Jump to content

NEKRETNINE U SRBIJI


prenko82

Recommended Posts

1 minute ago, Kooineeperk said:

Bukvalno ovo - svako ima svoju matematiku. 

 

Nekom se isplati samo iz prostog razloga sto moze da uskoci u kamper i krene, bez cimanja oko bookinga, kad je sta raspolozivo, koje su cene, neizvesnosti sta ces zateci u apartmanu/kucici. Za kamper znas koliko te kosta, i nemas tog cimanja zakazivanja i znas sta da ocekujes 😄 

 

A onaj kome posao nije vezan za neku fabriku, kancelariju, moze da radi sa bilo koje lokacije, moze mu biti bas zgodno...

 

Eh da sam mlad... 😄 

 

 

Da budem malo slobodan. Brate koliko to nisi mlad?🙂

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Koca Popovic said:

Da budem malo slobodan. Brate koliko to nisi mlad?🙂

 

Ma ja to sebe pripremam 🙂 zagazio u 5. deceniju. Bio i ostacu uvek nekog vedrog, mladalackog duha, ali prosto telo vec pokazuje godine.

 

Znas ono kad sretnes na nekim recimo vratima roditelje sa decom pa im pridrzis vrata da prodju a onda roditelj vise ne kaze "reci bati Hvala" nego "reci ciki Hvala"? I pored mladolikog izgleda proslo je to "bata" vreme za mene odavno 😄 to "bata" sam dobijao i sa 30ak godina. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Kooineeperk said:

 

Ma ja to sebe pripremam 🙂 zagazio u 5. deceniju. Bio i ostacu uvek nekog vedrog, mladalackog duha, ali prosto telo vec pokazuje godine.

 

Znas ono kad sretnes na nekim recimo vratima roditelje sa decom pa im pridrzis vrata da prodju a onda roditelj vise ne kaze "reci bati Hvala" nego "reci ciki Hvala"? I pored mladolikog izgleda proslo je to "bata" vreme za mene odavno 😄 to "bata" sam dobijao i sa 30ak godina. 

Dobar si brate sa tim da si zagazio u petu ......Ja brate gazim sedmu.... I jos uvijek radim,imam planove i volim i dalje neke stvari... Ne smijem da kazem sta.....Ha,ha,ha.....

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Koca Popovic said:

Dobar si brate sa tim da si zagazio u petu ......Ja brate gazim sedmu.... I jos uvijek radim,imam planove i volim i dalje neke stvari... Ne smijem da kazem sta.....Ha,ha,ha.....

Ziv i zdrav bio 🙂 svi se tome nadamo 😉

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Kooineeperk said:

Ziv i zdrav bio 🙂 svi se tome nadamo 😉

Mada znam ali moram da pitam. Ceme se nadamo. Mene nada drzi u zivotu. Bez nade ja ne znam sta je smisao zivota. U mom slucaju imam nadu da cu da imam vise novca, da cu nekoga sa foruma sresti, da cu napraviti neki bolji noz(to mi je hobi) da cu sresti neku prijatnu osobu..... itd... Npr ti mi djelujes kao pozitivan tip. Ko zna....

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Odosmo u offtopic 🙂 valjda nam nece zameriti. 

 

Nada - sirok pojam. Ma generalno neka nada u "bolje sutra". Nije da je ovo sada lose, na licnom planu i nije, naprotiv (mada uvek moze bolje naravno), ali globalno bi svakako moralo biti bolje da ne ode cela planeta u tri lepe. Ali mnogo je kasno da filozofiram u ove sitne sate 😄  

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Koca Popovic said:

Mada znam ali moram da pitam. Ceme se nadamo. Mene nada drzi u zivotu. Bez nade ja ne znam sta je smisao zivota. U mom slucaju imam nadu da cu da imam vise novca, da cu nekoga sa foruma sresti, da cu napraviti neki bolji noz(to mi je hobi) da cu sresti neku prijatnu osobu..... itd... Npr ti mi djelujes kao pozitivan tip. Ko zna....

Nije to nada nego nasi zivotni planovi, ja se licno vise nicemu ne nadam, ali imam neke svoje planove koji su kao

i ovi tvoji nozevi💕 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nego @Koca Popovic da se vratimo na temu nekretnina 🙂 ja sam ranije nesto gledao pa otuda znam, Queen of Zlatibor ti je jedan takav apart-hotel i eno ga otvoren je sada i dosta dobro to izgleda. Ali nije jedini, ako te interesuje mogu da vidim neku svoju staru dokumentaciju sta sam jos gledao, mada je to staro godinu-dve a ima novih projekata. Evo onako iz glave Royal Gardens nudi slicno. 21st Century takodje spada u tu kategoriju, ali mislim da je kao i Queen of Zlatibor skroz prodat. 

 

Sta tebi konkretno treba? Apartman sa jednom spavacom, to je 30-40m2? Nesto vece? 

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Kooineeperk said:

Nego @Koca Popovic da se vratimo na temu nekretnina 🙂 ja sam ranije nesto gledao pa otuda znam, Queen of Zlatibor ti je jedan takav apart-hotel i eno ga otvoren je sada i dosta dobro to izgleda. Ali nije jedini, ako te interesuje mogu da vidim neku svoju staru dokumentaciju sta sam jos gledao, mada je to staro godinu-dve a ima novih projekata. Evo onako iz glave Royal Gardens nudi slicno. 21st Century takodje spada u tu kategoriju, ali mislim da je kao i Queen of Zlatibor skroz prodat. 

 

Sta tebi konkretno treba? Apartman sa jednom spavacom, to je 30-40m2? Nesto vece? 

Ja mogu nesto da uradim za dvije godine. Sad sam u fazi posmatranja. Inace sam zainteresovan za nesto vece. Sto ce reci izem ti boravak na nekom mjestu bez drustva. Znaci mora da ima dvije spavace sobe i parking mjesto. Mozda nisam rekao zamisao je da imamo nesto u uzickom kraju zbog raznih okolnosti. Da dodjemo ja i supruga da samo prespavamo par dana ne dolazi u obzir. Nije slucajno u pitanju Zlatibor. Ako imas neki predlog bilo bi mi drago da cujem. Za papire imam prijatelje bas u Uzicu koji mogu sve da ispitaju. Hm mos misliti zena je visi sudija, moze sve da dozna kad su u pitanju ove stvari.

@Kooineeperk da dodam  pomozi ako mozes. Poenta je da supruga zeli bas Zlatibor ( hm, Uzicanke su ti zajebana stvar) a ja razmisljam o finansijama. Razmislja i ona ali na pogresnim mjestima.Ako si ozenjen onda razumijes o cemu pricam.😁

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Dobro je poceti na vreme, ali za 2 godine to sto sada vidis vise nece biti u ponudi. 😄

 

Pa cak i ako nadjes projekat koji je tek poceo da se gradi i koji nece biti zavrsen za te 2 godine, jos u fazi izgradnje se proda sve ono sto je najbolje, sto ima dobru orijentaciju u prostoru (sto je za Zlatibor mnogo bitno, jer sam centar postaje kao Vracar, zgrada do zgrade, pa ti nije svejedno gde su ti prozori). 

 

Mozes da kontaktiras ove projekte koje sam ti naveo da proveris da li ima nesto dostupno i koja je cena, cisto da znas s cime baratas, da ti da neku polaznu osnovu. Nemoj samo da padnes u nesvest kad cujes cenu 😄 nasao sam jedan apartman sa jednom spavacom u Queen-u, preprodaje se https://www.halooglasi.com/nekretnine/prodaja-stanova/queen-of-zlatibor-lux-apartman-60m2/5425643896116 3000eur/m2 namesten. A ovde ti je jedan duplex malo jeftiniji https://www.halooglasi.com/nekretnine/prodaja-stanova/queen-of-zlatibor-lux-apartman-63m2/5425644110840 nije mi bas najjasnije sa slika ali trebao bi biti sa 2 spavace (jedna na spratu). 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Za 100k eura neces naci tako velik apartman koji moze biti u sistemu izdavanja i sto moze biti poseceno pa da imas povrat investicije. 

 

Na primer https://www.halooglasi.com/nekretnine/prodaja-stanova/dvosoban-stan-zlatibor/5425644252600?kid=1&sid=1713426549186 ovo ces prvo sacekati da se izgradi, pa onda jos moras da ga opremis sto moze doci do 95-100k, bice kao i nekih dodatnih sadrzaja, mozda ce biti neko zajednicko izdavanje ali je lokacija nikakva... gradi se u naselju Jelena Anzujska koje je sa druge strane magistralnog puta i umesto da tamo rade nesto bolje, planski, da ne bude zgrada do zgrade, da se i posadi nesto jer je ono uglavnom golo, deluje da ce biti slicno kao centar Zlatibora. 

 

Mozes da nadjes i neku "stariju novogradnju" poput ovog https://www.halooglasi.com/nekretnine/prodaja-stanova/zlatibor-hillsnamesten-apartman4kategorisan/5425485520674?kid=1&sid=1713426549186 ali je lokacija jos gora (osim ako bas ne ciljas da budes van mesta, ali racunaj na to da se ovo nece izdavati kao nesto na samom Zlatiboru).

 

A imas i ovako nesto https://www.halooglasi.com/nekretnine/prodaja-stanova/zlatibor-47-09m2-id1335/5425643497368?kid=1&sid=1713426549186 po mom misljenju dosta dobra lokacija, do prirode a opet blizu samog centra. Ovo je relativno skoro zavrseno, ako je to objekat koji mislim da jeste (a 100% sam siguran sa slika, opis me malo zbunjuje jer mislim da plafoni nisu 2.80 😄 bio sam u objektu, rentirao apartman jednom).  

 

A mozes i ovako nesto 

https://www.halooglasi.com/nekretnine/prodaja-stanova/nov-duplex-uknjizen-sa-pdvom/5425642821030?kid=4&sid=1713426549186

https://www.halooglasi.com/nekretnine/prodaja-stanova/zlatibor-lux-dupleks/5425644221957?kid=4&sid=1713426549186

Koji su na drugom kraju mesta a opet relativno blizu centra. Tamo ce ici jedan krak magistralnog puta koji dolazi iz Bosne (ako sam dobro shvatio neke planove) pa postoji mogucnost da ce se i tamo jos vise graditi ali za sada ima neki pogled na prirodu. To su neke manje zgrade, manji investitori (sto ne znaci da su losi). Nemas dodatne sadrzaje, nema neke opcije recepcije i izdavanja pa ces morati da nadjes nekog da ti to radi.

 

Imaj takodje na umu da ako je nesto oglasila agencija i ako oni nemaju neki dil sa investitorom/vlasnikom, onda na ovu cenu dajes jos 2% samoj agenciji. Negde su cene sa PDVom, negde bez pa obrati paznju i na to, da li mozes da ostvaris povracaj - ako ti je prva nekretnina u vlasnistvu.

 

Alternativa ti je neka starogradnja na boljoj lokaciji pa da je uredis... ali opet, to nije to o cemu smo pricali sto se tice sadrzaja (SPA, bazen i slicno) i zajednickog izdavanja, povrata investicije.

Link to comment
Share on other sites

Evo neki moj insight sa Zlatibora. 

Cale je pre ravno 20 godina kupio dvoiposobni stan u novogradnji, tad je bio nesto preko 1000 EUR/m2, sa kvalitetnom stolarijom i podnim grejanjem. 

Poslednjih godina odem jednom godisnje max max, i to samo zbog malog, a odemo tamo jer eto, besplatan je smestaj, stan bleji, nit ga izdajemo, nit ga prodajemo. Kad je cale kupovao, tad se stidljivo pricalo o ''preobimnoj gradnji'', betonizaciji, gradnji bez koherentnog plana kako planinsko odmaraliste treba da izgleda. Danas je to naravno toliko eskaliralo da vise nije Zlatibor, nego Zlatiborča. 

Bukvalno jedina pozitivna stvar koja je urađena od kako ja idem je što je za vreme korone sređeno šetalište i da su sve brze hrane prebačene na jedno mesto sa uređenim lokalima, struja, mokri čvor itd...

Sem ako ne odeš do spomenika, što nije uvek lako sa todlerom, ne postoji mesto gde možeš na Zlatiboru da se prošetaš.

 

Naravno, ako hoćeš da budeš oko Užica, Zlatibor se nameće, ali cene nekretnina su i dalje jake, a i da sedneš negde da popiješ piće imaćeš osećaj kao da si kod kuće u Norveškoj. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Elem zbog posla tj zapocinjanja privatnog posla (radionica) doslo vreme da se gleda neka kuca sa okucnicom (supa/garaza/kotobanja samo da je pod krovom i blizu struje) ne mora da bude nista veliko ustvari meni su male kuce sasvim okej zbog cisenja, krecenja i ostalog sto smatram gubljenjem vremena.

 

E sad gravitirao sam ka Bataji i slicno jer sam iz Zemuna a i poslom sa u Zemunu a verovatno bih nesto radio i za ove moje prvo kao dodatni posao kasnije kao part time a ako krene onda totalno privatno. Ali mi je Bataja sa mojim finasijskim planovima bila bas bas bas nategnuta (pogledati zadnju recenicu).

 

Skoro sam isao do Zrenjanina i provalim koliko je Padinska skela i ceo taj kraj bas blizu Zemunu od kako je most otvoren i krenem da razmisljam pa da li je to bolja opcija od Bateje, Ugrinovaca i slicnog?

 

Sad imam i autobus koji me direktno vozi na okretnicu u Zemunu odakle lako do posla stizem. Mojima gde radim je svejedno gde mi je radionica ali dobro je da brzo stignem ako treba neka prepravka hitno.

 

Jel vi koji pratite cene znate kako se krecu cene u Padinskoj u odnosu na Bataju?

 

Elem prodao bih stan u Zemunu i neki plac koji imamo u jajincima (hteli da tamo zidamo ali zivot...) ali ne bih da sve ulozim u kucu jer ce mi trebati kinta za radionicu da ne ulecem odmah u kredite.

Link to comment
Share on other sites

Kako se krecu cene placeva u Batajnici? Ja sam pre par meseci gledao Surcin, Banovce.. to je sve 40k+ i dok nesto napravis casom dodje do 200k.  Starije kuce treba renovirati, a sa trenutnim cenama majstora i to je ogroman izdatak.

Link to comment
Share on other sites

Ceo taj potez je otisao na gore jako. Banovci su i ranije bili jaci jer su vec imali blizu autoput. Moj rodjak je prodao stan u Zemunu i napravio kucu u Banovcima od cca 180 kvadrata, oko 180k ce da ga izadje sa placom na kraju, tako nesto. 

Surcin i Jakovo su otisli cim je krenuo da se gradi spoj autoputa do Novog Beograda. Pre mesec dana sam isao na neki deciji rodjendan u Jakovo, od kruznog toka u Ivana Ribara do iskljucenja za Jakovo 9 minuta, iskljucenje za Surcin naravno jos blize. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...