Jump to content

UEFA Champions League 2021/22


Xpert

Recommended Posts

9 hours ago, Crni Bombarder said:

Malopre u studiju HRT rekose da i Leva voli burgere & pomfri..dakle,problem traziti u druge dve stavke :classic_sleep:

 

A Diogo Jota je vec par godina jedan od najboljih igraca FIFA-e na svetu, a to zahteva pa minimum 6 sati Plejstejsna dnevno da bi se takmicio sa onim noulajferima. Dakle odgovor se sam namece 😄

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Sto se tice Barce, sve je ovo sto traje trenutno kulminacija Bartomeuovih odluka. Odluka u svim segmentima, od izbora trenera, pa odluke da se ti treneri nista ne pitaju vec im se samo dovode igraci bez ikakvog plana. Zatim nenormalni ugovori koji su potpisivani sa igracima, koji su se bavili svim i svacim a onda usput i fudbalom i za to su zestoko placani. Prilikom transfera nikakve strategije i vjestine. Igraci kada bi napravili neki prekrsaj unutar kluba, npr kasnjenje na trenung, ne bi se nista desilo. A i zasto bi se nesto desilo kada su svi gledali da sto prije odu sa treninga. Pojedini igraci koji su nedavno otisli iz Barce, Firpo i Konrad, kazu da nisu mogli da vjeruju na sta je licilo pripremanje utakmica Barce. Firpo kaze da sa igracima nikada nisu radjene video analize ili analize protivnika. Konrad kaze da na treninzima nema intenziteta i da se treninzi kratko odvijaju. U nekim slucajevima igraci koji odu iz nekog kluba pricaju sve i svasta jer bude ljuti, medjutim ova dvojica sto su rekli je sigurno pravo stanje. To se vidi po formi igraca i njihovom losom igrom. Oni igraju vec duzi period kao bez plana, igraci kao da ne znaju gdje treba da trce, svako trci na svaku mogucu stranu, nikakve organozacione igre. Imao je Koeman prosle sezone mnogo jaci tim pa je to isto bilo kao i ove sezone sto se tice igre, tako da ona njegova prica kako nema dovoljno dobrih igraca nije osnovni problem, problem je mnogo veci. Tu je i tim doktora koji je postavio Bartomeu, a ne znam da se neki tim ovako susretao sa povredama igraca kao Barca. Igraci samo sto se oporave, oporavak koji traje nekoliko mjeseci, ne mogu da odigraju ni pola sata a da se ne povrede. I to pokazuje da se ni tu nije vodilo racuna vec izgleda bilo je potrebno postaviti tim doktora reda radi.

 

Od kako je dosao Xavi, mnogi su otisli iz kluba. Neki iz sportskog dijela uprave a mislim da ce ili je vec otisao cijeli medicinski tim. To se sve mora dovesti u red.

 

Takodje, Xavi je vratio neke stare navike, koje su postojale kod Guardiole i Enriquea, a i treninzi su mnogo drugaciji u odnosu na ovaj raniji period. Ja se iskreno nadam da ce Xavi moci da pokrene situaciju na bolje, prije svega treba pravi plan oporavka. Njemu naravno trebaju mnogo bolji igraci, ali kljuc svega je posvecenost igraca treninzima i utakmicama pa ko god od igraca da je trenutno tu. Ali sto se tice igraca, njemu treba pa najmanje 9 novih igraca koji su za startne pozicije. To je nevjerovatno ali velika istina. Mnogo je tu trenutno veterana a i ovih koji nisu dovoljno dobri. 

 

A i da se vratim jos jednom na Bartomeua. Sjecam se prije nekoliko godina, kada sam citao misljenja ljudi koji su dobro upuceni u stanje u Barci. To je period kada je Bartomeu krenuo sa davanjem nenormalnih ugovora svim igracima i preplacivanjem transfera za igrace koji su mozda dobri ali nisu tada bili pravi profil koji je trebao Barci. Tacno su rekli da bi Barca mogla biti u ovakvoj situaciji kao sto je sada s obzirom na tadasnje poteze uprave kluba. Sve je to sto je Bartomeu radio bilo prerizicno, a samo on zna zbog cega je to sve radio.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam kako vama, al meni se dopada pisanje kolege OgX-a. Vidi se da je istinski zaljubljenik u najveći klub na svijetu. Iako ga i sam odmalena simpatiziram najviše od svih stranih klubova, trenutna situacija me ne dotiče koliko bi možda trebala, što samo pokazuje da nisam pravi fan, kao što ni npr. većina forumaša sa Utd topica nisu pravi fanovi Utd-a (potvrđeno) :classic_biggrin: :classic_tongue:

Edited by svi pjevaju
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...