Jump to content

UEFA Europa League


Xpert

Recommended Posts

Kakav masakr Lukmana.

 

Zasluzio je ovo Gasperini, pre 4 godine su bili na minut do polufinala LS, iz te ekipe veceras su ucestvovali Djimsiti kao starter i Pasalic i Hateboer kao zamene, ostatak ekipe skroz izmenjen, i evo opet igraju vrhunski fudbal i postizu odlicne rezultate.

 

Svi su najavljivali Liverpul - Bajer finale, Gasperini je i jedne i druge oducio od fudbala.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Veoma zasluženo Atalanta, izuzetno ubedljiva utakmica, od prvog do poslednjeg minuta. Masterclass Gasperinija. Isekao je Lever u potpunosti, malo rizičan defanzivni pristup od kojeg ne odustaje godinama večeras izgledao odlično, dvaput su ostali visoko da je bilo kao opasno i to je to. 

 

Link to comment
Share on other sites

Bilo bi lepo da je ova utakmica bila biser na kruni fantasticne sezone Leverkuzena, ali jos draze mi je sto je Atalanta uzela.

Zasluzili su jedan veliki trofej kao nagradu za dopadljiv, a i uspesan fudbal koji su igrali godinama unazad. Ekipa koja je postala hit u Evropi pre oko 10 godina kada je poceo njihov uspon je davno ocerupana, pa i ona koja je stigla do 1/4 finala pre pet godina, ali su i dalje ostali kompetentni, dopadljivi i konkurentni timovima sa kojima se i dalje bore za trofeje i od kojih najcesce imaju visestruko manji budzet. Ovo ce se pamtiti kakva god sudbina da ih zadesi.

  • Like 7
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/9/2024 at 11:00 PM, Baros said:

Nadam se da će ih Atalanta ohladiti u finalu i to na penale, čisto da na papiru ostanu neporaženi, a da izvise za trofej. Iskreno, seri mi se više od ovih golova u 95+.

 

Šteta što nije bilo na penale, ali može i ovako. 

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
On 3/17/2024 at 12:17 AM, goldberg said:

Bilo bi super kad bi Atalanta mogla da ode do samog kraja i izbori plasman u LS.

 

:classic_cool:

 

Drago mi je zbog kluba na koji sam oduvek bio nekako slab (birao ih u FIFA i PES :kece:), jos iz vremena kada su za njih igrala braca Zenoni.

 

Velika stvar za italijanski i evropski fudbal, osvajac LE je iz Italije, a nije veliki klub kao sto su Juventus, Inter, Milan (koji su do trijmfa Napolitanaca smorili sa smenjivanjem na vrhu), nisu cak ni izdaleka popularni i poznati kao Roma, Lacio, Fiorentina. Eto, dobila je Italija svog prvaka drugog po redu evropskog takmicenja nakon 25 godina i trijumfa "male" Parme.

Edited by goldberg
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Potpuno zasluženo Atalanta.
Bajer je bio maltene neprepoznatljiv..imao sam utisak da ne bi da li gol da se igralo još 90.minuta.

Volim Seriu A,ali da li je italijanski fudbal toliko kvalitetan da ima 5.predstavnika u LŠ? Hm..nisam siguran..

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Drug Crni said:

Volim Seriu A,ali da li je italijanski fudbal toliko kvalitetan da ima 5.predstavnika u LŠ? Hm..nisam siguran..

 

Nije, ali će imati 6 ako Atalanta, Juve i Bolonja odigraju pametno svoje utakmice. :whistling:

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
37 minutes ago, Baros said:

 

Nije, ali će imati 6 ako Atalanta, Juve i Bolonja odigraju pametno svoje utakmice. :whistling:


Možeš li molim te objasniti, nisam u toku.

Edit: misliš valjda da namjeste da Atalanta bude šesta (?)

Edit2: ipak ne, prvih 5 se već zna…pojma nemam @Baros

Edited by neko me sabotira
Link to comment
Share on other sites

Mislim da je logika da Atalanta mora da zavrsi peta odnosno na toj “gratis LS” poziciji a onda ce to mesto za LS ici na 6. na tabeli jer je Atalanta legit izborila LS kroz LE.

Ukoliko budu u top4 onda nikom nista, izborili su LS i kroz ligu i kroz LE tako da ostaju sa 5 ucesnika jer ce Bolonja/Juve dobiti to “gratis LS” mesto.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Ako Atalanta završi na 5. mestu Roma ide u LŠ.

 

Ista priča je i za Nemce, ako Borusija pobedi u finalu Ajntraht ide u LŠ.

Edited by Baros
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/24/2024 at 5:11 PM, Baros said:

 

Nije, ali će imati 6 ako Atalanta, Juve i Bolonja odigraju pametno svoje utakmice. :whistling:

 

Dakle, samo Atalanta ne treba da dobije Torino.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...