Jump to content

ABA Liga 2021/22, nikad jaca?


goldberg

Recommended Posts

Jbt na ovu vijest se više reagira kod vas nego kod nas. Nama košarka ionako propala, a vama svejedno jel tučete klince iz Cibone 20 ili klince iz nekog CG ili BiH kluba 40 razlike. Ne razumijem koju razliku ABA ligi radi odlazak HR klubova? 

Link to comment
Share on other sites

On 5/5/2022 at 2:24 PM, Edward Louis Severson III said:

Pritome, hrvatski klubovi konstantno nezadovoljni? Pa covece ulozi u sport, kupi igrace i osvojices... ja stvarno ne razumem o cemu je rec, sta oni zele, ne mogu u plej of da udju.

Pa ne smije država financirati plaće profesionalnih košarkaša iz Amerike. Ne dozvoljava zakon. 

I naravno da ne bi izlazili iz lige da su konkurentni. Jednostavno vide da ovo ne ide, pa idu probati šta ide. Ne znam kakva je kvaliteta tih FIBA natjecanja. Jel to lošije ili bolje od ABA lige. Al bar neka Europa da se igra. Pošto u ULEB natjecanja ne možemo. Ako ovo propadne, pa za 20 godina budemo još gori, možda bude ideja o povratku. 😂

Edited by Bugl Khan
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bugl Khan said:

Pa ne smije država financirati plaće profesionalnih košarkaša iz Amerike. Ne dozvoljava zakon. 

I naravno da ne bi izlazili iz lige da su konkurentni. Jednostavno vide da ovo ne ide, pa idu probati šta ide. Ne znam kakva je kvaliteta tih FIBA natjecanja. Jel to lošije ili bolje od ABA lige. Al bar neka Europa da se igra. Pošto u ULEB natjecanja ne možemo. Ako ovo propadne, pa za 20 godina budemo još gori, možda bude ideja o povratku. 😂

 

 

Alpe adria cup je očajno takmičenje, Fiba Eurocup je takmičenje po kvalitetu sredine tabele Aba lige,a Fiba Liga šampiona je jako takmičenje i verujem da bi to bilo mnogo bolje za Split, Cibonu i Zadar od Aba lige.

Fiba plaća sve troškove sudjenja, smeštaja i putovanja za sve utakmice plus što se dobija i neki novac za pobede i prolaske u narednu rundu.

 

Moje mišljenje je da bi Fiba LŠ bila takmičenje po meri prva tri Cro kluba gde bi igrači mogli fino da se razvijaju, ne bi imali nikakvih troškova plus što bi mogli da zarade.

Cro liga plus FIBA takmičenja je sigurno bolje rešenje od Aba lige gde Cro klubovi nemaju nikakve šanse protiv Par,Cz, Budućnosti i privatnog kapitala Tedeskija

 

Evo šta je rekao Vuk Radivojević SD Igokee

https://www.google.com/amp/s/mondo.rs/Sport/Kosarka/amp/a1329963/Vuk-Radivojevic-FIBA-liga-sampiona.html

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, propolis said:

 

 

Alpe adria cup je očajno takmičenje, Fiba Eurocup je takmičenje po kvalitetu sredine tabele Aba lige,a Fiba Liga šampiona je jako takmičenje i verujem da bi to bilo mnogo bolje za Split, Cibonu i Zadar od Aba lige.

Fiba plaća sve troškove sudjenja, smeštaja i putovanja za sve utakmice plus što se dobija i neki novac za pobede i prolaske u narednu rundu.

 

Moje mišljenje je da bi Fiba LŠ bila takmičenje po meri prva tri Cro kluba gde bi igrači mogli fino da se razvijaju, ne bi imali nikakvih troškova plus što bi mogli da zarade.

Cro liga plus FIBA takmičenja je sigurno bolje rešenje od Aba lige gde Cro klubovi nemaju nikakve šanse protiv Par,Cz, Budućnosti i privatnog kapitala Tedeskija

 

Evo šta je rekao Vuk Radivojević SD Igokee

https://www.google.com/amp/s/mondo.rs/Sport/Kosarka/amp/a1329963/Vuk-Radivojevic-FIBA-liga-sampiona.html

Eto. Pa ne čini se uopće kao loša ideja. Vidjet ćemo šta klubovi misle o tome.

Edited by Bugl Khan
Link to comment
Share on other sites

Secamo se Cibona-Cedevita finala Aba Lige, ne znam kako su uspeli da ovoliko stagniraju s' obzirom da to finale nije toliko daleka proslost. 

Ja u svim sportovima prizeljkujem jednu Aba Ligu tj Ex ju sistem. 

 

Zamislite prvenstvo gde se za titulu bore 

 

Dinamo 

Hajduk 

Partizan

Zvezda

Rijeka

Sarajevo

 

U fudbalu bi to bio pun pogodak, ne znaam zasto ovde ne funkcionise kako treba

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Bugl Khan said:

Eto. Pa ne čini se uopće kao loša ideja. Vidjet ćemo šta klubovi misle o tome.

Prvo treba videti šta FIBA misli o tome.

Mislim da u FIBA ligi šampiona ima mesta za 1 klub iz Hrvatske. Ostali u FIBA kup.

Link to comment
Share on other sites

Alpe Adria cup je mozda na nivou Aba2 lige, FIBA Liga sampiona usudicu se da kazem da je na nivou Aba lige, tako da Hrvati vec igraju taj nivo kosarke za kojim teze eventualnim napustanjem abe.. Jedino ako im se finansijski vise isplati da igraju ovo drugo

Link to comment
Share on other sites

On 5/1/2022 at 1:53 PM, propolis said:

 

Ne znam da li si gledao Budućnost ove sezone?

Niko nije očekivao da on vozi ekipu,ali njegovo bivstvovanje i učinak na parketu su više nego sramotni.

Moguće da je i do Dzileta i uloge koju ima u timu tj. nema je.

 

Što se tiče godina prošle je imao 36 tako da nije velika razlika u odnosu na 37.

 

On ima 37 i u penziju ce na kraju sezone. Da, mogao je da kaze dovidjenja letos posle Armanija, ali ova sezona mu je donela nekoliko stotina hiljada evra.

Edited by krzna
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/5/2022 at 1:54 PM, Edward Louis Severson III said:

Ja ne vidim direktnu korist aba lige. Publiku ionako imaju samo Zvezda i Partizan i donekle Buducnost. A samo Srbija ima potencijal za iole ozbiljnu ligu.

 

Ali nas problem je KSS i petljanje tamo.

 

Ne cini ti se da su ove dve recenice koje si napisao u koliziji?

 

Srbija nema vise nista, imala je kao sto je imao i Titanic suve kabine i hodnike dok ih nije potopila voda. Sada imamo samo dva kluba i nista vise, a ligu cine cetiri kluba koji ulazu vise nego ranije, jos dva (Igokea i Mornar) koji imaju da finansiraju solidne rostere, ostale u regionu (a pogotovo nesrecne KLS klubove) nema pas za sta da ujede.

 

14 hours ago, hk1 said:

takodje, ovo "ko ih jebe nek igra zlatibor" nikako nije dobar stav 

na stranu sto bi zlatibor svakako morao igrati aba sledece sezone, jer je to izborio osvajanjem druge aba lige, generalno aba, odnosno regionalnaliga ima velike rezerve u hrvatskoj kosarci

ako bi se njihova klupska kosarka podigla na visi nivo, aba bi bila jos kvaltetnije takmicenje

zatvaranjem na srpsko ili srpsko i crnogorsko trziste nikako ne moze doneti novi kvalitet vec samo upravo suprotno

 

Ovo prvo je greska - ne moze jedan nakaradan sistem koji je omogucio sedmoplasiranoj ekipi da u tri meca na neutralnom terenu osvoji ABA2 biti model na osnovu koga cemo da govorimo da je Zlatibor bilo sta zasluzio. Hajde da se tako nesto napravi u ABA ligi, da pobednik ide u EL, dodje Igokea i dobije prvo Buducnost u Beogradu, pa Cedevitu i na kraju Crvenu zvezdu. I mi onda pricamo kako EL ne pusta Igokeu u svoje takmicenje, umesto da (sa pravom) konstatujemo kako je sistem takmicenja umobolan.

 

Takodje, nije problem u hrvatskoj kosarci sto "lose rade sa mladima". Koliko EL ekipa radi sa mladima? Da li je Cibona odlicno radila sa mladima kada su bili u vrhu tabele ili su imali Ayusa, Hoskina, Righta i koga sve ne?

 

Hajde lepo da Buducnost, Crvena zvezda i Partizan imaju jedno 3-4 sezone budzete kao Zadar (tih velelepnih 1,5 miliona) pa da vidimo kako ti klubovi rade sa mladima i kako uspevaju da ostanu u ABA ligi. A ako je odgovor da ne mogu i da je budzet presudan, pa onda je problem u tome, a ne u radu sa mladjim kategorijama.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Golijat said:

Svih 5 igraca Buducnosti loptu cekaju na liniji za 3p, igra u reketu ne postoji, bas im fali Reed.

Buducnost jedva ceka da se sezona zavrsi. Ovo nije ni otaljavanje.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, necke said:

Stvarno neozbiljno deluje Buducnost, a oni su npr oba puta pobedili Bursu ove sezone. Partizan veoma dobar

Partizan je trebao da ode na 20+

Svakako 2-0 i metlica bez mnogo znoja. Panter, Lidej i Lesor pokazali pedigre.

Dzile ne mora da brine, skoluje ga neko njemu nedostizan za 1000zivota.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...