Jump to content

UEFA Europa League


Xpert

Recommended Posts

TSC je odigrao odlicnu utakmicu.Momci su izgledali odlicno na terenu preko 60 minuta i za to im treba cestitati.Postavka igre i kretanje je bilo fantasticnto dok su imali snage, kasnije ocekivan pad sa kojim dolaze i glupi golovi i to je to.

 

Treba reci ovim sto se odusevljavaju sa Englezima da su potpali pod uticaij medija i da preplaceni igraci ne znace i kvalitet.To su bas sitne nijanse, dosta je veca razlika u platama nego u kvalitetu a to se dosta cesto pokaze u Evropi, npr danas AEK.Pa jedan Zrinjski sa mizernim budzetom okrene ove Holandjane koji u prva cetiri kola imaju cetiri pobjede u ligi sa gol razlikom 12-2 a Holandska liga je u top sedam liga u Evropi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ја мислим да је ТСЦ гледајући саму фудбалску игру разваљен од стране Вест Хема.

Разумем ја да је јавност очекивала неке петарде, шестарде па да кажемо ееее далеко смо ми од Еврепе и остала срања, али то у фудбалу често не иде тако. Деси се наравно, али не иду баш таква разваљивања учестало. Него се игра фудбал, па је и тим најјачим тешко када требају пробити аутобус. 

 

ТСЦ се јесте повукао и играо ултра дефанзивно али то није проблем. Проблем је што и ТСЦ али и остали наши тимови су технички НУЛА. Пријем лопте од 10 2 успешна, први контакт са лоптом играча је НУЛА, или лопта иде у страну па је играч јури, или неки предугачак фор па је изгуби, пасови по метар и више непрецизни а најјаче је кад се крене у неку полуконтру или контру када се лопта пошаље једном играчу па она буде толико непрецизна да иде ка другом играчу који је назад и то убије моментум те акције. О неким понавњањима и механизмима нећу ни да причам. 

 

Ми нон-стоп гурамо тај наратив да смо физички и тактички инфериорни и ок, некада јесмо и ту, али ми смо толико ТЕХНИЧКИ инфериорни у односу на остале екипе да се то из свемира види. И онда када одиграмо бункерчину и фудбалски не одиграмо апсолутно ништа а противник нема неко реализаторско вече како би могао да има некада ми то славимо као да смо разбили ту екипу. 

 

Играо је и Унион Берлин дефанзивно против Реала. Али они када крену у контру то су прецизне брзе размене пасова, па се понекад гурне лопта у простор, та транзиција из дефанзиве у офанзиву добије неког смисла. Али њихови грачи у 90% случајева лепо примају лопту, имају користан први додир са лоптом, када крену у спринт са лоптом углавном им не бежи као врућ кромпир. 

 

Не знам ок је све то, ТСЦ је дебитант, никада до сада нису могли ни да замисле да ће играти са овим екипама, можда су и импресионирани ко зна... али фудбал као фудбал једноставно је НУЛА. Нашим тимовима фале основни технички елемнти саме игре. Без тога то изгледа овако како изгледа и увек ће изгледати уз понекад неко изненађење и можда који скалп против јачих.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ništa novo, ekipa ima probleme da postigne gol kada protivnik neće da igra fudbal. Ni prvi ni poslednji put. Tako je bilo u nekoliko navrata prošle godine u ligi konferencije. Tako je bilo protiv Lutona koji je negde ekipa u rangu TSC. Kehrer je očajan. Ogbona je nekad bio dobar igrač, ali sada je toliko star i toliko spor da je jednostavno igrač manje kada se igra ovako visoko. Sreća pa je imao dovoljno mozga da ne napravi faul u onoj situaciji kod gola TSC. Ings je takav promašaj da to prosto boli.

S druge strane JWP isto ovo radi u PL već godinama, nije nikakvo iznenađenje. Kudus nije bio loš u svom prvom startu. 

Link to comment
Share on other sites

Najveći problem u srpskom fudbalu je nedostatak struke i ozbiljnog rada sa igračima još od petlića. Selekcija trenera je katastrofa, guraju se podobni i oni koji znaju fa mešetare a loptu ne znaju da dodaju na dva metra od sebe. Ne forsira se igra nego "rezultat" igrači se uče kako da foliraju, odugovlače i vrše pritisak na sudije a ne kako da igraju moderan fudbal. Zato nam igrači zaostaju u svim segmentima fudbalske igre.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 9/22/2023 at 3:37 AM, dzoneee said:

Ја мислим да је ТСЦ гледајући саму фудбалску игру разваљен од стране Вест Хема.

Разумем ја да је јавност очекивала неке петарде, шестарде па да кажемо ееее далеко смо ми од Еврепе и остала срања, али то у фудбалу често не иде тако. Деси се наравно, али не иду баш таква разваљивања учестало. Него се игра фудбал, па је и тим најјачим тешко када требају пробити аутобус. 

 

ТСЦ се јесте повукао и играо ултра дефанзивно али то није проблем. Проблем је што и ТСЦ али и остали наши тимови су технички НУЛА. Пријем лопте од 10 2 успешна, први контакт са лоптом играча је НУЛА, или лопта иде у страну па је играч јури, или неки предугачак фор па је изгуби, пасови по метар и више непрецизни а најјаче је кад се крене у неку полуконтру или контру када се лопта пошаље једном играчу па она буде толико непрецизна да иде ка другом играчу који је назад и то убије моментум те акције. О неким понавњањима и механизмима нећу ни да причам. 

 

Ми нон-стоп гурамо тај наратив да смо физички и тактички инфериорни и ок, некада јесмо и ту, али ми смо толико ТЕХНИЧКИ инфериорни у односу на остале екипе да се то из свемира види. И онда када одиграмо бункерчину и фудбалски не одиграмо апсолутно ништа а противник нема неко реализаторско вече како би могао да има некада ми то славимо као да смо разбили ту екипу. 

 

Играо је и Унион Берлин дефанзивно против Реала. Али они када крену у контру то су прецизне брзе размене пасова, па се понекад гурне лопта у простор, та транзиција из дефанзиве у офанзиву добије неког смисла. Али њихови грачи у 90% случајева лепо примају лопту, имају користан први додир са лоптом, када крену у спринт са лоптом углавном им не бежи као врућ кромпир. 

 

Не знам ок је све то, ТСЦ је дебитант, никада до сада нису могли ни да замисле да ће играти са овим екипама, можда су и импресионирани ко зна... али фудбал као фудбал једноставно је НУЛА. Нашим тимовима фале основни технички елемнти саме игре. Без тога то изгледа овако како изгледа и увек ће изгледати уз понекад неко изненађење и можда који скалп против јачих.

 

Ma da, sve to izgleda kao kada ekipe iz malih zemalja izgrade bunker oko svog gola, brane se sa 10 igraca, a kad dobiju loptu niko ne zna ni da je primi ni da potrci gde treba.

 

Meni su ovi rezultati od po 3:1 (nakon vodjstva od 0:1) samo pokazatelj da se ni Ferencvaros ni MC ni WHU nisu mnogo cimali tokom meca, znali su i da sa 0:1 mogu lagano da preokrenu i nisu se trudili da daju 5 ili 6 golova.

 

TSC je tu jos i najbolji jer zaista nema nijedno zvucno ime sto znaci da trener i skauting rade dobar posao. Pitanje je za njihovu upravu zasto se ne dovode zvucnija i skuplja imena. Cukaricki je sacuvao skoro ceo tim, dovode strance, deluje da su im ulaganja veca, a rezultati su im slabiji.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Првих 20-ак минута Олимпијакос евидентно био бољи и у том периоду и капитализовао игру. У другом делу полувремена ТСЦ кренуо храбрије да игра, отвореније и утисак се поправио. Ракоњац је имао шасу добру и требао је реално д постигне гол али код нас то очигледно не иде тако.

Не знам. Не могу да кажем да је Олимпијакос разбио ТСЦ јер није, стварно није. Имају и они проблема, пре свега у грешкама код додавања и сигурности када је лопта у њиховом поседу у дефанзиви и на средини, у офанзиви је то нешто боље. Али опет ТСЦ је просто лимитирана екипа прилично  то се види када је лопта код њих. ТСЦ на транзицију и трку може нешто да уради, чим се јави потреба за мало више техничке обучености и знања ту је често грешка и Олимпијакос чисто поврати лопту у поседу.

 

Боде колико наше екипе не знају да се додају, не знају да играју на прву и проток лопте је никакав. Видим ја код ТСЦ та жеља да се нешто више направи по том питању, да пробају да парирају Олимпијакосу са неком комбинаториком али танко је то. Увек нека грешка на 5+ пасова, нарочито када је и најтеже, када се треба послати неки пас из средине ка напред. Онај Цветковић баш лош фудбалер, борбен, трчи али џабе кад је лош. Станић је препотентан а стварно нема разлога за то јер му фали још доста да би био просек, Ракоњац имао лепу шансу, морао је да је искористи. 

 

Није Олимпијакос ништа специјално, на неку гурку можда се дође до бода, али ако мало дигну игру у другом и ако су способни а то ова утакмица је готова.

Link to comment
Share on other sites

Е стварно свака част ТСЦ-у како су ово извукли.

 

Баш једно пре свега борбено друго полувреме, иако после 0-2 није деловало тако, али заслужено извукли реми. 

 

Нашим клубовима много фале оваке утакмице у лиги. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...