Jump to content

Vaterpolo - Tokio 2020


Recommended Posts

Ne kalkulišemo idemo na Italiju izgleda...
Nisu ni oni blistali u grupi. Nerešeno sa Grčkom i Mađarskom, nisam gledao protiv USA ali bilo jedan razlike na kraju. Sve u svemu najteži mogući meč u 1/4 finalu ali za medalju moraš neki takav da dobiješ.

Link to comment
Share on other sites

On 7/31/2021 at 11:09 AM, Žulj said:

Najkvalitetnija ekipa na turniru je Španija, ali su luzeri.

 

Izgubiće u finalu od Hrvata.

 

Naša jedina šansa za medalju je da odemo u QF na Madjare.

 

Italijani će nas isto rutinirati.

 

Prvo, najbolja su ekipa na onoj strani, a drugo, oni su znali da nas pocepaju i kad smo za klasu bili kvalitetniji od njih, a ne sad kad je obrnuto.

Nisam siguran. Nemamo baš sjajan omjer s njima, a ni mi baš nismo oličenje pobjedničkog mentaliteta u vaterpolu. Sjećam se da su nas na OI u Atlanti dobili u finalu iako smo bili veliki favoriti u toj utakmici. Mislim da je bilo nekoliko takvih poraza.

Link to comment
Share on other sites

Ne vidim kako su to Crnogorci profitirali ako su uopšte želeli da izgube i odu na Grke. Grci pokazuju u kakvoj su trenutno formi, nisu 1 utakmicu slučajno dobili već su pobedili Mađare i igrali nerešeno sa Italijanima + onako spakovati 14 komada SAD-u uz 5 primljenih pogodaka, uopšte nisu bezazlena ekipa, godinama ulažu u vaterpolo i to se sada ocrtava na OI, očigledno su se kao i Španci odlično pripremili i puni samopouzdanja bez poraza idu u 1/4 finale, po meni su oni blagi favoriti. Jedino ko je profitirao u celoj priči jeste Španija koja je ujedno pobedila i Hrvatsku i pokazala takođe u kakvoj se formi nalazi, nadigrati 3 vrhunske ekipe i zasluženo idu na SAD, svi ostali mečevi će biti na krv i nož, bar tako mislim. 

Mađarska je pobedila SAD 11-8, a Italija rezultatom 12-11, Grci su ih bukvalno razmontirali i da neko može da se raduje da igra sa njima 1/4 finale, ne bih se složio.

Što se nas tiče svakako mi je drago da smo digli nivo igre i pobedom odlazimo u 1/4 finale kao što je bilo i u Riju, iako nismo glavni favorit za zlato daleko od toga da nas neko može otpisati, šta više odigrali smo lošu utakmicu protiv Španije a dobili su nas 1 razlike, druge protivnike su blago rečeno više nadigrali, protiv CG su čuvali 2 gola prednosti, a Hrvatsku su pobedili 8-4 danas. 

Setimo se meča sa Australijom iz Rija 2016. godine iako smo bili u odličnoj formi, izgubili smo od Brazila i odigrali 2 nerešene pre toga, mnogi su i tada pričali da su nam šanse za zlato minimalne, pogotovo što smo išli na neugodne Špance u 1/4 finalu.

Ako neko može da priča o lošem startu turnira to smo mi tada, prvo 2 boda u 3 utakmice a onda i nerešeno do 4. četvrtine sa Australijom, kroz iglene uši smo se provukli i kasnije demonstrirali silu, dobar meč protiv Italijana može da nas podigne i povede ka novom zlatu, put je dug i trnovit, ali zaista verujem u našu ekipu, ima par mlađih igrača koji su zaista odlični, između ostalog imamo i MVP-a LŠ u ekipi koji ako proradi uz Filipovića i Prlainovića na nivou neće se naigrati protiv nas, naravno za vrhunske utakmice je potrebno da se igra vrhunska odbrana, golman mora biti na nivou, puno kockica mora da se složi i naravno da koristimo igrača više, protiv Hrvatske smo promašivali zicere, bukvalno u jednom napadu promašimo 2x ispred golmana, ističem da je Bijač bio sjajan. 

U Riju smo prošli sa gol razlikom +5 nismo uspeli ni slabašni Japan da pokidamo, 80 % nacije je govorilo kako nećemo uzeti ni medalju, otpisivali su ih u 1/4 finalu. I u Riju je vaterpolo bio na zavidnom nivou, čak su i "otpisane" reprezentacije uspevale da pobede najbolje, dok ove godine to nije slučaj, iako imamo mnogo favorita za medalju, slabašni Kazahstan i Južna Afrika nisu uspeli čak ni da zakuvaju utakmicu protivnicima. Hrvatska je 2016 izgubila od Francuske, mi od Brazila, pa se opet ništa nije odrazilo na nokaut fazu, imamo ogromno iskustvo i ogroman kvalitet samo da to pretočimo u dela, mislim da je ova ekipa motivisana i da ima dovoljno samopouzdanja i želje da donese Srbiji novu medalju, pa koje god boje bila, od njih se mnogo očekuje i voleo bih da za početak prođemo prvu prepreku, pa ćemo videti kako dalje stoje stvari. 

Samo hrabro delfini, pripremite se dobro za naredni izazov a to je vrhunska ekipa Italije, znate vi kako se to dobija, SREĆNO i navijamo za vas. 

Link to comment
Share on other sites

Razlika izmedju ove dve grupe je dupe i oko. Bukvalno su vece sanse da svi iz nase grupe prodju nego da bude 2-2. Ako bih morao da se kladim, rekao bih da ce samo Madjari da prodju Hrvate, svi ostali su favoriti da prodju iz ove grupe.

 

P.S. Italijani izgledaju pet puta gore od nas, ako opet izgubimo od njih da zatvaramo radnju.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, McLeod said:

Razlika izmedju ove dve grupe je dupe i oko. Bukvalno su vece sanse da svi iz nase grupe prodju nego da bude 2-2. Ako bih morao da se kladim, rekao bih da ce samo Madjari da prodju Hrvate, svi ostali su favoriti da prodju iz ove grupe.

 

P.S. Italijani izgledaju pet puta gore od nas, ako opet izgubimo od njih da zatvaramo radnju.

 

Mislim da grešiš, po meni sva 3 meča su 50-50... 

Ako oduzmemo SAD, sumnjam da će pružiti jači otpor Španiji, ne vidim da je neko favorit u ova 3 meča. 

Ali voleo bih da si u pravu, pa neka bude i 4/4. 

 

6 hours ago, Betolingar Misdongard said:

Ovo je jutros je bila možda i najgora utakmica u istoriji CG vaterpola. Nijesmo se pojavili u bazen. Ne vidim način kako možemo odjednom početi da igramo kvalitetno, a Grčka igra vrhunski na ovom turniru. 

 

Iskalkulisano nema šta, bez puno želje i volje za borbom i nadanje da će Grci odigrati slabiji meč i da možete to da dobijete.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Slušajući izjave prije svega našeg izbornika stekao sam dojam da su naši zadovoljni s time što idu na Mađare, zbog toga što pobjeda u polufinalu donosi susret sa Grcima ili Crnogorcima. Čak bih reko zadovoljniji nego da idu na Amere. Čudno zvuči, ali tako je zvučalo. U krajnjoj liniji, možda su i u pravu. Mada, daleko od toga da bismo bili ne znam kakvi favoriti u eventualnom polufinalu. Ali polako, prvo treba preskočit europske prvake.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, svi pjevaju said:

Slušajući izjave prije svega našeg izbornika stekao sam dojam da su naši zadovoljni s time što idu na Mađare, zbog toga što pobjeda u polufinalu donosi susret sa Grcima ili Crnogorcima. Čak bih reko zadovoljniji nego da idu na Amere. Čudno zvuči, ali tako je zvučalo. U krajnjoj liniji, možda su i u pravu. Mada, daleko od toga da bismo bili ne znam kakvi favoriti u eventualnom polufinalu. Ali polako, prvo treba preskočit europske prvake.

 

Ajde da se vidimo u finalu pa kom opanci tom i Dzeri 🙂

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Prijatelj Mitar said:

 

Ajde da se vidimo u finalu pa kom opanci tom i Dzeri 🙂

 

Potpisujem!

 

9 minutes ago, Betolingar Misdongard said:

CG favorit na kladži protiv Grčke. Na koju jebenu foru?

 

Nije ni meni jasno, da je prije turnira pa ajde. Mada mislim da je to klasična 50-50 tekma.

Link to comment
Share on other sites

Najgori turnir u istoriji reprezentacije. Ne samo ovaj meč, kompletan turnir je bio ozbiljno zastiđe. Ovakvu impotentnost u napadu odavno nijesam vidio, neki jadni šutevi, lopte nam stalno ispadaju iz ruke kao ameterima. Gojković treba sam da se povuče posle ovog skandala. Ovi momci imaju talenta, ali su miljama daleko od prve generacije naših vaterpolista.

Edited by Betolingar Misdongard
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...