Jump to content

Vaterpolo - Tokio 2020


Recommended Posts

30 minutes ago, Misterija Organizma said:

Najbolji meč su odigrali protiv nas, nakon nekoliko dobrih dana bas los dan za njih u Tokio, mislim da vise i nemaju kandidate za medalju.

 

Kladionice kažu da šanse ima Kvesić u karateu, mislim da osim njega i visašice Šimić više nitko naš i ne nastupa do kraja. Premda je zadnjih par dana, uz iznimku gimnastike, ostavilo gorak okus, ja sam zadovoljan našim učinkom na ovim Igrama. Ne događa se Rio svaki dan.

Link to comment
Share on other sites

 
Kladionice kažu da šanse ima Kvesić u karateu, mislim da osim njega i visašice Šimić više nitko naš i ne nastupa do kraja. Premda je zadnjih par dana, uz iznimku gimnastike, ostavilo gorak okus, ja sam zadovoljan našim učinkom na ovim Igrama. Ne događa se Rio svaki dan.

Prije igara sam napisao da je i za Hrvatsku i za Srbiju sve između 5 i 10 medalja dobar i realan rezultat. Manje od 5 bi bio neuspjeh, sve više od 10 fantastično.
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, svi pjevaju said:

 

Kladionice kažu da šanse ima Kvesić u karateu, mislim da osim njega i visašice Šimić više nitko naš i ne nastupa do kraja. Premda je zadnjih par dana, uz iznimku gimnastike, ostavilo gorak okus, ja sam zadovoljan našim učinkom na ovim Igrama. Ne događa se Rio svaki dan.

Koliko je medalja uzeto u Riju?videh da se karatista kotira dobro mada ove igre su pokazale da dosta favorita ne uradi ništa, tako smo mi očekivali od Nemesa, Novaka, Ivane a stiglo od Zuraba ili strelaca. Setih se da je u Riju zlato uzela Kolak da je to baš bilo iznenađenje al nakon toga nije joj karijera napredovala. 

Link to comment
Share on other sites

 
Kladionice kažu da šanse ima Kvesić u karateu, mislim da osim njega i visašice Šimić više nitko naš i ne nastupa do kraja. Premda je zadnjih par dana, uz iznimku gimnastike, ostavilo gorak okus, ja sam zadovoljan našim učinkom na ovim Igrama. Ne događa se Rio svaki dan.

Nastupaju još dvije maratonke (Bjeljac i Parlov Krošto).
Koliko je medalja uzeto u Riju?videh da se karatista kotira dobro mada ove igre su pokazale da dosta favorita ne uradi ništa, tako smo mi očekivali od Nemesa, Novaka, Ivane a stiglo od Zuraba ili strelaca. Setih se da je u Riju zlato uzela Kolak da je to baš bilo iznenađenje al nakon toga nije joj karijera napredovala. 

5 z, 3 s, 2 b
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Misterija Organizma said:

Koliko je medalja uzeto u Riju?videh da se karatista kotira dobro mada ove igre su pokazale da dosta favorita ne uradi ništa, tako smo mi očekivali od Nemesa, Novaka, Ivane a stiglo od Zuraba ili strelaca. Setih se da je u Riju zlato uzela Kolak da je to baš bilo iznenađenje al nakon toga nije joj karijera napredovala. 

 

10, od toga 5 zlata, 3 medalje u atletici, dvije zlatne. Baš zbog te atletike mislim da ćemo teško ikada ponoviti taj uspjeh. 3 medalje u kraljici sportova, nema dalje. Osobno najviše cijenim medalje iz bazičnih sportova na Olimpijskim igrama. 

 

Što se Sare Kolak tiče, cura je preko dvije sezone nakon Rija izgubila zbog ozljeda, imala je operacije ramena i lakta bacačke ruke čini mi se, uglavnom baš nesretno je prošla nakon Rija a mislim da je i pogriješila što se rastala sa trenerom koji ju je odveo do zlata. Mislim da ako je zdrava ima šta za pokazati, uostalom ima i jedan od najboljih hitaca svih vremena (u Zuerichu ovako iz glave) iz vremena kad je konačno spojila par mitinga bez ozljede. Nadam se da će je ozljede zaobići i da će pokazati da nije one hit wonder ako tako mogu reći.

Link to comment
Share on other sites

Izuzetno dominantna igra protiv Italije, rezultat ne kazuje sve. Tempirana je forma sigurno, u tome ide prilog i opustena atmosfera u prvoj fazi (videti pod S. Mitroviceva izjava za smenu selektora). Nadam se samo da je B. Mitrovic nije istrosio svu magiju u ovom mecu, siguran golman mnogo znaci nasoj odbrani.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, svi pjevaju said:

 

10, od toga 5 zlata, 3 medalje u atletici, dvije zlatne. Baš zbog te atletike mislim da ćemo teško ikada ponoviti taj uspjeh. 3 medalje u kraljici sportova, nema dalje. Osobno najviše cijenim medalje iz bazičnih sportova na Olimpijskim igrama. 

 

Što se Sare Kolak tiče, cura je preko dvije sezone nakon Rija izgubila zbog ozljeda, imala je operacije ramena i lakta bacačke ruke čini mi se, uglavnom baš nesretno je prošla nakon Rija a mislim da je i pogriješila što se rastala sa trenerom koji ju je odveo do zlata. Mislim da ako je zdrava ima šta za pokazati, uostalom ima i jedan od najboljih hitaca svih vremena (u Zuerichu ovako iz glave) iz vremena kad je konačno spojila par mitinga bez ozljede. Nadam se da će je ozljede zaobići i da će pokazati da nije one hit wonder ako tako mogu reći.

Pa to sam i ja mislio , bila je proglašena najvećim iznenađenje igara a nakon toga nestala. Elem videh da je Kvesic svetski i evropski prvak, ako on uzme medalju onda je to blizu učinka iz Rija. Sad nesto mislim Jugoslavija bi imala preko 20 medalja danas.

1 minute ago, Geronimo said:

Izuzetno dominantna igra protiv Italije, rezultat ne kazuje sve. Tempirana je forma sigurno, u tome ide prilog i opustena atmosfera u prvoj fazi (videti pod S. Mitroviceva izjava za smenu selektora). Nadam se samo da je B. Mitrovic nije istrosio svu magiju u ovom mecu, siguran golman mnogo znaci nasoj odbrani.

Pazi ,mene raduje zreb, zato što Španci imaju sve pobede do sad i teško će baš da nas dobiju dva puta na istom turniru.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

nachi milogorci ipak nisu bili tankovali protiv nas.. dok za hrvate mozemo reci da su se ipak bili preracunali..

Nisu se preračunali nego su odigrali vrlo loš turnir, na koji su i došli uz puno sreće (na penale protiv Rusije). Dobro su odradili jednu poštenu utakmicu - onu protiv Srbije. Od Australije, Španjolske i Mađarske su izgubili, a Crnogorci su za ove igre očito bili preslabi.
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Cilemile said:


Nisu se preračunali nego su odigrali vrlo loš turnir, na koji su i došli uz puno sreće (na penale protiv Rusije). Dobro su odradili jednu poštenu utakmicu - onu protiv Srbije. Od Australije, Španjolske i Mađarske su izgubili, a Crnogorci su za ove igre očito bili preslabi.

pa missim na tekmu sa spanijom, a i tucak je komentarisao kako ta utakmica nie bitna..

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Klotzen said:

Ma znalo se, jedin je bilo pitanje između SRB i CG i eventualno AUS u našoj grupi.

 

Ili Hrvatska, a i nisu sigurno namestili X sa Italijom, mislim da nisu kalkulisali. 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, alcesta said:

Srbija je u Riju imala najbolje igre otkako učestvuje samostalno, mislim da nije realno to postavljati kao kriterijum za druge OI. Treba baš da se poklopi dosta.

Srbija je u Riju počela da igra tek od četvrtfinala. U grupi je bio totalni raspad sistema, dva remija i poraz od Brazila u prva tri kola,u onom legendardnom zelenom bazenu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Don Juan said:

Srbija je u Riju počela da igra tek od četvrtfinala. U grupi je bio totalni raspad sistema, dva remija i poraz od Brazila u prva tri kola,u onom legendardnom zelenom bazenu.

4. kolo je bio must win mec sa Australijom i to smo jedva dobili nakon sto smo gubili na poluvremenu. Nakon toga su svi odahnuli, sad cemo da zgazimo sve i onda ide najjaci detalj, u poslednjem kolu Japan povede otprilike 6-2, secam se da smo svi na topiku bili u soku :lol_2: sabrali smo se i dobili ih lagano, ali kakvo je mucenje bila ta grupna faza. I naravno secam se Hrvata koji gube od Francuske u poslednjem kolu kako ne bi isli na nas u QF. Reklo bi se potez koji im je doneo srebro.

edit - inace @alcesta je mislila na generalni nastup na OI, lose si je razumeo

Edited by Del Piero
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Pa i ne govorim o umjetničkom dojmu nego o broju medalja, jeste da se gore pisalo o Hrvatskoj ali na više mesta sam videla neka očekivanja kao da su rezultati u Riju bili skroz normalni i uobičajeni pa je neuspeh ne ponoviti ih, naročito u ekipnim sportovima. Da ne pominjem koliko je tu bilo tesnih utakmica i provlačenja kroz iglene uši.

Ali jeste da smo promašili temu.

 

Od Crne Gore ništa nisam ni očekivala, premlada je ova generacija generalno a i ko zna koliko će trebati da ona stara dobije dostojne naslednike. Ko zna, za iduće OI možda bude šanse.

11 minutes ago, Don Juan said:

Srbija je u Riju počela da igra tek od četvrtfinala. U grupi je bio totalni raspad sistema, dva remija i poraz od Brazila u prva tri kola,u onom legendardnom zelenom bazenu.

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, alcesta said:

Pa i ne govorim o umjetničkom dojmu nego o broju medalja, jeste da se gore pisalo o Hrvatskoj ali na više mesta sam videla neka očekivanja kao da su rezultati u Riju bili skroz normalni i uobičajeni pa je neuspeh ne ponoviti ih, naročito u ekipnim sportovima. Da ne pominjem koliko je tu bilo tesnih utakmica i provlačenja kroz iglene uši.

Ali jeste da smo promašili temu.

 

Od Crne Gore ništa nisam ni očekivala, premlada je ova generacija generalno a i ko zna koliko će trebati da ona stara dobije dostojne naslednike. Ko zna, za iduće OI možda bude šanse.

 

Ok nisam ispratio od početka, mislio sam da se priča samo o vaterpolo turniru.

Pi meni šta god da se desi do kraja, nastup naših sportista se ne može označiti kao neuspešan. Ok, neki su možda podbacili, negde nismo imali sreće, ali negde i jesmo. Nama su šansu da osvojimo bronze u tekvondu i rvanju doneli drugi, tako da negde dobiješ, negde izgubiš.

Gledam Britance, raspad u atletici, raspad u biciklizmu, šta da se radi, to je sport.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Neće biti neuspešan. Po meni uzećemo minimum još jednu medalju (po meni odbojkašice) a u tom slušaju ćemo imati jednu manje nego u Riju što nije loše. Sve preko toga nas izjednačava ili čini boljim nego u Riju. Naravno sa aspekta SOK i ministra će sigurno biti neuspeh ali niko ih nije vukao za uši da obećavaju preko 10, a neki i 20 medalja.

Link to comment
Share on other sites

Ja ne shvatam to prebrojavanje medalja unapred, a još manje davanje značaja onim sajtovima za predviđanje ko će šta da osvoji. Naravno da u olimpijskim ciklusima OK treba da postavi neki cilj da bi se planirale aktivnosti na duže staze, ali niko ne garantuje da će se cilj ostvariti, pa ne vidim potrebu da se to razglašava ne velika zvona. Je li i u drugim zemljama običaj da se pred OI "obećava" broj medalja? Nisam stvarno obratila pažnju. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, alcesta said:

Ja ne shvatam to prebrojavanje medalja unapred, a još manje davanje značaja onim sajtovima za predviđanje ko će šta da osvoji. Naravno da u olimpijskim ciklusima OK treba da postavi neki cilj da bi se planirale aktivnosti na duže staze, ali niko ne garantuje da će se cilj ostvariti, pa ne vidim potrebu da se to razglašava ne velika zvona. Je li i u drugim zemljama običaj da se pred OI "obećava" broj medalja? Nisam stvarno obratila pažnju. 

U Austriji je pred zimske rasprava traje 3 meseca koliko medalja će se uzeti 😄

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...