak, Nakic... Eto jedino Karlo Matkovic u Megi mada i to je regionalna liga.

 

Osim njih idu ovi malo stariji Saric koji je pocetak gradio u Ciboni i jedino Hezonja i Bender su ti koji su gradili karijeru van Hrvatske, mozda jos neko ne mogu da se setim. Ne znam otkud ta teza.

 

Leni Ukic i Kruno Simon ce sad u penziju a Bojan Bogdanovic jos koju godinu i to je to.

 

Znaci svi u25 talentovani igraci im igraju u Ciboni ili u drugim hrvatskim klubovima osim Bendera i Matkovica.

 

edit: zaboravio sam Zizica mada i on je pocinjao u Ciboni a sta ce sad u hrvstskoj kad je jedan od najboljih centara Evrolige. Moguce i da zavrsi u Nba.

Edited by 1945
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, 1945 said:

Maltene sve najbole mlado talentovano sto ima Hrvatska i sto ce ciniti njihovu buducnost je sada u Ciboni. Prkacin, Brankovic, Gnjidic, Dreznjak, Nakic... Eto jedino Karlo Matkovic u Megi mada i to je regionalna liga.

 

Osim njih idu ovi malo stariji Saric koji je pocetak gradio u Ciboni i jedino Hezonja i Bender su ti koji su gradili karijeru van Hrvatske, mozda jos neko ne mogu da se setim. Ne znam otkud ta teza.

 

Leni Ukic i Kruno Simon ce sad u penziju a Bojan Bogdanovic jos koju godinu i to je to.

 

Znaci svi u25 talentovani igraci im igraju u Ciboni ili u drugim hrvatskim klubovima osim Bendera i Matkovica.

 

edit: zaboravio sam Zizica mada i on je pocinjao u Ciboni a sta ce sad u hrvstskoj kad je jedan od najboljih centara Evrolige. Moguce i da zavrsi u Nba.

Oni nisu ni Boris Tismu pokupili ovo leto.Momak je bio medju boljima u svim generacijama Reala,oprobali su ga i u prvom timu a ovog leta pokupio ga je SC Derbi...tu se negde  i zagubio,nisam video da je imao zapazen ucinak,mozda lovreda ne znam,svakako su mogli da pariraju Derbiju oko njega.

Hrvati sad pricaju price po principu prica kao u Srbiji i nekom babarogi Misku,on eto otima sve zivo,ustvari on jedini i skautira mlade a model kluba je zaista najbolji po mlade pa nije cudno sto idu tamo.Ne rade nista pametno pa se traze izgovori.

Edited by UDresuKvinsiMilera
Link to comment
Share on other sites

Da se ja pitam neka idu slobodno, nista ne doprinose, klubovi su im ocajni vec godinama ali cisto sumnjam da ce Cibona, Zadar i Split hteti da istupe, ne vidim kako im je u interesu da ne igraju Abu. Tako da od te price nema nista ali svakako moze biti probni balon za neka buduca vremena.

 

Njihovim odlaskom Aba na kvalitetu ne bi izgubila pa gotovo nista jedino sto se gubi je taj neki rivalitet srb-hrv klubova koji uzgred budi receno poslednjih godina nitii ne postoji.

Edited by nunilo
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Martin Mystere said:

Žižić je već bio u NBA i to par sezona i tamo se baš i nije nešto iskazao tako da baš i nisam siguran da bi se ponovo vraćao tamo - naročito što je prvi put u NBA otišao nakon mnogo boljih igara nego što ih sada pruža u Makabi Indiansima.

Ma nisam ni ja siguran, napisah moguce, samo imam nekoliko igraca u glavi iz Evrope koji su i sa 30 godina zavrsili u Nba.

 

On ima 25 i ne bi me zacudilo da se tamo vrati za godinu-dve-tri s obzirom kakvu je sezonu imao iza sebe.

Link to comment
Share on other sites

@1945 Odnosilo se to uglavnom na ove mladje i potencijalno igrace sa vecim plafonom od Dreznjaka, Nakica i slicnih iz Cibone. Tipovi poput Leo Menalo, Luka Krajnovic, Ivisici, Andrija Jelavic i drugi koji su draft range. Tu mozemo ubrojat i par tih iz Cibone al za neke od njih je vec dosta vremena izgubljeno usled stvari sto gore napisah. Cak je i Tisma koji je 02 godiste dosta vremena izgubio zbog povreda a ima fin potencijal za evropskog igraca. 

Link to comment
Share on other sites

On 5/6/2022 at 12:19 PM, Nemam_ti_kad said:

Koliko sam cuo budzet SC Derbija je oko 700h, ne vjerujem ni da je budzet FMP iz Zeleznika mnogo veci, a koliko sam cuo budzet Zadra je negdje oko 1,5M , pa vidite sto su takmicarski uradile ove dvije ekipe a sta Zadar. Tako da problem nije u aba ligi nego u kvalitetu rada. 

 

Ma to je samo izgovor. Razlozi su verovatno neke druge struje koje sada biju u njihovom savezu. Uostalom, kako jedna liga moze biti kriva za to sto neko ne ulaze u kosarku? Nagradni fond, slazem se, moze biti veci, ali i za to treba raditi na promociji lige, treba imati navijace. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

fmp i sc derbi nisu bas najumesniji za poredjenje jer se radi o filijalama

 

"problem" hrvatske kosarke je sto poput srbije, crne gore, rep srpske nema klub iza kog stoji drzava/entitet

uzgred, za razliku od blizanaca koji su deo sportskog drustva, cibona i splti su u senci dinama i hajduka, pogotovo sto je fudbal sport broj 1 u hrvatskoj (i u srbiji je, ali je taj odnos u hrvatskoj daleko nepovoljniji po kosarku)

da hrvatska ima jedan klub na tom "vrhunskom aba" nivou druga bi se pesma pevala

 

a resenje je zapravo na sasvim drugoj strani, hrvati bi trebali gledati da ubace sto vise klubova u drugu aba ligu (godinama ne koriste ni propisanu kvotu od 2) i da onda iz kvantiteta dobiju dodatni kvalitet

 

uz sve mane aba lige, uz sve gluposti koje gledamo od kls, ovako sa strane meni deluje da se u hrvatskoj (klupskoj)kosarci gresi gde se god pogresiti moze

 

 

mada, nema od svega ovog nista, isto su najavljivali i prosle godine pa se nista nije desilo

nisu blesavi u ciboni,zadru, splitu pa da ne vide da je aba liga najbolje sto imaju u ponudi

 

 

takodje, ovo "ko ih jebe nek igra zlatibor" nikako nije dobar stav 

na stranu sto bi zlatibor svakako morao igrati aba sledece sezone, jer je to izborio osvajanjem druge aba lige, generalno aba, odnosno regionalnaliga ima velike rezerve u hrvatskoj kosarci

ako bi se njihova klupska kosarka podigla na visi nivo, aba bi bila jos kvaltetnije takmicenje

zatvaranjem na srpsko ili srpsko i crnogorsko trziste nikako ne moze doneti novi kvalitet vec samo upravo suprotno

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...