Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

1 hour ago, Zvezdinho said:

Ja mislim bas suprotno da uprave nemaju kontrolu nad navijacima, jer su oni drzava u drzavi, ne moze im niko nista jer imaju aranzman sa vlastima, kada naprave neko sranje drzava im to oprosti jer rade poslove za stranku i drzavu , a drzava im daje poslove i zmuri na njihove nelegalne poslove i radnje.

 

Na primer zar neko stvarno misli da je neko iz uprave huskao najvijaca CZ da prozivaju onako Ibrahimovica. I sta se posle desilo, nista, nit se saznalo ko je to radio.

 

Ovde uprave ne mogu nista.

Slažemo se da navijače može samo kriminalni kartel na vlasti da kontroliše, samo što zaboravljaš da su i ljudi u upravama deo tog istog kartela. Nisu ni Ostoja ni Čović ni Bokan kupili klubove nego su predstavnici kriminalne organizacije koju ti nazivaš "vlasti" i koja definitivno ima kontrolu nad navijačima. Jednostavno je pogrešno odvijati uprave od "vlasti", to je sve jedan kriminalni entitet. Pri tome, sami navijači klošari uličari su tu najmanji problem. Juče su halu morali da isprazne čim su igrači Zvezde izašli na zagrevanje i ćao đaci. Ali ne može to u sistemu u kome je kriminalni klan oteo državu i kroz nju i klubove i čiji su deo i uprave i majmuni sa tribina.

Link to comment
Share on other sites

Inace Lazicev faul u napadu je manifestacija jedne od najgorih socijalnih fenomena koje znam.
Moram odmah da se ogradim o prici o sudjenju, ne zelim time da se bavim, niti zelim da dam stav o tome kako je i da li je sudjenje uticalo na rezultat. Pricanje o sudjenju moze da postane legitimno za mene, kad se srede svi ostali sustinskiji problemi sa nasim sportom, pa i kosarkom.

Situacija sa Lazicem je izolovana prica, od koje mi se blago receno jedu govna. Napamet sviranje faula u napadu jer je to....Lazic. Jer on kao ne zna kosarku, ne zna ulaz, od njega se ocekuje da pogresi kad krene u dribling, pa onda sudija iskoristi sve to da konkretnu situaciju odsudi kao kreten. Jebo bi mu mater. Ne znam kako. Ne bih ga tuko, ne zelim nikog da udaram. Mozda bih voleo nekad u zivotu da iz cista mira nasrne na mene. Ne znam iskreno.
Neobjasnjivo to mrzim. U zivotu. To nije jajarski, to nije ni pickinski. To je gore od toga.

U svakodnevnim interakcijama, kad ljudi koriste prethodne situacije da pederski nepravedno nekog nahvataju na penal jer znaju da je takva akcija vrlo lako popularna i prihvatljiva, bez obzira na realan kontekst. Prezirem to u svakom obliku.
I onda to uradi sudija, kome je posao, profesionalac je, i placen je da delegira pravdu, nekakav balans. Ali poziciju koristi da leci svoje komplekse nekakve vrednosti. Nabijem te na kurac.

  • Like 19
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, L' Imperatore said:

 

Mislim da smo malo previše pod utiskom tih Punterovih koševa pred kraj utakmice. Svi ti šutevi su bili contested, znači odbrana je bila ok. Nije bila vrhunska, ali nije bila ni loša.

 

Uz to, tamo kad smo pravili razliku u trečoj četvrtini, dosta onih poena je proizvedeno iz dobre odbrane i poentiranja iz tranzicije, gde je Branko imao dosta veliku ulogu. Barem sam ja to tako video

Ja više tu zamjeram Radonji što nije koristio Holinsa u završnici meča kad se znalo da će se ići na Puntera. Štaviše Holins ostaje zaboravljen na klupi u 4/4. Pa nije baš science fiction da je Holins bolji matchup od Laze za Puntera.pokretljiviji je , neusporedivo veći wingspan ima i generalno bolji je defanzivac po meni. Holins ostaje dosad ipak veliki dužnik u napadačkom smislu. Ali ni to ne treba ako dobro brani Puntera. A dokazao je da može. I slažem se sa @Chaos Is Meda je Markovića predugo držao u igr, naročito kada se lomilo, i koji i nije imao tako lošu utakmicu . Ali brate nije on za clutch.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam vise, u dobu maksimalne dostupnosti informacija, u dobu kada su mladi dosta razmazeniji (ne zameram), zbog lagodnijeg zivota koji je sve vecem broju ljudi dostupan od detinjstva, prestace da nam dolaze igraci zbog ovakvih stvari i za par godina niko nece hteti vise ni da igra za nas.

 

Pa to ce krenuti zbog ventilacije da se desava, a kamoli zbog topovskih udara, gadjanja igraca, pljuvanja, psovanja, majmunskih krika...

 

Ko god se informise vise od pet minuta i ne gleda samo one ,,best fans in the world" klipove, naici ce na snimke ovoga sto se desilo sinoc i mnogo puta pre. Ili ce mu neko reci.

 

Da sam neki vrhunski, profesionalni igrac, nikad ne bih dosao u Zvezdu jer sta ce mi ovo u zivotu? 

 

Jedini spas ce nam biti da nadjemo naftu i preplacujemo igrace da se pojedini entuzijasti smiluju da dodju.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, bodo said:

Ja više tu zamjeram Radonji što nije koristio Holinsa u završnici meča kad se znalo da će se ići na Puntera. Štaviše Holins ostaje zaboravljen na klupi u 4/4. Pa nije baš science fiction da je Holins bolji matchup od Laze za Puntera.pokretljiviji je , neusporedivo veći wingspan ima i generalno bolji je defanzivac po meni. Holins ostaje dosad ipak veliki dužnik u napadačkom smislu. Ali ni to ne treba ako dobro brani Puntera. A dokazao je da može. I slažem se sa @Chaos Is Meda je Markovića predugo držao u igr, naročito kada se lomilo, i koji i nije imao tako lošu utakmicu . Ali brate nije on za clutch.

 

Slažem se. Ja sam samo replicirao na komentar da je Lazić očajan, jer meni to nije izgledalo tako loše. A da je Hollins bolji matchup za Puntera tu nema dileme.

 

Kao što sam napisao gore, Lazić je bio bitan šraf tad kad smo se malo odlepili. Pa se je možda Radonja vodio logikom da se u ovakvim neregularnim uslovima on ponajbolje snalazi. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Snjofko said:

Da sam neki vrhunski, profesionalni igrac, nikad ne bih dosao u Zvezdu jer sta ce mi ovo u zivotu? 

 

Ovo se vec desava. Prvenstveno mladi igraci izbegavaju Partizan i Zvezdu jer su poligon za strance, a onda i ovi ozbiljniji gledaju dokle god mogu da se ne vrate u Srbiju.

 

Jedini spas je da se sve ovo resetuje i da se, na svaki i najmanji incident, prazne tribine. Svaki put. Pa onda bismo videli koliko vremena bi bilo potrebno da se problem resi.

 

Drugo, snimanje tribina je veoma prosto. Vrlo lako se moze utvrditi ko je sta bacio. Pa Crnogorci su onog lika sto im je prekinuo fudbalsku utakmicu nasli vec koliko sutra. Policija sve zna o nama, a kao ne moze da se reaguje. Ali tu dolazimo do onoga sto pise @Zvezdinho, to su miljenici vlasti, oni im odradjuju prljave poslove a onda dobiju voljno da divljaju na ovakvim situacijama. I tu se ne moze nista, kada drzava NE ZELI da nesto spreci, ona to nece spreciti.

 

Sve u svemu, mislim da je resenje, jedino moguce, izbacivanje Zvezde i Partizana iz svih takmicenja na 5 godina, za pocetak.  

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Snjofko said:

Ne znam vise, u dobu maksimalne dostupnosti informacija, u dobu kada su mladi dosta razmazeniji (ne zameram), zbog lagodnijeg zivota koji je sve vecem broju ljudi dostupan od detinjstva, prestace da nam dolaze igraci zbog ovakvih stvari i za par godina niko nece hteti vise ni da igra za nas.

 

Pa to ce krenuti zbog ventilacije da se desava, a kamoli zbog topovskih udara, gadjanja igraca, pljuvanja, psovanja, majmunskih krika...

 

Ko god se informise vise od pet minuta i ne gleda samo one ,,best fans in the world" klipove, naici ce na snimke ovoga sto se desilo sinoc i mnogo puta pre. Ili ce mu neko reci.

 

Da sam neki vrhunski, profesionalni igrac, nikad ne bih dosao u Zvezdu jer sta ce mi ovo u zivotu? 

 

Jedini spas ce nam biti da nadjemo naftu i preplacujemo igrace da se pojedini entuzijasti smiluju da dodju.

Pa, nije ovo prvi put da se ovako nešto dešava pa nisu igrači prestali da dolaze. To su maksimalno 3 utakmice godišnje u ovakvom užasu, a realno 1 ili 2, i do sada ipak nijedan igrač nije povređen. Jeste neprijatno ali pregura se tih dva puta po 3 sata zarad dobre EL sezone, para i tako dalje.

Link to comment
Share on other sites

Kao sto neko od prethodnika napisa, jutro je pametnije od noci. Dosta uncontested suteva u prvom poluvremenu smo promasili, oni u tom periodu igrali pretezno skandaloznu odbranu, Mur isao preko Markovicu i pratio ga u milimetar i onda im je kompletna odbrana ispadala. Neki koraci bezveze dosudjeni u bitnim momentima utakmice. Ipak imam razumevanja za Radonjica i lose odluke tokom veceg dela utakmice, uslovi za igru su bili nikakvi, oni su pokazali kolika su gospoda. Na sve to i parket koji se toliko klizao da su oba tima istrcavala kontre sa 20% brzine i siline da ne bi morali posle da ih sakupljaju po parketu. Nadam se da se nece igrati peta utakmica.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Šarac said:

 

 

El da je pametna i vec danas kaze niko od vas ne moze u EL sa ovakvim ponasanjem oba kluba. Jel treba da izginete ,jebala vas E(.

 

nema ovo veze sa el, ovde se radi o frustriranoj i iskompleksiranoj publici i sa jedne i sa druge strane..

da el  danas saopsti da ne moze niko iz aba u el, i da aba dozvoli publiku za cetvrtu utakmicu, bilo bi tri puta gore nego u jucerasnjoj..

a stos je sto ce ove sezone i porazeni iz aba ici u el, a ponasanje stoke je gore nego onomad kad je samo jedan tim mogao u el..

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Edward Louis Severson III said:

 

Ovo se vec desava. Prvenstveno mladi igraci izbegavaju Partizan i Zvezdu jer su poligon za strance, a onda i ovi ozbiljniji gledaju dokle god mogu da se ne vrate u Srbiju.

 

Jedini spas je da se sve ovo resetuje i da se, na svaki i najmanji incident, prazne tribine. Svaki put. Pa onda bismo videli koliko vremena bi bilo potrebno da se problem resi.

 

Drugo, snimanje tribina je veoma prosto. Vrlo lako se moze utvrditi ko je sta bacio. Pa Crnogorci su onog lika sto im je prekinuo fudbalsku utakmicu nasli vec koliko sutra. Policija sve zna o nama, a kao ne moze da se reaguje. Ali tu dolazimo do onoga sto pise @Zvezdinho, to su miljenici vlasti, oni im odradjuju prljave poslove a onda dobiju voljno da divljaju na ovakvim situacijama. I tu se ne moze nista, kada drzava NE ZELI da nesto spreci, ona to nece spreciti.

 

Sve u svemu, mislim da je resenje, jedino moguce, izbacivanje Zvezde i Partizana iz svih takmicenja na 5 godina, za pocetak.  

Rešenje je isterivanje države iz profesionalnog sporta pa koliko bude para bude. Nije problem u Zvezdi i Partizanu kao takvima nego u tome što su u rukama najgoreg šljama.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Edward Louis Severson III said:

 

Tacno ali za to sam apsolutno siguran da ce da se desi nikad.

Da, napisah baš post malopre na ABA temi u kome imam isti zaključak. Zašto bi se odrekli oprobanog recepta za valjanje droge i pranje para i armije mandrila za razne ulične demonstracije sile.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, BojanaCZV said:

 

Ne bi me iznenadilo da bi se neki likovi dosetili i maskirali u zene.

 

Pera Mitic style 😁

 

Стара фора, један давитељ је већ био присутан на утакмицама, морало би нешто ново да се смисли, неки Шпијун на штиклама 😀

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Mene jedino raduje činjenica da smo i pored brojkom i slovima dva raspoložena igrača bili u prilici dobiti ovaj meč. Ne verujem da  se ovo može ponoviti u barem jednoj od dve naredne  utakmice ako uopšte i dođe do G5.

Edited by bodo
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, n4l1m said:

zna li se, dal ce se aba uopste oglasavati danas i doneti kaznu za jucerasnju utakmicu?

Bice ista kazna kao i za KKCz sto se tice tribina. Novcana nije bitna kolika ce biti, nijedan ni drugi klub to ne placa od prihoda od ulaznica. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, bodo said:

Ja više tu zamjeram Radonji što nije koristio Holinsa u završnici meča kad se znalo da će se ići na Puntera. Štaviše Holins ostaje zaboravljen na klupi u 4/4. Pa nije baš science fiction da je Holins bolji matchup od Laze za Puntera.pokretljiviji je , neusporedivo veći wingspan ima i generalno bolji je defanzivac po meni. Holins ostaje dosad ipak veliki dužnik u napadačkom smislu. Ali ni to ne treba ako dobro brani Puntera. A dokazao je da može. I slažem se sa @Chaos Is Meda je Markovića predugo držao u igr, naročito kada se lomilo, i koji i nije imao tako lošu utakmicu . Ali brate nije on za clutch.

 

Igrao je Lazić zbog nižeg težišta, Holins se klizao ko Bambi na ledu.

 

BTW, ima li gde snimka utakmice?:wicked:

Edited by Laki21
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Heaviside said:

Pa, nije ovo prvi put da se ovako nešto dešava pa nisu igrači prestali da dolaze. To su maksimalno 3 utakmice godišnje u ovakvom užasu, a realno 1 ili 2, i do sada ipak nijedan igrač nije povređen. Jeste neprijatno ali pregura se tih dva puta po 3 sata zarad dobre EL sezone, para i tako dalje.

Pa nije prvi put, ali citas li ti sta sam napisao? Vremena se menjaju, nekad si mogao da im uvalis pricu o najboljoj publici na svetu, onda se sokiraju kad vide kako to izgleda u realnosti, ali ono, zapice kuci za koji dan i posle se ne vracaju.

 

Danas imas sve zivo na internetu, 75839292 snimaka incidenata sa jucerasnje utakmice.

 

 

Drugo, a opet se ponavljam, lagodnije se zivi globalno, koliko god se pricalo o propasti zapada i sveta i bla bla. Neki crnac nece doci iz geta da zaradi ovde za zivot nego iz klimatizovane kucerine, naviknut na dobre uslove i za zivot i za trening.

Edited by Snjofko
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Snjofko said:

Pa nije prvi put, ali citas li ti sta sam napisao? Vremena se menjaju, nekad si mogao da im uvalis pricu o najboljoj publici na svetu, onda se sokiraju kad vide kako to izgleda u realnosti, ali ono, zapice kuci za koji dan i posle se ne vracaju.

 

Danas imas sve zivo na internetu, 75839292 snimaka incidenata sa jucerasnje utakmice.

 

 

Drugo, a opet se ponavljam, lagodnije se zivi globalno, koliko god se pricalo o propasti zapada i sveta i bla bla. Neki crnac nece doci iz geta da zaradi ovde za zivot nego iz klimatizovane kucerine, naviknut na dobre uslove i za zivot i za trening.

Lesor je najgoru Podgoricu lično doživeo pa se vratio da igra ovde.

 

Ne pričam o serijama od pre 20 godina nego o duelima sa Budućnosti prethodnih godina. I to je sve na internetu isto kao i sada, igrao je veliki broj stranca i Holins, Vajt i Nejt su imali to gde da vide i kod koga da se raspitaju pa su opet došli, došao i Lesor koji je najgore užase ABA plejofa lično doživeo. Ništa se u tom smislu nije promenilo, gledamo isti užas, a snimci su bili dostupni i ovog leta pa su igrači došli. 

 

 

Imidž ABA lige je odavno narušen, to možda smeta nekim stranim igračima,ali ova serija ne menja ništa u tom smislu. Odavno su informacije dostupne, nisu ni internet ni ludilo ABA plejofa izmišljeni ove godine. To vreme u kome igrač ne zna gde tačno ide je odavno prošlo, tipa pre 10 godina ili više, ne dešava se ta promena sada. 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...