Jump to content

NEKRETNINE U SRBIJI


prenko82

Recommended Posts

1 hour ago, DJORDJE said:

Ne samo da voze do BG i NS zbog posla , vec tamo postoji i puno malih firmi u kojima ljudi rade, bolja sansa da se nadje posao nego u Kraljevu.

Isto bivsa firma, potpreCednik i nekoliko direktora, svi u NS zive, ujutru bembaricom do NBGa i tako svaki dan. Po meni malo previse cimanje, jer svakako su lovi da rentaju sta god hoce u BG, ali vrv vreme tece drugacije u X5ici haha

Link to comment
Share on other sites

Daleko je to od atraktivnosti, realtivno mali grad, pozicioniran u cosku, tesko mi je da zamislim da neko zeli da se preseli u SM.  Blizina Beograda je prednost, ali da neko radi u BG i da putuje svakog dana po dva sata - to govori o nedostatku dobrih poslova u SM. Sa druge strane, Cacak je poznat kao mesto koje se odlikuje velikim brojem malih firmi i preduzetnickim duhom. Izgradnja auto puta ga stavlja u slican polozaj kao SM ka BG.  Kraljevo pozicionirano blizu usca Ibra u Z.Moravu, okruzeno planinama (mnogo bolje od vojvodjanske depresivne ravnice, pruza mnogo mogucnosti od turizma do vocarstva i povrtarstva), u blizini Vrnjacke Banje i na sat i po voznje do Kopaonika, i skoro isto do BG, je izlozeno migracijama ljudi sa podrucja juzno od njega. To cini da se svi stanovi u novim zgradama veoma brzo prodaju.  Cacak je tu malo zatvoren, nerado prima dosljake, ali izgleda da je potraznja "domacih" kupaca  dovoljna za postojanje pristojnog trzista.  Neko ce reci da je istorijski austro-ugarski nasuprot turskog uticaja na mentalitet prednost SM, ali to danas vise ne postoji, tj. zanemarljivo je.  1700 za stari stan u SM - daleko je to od pameti.  Mozda neko ko je bas zaljubljen u to mesto, ali opet...

Link to comment
Share on other sites

On 12/2/2023 at 2:10 PM, Edinburgh said:

Blizina Beograda je prednost, ali da neko radi u BG i da putuje svakog dana po dva sata - to govori o nedostatku dobrih poslova u SM.

Druze, ljudi iz Beograda putuju 2 sata dnevno do posla (sat tamo + sat nazad), kolima, prevozom, kako god hoces. Jedino biciklom ili trotinetom mozda bude brze kad je lep dan i ako nisi bas daleko. 

 

Ne daj Boze da si u "starom" delu Beograda a da radis na NBGD. Ili jos gore da si na levoj strani Dunava a putujes do NBGD. 

 

Tako da ako ti je posao na NBGD, dolazio iz SM ili NS, i nije tako strasno kao dolaziti iz Borce, Karaburme i slicnih BG opstina, da ne pominjem Mirijevo, Rakovicu i slicno.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Kooineeperk said:

Druze, ljudi iz Beograda putuju 2 sata dnevno do posla (sat tamo + sat nazad), kolima, prevozom, kako god hoces. Jedino biciklom ili trotinetom mozda bude brze kad je lep dan i ako nisi bas daleko. 

 

Ne daj Boze da si u "starom" delu Beograda a da radis na NBGD. Ili jos gore da si na levoj strani Dunava a putujes do NBGD. 

 

Tako da ako ti je posao na NBGD, dolazio iz SM ili NS, i nije tako strasno kao dolaziti iz Borce, Karaburme i slicnih BG opstina, da ne pominjem Mirijevo, Rakovicu i slicno.

Poenta je u tome da niko ne zeli da putuje dva sata svakog dana - oni koji to moraju sigurno nisu odusevljeni.  Iz SM je to u proseku i vise, osim ako neko ne radi na aerodromu.  Kao sto i kazes, ako dakle taj zamisljeni Mitrovcanin radi na Karaburmi, trazice  stari stan na Mirijevu, da bi njegov zivot imao neki smisao. 

 

BTW, hvala Bogu da moj posao a ni zivot nisu vezani za NBG - tesko bih trpeo taj ruski socrealizam u arhitekturi tog naselja.  

Link to comment
Share on other sites

Naravno da niko ne zeli da putuje 2 sata, ali neki prosto moraju. Zapravo, rekao bih da vecina mora. I to gradskim prevozom. 

 

Iz SM ti treba 50min do recimo Airport City-a ili tako nekog poslovnog kompleksa. Svakako, do sat vremena. Ko ide redovno ima i TAG uredjaj pa ne ceka na naplatnoj rampi. 

 

Iz NS ti treba nesto vise. Ja sam imao lika na nekom prethodnom poslu koji je odlucio da se zivi sa devojkom u NS i da svaki dan putuje (sluzbeni automobil). Dok putuje obavi jos nekoliko telefonskih poziva, ili odslusa neki podcast, nesto pusti da uci. Mnogo je komotnije kada vozis na otvorenom putu sat vremena, nego starni-kreni po gradu. 

 

Ali kad dodje taj metro... 🙂 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nije to baš tako. Ljudi uzimaju kao da se iz SM ili NS dolazi u Beograd po pisti gde nema nikog osim tebe, a ako dolaziš sa lupam Mirijeva na Nbgd kao da prolaziš kroz Los Anđeles tipa gužve. Pri tome ljudi dolaze i odlaze sa posla svi u slično vreme, u toku jutarnjeg i popodnevnog špica. Vožnja automobila je zamorna rabota, posebno kad prolaziš kroz njive i poljane, to uspavljuje. U svakom slučaju mislim da ljudi koji toliko putuju svakog dana na posao a imaju alternativu da se presele bliže baš gube mnogo vremena koje se ne može nadoknaditi. 

 

Ja sam na početku karijere išao svaki dan iz Novog Beograda u Staru Pazovu koja je 28 km udaljena, smarao sam se kao plovak i jedva čekao da se sa poslom vratim u Bgd. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Kooineeperk said:

Naravno da niko ne zeli da putuje 2 sata, ali neki prosto moraju. Zapravo, rekao bih da vecina mora. I to gradskim prevozom. 

 

Iz SM ti treba 50min do recimo Airport City-a ili tako nekog poslovnog kompleksa. Svakako, do sat vremena. Ko ide redovno ima i TAG uredjaj pa ne ceka na naplatnoj rampi. 

 

Iz NS ti treba nesto vise. Ja sam imao lika na nekom prethodnom poslu koji je odlucio da se zivi sa devojkom u NS i da svaki dan putuje (sluzbeni automobil). Dok putuje obavi jos nekoliko telefonskih poziva, ili odslusa neki podcast, nesto pusti da uci. Mnogo je komotnije kada vozis na otvorenom putu sat vremena, nego starni-kreni po gradu. 

 

Ali kad dodje taj metro... 🙂 

Ama druze Kooine,odlicno su mi poznati svi ti putevi i ulice o kojima pricas.  Nas interesuje ko zeli da kupi stan u SM a da ima dobar posao u BG-u (4K+ je neka granica gde pocinje dobro). Recimo da ima takvih 10 - 20  Mitrovcana koji ispunjavaju taj uslov, sto je znajuci stanje na trzistu rada jedna optimisticna procena.  Oni dakle ne razmisljaju gde zele da zive - oni kupuju  stan i u BG i  u SM.  Oni drugi, koji nemaju bas sjajne plate, niti poziciju da idu sluzbemim BMW-om na posao, nisu bas odusevljeni svakodnevnim putovanjem od 100+ km, a mozda i delom kroz gradsku guzvu.  Realna je pretpostavka da bi vecina takvih zelela da ima stan u BG-u, i da to i pokusava da nekako ostvari.  Zbog takve potraznje je godinama rasla cena u BG-u, a ni sada ne opada  bas znacajno.  Pitanje je dakle, odakle potice potraznja u SM? Da li je ona stvarna ili su agencije svojim pumpanjem balona dovele neke ljude u zabludu?   

Edited by Edinburgh
Link to comment
Share on other sites

Sremska Mitrovica je jedan od najrazvijenih gradova Srbije po pitanju ekonomije, ništa čudno, jer autoput i blizina EU dosta prave razliku. Mislim da će Srem kao područje biti druga država u odnosu na ostatak Srbije u ekonomskom smislu.

 

Nema to veze sa Beogradom, niko nije lud da kupuje stan/kuću u SM zbog Beograda, lol.

Edited by Dracarys
Link to comment
Share on other sites

@Edinburgh 

Mitrovcanin koji radi u BGDu i ima iole pristojnu platu (4k je cak i mnogo, moze i manje), pa jos i sluzbeni auto, kupice stan u SM. Ja bih tako rezonovao da sam iz SM. OK, nema mozda mnogo takvih ali imas i one koji rade lokalno a ima tu u okolini dobre privrede. Prolazim kroz SM relativno cesto na putu za Zasavicu, Salas Nocajski... onaj "industrijski deo" od ulice sto ide izmedju dva kruzna toka pa prema groblju, puno je fabrika. I onaj deo kod Hipodrom-a uz autoput. 

 

Ima ko da kupi pa otuda ta cena. Ne dizu cenu ljudi iz Beograda koji sa SM nemaju nikakvu konekciju. To mozda vazi za Pancevo. 

Link to comment
Share on other sites

Po nekim upisima bi se reklo u SM i bilo kom manjem gradu i selu živi samo onaj ko ne može da živi u Beogradu kao da je život u beogradu životni cilj svakog stanovnika Srbije.
Osim nužde, tu sam se zatekao, tu jedino imam posao malo ili nimalo prednosti mi ne pruža Beograd, što više para da imam otišao bih toliko dalje od Beograda. Ne misli svako kao ja, srećom, pa ima i ljudi koji vide sebe u SM, ne žele da je napuste, mogu svoj život kvalitetnije da organizuju nego u haosu Bgd.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nije to baš tako. Ljudi uzimaju kao da se iz SM ili NS dolazi u Beograd po pisti gde nema nikog osim tebe, a ako dolaziš sa lupam Mirijeva na Nbgd kao da prolaziš kroz Los Anđeles tipa gužve. Pri tome ljudi dolaze i odlaze sa posla svi u slično vreme, u toku jutarnjeg i popodnevnog špica. Vožnja automobila je zamorna rabota, posebno kad prolaziš kroz njive i poljane, to uspavljuje. U svakom slučaju mislim da ljudi koji toliko putuju svakog dana na posao a imaju alternativu da se presele bliže baš gube mnogo vremena koje se ne može nadoknaditi. 
 
Ja sam na početku karijere išao svaki dan iz Novog Beograda u Staru Pazovu koja je 28 km udaljena, smarao sam se kao plovak i jedva čekao da se sa poslom vratim u Bgd. 
A jel si probao da odlaziš iz mirijeva za nbg na posao i (još gore) nazad kući?

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Na sreću nisam niti mislim da je to neko impresivno iskustvo ali niko ne može da me ubedi da je to isto kao i svakodnevno putovanje iz drugog grada. Ovde makar prolaziš kroz grad i možeš nešto usput da pozavršavaš, nije isto kao kad voziš autoputem kroz njive. Ja imam tu sreću da mi je posao na 20 minuta peške ili 5 minuta kolima, ali imam dosta kolega iz drugih delova grada i jebiga, ljudi rade i žive.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Chaos Is Me said:

Na sreću nisam niti mislim da je to neko impresivno iskustvo ali niko ne može da me ubedi da je to isto kao i svakodnevno putovanje iz drugog grada. Ovde makar prolaziš kroz grad i možeš nešto usput da pozavršavaš, nije isto kao kad voziš autoputem kroz njive. Ja imam tu sreću da mi je posao na 20 minuta peške ili 5 minuta kolima, ali imam dosta kolega iz drugih delova grada i jebiga, ljudi rade i žive.

 

Ja sam trećinu radnog veka proveo putujući kolima 7-10 minuta do posla, u delu grada gde je gužva bila jednom u 100 godina i to kad se desi udes.

E onda sam promenio posao pa sam krenuo preko reke... Da menjam stan koji sam kupio malo pre nego što sam promenio posao i dete da menja školu jer sam promenio posao u istom gradu mi ne pada na pamet. Tako sam ja onda počeo da i lično uviđam sve čari BG mostova. Kad bih živeo npr u NS do posla ili nazad bi mi trebalo 35-40 minuta.

Toliko mi treba sada kroz Beograd kad nije špic a u popodnevnom špicu do kuće može da bude i po 70 minuta. Ako odem na obilaznicu preko bubanj potoka, bude to 40-45 minuta ali je onda 20km duže.

Zato kažem, nije svakome isto i nije uopšte neverovatno da neko sa te strane Srbije putuje do NBG kolima jer je mnogo manje vremena utrošeno nego iz nekog drugog dela Beograda.

Link to comment
Share on other sites

Ne postoji ni teoretska šansa da kolima stigneš iz NS do bilo kog dela BG za 35-40 minuta, osim da voziš 150+ na sat sve vreme i da oko tebe nema nigde nikog uključujući i semafore. Prvo, ne krećeš ti nikad iz najbliže tačke Beogradu iz X grada niti ti je destinacija najbliža tačka u Bgd tom gradu, treba proći kroz deo Beograda i deo tog grada iz koga si krenuo (ako je to NS zna da bude zajebano jer ni to nije baš mali grad i ima mnogo automobila). Takođe, nije isto voziti kroz njive autoputem jer to uspavljuje ili voziti kroz grad što te drži budnim i opreznim. To su besmislice i ljudi se na taj način samo teše u fazonu "nije to daleko". Naravno da je smorčina dolaziti iz udaljenih delova grada na posao u drugom kraju ali svakako je bolje čak i uz ovakvu kriminalnu situaciju u pogledu saobraćaja, kako javnog tako i automobilskog, kada si u tom istom gradu nego dolaziti iz drugog grada. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Chaos Is Me said:

Na sreću nisam niti mislim da je to neko impresivno iskustvo ali niko ne može da me ubedi da je to isto kao i svakodnevno putovanje iz drugog grada. Ovde makar prolaziš kroz grad i možeš nešto usput da pozavršavaš, nije isto kao kad voziš autoputem kroz njive. Ja imam tu sreću da mi je posao na 20 minuta peške ili 5 minuta kolima, ali imam dosta kolega iz drugih delova grada i jebiga, ljudi rade i žive.

 

Veruj mi, nisi svestan koliko nisi u pravu ovaj put 🙂 

 

Mnogo je lakse kad vozis na otvorenom putu nego u guzvi u gradu. I to ti kaze neko ko inace vozi automatik 😄 zamisli kako je onima koji moraju i menjac da drndaju? 

 

Pa jos na otvorenom putu tempomat, adaptivni, milina. Ne osetis voznju. Obavis neke telefonske razgovore, poslusas neki podcast (ne da gledas, samo da slusas, oci na putu). 

 

Ako cu nesto da zavrsavam po gradu, izacicu sa posla ranije ili cu obaviti tokom radnog vremena, nikako da se cimam u spicu i pravim neke usputne tacke. 

Link to comment
Share on other sites

Ne bih rekao da nisam u pravu. Ti mi pričaš kao da ja ne vozim skoro svaki dan već 20 godina. 😄 Doduše, imam menjač, kao da to menja stvari nešto drastično. Ponavljam, osim tog najlakšeg dela puta na otvorenom (koji je uglavnom uspavljujući posebno kad ideš ujutru na posao, bez obzira što uvek slušaš nešto u kolima), ti moraš da izađeš iz grada iz kog si krenuo i da voziš i kroz deo grada u koji ideš. I to ideš u periodima dana kad je saobraćaj u špicu i ujutru i popodne, ne voziš u 3 ujutru. I ne pričam o tebi i meni konkretno koji možemo da obavimo stvari u toku radnog vremena ili da radimo remote ili kako već, pričam o ljudima koji dođu npr sa Mirijeva ili iz Novog Sada na Novi Beograd da rade a ne da mrse muda u toku radnog vremena i idu da završavaju poslove. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Div said:

Po nekim upisima bi se reklo u SM i bilo kom manjem gradu i selu živi samo onaj ko ne može da živi u Beogradu kao da je život u beogradu životni cilj svakog stanovnika Srbije.
Osim nužde, tu sam se zatekao, tu jedino imam posao malo ili nimalo prednosti mi ne pruža Beograd, što više para da imam otišao bih toliko dalje od Beograda. Ne misli svako kao ja, srećom, pa ima i ljudi koji vide sebe u SM, ne žele da je napuste, mogu svoj život kvalitetnije da organizuju nego u haosu Bgd.

 

Puno ljudi iz generacije mojih roditelja su se odlucili na taj korak nakon penzionisanja , pre svega iz nuzde, kako bi deci resili stambeno pitanje, a onda su dosle godine kada su ti potrebni lekari, bolnice, terapije. Da je Srbija ravnomerno razvijena drzava , zivot u provinciji ne bi bio veliki problem, ali to nije slucaj, pa se i dalje putuje po 200 km da bi dosao do lekara, ili cekas u lokalnoj bolnici par godina na intervenciju. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kooineeperk said:

 

Veruj mi, nisi svestan koliko nisi u pravu ovaj put 🙂 

 

Mnogo je lakse kad vozis na otvorenom putu nego u guzvi u gradu. I to ti kaze neko ko inace vozi automatik 😄 zamisli kako je onima koji moraju i menjac da drndaju? 

 

Pa jos na otvorenom putu tempomat, adaptivni, milina. Ne osetis voznju. Obavis neke telefonske razgovore, poslusas neki podcast (ne da gledas, samo da slusas, oci na putu). 

 

Ako cu nesto da zavrsavam po gradu, izacicu sa posla ranije ili cu obaviti tokom radnog vremena, nikako da se cimam u spicu i pravim neke usputne tacke. 

 

Sve je to lepo i krasno dok voziš svaki dan kroz sunčan dan. Ali ako voziš svakodnevno, desiće se da voziš kroz jaku kišu, kroz mećavu, kroz maglu da ne vidiš 20 metara ispred sebe... a jednom se mora desiti da i na kolima nešto rikne nasred puta, pa čekaj i plaćaj šlep službu i popravku... Nije sve med i mleko i adaptivni tempomat.

Link to comment
Share on other sites

Podrška Chaos ekipi za ovo.

 

Vožnja kroz grad u špicu je naravno jako frustrirajuća, pa sam zato na sebi sproveo jedan eksperiment. Kada se otvorio deo obilaznice oko Beograda, rekao sam aj da probam jedan dan da od radnog mesta na NBG do kuće negde na Čukarici odem preko Ostružničkog mosta, trebaće mi malo više vremena ali ću makar da vozim ko čovek umesto da milim po autoputu kao kreten.

 

Stvar naravno nije tako prosta, pošto se ispostavilo da je i u kontrasmeru na autoputu solidna gužva. Rezultat je ipak bio u granicama očekivanog, umesto 60 minuta do kuće trebalo mi je 90, ali je zaključak bio da užitak vožnje po otvorenom putu (koji teži nuli, hoću bre da stignem kući gde mogu i da slušam taj podkast i da radim još svašta nešto) nije dovoljan da nadomesti pola sata izgubljenog vremena.

 

Eksperiment nikad nije ponovljen.

Link to comment
Share on other sites

@Chaos Is Me

Vozim i ja vec 25 godina i vozio sam iz gotovo svih krajeva Beograda sto ka NBGD sto ka nekom krugu dvojke. A vozio sam jedno vreme i preko Pancevackog mosta - to je tek bio horor. Poslednjih par godina imam srecu da ne vozim u spicu i preporodio sam se. Samo kad me muka natera ili recimo decije obaveze. I koliko vidim situacija je nikad gora. Grad ima sve vise stanovnika koji voze, a neke ulice i radovi su rezultat ovog SNS javasluka. 

 

Ovde smo poveli ovu pricu pre svega o tome ko autoputem dolazi da radi na NBGD (odakle god) - slozicemo se da je to svakako najtraumaticnije resenje, jedino bolje je NBGD-NBGD. 

 

OK, mozda smo drugaciji tip vozaca pa ti ne volis otvoreni put. Meni je to mnogo bolje nego stani-kreni kroz grad. Prosto mi je tako. OK ako je tebi drugacije. 🙂 

 

 

  

1 hour ago, Stiletto said:

 

Sve je to lepo i krasno dok voziš svaki dan kroz sunčan dan. Ali ako voziš svakodnevno, desiće se da voziš kroz jaku kišu, kroz mećavu, kroz maglu da ne vidiš 20 metara ispred sebe... a jednom se mora desiti da i na kolima nešto rikne nasred puta, pa čekaj i plaćaj šlep službu i popravku... Nije sve med i mleko i adaptivni tempomat.

Za ovo sa kvarovima si potpuno u pravu. Lakse je ako se desi u gradu. Zato je sluzbeni auto najbolji auto 😄 

 

Sto se vremenskih nepogoda tice mozda je jos veci haos u gradskoj voznji kad padaju sneg i kisa. Jer se tek onda ljudi uspore. Ne toliko koliko na otvorenom putu. 

 

 

 

 

1 hour ago, Smrtokapa said:

Podrška Chaos ekipi za ovo.

 

Vožnja kroz grad u špicu je naravno jako frustrirajuća, pa sam zato na sebi sproveo jedan eksperiment. Kada se otvorio deo obilaznice oko Beograda, rekao sam aj da probam jedan dan da od radnog mesta na NBG do kuće negde na Čukarici odem preko Ostružničkog mosta, trebaće mi malo više vremena ali ću makar da vozim ko čovek umesto da milim po autoputu kao kreten.

 

Stvar naravno nije tako prosta, pošto se ispostavilo da je i u kontrasmeru na autoputu solidna gužva. Rezultat je ipak bio u granicama očekivanog, umesto 60 minuta do kuće trebalo mi je 90, ali je zaključak bio da užitak vožnje po otvorenom putu (koji teži nuli, hoću bre da stignem kući gde mogu i da slušam taj podkast i da radim još svašta nešto) nije dovoljan da nadomesti pola sata izgubljenog vremena.

 

Eksperiment nikad nije ponovljen.

 

Ne znam u koji deo Cukarice ides (a nije svejedno) ali da li si probao preko ove nove konekcije NBGDa sa A1? Da ne ides autoputem (E70) kroz Beograd, tu zaista moze biti guzve zbog onih koji autoputem hoce do Zmaja pa prema Zemunu, Batajnici, Pupinovom mostu i dalje... 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Kooineeperk said:

Ne znam u koji deo Cukarice ides (a nije svejedno) ali da li si probao preko ove nove konekcije NBGDa sa A1? Da ne ides autoputem (E70) kroz Beograd, tu zaista moze biti guzve zbog onih koji autoputem hoce do Zmaja pa prema Zemunu, Batajnici, Pupinovom mostu i dalje... 

 

To je sada irelevantno, promenio se posao i radno mesto pa se sada vozim GSP-om ko gospodin čovek.

 

Što reče Margaret Tačer: "If a man finds himself a passenger on a bus having attained the age of 26, he can count himself a failure in life."

Link to comment
Share on other sites

Podrška Chaos ekipi za ovo.
 
Vožnja kroz grad u špicu je naravno jako frustrirajuća, pa sam zato na sebi sproveo jedan eksperiment. Kada se otvorio deo obilaznice oko Beograda, rekao sam aj da probam jedan dan da od radnog mesta na NBG do kuće negde na Čukarici odem preko Ostružničkog mosta, trebaće mi malo više vremena ali ću makar da vozim ko čovek umesto da milim po autoputu kao kreten.
 
Stvar naravno nije tako prosta, pošto se ispostavilo da je i u kontrasmeru na autoputu solidna gužva. Rezultat je ipak bio u granicama očekivanog, umesto 60 minuta do kuće trebalo mi je 90, ali je zaključak bio da užitak vožnje po otvorenom putu (koji teži nuli, hoću bre da stignem kući gde mogu i da slušam taj podkast i da radim još svašta nešto) nije dovoljan da nadomesti pola sata izgubljenog vremena.
 
Eksperiment nikad nije ponovljen.
Ja sam možda preterao sa 35-40 min ali 50 min je realno iz NS do blokova. Pod odredjenim uslovima, ok, ali odredjenim uslovi su i za BG.
Ja npr gledam da mi put traje manje vremena. Trenutno mi je brže da odem kući obilaznicom pa na bubanj potok nego preko gazele a ima 20km više. I to ne par minuta nego i po 25 minuta brže (prema gmaps a on mi cesto daje procenu u par minuta greške max).

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...