Jump to content

ABA Liga 2021/22, nikad jaca?


goldberg

Recommended Posts

Danas se igraju prvi mecevi 1/4 finala ABA lige kao i prvi mec baraza za opstanak u ABA ligi izmedju Borca i Zlatibora.

 

Buducnost docekuje FMP - izgleda da su se Dzikicu igraci opet otrovali necim :ajme: (ovo je neverovatno kako se amaterski radi sa igracima ove sezone u klubu iz Podgorice). Imace Buducnost domacinsko sudjenje, ali bice to samo produzetak agonije jer ekipa nista ne igra vec cetiri meseca. Doduse, ko zna, mozda se FMP razgoropadi i skrati im muke.

 

Cedevita Olimpija nakon sramnog ispadanja iz 1/4 finala (onakvu sansu ne iskoristiti i onako glupo odigrati je za momentalni otkaz treneru) docekuje Igokeu. Zeleno-narandzasti su ovde veliki favoriti, ali dalje od Igokee tesko da ce moci. Jednostavno, ne secam se kada je bilo ko od klubova "velike cetvorke" gubio na domacem terenu u PO osim Cedevite. Blazic je izjavio da se nada da ce otici korak dalje od prosle sezone (dakle, 1/4 finale EC i 1/2 finale ABA lige) - kao da je prosecan ljudski vek 150 godina i kao da ce Tedeschi stalno ovako da ulaze u luzerski klub pa mozda kroz pet godina u dodju do nekog trofeja ili se plasiraju u EL.

 

U barazu ne bi trebalo da bude dileme - Zlatibor se ionako plasirao u isti jednim jako smesnim sistemom pa necu mnogo ni zaliti sto ce i sledece sezone igrati ABA2 ligu. Tamo im je po svemu mesto, daleko su oni bili cele sezone od MZTa, Borca i Heliosa.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, 1945 said:

Nba prva cetvrtina Cedevita-Igokea, narocito Cedevita igra sa dva-tri maksimum dodavanja u napadu prosecno, previse lako dolaze u pozicije za sut ima i do pametnih resenja al dosta vise do loseg nacina odbrane Igokee.

 

Zna li neko sta je sa Jakom Blazicem?

 

Spomenuse sad u prenosu da je virus u pitanju, juce je on bio na konferenciji za novinare povodom ove utakmice ali je ocigledno danas osetio neke tegobe pa ne igra.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Borca said:

 

Spomenuse sad u prenosu da je virus u pitanju, juce je on bio na konferenciji za novinare povodom ove utakmice ali je ocigledno danas osetio neke tegobe pa ne igra.

Aha da cuo sam, bukvalno su rekli 2 minuta kasnije nakon sto sam napisao. Pretpostavljam da ce igrati narednu za 4 dana.

Link to comment
Share on other sites

Klasicna Cedevita, opusti im se ruka kad nije bitno (i to bez najboljeg igraca), kad je trebalo nisu mogli bazen da pogode.

 

Inace, kakvi su ono Reedovi i Nevelsi u 12 u Podgorici? Koliko sam primetio, nema Popovica i nema Tarolisa - mora da je greska.

Link to comment
Share on other sites

Jbt jedva sam nasao gde ih je Arena smestila, a AS3. 

 

5 minutes ago, goldberg said:

Inace, kakvi su ono Reedovi i Nevelsi u 12 u Podgorici? Koliko sam primetio, nema Popovica i nema Tarolisa - mora da je greska.

Tu je Nevels koliko vidim. 

Prazna hala... 

Nema Jones-a 😕 

Link to comment
Share on other sites

Steta zbog Dzonsa, sa njim bi FMP ovo vrlo verovatno dobio.

 

Buducnost je grozna ekipa. Dzikica sam uvek cenio i smatrao solidnim trenerom, ali njegov ovosezonski rad je sramotan, ljudi bukvalno ne mogu da se sastave. Kao bez trenera da igraju.

 

Micov je posebna prica, Kuzmic je za njega pojam vitalnosti.

Link to comment
Share on other sites

Možda i faul DJ Silija na Nerandžiću, no to sad i nije bitno...

Nekako više volim da Budućnost ide na Partizan, pa neka se stari sportski prijatelji pošteno išibaju u tri meča, po mogućstvu...

Inače na kraju veliki disparitet u faulovima (24 vs 14), tokom meča se nije činilo da je tako.

Link to comment
Share on other sites

Iskreno sumnjam, cak sam ubedjen da bi FMP pruzio jaci otpor. Buducnost je abortus od ekipe, sta izmisle Kobs i Sili - to im je. Gledam kako Kuridza pogadja trojku za pobedu, a saigraci to ispracaju tek ponekim bledim aplauzom i sve mi je jasno. Ljudi jedva cekaju da se raspuste.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, uini said:

 

micov ima punih 37, kuzmic tek 33   ( :

Ali je sa 36 u Armaniju u El prosle sezone na fajnal foru igrao po 29 i 27 minuta i zabelezio 28 poena ukupno sa 66% iz igre. Nepravdano igra lose bez obzira na godine cak ni u Aba ne pravi razliku.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, 1945 said:

Ali je sa 36 u Armaniju u El prosle sezone na fajnal foru igrao po 29 i 27 minuta i zabelezio 28 poena ukupno sa 66% iz igre. Nepravdano igra lose bez obzira na godine cak ni u Aba ne pravi razliku.

 

dobrom a matorom igraču je daleko lakše da isporuči svoje kada igra sa jako dobrom ekipom;

naravno, ni uloga u armaniju i budućnosti nije ista za micova, u milanu protivnik ima mnogo većih briga, pa mu je lakše da iskoristi takve prilike jer je, kao što rekoh, dobar & pametan igrač.

 

last but not the least, u tim godinama i na pola sezone možeš da "padneš sa košarkaške litice", ja se iskreno divim svim igračima u tim godinama koji igraju vrhunsku košarku, bilo u aba, el ili nba.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, uini said:

 

dobrom a matorom igraču je daleko lakše da isporuči svoje kada igra sa jako dobrom ekipom;

naravno, ni uloga u armaniju i budućnosti nije ista za micova, u milanu protivnik ima mnogo većih briga, pa mu je lakše da iskoristi takve prilike jer je, kao što rekoh, dobar & pametan igrač.

 

last but not the least, u tim godinama i na pola sezone možeš da "padneš sa košarkaške litice", ja se iskreno divim svim igračima u tim godinama koji igraju vrhunsku košarku, bilo u aba, el ili nba.

Takodje.

 

Doduse u Aba sada osim Micova imamo samo Stipcevica sa 36 koji uzgred igra sezonu karijere i to je manje vise to, Sava Lesic ima 34 i igrao je dobro do povrede, Pefi 34 malo vise doprinosi od Micova. Dzastin Karter od stranaca sa 35 je jedan od boljih stranaca u ligi, nekog sam verovatno i zaboravio. A da, Simona, taman puni 36tu kad budemo dizali pehar u Aba sad.

 

U Nba ima bas dosta primera kroz istoriju koji su i sa 40 godina doprinosili igri i imali znacajnije uloge. I sada ih ima 36+ dosta. Em imaju najjace uslove za oporavak i sve to em su tamo najjaci kosarkasi na svetu a imaju 30 klubova u ligi sa po 15 igraca u rosteru pa mora da ih ima, al svakako svaka cast svakom od njih. Godine su samo broj, mnogi su pokazali.

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, 1945 said:

U Nba ima bas dosta primera kroz istoriju koji su i sa 40 godina doprinosili igri i imali znacajnije uloge. I sada ih ima 36+ dosta. Em imaju najjace uslove za oporavak i sve to em su tamo najjaci kosarkasi na svetu a imaju 30 klubova u ligi sa po 15 igraca u rosteru pa mora da ih ima, al svakako svaka cast svakom od njih. Godine su samo broj, mnogi su pokazali.

 

ne bih rekao ovako napamet da ih ima dosta. više su to neki izuzeci od pravila.

eto melo je sa svojih 36-37 šurio prvu polovinu sezone ali je u drugoj polovini grdno pao. jednostavno, treba ti dobar kontekst i da vodeći igrači rade svoje da bi matorci doprineli u kontinuitetu

 

ne znam ko je sve sa 40 ili blizu bio faktor (mrzi me da guglam): rej alen, donekle vins karter ali svaku desetu u tanking timu, jason kidd razvalio regularnu sezonu do pred kraj a onda umro u plejofu. džabar je bio korektan ali je imao dobar tim, kao i rej alen.

Link to comment
Share on other sites

Nema opravdanja za ovo što Micov igra ove sezone, užasno loše i prošlogodišnja sezona izgleda kao da je igrao pre 10 godina.

Bolje da se povukao nakon prošle sezone,a ne ovako da se blamira.

Sorry but no excuses.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...