Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

Ne znam, jeste Hollins propomucil za Pantera al s obzirom da su mu svirali sve i svasta, meni je takodje bilo logicno da Lazic igra. Takodje i Markovic umesto Dzonija, Markovic je sporiji i juce se bas manje klizao, vrv se islo na to da on moze da uspori  ritam utakmice i iskreira za saigrace. Dok bi Ivanovicu bilo vraški tesko da igra svoju igru jer je on zujalica i previse se oslanja na brzinu i dribling, sto bi znacilo da ima  mnogo vise sansi da prokliza i da ne uspe da se izbori za dobru poziciju. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Edward Louis Severson III said:

 

Ovo se vec desava. Prvenstveno mladi igraci izbegavaju Partizan i Zvezdu jer su poligon za strance, a onda i ovi ozbiljniji gledaju dokle god mogu da se ne vrate u Srbiju.

 

Jedini spas je da se sve ovo resetuje i da se, na svaki i najmanji incident, prazne tribine. Svaki put. Pa onda bismo videli koliko vremena bi bilo potrebno da se problem resi.

 

Drugo, snimanje tribina je veoma prosto. Vrlo lako se moze utvrditi ko je sta bacio. Pa Crnogorci su onog lika sto im je prekinuo fudbalsku utakmicu nasli vec koliko sutra. Policija sve zna o nama, a kao ne moze da se reaguje. Ali tu dolazimo do onoga sto pise @Zvezdinho, to su miljenici vlasti, oni im odradjuju prljave poslove a onda dobiju voljno da divljaju na ovakvim situacijama. I tu se ne moze nista, kada drzava NE ZELI da nesto spreci, ona to nece spreciti.

 

Sve u svemu, mislim da je resenje, jedino moguce, izbacivanje Zvezde i Partizana iz svih takmicenja na 5 godina, za pocetak.  

Zato ih je i Milutinov odbio i ne pada mu na pamet da igra opet u Srbiji.

Link to comment
Share on other sites

Profesionalni sportisti - nisu oni budale. Kao i svako od nas ovde, siguran sam da znaju da odmere koliko para dobiaju za ugovor i sta za to moraju da isporuce ili istrpe. To je laka matematika. Niko ne bi dosao kod nas (ili u Atinu) da igra da je mogao negde da nadje bolje. Osim toga, nesto ne vidim da su se nasi stranci bas iscimali za jucerasnju utakmicu, sto im i ne zameram bog zna koliko. Sve je to samo posao, i onako ces sledece sezone verovatno da igras u nekom drugom timu. 

Eto na primer Panter je igrao pre par godina za nas i verovatno nekad pohvalio navijace, a sada nije nikakav problem da im onako dziberski posalje srednji prst. To ce verovatno usmeriti navijacima partizana za par godina ako bude prilike.

 

U ovom trenutku bi mi bilo olaksanje da se rasformira ABA liga. Ovakva finala vec godinama su krajnje odvratna za gledanje. Za razliku od mnogih, ne bih tu krivio drzavu, bar ne ovu sadasnju. Mozda onu iz 90-tih kad je sljam isplivao na povrsinu. Sada vise mislim da mnogo treba da se stidimo kao narod, ili bar deo naroda. Te neke ljude nista nije sramota. I ja se nekada osecam isfrustrirano, ali ne znam da li bih ikada gadjao nekog sportistu bilo cime. Od kada to ti ulaznica kupuje pravo da maltretiras druge? Ili mozda bolje reci - gde jos osim kod nas u Srbiji. Ne znam tacno sta drzava/policija/sud mogu da urade a da bude po zakonu. Prekrsajne prijave? Koliko ljudi treba te prijave da dobije za ono sinoc? Sud, kolika kazna, zalbe? Sve to mislim da je skoro nemoguce ostvariti. Jedino sto je moguce je da se unapred kaze da u Srbiji nema publike za finale, sto je ok, ali samo reakcija na pravi problem a to je kucno vaspitanje i nedostatak kulture mnogih "nasih" ljudi.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, n4l1m said:

zna li se, dal ce se aba uopste oglasavati danas i doneti kaznu za jucerasnju utakmicu?

 

Mozda veceras, onda dodje 24 sata prava na zalbu, tako da bilo kakva potencijalna restrikcija za publiku dolazi za sledecu sazonu.

Link to comment
Share on other sites

Ono sto je presudilo pobednika je nas veliki broj izgubljenih lopti. Sada smo ih imali vise nego u prve dve zajedno, a i uopsteno mi smo ekipa sa malim brojem turnovera po mecu. Medjutim, to nije posledica njihove sjajne igre, vec stanja u kome se nalazio teren i samim tim i prirodni strah od povrede. Da Panteru ona trojka nije usla (a sut jeste bio tezak, 50-50), verovatno bi i ishod meca bio drugaciji. Ali poenta je da oni pred svojom publikom nisu odigrali onakav "statement" mec kakav su zeleli. Mi mozemo mnogo bolje, to smo videli u svim mecevima, i dalje smo u psiholoskoj prednosti, tako da nemam ni najmanje sumnje u titulu; dal ce biti 3-1 (sto slutim) ili 3-2, najmanje je vazno.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Pero_Cameron said:

Meni se cini da su obe ekipe dobar dio meca igrali sa 60% mogucnosti zbog onakvog parketa, pa cak i u kontrama kad su trcali igraci tu se videlo da se sporije i opreznije trci nego inace.

Осим Пефија, он је ону контру кад га је Раде залепио истрчао пун гас.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Sreten Žujkić, penzioner said:

Ono sto je presudilo pobednika je nas veliki broj izgubljenih lopti. Sada smo ih imali vise nego u prve dve zajedno, a i uopsteno mi smo ekipa sa malim brojem turnovera po mecu. Medjutim, to nije posledica njihove sjajne igre, vec stanja u kome se nalazio teren i samim tim i prirodni strah od povrede. Da Panteru ona trojka nije usla (a sut jeste bio tezak, 50-50), verovatno bi i ishod meca bio drugaciji. Ali poenta je da oni pred svojom publikom nisu odigrali onakav "statement" mec kakav su zeleli. Mi mozemo mnogo bolje, to smo videli u svim mecevima, i dalje smo u psiholoskoj prednosti, tako da nemam ni najmanje sumnje u titulu; dal ce biti 3-1 (sto slutim) ili 3-2, najmanje je vazno.

 

u statistiku izgubljenih lopti ulaze i koraci i tri sekude u reketu i faulovi u napadu. Tako da 🙂. Nesto nase greske, nesto moze a ne mora i sudija da ti obezbedi.

Na primer onaj skok u napadu Lazarevica kad mu je sudjen faul na Panteru - mogao je da se racuna kao skok u napadu i uz to eventualan kos, a ispalo je da ti ga sudija slucajno preimenuje u faul u napadu.

 

Edited by duboko
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Šarac said:

Bice ista kazna kao i za KKCz sto se tice tribina. Novcana nije bitna kolika ce biti, nijedan ni drugi klub to ne placa od prihoda od ulaznica. 

 

 

gde je to isto, ovo sinoc je bilo duplo gore.. 

ako aba dozvoli i na sutrasnjem mecu publiku, onda u petom mecu nece biti nista manje od bejzbolki i lanaca..

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, duboko said:

u statistiku izgubljenih lopti ulaze i koraci i tri sekude u reketu i fauli u napadu. Tako da 🙂. Nesto nase greske, nesto moze a ne mora i sudija da ti obezbedi.

 

Sudijskih gresaka je sigurno bilo, mada retko komentarisem sudjenje, na live temi sam na prethodne dve utakmice prokomentarisao samo onaj ocigledno nepostojeci faul Lazica nad Panterom u drugoj utakmici, i onaj fantomski faul koji su nam dodali na kraju druge cetvrtine sinoc. Bilo je mnogo nasih gresaka u vodjenju lopte, nepreciznih dodavanja, ispadanja lopte iz ruku... Ali ok. Stvarno se vidi da nasa igra ima glavu i rep, dok se kod njih sve svodi na iso. Mi smo sinoc propustili samo jednu od tri sanse za titulu, ali oni su propustili prilikom da "statement" pobedom steknu neki mentalni boost koji bi ih u nastavku digao.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Sreten Žujkić, penzioner said:

Ono sto je presudilo pobednika je nas veliki broj izgubljenih lopti. Sada smo ih imali vise nego u prve dve zajedno, a i uopsteno mi smo ekipa sa malim brojem turnovera po mecu. Medjutim, to nije posledica njihove sjajne igre, vec stanja u kome se nalazio teren i samim tim i prirodni strah od povrede. Da Panteru ona trojka nije usla (a sut jeste bio tezak, 50-50), verovatno bi i ishod meca bio drugaciji. Ali poenta je da oni pred svojom publikom nisu odigrali onakav "statement" mec kakav su zeleli. Mi mozemo mnogo bolje, to smo videli u svim mecevima, i dalje smo u psiholoskoj prednosti, tako da nemam ni najmanje sumnje u titulu; dal ce biti 3-1 (sto slutim) ili 3-2, najmanje je vazno.

 

Zvezda baš ušla stegnuto i mislim da se nisu toga oslobodili do kraja meča potpuno. Mislim da su izgubili 9 lopti u prvih par minuta dok nije krenulo ozbiljno proklizavanje. Moguće da se nisu adaptirali na divljanje dela publike, al nije da nisu mogli da očekuju. Jbg. 

Klizanje na parketu i uslovi za igru sefte. 

Ovakvi uslovi više pogoduju igri Partizana, iso, manjak kretnji itd.. 

Pribojavam se da ćemo i narednu gledati vrlo sličnu. 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, duboko said:

Od kada to ti ulaznica kupuje pravo da maltretiras druge? Ili mozda bolje reci - gde jos osim kod nas u Srbiji. Ne znam tacno sta drzava/policija/sud mogu da urade a da bude po zakonu. Prekrsajne prijave? Koliko ljudi treba te prijave da dobije za ono sinoc? Sud, kolika kazna, zalbe? Sve to mislim da je skoro nemoguce ostvariti. Jedino sto je moguce je da se unapred kaze da u Srbiji nema publike za finale, sto je ok, ali samo reakcija na pravi problem a to je kucno vaspitanje i nedostatak kulture mnogih "nasih" ljudi.

U Grčkoj, Turskoj - redovno

U Francuskoj - ono sto su fudbaleri Sent Etjena doziveli pre 10 dana je znacajno gore od ovog

U Rumuniji - isti slucaj sa fudbalerima Dinamo Bukurešta

U Poljskoj - Visla Krakov isto jako neprijatno

BiH - incidenti čini mi se u Doboju 

 

ovo je samo u poslednjih 10ak dana, naravno da to nas ne abolira, ali nije samo da je kod nas problem.

 

u svakom slučaju ABA liga pokazuje da nema rukovodstvo i da je jedna slaba liga. 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, duboko said:

Profesionalni sportisti - nisu oni budale. Kao i svako od nas ovde, siguran sam da znaju da odmere koliko para dobiaju za ugovor i sta za to moraju da isporuce ili istrpe. To je laka matematika. Niko ne bi dosao kod nas (ili u Atinu) da igra da je mogao negde da nadje bolje. Osim toga, nesto ne vidim da su se nasi stranci bas iscimali za jucerasnju utakmicu, sto im i ne zameram bog zna koliko. Sve je to samo posao, i onako ces sledece sezone verovatno da igras u nekom drugom timu. 

Eto na primer Panter je igrao pre par godina za nas i verovatno nekad pohvalio navijace, a sada nije nikakav problem da im onako dziberski posalje srednji prst. To ce verovatno usmeriti navijacima partizana za par godina ako bude prilike.

 

U ovom trenutku bi mi bilo olaksanje da se rasformira ABA liga. Ovakva finala vec godinama su krajnje odvratna za gledanje. Za razliku od mnogih, ne bih tu krivio drzavu, bar ne ovu sadasnju. Mozda onu iz 90-tih kad je sljam isplivao na povrsinu. Sada vise mislim da mnogo treba da se stidimo kao narod, ili bar deo naroda. Te neke ljude nista nije sramota. I ja se nekada osecam isfrustrirano, ali ne znam da li bih ikada gadjao nekog sportistu bilo cime. Od kada to ti ulaznica kupuje pravo da maltretiras druge? Ili mozda bolje reci - gde jos osim kod nas u Srbiji. Ne znam tacno sta drzava/policija/sud mogu da urade a da bude po zakonu. Prekrsajne prijave? Koliko ljudi treba te prijave da dobije za ono sinoc? Sud, kolika kazna, zalbe? Sve to mislim da je skoro nemoguce ostvariti. Jedino sto je moguce je da se unapred kaze da u Srbiji nema publike za finale, sto je ok, ali samo reakcija na pravi problem a to je kucno vaspitanje i nedostatak kulture mnogih "nasih" ljudi.

Ne znaš šta tačno država, policija i sud mogu da urade? Zakoni za nasilje na sportskim priredbama su nam odlični, samo treba da ih primenjuju, ne moraju čak ni noce zakone da donese. To su sve krivična dela, nikakvi prekršaji. Mogućnost identifikacije imaju, ide se kod sudije pa u padinjak na kopanje mesec dana i zabrana prilaska hali i stadionu. Za ponovljen prekršaj višegodišnja robija. Posle 10 takvih slučajeva situacija bi bila drastično drugačija. Policija, tužilaštvo i sud imaju sve alate da tako nešto urade. Da ne pričamo o tome da su uprave klubova i vođe navijača zapravo "država" i da bi bilo dovoljno da prestanu da truju i organizuju gadosti. Nema trunke dileme da je moguće organizovati regularne utakmice kada bi takva odluka bila doneta na vrhu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jel mozemo da trazimo izuzece sudije? Ja prosto ne verujem da nakon svega oni nama delegiraju Javora opet. Ljudi imaju ceo mec sa Olimpijakosom i bar jos 5 takvih gde nam je sudio... Priprema se teren za 5. mec, do kojeg se nadam da nece doci, mogu samo da zamislim sta ce maloumnicima sa tribine tad pasti na pamet. 

Secamo se vec gadjanja vatrometima i slicno,ne bih te scene opet da gledam.

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Heaviside said:

Ne znaš šta tačno država, policija i sud mogu da urade? Zakoni za nasilje na sportskim priredbama su nam odlični, samo treba da ih primenjuju, ne moraju čak ni noce zakone da donese. To su sve krivična dela, nikakvi prekršaji. Mogućnost identifikacije imaju, ide se kod sudije pa u padinjak na kopanje mesec dana i zabrana prilaska hali i stadionu. Za ponovljen prekršaj višegodišnja robija. Posle 10 takvih slučajeva situacija bi bila drastično drugačija. Policija, tužilaštvo i sud imaju sve alate da tako nešto urade. Da ne pričamo o tome da su uprave klubova i vođe navijača zapravo "država" i da bi bilo dovoljno da prestanu da truju i organizuju gadosti. Nema trunke dileme da je moguće organizovati regularne utakmice kada bi takva odluka bila doneta na vrhu.

 

Krivicna dela? Cisto sumnjam, mozda nisam u pravu. Ako je to sve tacno nama bi trebali visestruko veci kapaciteti za prihvat u Padinjaku. Mislim da je ipak do obicnih gradjana vise nego do drzave. Mada jasno mi je da je drzava omiljena tema za pljuvanje, jer je svima kriva za sve moguce frustracije.

 

Link to comment
Share on other sites

Prvo kratko o suđenju. Tendeciozno sa koracima u prvoj i brzim ličnim u 4.četvrtini što je u mnogome uticalo. Ako faul u napadu Lazića može da se  okarakteriše i kao omaška onda tri zaredom identična prekršaja Ledeja gde su svirali tek treći kad je već postao bezobrazan  moram da označim kao nameru da ne dobije 4.ličnu( kod faula , tj.pre faula Davidovica u napadu, na prodoru Dobrića u desnu stranu i tek treći sviran na prodoru Dobrića u levo)

 

Uprkos tome bi ih dobili da nije bilo klizavo. Imali smo tri promašena čista polaganja jer su igrači išli ko po jajima i više mislili kako da se ne slome. Sa druge strane Avramović kao da nije klizavo , svaka čast na  mudima.

 

Što se tiče ne igranja Holinsa,  Voltersa to ne zamera Radonjiću . Mislim da je hteo da ih poštedi ovoga

Edited by Milos 3.14
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Laki21 said:

 

Ako ti staviš svoju šaku na lice, a onda te ja udarim po toj šaci, ko je koga udario?

 

Ti sam sebe ili ja tebe?

Iskreno nisam te bas najbolje razumeo.

Boltauzer je prolazio u trenutku je policajac podigao ruku i onom stitom oko ruke ga je zakačio.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, daba said:

Iskreno nisam te bas najbolje razumeo.

Boltauzer je prolazio u trenutku je policajac podigao ruku i onom stitom oko ruke ga je zakačio.

 

Sudije su napustale teren a policajci su tu izašli da spreče par likova koji su se zaletali na sudije, javost interesuje razlog što su sudije krenule ka svlačionici i šta se dogodilo kod zapisničkog stola za vreme tajm auta. Da li je neko od njih pogođen ili napadnut?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Perkos2 said:

Sudije su napustale teren a policajci su tu izašli da spreče par likova koji su se zaletali na sudije, javost interesuje razlog što su sudije krenule ka svlačionici i šta se dogodilo kod zapisničkog stola za vreme tajm auta. Da li je neko od njih pogođen ili napadnut?

Kako mi je rečeno valjda je Nikolić bio pogodjen unučetom u nogu ili se unuče razbilo kod njegovih nogu.

Link to comment
Share on other sites

Ovaj vec spremio teren za petu utakmicu:puke:

Quote

Od ovog trenutka za sve što se bude dešavalo u ovoj finalnoj seriji, počev od četvrte utakmice, smatraće odgovornim isključivo regionalnu ligu i organizatora utakmice KK Partizan NIS!

Jedva cekam dan kad ce Covic da odjebe iz kluba. Ne moramo da igramo EL, ne moramo da imamo jake budzete, samo da ne gledam vise ovog kriminalca kako pise saopstenja u ime celog KK. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...